Jump to content

spokon

Użytkownicy
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  61249039

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dobra muzyka - rock&roll, blues.Elektronika.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

438 profile views
 1. Prosze np. taki ss i nie psuje dźwięku (: [Hidden Content]
 2. "Ochrona przed skutkami cieplnymi 705.422. Ochrona przeciwpożarowa W celu zapewnienia ochrony przeciwpożarowej należy zainstalować urządzenia różnicowoprądowe o znamionowym różnicowym prądzie zadziałania nie przekraczającym 0,5 A." Na przykład współpraca wyłączników różnicowoprądowych z czujnikami przeciwpożarowymi to dobry pomysł. Bo w większości przypadków kiedy następuje przeciążenie - temperatura rośnie i zapala się izolacja przewodów i już jest jest za późno bo różnicówka wyłączy dopływ prądu (albo nie) już po powstaniu ognia.
 3. Jak bezpiecznik 16A C w obwodzie wzmaka Hegla nie wywala to ok. Kiedyś mieszkałem w starej kamienicy i puściłem od licznika 1-faz. nowy przewód zasilający 3 x 2.5mm2 - tylko i wyłącznie - do zasilania sprzętu audio no i poprawa dźwięku na + wyraźnie słyszalna. Ważne aby do jednego obwodu był podłączony tylko wzmak Hegel i cały tor audio nic więcej.
 4. Dlatego m.in. zwykły topikowy bezpiecznik jest "lepszy" od automatycznych wyłączników nadprądowych, ponieważ kiedy bezp. topikowy się przepali wymienia się na nowy sprawny (mamy pewność że bezp. topik. nie jest zużyty lub uszkodzony).
 5. tak sie nie robi, zabezpieczenia i ich selektywnosc jest dobrana do przewodow i ich sposobu ulozenia (pod tynkiem, w peszlu, w korycie, wszystko ma znaczenie) Masz racje, że tu wartość bezpieczników dobiera się do przewodów. Charakterystyka C wydłuża czas zadziałania bezpiecznika i zwykle stosowana jest do urządzeń el. o większym prądzie rozruchowym. W tym wypadku bezpiecznik 20A C jest zainstalowany tymczasowo i po wywaleniu soft startu z Allegro i wymianie na normalny ss wróci na miejsce bezp. 16A B. hi_aro masz racje, zwykły topikowy bezpiecznik jest w tym konkretnym wypadku najlepszy z tym, że i te bezpieczniki różnią się charakterystykami oraz przeznaczeniem zabezpieczenia do poszczególnych urządzeń.
 6. Jak nie wiesz jak wymienić zabezpieczenie to najlepiej dla własnego bezpieczeństwa nawet nie próbuj.
 7. Mam ten "SOFTSTART 2 MODUŁ MIĘKKIEGO STARTU SOFT START 2" z Allegro we wzmacniaczu I-AMP OPS-4 trafo 800W. Po podłączeniu soft startu z Allegro wywalało u mnie eske 16A B. Wymieniłem bezp. na 20A C i teraz nie wywala. Docelowo niedługo wymienie na soft start Borysa. W ss z Allegro jest 1 przekaźnik. W normalnych softstartach są 2 przekaźniki. Każdy ogranicza jakiś prąd przy załączeniu. To bardziej działa jako włącznik z opóźnieniem i ograniczeniem prądowym. Przerysowałem na szybko z pcb schemacik tego ss z Allegro.
 8. Dodałem rezystorek 68R i napięcia są wyrównane.
 9. Taka mała modyfikacja. Na pcb pcm1794 opampy zasilane są symetrycznie (LM317/LM337) Różnica napięć "wyszła" przy pomiarze - u mnie było 0.3VDC. Wyrównałem napięcia "+" "-" dodając w szereg do 2k2 rezystorek przy LM317.
 10. Nirvany przy odsłuchu nie będzie :) ale na pewno zadowolenie ze słuchania muzyki tak. i o to chodzi.
 11. Już to słyszałem, nic nowego niestety. PCM1794 jest dobry do grania z lapka - ok. Lepszy efekt wg. mnie oczywiście jeżeli pominie się AK4118. I zmieni się na filtr zaproponowany przez Borysa. I z .3lite USB Audio puści się sygnał bezpośrednio na I2S DAC PCM1794. Dźwięk otwiera się również się po zmianie diod na SBYV28-200.
 12. Nie warto. Potencjometr 20kR logarytmiczny, niebieski Alps nie powinien wpłynąć na jakość i sam ocenisz.
 13. "A wg mnie to znaczna różnica poziomu wyjściowego (ok.10dB) integry vs końcówki." Za buforkiem (najlepiej), (albo przed) końcówką mocy można dać potencjometr np. 20KR log. "...tylko znaczna różnica w poziomach wyjściowych/wejściowych obu klocków i brak regulacji oddzielnych zakresów pasma, uniemożliwia ich poprawną proporcję/brzmienie w bi-ampingu." Charakterystykę częstotliwościową jak wiadomo zmienia się w prosty sposób, dodając za potencjometrem głośności tzw. regulacje barwy dźwięku. Kiedyś myślałem o tym aby dodać do integry Exposure2010S regulator barwy dźwięku - 2 potencjometry (niskie/wysokie) na przednim panelu. To w kontekście bi-ampingu, ale też samej integry. Regulacja barwy dźwięku przydaje się szczególnie w "płasko" zrealizowanych nagraniach muzycznych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.