Jump to content

Papamek

Użytkownicy
 • Content Count

  2158
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, Shure M97xE powinien pasować: http://www.shure.pl/produkty/wkladki-gramofonowe-dla-dj/m97xe
 2. Papamek

  Naim club

  A wiesz, że kupiłem :) Nie synowi, ale bratu. Nie jest audiofilem. Kupiłem Naima UnitiLite. Jest bardzo zadowolony. Nie pamiętałem tej deklaracji, ale słowa nie złamałem :)
 3. Światłowód najgorszym standardem transmisji ... To niedługo pewnie USB pociągną przez Atlantyk :) Dobrej jakości przewód zawsze poprawia humor, np. http://www.qed.co.uk/hdmi_digital/optical_digital_audio/qed_reference_optical_quartz_digital_audio_cable.htm A czy warto? Zawsze warto mieć lepszy humor :)
 4. Papamek

  demagnetyzer

  Lulu, Załączam link do artykułu jak zbudować demagnetyzer. Tu akurat chodziło o demagnetyzację elementów zegarków. http://sound.westhost.com/clocks/demagnetiser.html Podobno najtrudniej jest zdemagnetyzować statek. Z płytami CD i LP powinno pójść łatwiej :)
 5. Cześć, Gram na zestawie McIntosh C-48 oraz MC-252 wymiennie z MC-2102. Kolumny ATC-SCM-35. Przewody głównie Fadela. Nie celowałem tak wysoko, jak autor wątku, ale może przyda się do selekcji przed odsłuchem. Na podstawie własnych doświadczeń: 1. Zgadzam się z lulu - ATC. Gram na mniejszych, ale w tym budżecie pojechałbym po SCM-100 lub SCM-150. Będzie prawdziwie, rzetelnie, z genialną średnicą. 2. Zgadzam się z Elberothem - Dynaudio od Contour w górę. Będzie pięknie, barwnie, super góra. 3. Zgadzam się z Wilson Benesch (moim typem był Vector, ale słuchałem z inna elektroniką). Będzie dynamicznie i z dynamiki wyjdzie czysta muzyka. 4. Dorzucę Kudos Titan T88. Mają kiepską recenzję, ale nie przejmować się tylko posłuchać. Słuchałem z tym samym wzmacniaczem, co Vectory, Będzie coś pomiędzy ATC a Wilson Beneschem. 5. Dorzucę Gauder Akustik Arcona 100. Świetny wysokotonowy, duży dźwięk.
 6. Papamek

  Asus Xonar Essence One

  Ty mnie Fr@ntz o posiadanie KD podejrzewasz? To ja się staram, winyle kupuję, filmy na konsoli oglądam, a tu taka propozycja... Oj zraniłeś mnie Fr@ntz, zraniłeś... :) A tak na poważnie, to właśnie podejrzewam, że zabawa z ustawieniami formatu cyfrowego audio w menu Xbox360 nie dotyczy DVD. A w menu płyt DVD to też różnie bywa. Muszę jakiś inny DAC wypróbować, a na razie nie mam żadnego pod ręką.
 7. Papamek

  Asus Xonar Essence One

  No właśnie. Niby tak jest i mogę na swoim DAC (kuleszowym) słuchać z XBoxa dźwięku gier. Jednak pomimo ustawienia PCM stereo na wyjściu cyfrowym nie udaje mi się odtworzyć ścieżki audio z płyt DVD, słychać tylko trzaski. I nie wiem czy to niedoróbka mojego DAC-a (chociaż bez problemu gra z CDkami na wejsciach AES/EBU, coax i toslink oraz z PC-tem na USB), czy może ustawienie wyjścia XBoxa nie dotyczy DVD i na wyjście cyfrowe konsoli trafia tak czy inaczej Dolby Digital. Czy ktoś z Was słucha płyt DVD z XBoxa przez jakiś zewnętrzny DAC i mógły coś podpowiedzieć?
 8. Witajcie, Niedawno, dzięki gościnności Alka, miałem możliwość posłuchania tych głośników. Jako źródło wystąpił gramofon Michell wsparty phonostage'em Plinius Koru, kolumny napędzał Jazz. Z dwugodzinnego odsłuchu wyniosłem same dobre wrażenia. ProAc tworzą bardzo fajną wysoko uniesioną scenę, dźwięk wypełnia pomieszczenie przed słuchaczem. Barwy naturalne, przyjemne w odbiorze, bez niepotrzebnego schładzania i pogrzewania atmosfery. Jedynym niemiłym zaskoczeniem była cena zestawu. Z doświadczenia wiem, że wcale nie gorszy efekt można uzyskać z tańszych kolumn.
 9. Papamek

  Asus Xonar Essence One

  Proszę o odpowiedź, czy ten ASUS odbierze sygnał cyfrowy z oglądanych na Xbox360 płyt DVD, np. koncertów? Dziękuję i pozdrawiam
 10. Gratuluję konstrukcji. Bardzo przypadło mi do gustu jej wykonanie i brzmienie.
 11. Mnie z kolei projekt Regi bardzo się podoba. Masywne bryły, zdecydowane linie, niebanalne ścięcia krawędzi, zróżnicowana faktura powierzchni, minimalistyczna liczba przycisków, zachowanie charakterystycznych i rozpoznawalnych elementów z poprzednich modeli firmy. Widać indywidualizm, nie każdy może to przełknąć ;) Lata świetlne przed bąblekowato-pstrokatą chińszczyzną.
 12. Ancient Audio - 3 modele: Lektor Grand SE, Lektor Prime, Lektor V http://www.ancient.com.pl/brand_new_in.htm Słuchałem wszystkich, naprawdę istnieją. Sound Art - 2 modele: Sarah i nowy Blues, obu słuchałem, Sarah mam. A w przygotowaniu kolejny projekt na własnej płycie. http://www.soundart.pl/sarah.html Amplifon - rzeczywiście na stronie nie ma prezentacji. O ile dobrze pamiętam grał na AudioShow 2007. Dopisz do listy Excentric Digital http://www.excentricdigital.eu/ Grał na AS 2008. Jaki popyt taka produkcja. Ale nie wprowadzaj ludzi w błąd, że nie ma polskich odtwarzaczy CD. Tym bardziej, że właśnie pojawił się dobrze wykonany, dobrze grający i najtańszy na rynku polski cd player.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.