Jump to content

kostron

Użytkownicy
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Decyzja podjęta - nie ma sensu trzymać sprzętu, którego prawie nie mam jak używać (za mały pokój). Przesiadka na Atom/Star +słuchawki+monitory. Na zbyciu: cd5xs nap 155xs nac 152xs flatcap xs hiline Spendor A6 wszystko w niemal idealnym stanie, kupowane nowe w PL (oprócz flatcap xs - ex demo). Na razie sprzęt nigdzie nie jest wystawiony, moją uczciwość można sprawdzić na ebay i Allegro - stempelu2 (na ebay miałem ponad 1200 komentarzy, 100% pozytywnych)
 2. Poważnej prawie nie słucham. szkoda, że 152xs nie przyjmuje headline’a, bo na jakiś czas miałbym problem z głowy.
 3. nie ukrywam, że myśle o plikach głównie ze względu na wygodę i mniejszy pokój w którym teraz jest sprzęt. ale trudno mi się zdecydować, nie mam 20 lat - całe życie winyl i trochę cd..... nie ukrywam, że myśle o plikach głównie ze względu na wygodę i mniejszy pokój w którym teraz jest sprzęt. ale trudno mi się zdecydować, nie mam 20 lat - całe życie winyl i trochę cd.....
 4. Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Powoli zaczynam łapać co jest czym w temacie plików. Nie jest łatwo obrócić się o 180 stopni ze źródeł tradycyjnych. na 100% głównym źródłem pozostanie gramofon, bo w mojej konfiguracji z pre od RCM gra rewelacyjnie. powoli skłaniam się do Star (może Nova, jak się uda), gdyż boje się, że Atom nie podoła Spendorom A6. Core chyba odpuszczę, bo faktycznie za 1/10 mozna ten klocek zastąpić. poza tym Star posiada cd, co ułatwiłoby zgrywanie płyt na dysk. Jak tylko podejmę decyzję, do wzięcia będą: cd5xs nap 155xs nac 152xs flatcap xs hiline wszystko w niemal idealnym stanie, kupowane nowe w PL (oprócz flatcap xs - ex demo) jesli ktoś zaproponuje rozsądną cenę za całość - pomoże mi w decyzji. jeszcze raz dzięki za pomoc.
 5. Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Powoli zaczynam łapać co jest czym w temacie plików. Nie jest łatwo obrócić się o 180 stopni ze źródeł tradycyjnych. na 100% głównym źródłem pozostanie gramofon, bo w mojej konfiguracji z pre od RCM gra rewelacyjnie. powoli skłaniam się do Star (może Nova, jak się uda), gdyż boje się, że Atom nie podoła Spendorom A6. Core chyba odpuszczę, bo faktycznie za 1/10 mozna ten klocek zastąpić. poza tym Star posiada cd, co ułatwiłoby zgrywanie płyt na dysk. Jak tylko podejmę decyzję, do wzięcia będą: cd5xs nap 155xs nac 152xs flatcap xs hiline wszystko w niemal idealnym stanie, kupowane nowe w PL (oprócz flatcap xs - ex demo) jesli ktoś zaproponuje rozsądną cenę za całość - pomoże mi w decyzji. jeszcze raz dzięki za pomoc.
 6. Myślę mocno o nova bardzo mocno, ale gdzieś szafę cd trzeba zgrać.
 7. nie znasz całej historii, po przeprowadzce znacznie ubyło mi miejsca i stąd te poszukiwania.
 8. Próbuję się trochę rozeznać w temacie ogólnie mówiąc plików. Wychodzi mi na to, że mój zestaw (Flatcap XS/CD5XS/Nap155XS/Nac152XS/Hiline) mógłbym próbować zastąpić albo Uniti Star albo Atom+Core. Czy ktoś mógłby mnie oświecić: - czy jest jakaś znacząca różnica między Uniti Star a Atom/Core? - czy w powyższym mógłby mieć jakieś zastosowanie Flatcap i Nac 152 SX ? - podłączę do tego przedwzmacniacz gramofonowy (bo gramofon by został), - czy można słuchć z tego na bezprzewodowych słuchawkach? -no i czy nie jest to jednak duży downgrade??
 9. Witam wszystkich po bardzo długiej nieobecności. Moje ostatnie problemy - przeprowadzka i ograniczenie miejsca trochę się rozwiązały. Zrezygnowałem z przesiadki na pliki - Kolekcje cd i lp pozostały (z braku miejsca rzadziej korzystam). Czas wyklarował nową potrzebę - fotel do odsłuchu w słuchawkach. Jako że do mojego zestawu nie mogę podłączyć Headline'a, a fotelik znajduje się i tak w innym miejscu - potrzebny będzie oddzielny zestaw. Mam olbrzymi sentyment do Naim'a, więc w pierwszej kolejności chciałbym spytać kolegów którzy są na bieżąco (ja niestety nie jestem) - czy jest jakiś porządny klocek all in one obsługujący pliki, cd z wyjściem na słuchawki, bez dodatkowych urządzeń?
 10. dzięki wszystkim. co oczywiste ani trochę nie rozwiało to moich rozterek. głownym problemem, który spowodował zainteresowanie plikami jest brak miejsca na FIZYCZNE nośniki i sprzęt. ale chyba jednak zdecyduję się mieć stertę płyt w kartonach w garażu. mój zestaw winylowy gra całkiem dobrze (główna zasługa to ramię Morch, ale przede wszystkim pre. ale w studio gdzie brałem powyższe elementy (mega kontakt i obsługa) miałem też okazję odsłuchać winyle ze sprzętu, na który na 100% NIGDY nie będzie mnie stać.no i te odsłuchy po prostu POWALAŁY. po prostu siedziałem w sali, gdzie po zamknięciu oczu miałem żywych wykonawców. nie wierzę, że to wrażenie może dać plik, choćby w mega najlepszej konfiguracji - winyl nie ma tej STERYLNOŚCI, która zawsze odpychała mnie od cyfrowych żródeł. ale to i tak nie zmienia tej zagwozdki - gdzie to pomieścić.?
 11. witam wszystkich, mam trochę nietypowe pytanie. dopadła mnie dość nietypowa sytuacja. od 40 lat jestem winylowcem, od 15 lat naimowcem, lecz w trakcie przeprowadzki do mniejszego domku okazało się, że 3000+ winyli, 2000+ CD oraz kilka klocków sprzętu to jest jednak bardzo duży bagaż. no i pomyślałem o plikach, jednak jako tradycjonalista nie mam do nich kompletnie przekonania. i tu mam do was kilka pytań: -czy pliki wysokiej jakości mogą się równać z winylem na b.dobrej jakości sprzęcie? -jaka jest dostępność do nagrań? - jaki zestaw sprzętu byłby niezbędny do optymalnego używania plików? z góry dzięki, jestem kompletnie zielony w tym temacie
 12. a, jak nie pisałem to nie pisałem, ale jednak lubię sobie czasami walnąć posta. w związku z pewnymi zmianami w moim życiu musiałem zrezygnować z "idealnego" ustawienia głośników (w/g wszelkich dostępnych żródeł akustycznych). powód był prosty - pokój relaksu i odsłuchu zmienił się w pokój pracy i odsłuchu. kolumny stanęły po przekątnej. no i okazało się, że w nie najlepszym ustawieniu sprzęt zagrał o klasę wyżej,głębia stała się niesamowita, wysokie tony wspaniale muskają uszy bez cienia agresji, a bas wywraca flaki ale w pełnej kontroli. a dynamika zwala z nóg - czy to Bjork, czy Waters czy Gorillaz. czy podobną zmianę uzyskałbym kupując Naima półkę wyżej????? zanim wydacie kasę , noście kolumny po całym domu, czasami kilka cm robi różnicę kilku tysięcy
 13. witam, dawno tu nie zaglądałem, ani nie kombinowałem z zestawem. żaden ze mnie tam Naimowiec, (152xs/155xs/cd5xs/spendor A6), ale przydałoby się coś wymienić. porównywał może ktoś bezpośrednio 152/155 z 200/202 ? warto? czy lepiej jednak poczekać, dozbierać i pójść wyżej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.