Jump to content

Calyer

Użytkownicy
 • Content Count

  409
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

14430 profile views
 1. Czy zasilającego ? Anodowe mierzy się między anodą a katodą lampy.
 2. To może zależeć w szczególności od czułości i impedancji wejściowej następnego stopnia , czyli pre lub wzmacniacza. Z Twoim wzmacniaczem mogło akurat grać tak jak piszesz.
 3. Wartość rezystora I/V może też zależeć od wielkości wzmocnienia stopnia lampowego [jeżeli mowa o analogówce lampowej]. Kris - masz chyba SRPP na 6n2p. Z wk-wa , i z innymi lampami może się sprawdzić inny rezystor.
 4. Kris , ale ty chyba nie masz tej płytki od Ciry Audio o której tu teraz była mowa , tylko płytkę PCM1794 + AK4118 DAC. Czy obie mają identyczne filtry? Okazuje się , że płytka mini , którą ja mam ma identyczne elementy filtra jak ta większa , tylko niektóre z nich są lutowane pod stolikami opa i ich nie widać.
 5. McGyver , czy mógłbyś przeanalizować jeszcze raz ten układ. Te elementy wokół opa mają jednak połączenie z masą dla sygnału + po wyjęciu opa. Czy mógłbyś określić jak one wpłyną na sygnał po konwersji I/V z rezystorem np. 50R.
 6. Ten schemat , który zamieściłeś , to schemat Lampizatora dla daca TDA1541 , Który ma dwa razy słabsze wyjście. PCM1794 ma 3,9mA , a TDA1541 - 2mA. Dlatego 100R do konwersji I/V dla PCM1794 może być za dużo. Słyszałem od innych o 50R. Chodziło mi o to , że w otoczeniu opa na tej małej płytce nie ma wszystkich elementów [ przynajmniej ich nie widać ] , które mogły by działać jako filtr , tak jak na płytce większej. I to może robić różnicę. Chyba , żeby usunąć te które są i zająć się czystym sygnałem i samemu dodać filtr dolnoprzepustowy. Tak jak proponuje McGyver.
 7. To by się zgadzało. Wcześniej tego nie zauważyłem. Tam jest połączenie z masą. Nie mam tej płytki , nie mogłem sprawdzić , a na zdjęciu trudno wypatrzeć szczegóły. Mam tą mniejszą płytkę , wydawała się podobna , ale chyba nie ma wszystkich elementów filtra , co ta większa. Czy z jej lampizacją będzie podobnie? Miałeś z nią też do czynienia?
 8. Czy możesz wskazać na płytce ten punkt masy o którym piszesz.
 9. Kris popatrz skąd bierze się sygnał i na połączenia. Piny 1 i 7 to nie jest masa , tylko wyjścia opa.
 10. Chyba nie do masy , tylko do wyjścia.
 11. Kris przecież sygnał i tak bierze się z przed tego filtra. Nie prościej będzie jak mu to sam wyjaśnisz , żeby zrozumiał.
 12. Wydaje się , że jak się usunie te elementy smd zaznaczone strzałką , to te podłączone do nóg z sygnałem będą wisieć w powietrzu.
 13. Ktoś pokazywał zdjęcie działającej lampizacji tej płytki i tam widać , że nie usuwał kondensatorów wokół opa. Co do smd to za słaba ostrość , żeby mieć pewność.
 14. O tym chyba nikt wcześniej tu nie wspominał. Czy nie wystarczy usunąć te pod opa zaznaczone na zdjęciu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.