Jump to content

Calyer

Użytkownicy
 • Content Count

  416
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

14644 profile views
 1. Calyer

  dyskrenty analog za DAC

  To by się zgadzało z tym co ja wywnioskowałem , czyli że offset na wyjściu tego daca to -6.2mA.
 2. Calyer

  dyskrenty analog za DAC

  Skoro wiesz , że wartość offsetu jest zależna od wartości rezystora konwersji , to zapewne wiesz jaka będzie jego wartość dla rezystora 36R. Czy będzie to -0,22V? Czy mógłbyś się odnieść do tego co napisałem powyżej odnośnie wartości "center current" podanej w pdf PCM 1794. Czy to jest właśnie prądowa wartość offsetu tego daca?
 3. Calyer

  dyskrenty analog za DAC

  Mówimy o PCM1794 , więc chyba chodzi o nierównoważenie prądu na wyjściu. W pdf takie określenie jak "offset" daca nie występuje , więc dlatego pytam. Może jest to podane pod innym terminem. Jest tam np. podana wartość - "Center current" -6.2mA i domyślam się , że być może to oto chodzi , że te -6.2mA to właśnie offset. Chciałem się tylko upewnić , czy nie mówisz o napięciu sygnału. Wystarczyło napisać , że wartość napięcia offsetu jest zależna od wartości rezystora konwersji i brzmiało by to jednoznacznie.
 4. Calyer

  dyskrenty analog za DAC

  Ale ja pytałem o wartość napięcia stałego [offsetu] daca. Offset daca też zależy od rez. konwersji?
 5. Calyer

  dyskrenty analog za DAC

  A jaka jest właściwie wartość tego napięcia stałego na wyjściu pcm1794?
 6. Calyer

  dyskrenty analog za DAC

  Jeśli można by prosić o wyjaśnienie tej kwestii - czy nieblokowanie kondensatorem napięcia stałego na wyjściu daca przed rezystorem konwersji 36R nie będzie w jakiś negatywny sposób wpływać na działanie samego daca?
 7. Tych kondensatorów , ani gniazd rca w ogóle nie dawał bym na płytce. Kondensatory - bezpośrednio do gniazd rca na tylnej ściance obudowy z rezystorem R22 - 220k na gnieździe i odpowiednio do tego podłączonym relay [też z sygnałem branym z gniazda rca]. Płytka będzie prawie o połowę krótsza i można ją zamontować wtedy w takiej odległości od tylnej ścianki , aby zmieścił się praktycznie każdej wielkości kondensator wyjściowy.
 8. Czy zasilającego ? Anodowe mierzy się między anodą a katodą lampy.
 9. To może zależeć w szczególności od czułości i impedancji wejściowej następnego stopnia , czyli pre lub wzmacniacza. Z Twoim wzmacniaczem mogło akurat grać tak jak piszesz.
 10. Wartość rezystora I/V może też zależeć od wielkości wzmocnienia stopnia lampowego [jeżeli mowa o analogówce lampowej]. Kris - masz chyba SRPP na 6n2p. Z wk-wa , i z innymi lampami może się sprawdzić inny rezystor.
 11. Kris , ale ty chyba nie masz tej płytki od Ciry Audio o której tu teraz była mowa , tylko płytkę PCM1794 + AK4118 DAC. Czy obie mają identyczne filtry? Okazuje się , że płytka mini , którą ja mam ma identyczne elementy filtra jak ta większa , tylko niektóre z nich są lutowane pod stolikami opa i ich nie widać.
 12. McGyver , czy mógłbyś przeanalizować jeszcze raz ten układ. Te elementy wokół opa mają jednak połączenie z masą dla sygnału + po wyjęciu opa. Czy mógłbyś określić jak one wpłyną na sygnał po konwersji I/V z rezystorem np. 50R.
 13. Ten schemat , który zamieściłeś , to schemat Lampizatora dla daca TDA1541 , Który ma dwa razy słabsze wyjście. PCM1794 ma 3,9mA , a TDA1541 - 2mA. Dlatego 100R do konwersji I/V dla PCM1794 może być za dużo. Słyszałem od innych o 50R. Chodziło mi o to , że w otoczeniu opa na tej małej płytce nie ma wszystkich elementów [ przynajmniej ich nie widać ] , które mogły by działać jako filtr , tak jak na płytce większej. I to może robić różnicę. Chyba , żeby usunąć te które są i zająć się czystym sygnałem i samemu dodać filtr dolnoprzepustowy. Tak jak proponuje McGyver.
 14. To by się zgadzało. Wcześniej tego nie zauważyłem. Tam jest połączenie z masą. Nie mam tej płytki , nie mogłem sprawdzić , a na zdjęciu trudno wypatrzeć szczegóły. Mam tą mniejszą płytkę , wydawała się podobna , ale chyba nie ma wszystkich elementów filtra , co ta większa. Czy z jej lampizacją będzie podobnie? Miałeś z nią też do czynienia?
 15. Czy możesz wskazać na płytce ten punkt masy o którym piszesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.