Jump to content

Sovereign

Użytkownicy+
 • Content Count

  2464
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

274 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6976 profile views
 1. Panowie o co poszło? W ''Media M'' @piorasz'a kolumn nie znajdziecie. Piotrek (piorasz) ma pierwszą najstarszą wersję. Miałem do tuningu różne ciut nowsze, i także na wszystkich papierowych przetwornikach z tamtych lat. ''To co było przed, a po moim tuningu - to dwa inne światy, dzieliła je przepaść brzmieniowa'' :
 2. 😄 Wobec tego nie umiesz przetwarzać informacji. Zamiast opisać wszystko dokładnie co z czym i jak grało, to sapiesz, bo nie przetwarzasz jak należy. Tutaj widzę przyszedłeś aby pozrzędzić, i popluć na to i tamto.
 3. Widać zacytowany chaotyczny wpis i twe powyższe rozumowanie chaotyczne. 5802 i 5805, L100 i Revel'e - jakie L100 retro i Revel'e? Którego (data) to grało i na jakim pokazie?
 4. Znaczy, że w Katowicach na dniach z gramofonu słuchałeś wzmacniacza No 5802 (który to jest bez przedwzmacniacza gramofonowego MM / MC !). Jakie wszystkie konfiguracje były tam dane tobie do posłuchania? Z ''24900 zł'' zrobiłeś ''24 Kpln''. W takim razie do ''24 Kpln'' jaki masz nowy (streamer, DAC i odtwarzacz SACD - w jednym) od Esoteric'a? Esoteric K-07 - chyba ten najtańszy (''31 999,00 zł'') i to zwykły odtwarzacz samych płytek. Jak ma Audiolab'a 6000CDT z kolumienkami Dynaudio Excite X38, Tannoy Platinum B6 - to wiadomo, że nie żartuje. I jeszcze do tego chciałby Esoteric'a bo się lubuje w starych TEAC'ach (CD-2000) i innych japończykach. Esoteric Grandioso - marna amplifikacja i preampy. Jedynie dobre źródła. Sam sobie słuchaj na tym - suchary i co najgorsze to jeszcze zamulone przy topowych/nowych Tannoy Kingdom Royal Carbon Black. Albo z top PMC Fact Fenestria - cieplejsze zamglone brzmienie, i do tego nie dały rady ukazywać tyle info ile powinno być, jakby kolumn narzucały limit. I to przy topowych kolumnach od jednego i drugiego brand'u z UK. Jedne i drugie urabiają brzmienie po swojemu.
 5. W tym roku jak nigdy wcześniej, udało im się zagrać. Dlatego podobało się wielu osobom : https://www.audiostereo.pl/topic/147332-23-edycja-audio-video-show-8-10112019/page/18/#comments Tak jak i P-102 nie było, który to był tylko ''zeszłego roku.'' To był jednorazowy wypad z Accuphase - wspominałem o połączeniu z Accu, jak tamto grało. Widocznie coś dotarło, i w tym roku w RT-Project, zagrało jak nigdy wcześniej. Dla uzupełnienia piszę tu, aby było jasne jakie było dokładnie okablowanie całego systemu? Widać było inne konkretniejsze i grubsze kable głośnikowe (?), które to zastąpiły Nordosty. Co było tuningowane w całym zestawie, łącznie z całą elektroniką? Kolumny L19 - tuningowane wedle oryginalnego schematu, czy coś zmieniane/przeprojektowane i jakie zastosowano komponenty/elementy? Jakie zaciski głośnikowe do kolumn i wewnętrzne okablowanie w kolumnach? Jakie standy i ich wysokość?
 6. ''Trolle, hejterzy węszyli kit, gdy radio grało jej nowy hit'' : 15.11.2019 - dziś premiera jej nowej płyty : I co tam na niej jest - coś w stylu (Karolina Czarnecka vs. SoDrumatic - "Za siedmioma blokami") z 2015 r., czy w ogóle co innego...
 7. https://hometheaterhifi.com/reviews/speaker/bookshelf/revel-performa-m126be-bookshelf-speaker-review/ https://www.theabsolutesound.com/articles/revel-performa3-m126be-loudspeaker/ https://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/1302-revel-performabe-m126be-loudspeakers http://www.hifiplus.com/articles/revel-performa-m126be-stand-mount-loudspeaker/ https://www.hifi-journal.de/testberichte/lautsprecher/889-revel-performa-m126be-test https://www.alpha-audio.nl/review/review-revel-performa-m126be/ https://www.hfc.com.pl/test/3934,revel-performa-m126be.html https://www.audioholics.com/bookshelf-speaker-reviews/revel-performa-m126be
 8. ... cd. Najlepsze Klipsch-e jakie słyszałem, to te najnowsze/największe z największym potencjałem brzmieniowym, czyli Klipschorn AK 6 : https://www.audiostereo.pl/topic/147332-23-edycja-audio-video-show-8-10112019/page/21/#comments Tak patrzę, gdyby wszyscy (którym się podobały) wzięli AK 6, to przy grupowym zamówieniu, może dostaliby jakąś zniżkę :)
 9. Polska video relacja/składanka przedstawiająca co niektóre systemy audio z AVS 2019 :
 10. Mark Levinson No 5101 + Mark Levinson No 5805 + kolumny (?): Revel PerformaBe F226Be (18 190 PLN* / SZT) czy JBL HDI 3600 ( 7 190 PLN* / SZT). * sugerowana cena detaliczna. Revel-e rewelacyjne. JBL-e HDI, super w swojej cenie. Równe jedne i drugie. Różnią się tonalnością i brzmieniem. JBL HDI 3600 - bardziej gęsty nasycony dźwięk/ton, i to bez słodzenia, ściemniania czy kolorowania. Dynamika, wigor, obrazowanie, dobry detal. Z tego samego frontalnego/centralnego miejsca, i przy tych samych przeróżnych utworach, słuchałem jednych i drugich kolumn. Revel PerformaBe F226Be - grały bardziej prawdziwie, dokładnie, selektywnie i Live'owo z rześkim prawdziwym tonem. Wszystko równiutko i na swoim miejscu, super kontrolowane i poukładane z prawdziwą tonalnością Live. Cena jakoś brzmienia - najlepszy zestaw. Moje granie gdy coś podobnego wylatuje z kolumn typu Horn JBL-a z driver'ami na metalowych membranach, gdzie nie ma limitów i aspekty soniczne można śrubować do rekordowych poziomów - i jest moje granie :) Nawet Rockport Technologies Lyra, nie grały tak równo i nie z tak prawdziwym tonem, bo tam od systemu ''Maka'' trochę dopompowana i poluzowana średnica i dół. Ale, że paki za $169,500.00 to i zagrały ogólne na najwyższym poziomie brzmieniowym na AVS 2019. Już się nie mogę doczekać, kiedy posłucham największych Revel-i z serii PerformaBe. Revel PerformaBe F328Be (MSRP $16,000.00/pair) F226Be; F228Be; F328Be. https://www.audioholics.com/tower-speaker-reviews/revel-and-jbl-cedia-2019 Przetworniki niskotonowe z membranami Advanced Aluminum Matrix. Opatentowany kompresyjny driver 2410H-2 z membraną polimerową. Opatentowana geometria falowodu High-Definition Imaging (HDI™). Byłeś w piątek przed zamknięciem. Grała inna muzyka. Elegancko z plików. HDI z driverem na polimerowej membranie, to coś bardziej w stylu Klipschorn AK 6 z driverem na fenolowej (MF) i pollimidowej (HF) membranie. Klipschorn AK 6 większe i droższe, to wiadomo, ale ogólna tonalność podobna. Klipschorn AK 6 rasowe amerykańskie kolumny typu Horn z kompresyjnymi driverami na MF i HF. Najlepsze kolumny typu Horn, na AVS 2019. AK6 - bdb dynamika kolumn. Jakość różnicowanego basu. Średnie z membraną fenolową, wysokie z poliimidową (bardziej miękkie od metalowych) tak jak wcześniej myślałem: gęste/nasycone (jak całe brzmienie, ale nie zamulone) pełne i z dobrym detalem. Scena jak już, to po szerokości. Jedni tam sobie podrygiwali w rytm instrumentu/instrumentów jakby sami grali, gdy wchodził jakiś transjent :) Nie jest to granie neutralne tonalnie (jak z tych co mają metalowe membrany), ale i nie jest to granie zamulone, czy uśrednione/średnicowe/podkolorowane z wypchniętą/wywaloną średnicą jak z niejednych europejczyków. Ja zwróciłem. Najlepszy dźwięk wystawy jak dla mnie. * * * Michał pytał się (Tomka, Kacpra i Patryka - tych co też słuchali) jak wrażenia :)
 11. Nie było zdjęcia, to wrzucę Panom od siebie. JBL L19; Kenwood L-1000M Stereo Power Amplifier; RT Project DAC One (wersja lampowa); Pioneer PD-S95 Elite Reference Compact Disc Transport* I nowe konkretniejsze kable głośnikowe, które zastąpiły Nordosty. W 2019 r. (w pokoju 218) wyszło im granie jak nigdy wcześniej. Równe i nieprzesłodzone. Nie to co poprzednio z Accuphase P-102 - dobrze, że go wyrzucili, bo z nim zaczynały podchodzić pod Harbeth. * wszystko tuningowane. Moje pierwsze JBL-e. Od nich się wszystko zaczęło :) w latach 90. XX wieku. Każdy już je zna - grają 4-y rok z rzędu. W tym najlepiej. Miło widzieć i słyszeć tyle razy swoje pierwsze kolumny :) Sundial Canticus pro M - w porządku. Podłogowe kolumny Ø Audio Icon (Designed in Norway - Handcrafted in Poland :) ). I sporo innych. Nawet Spendor Classic 1/2 pozytywnie zaskoczył, nieźle w parze z polskim wzmacniaczem na KT150. Nie to co Harbeth - wiadomo o co chodzi - przekolorowane i uśrednione z wypchnięta średnicą. * * * TAD-y podłogowe (o których wspomniał WLM), może około 50-ki by się załapały - zakłamane przekolorowne granie. Choć nie tak uśrednione i wywalone na MF jak Harbeth, to i tak przekłamują i się szybko nudzą. Nie nasze granie z zakłamaną tonalnością. A to co było na parterze, czyli jedne i drugie niemiaszkowate kolumny typu pseudo-horn. Acapella Apollon z Marton'em - delikatniutki przysłodzony dźwięk. Avantgarde Duo Mezzo XD - mocno przekolorowane przez cały set elektroniki od Accuphase. Na niemiaszkowatych przetwornikach Accuton-a (ceramikach i sztucznych diamentach), Szweckie kolumny Marten Mingus Orchestra koszmarnie/strasznie wygładzone wypolerowane na wysokich. Ale ogólnie nie grały źle z Air Tight ATM-3211 - da się słuchać. Gdzieś tam w którejś z kolei dziesiątce, by się załapały.
 12. Jaki materiał i jego cechy soniczne - w podstawkach pod kable i listwę - taki wpływ na dźwięk. Np. gumowe Vibrapod-y ...wnoszą cechy owych gumiaków.
 13. M.in. dlatego całej ekipie się podobał. Najlepszy w 2019 A z tańszych, to zależy od przedziału cenowego. Cena jakość brzmienia - amerykański set: Revel + Levinson. Kolumny z membranami aluminiowo-ceramicznymi i berylowymi tweeterami.
 14. Poziom decybeli był dobry, im bliżej Live - to jeszcze bardziej chce się słuchać. Jak komuś za duży, to niektórym spośród tych, którzy u siebie ograniczeni są jedynie do plumkania na jakichś zabaweczkach w bloczku. Mówiłem, że dobre są najnowsze MC 1.25KW Dla całej naszej ekipy podobało się granie z amerykańskich Rockport Technologies Lyra z amerykańskimi tranzystorowymi monoblokami. Nie to co jakieś tam VTL-e lampowe z Rockport'ami, zmulone przyciemnione zestawienie. VTL-e można podłączyć, ale do B&W 800D3.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.