Jump to content

Sovereign

Użytkownicy+
 • Content Count

  2600
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

358 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8388 profile views
 1. Doszedł do tego po wielu latach : [Hidden Content] Ten jedyny u Azjaty. Raczej sam sobie składał, bo oni tam lubią składać/rozbudowywać (ew. na zamówienie u kogoś) z gotowych komponentów. Firmowy zestaw UHF od razu gotowy. Pozostałe horny i drivery na HF i MF też dokupił. Na LF i mid-bass, do zakupionych przetworników, obudowy musiał ktoś wykonać, bo to jedyne elementy raczej niefirmowe. Customowe kolumny :)
 2. Mają mój gust do sprzętu, a nawet do muzyki. Wiedzą, że nie warto tracić czasu/życia na słuchanie z popierdółek. Powyżej u Jurija, także konkretny sprzęt audio. I jeszcze do tego fajna muzyka :) La route des métaux: Le boulet rieur · Joël Grare · L'ensemble Paris - Istanbul - Shanghai · L'ensemble Les tambours de lune Mają świetne Amerykańskie kolumny głośnikowe i amplifikację rozbudowaną. W Rosji dużo różnych Westlake Audio mają, także JBL. Takiego modelu od Westlake Audio w Rosji jest co najmniej kilka par [Hidden Content] . Przetworniki JBL, Gauss lub TAD. W zależności od rocznika i numeru seryjnego kolumn, czy tego jakie sobie zażyczył pierwszy właściciel. Spośród tych dla mnie TAD najsłabsze. To nie to samo co JBL, a na MF zamiast TAD to już bym wolał Gauss HF-4000. Najprędzej JBL 375 albo 2450J, a tym bardziej 475Nd jak w K2 S9500 i M9500. Ale żadnych nie dostaną z topowych domowych kolumn. Do 475Nd jak najbardziej 275Nd jak w K2 S5500. Dla topowej serii SM-1 dałbym MF, HF, UHF z 475Nd, 275Nd, 076 Cat Eye. The best. M.in. w Rosji mają Westlake Audio - nawet z topowej serii SM-1. Gauss-y już nieprodukowane/niedostępne. Z JBL te do których mieli dostęp - które można było kupić odrębnie. TAD jeszcze dostępny - to w nowych modelach ich więcej niż kiedyś w starszych. To był starszy model HR-1VF. 2 x 15'' (LF) Gauss; 1 x 10" (mid-bass) Gauss; 1 x compression driver Gauss (MF) with 2" throat; 1 x compression driver JBL 2420 or 2421 (HF) with 1" throat. Михаил Кобяцкий z Rosji ma HR-1VF - tylko nowsze, z wooferami TAD. Także muza zajefajna. Epica - Cry For The Moon - Live (The Embrace That Smothers - Part IV) A te już poza Rosją. Samemu zbudowane - to takie JBL, trochę w układzie z kolumn Westlake, ale z ciut innym hornem, choć podobnym. 18'' woofer (LF); 12'' mid-bass (LF/MF); driver JBL 2450H + horn Yamaha (MF), ew. średnio-wysokie (MF/HF); wyżej jakiś inny/mniejszy horn z driver'em na wysokie (HF); a na ultra-wysokie JBL UT-045Be (UHF). Świetne zestawienie i kapitalne komponenty. ''Konkretne'' kolumny - czyli typu horn z compression driver. To dla takich jak ja. A te najbardziej :
 3. Комната прослушивания Юрия Анатольевича Макарова [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Интервью с Юрием Анатольевичем Макаровым : [Hidden Content] - 13 декабря 2002 года [Hidden Content] Maestro Grosso : [Hidden Content]
 4. Szampana można otwierać jak wyzdrowieje ''pacjent zero''. A nie jak umrze - tak jak ty chcesz. Jak umarł u ciebie w województwie, to nie możesz otwierać - a tym samym pić.
 5. Tam gdzie inni ciebie, czyli tam gdzie cię boli i uwiera.
 6. To był pierwszy pacjent z woj. małopolskiego. A ty się ''brandzluj'' jak cię ch.j boli - jak widać po twoim wpisie. U siebie pewnie nawet nie wiesz kto był pierwszy. Zachowujesz się tak, jak już ktoś pisał :
 7. Zmarł 64-letni "pacjent 0" z województwa małopolskiego Z przykrością informujemy również o śmierci 64-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie). Była to pierwsza osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie – poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki. wadowiceonline.pl - 07 kwietnia 2020, 11:10 [Hidden Content] * * * A u nas już dawno wyzdrowiał Podlaski "pacjent zero" (35 l.)
 8. Właśnie widzę ofiarę z woj. małopolskiego, którego nachodzi picie płynu eksploatacyjnego, lub do dezynfekcji na bazie alkoholu etylowego. I tak fiksujesz u siebie w skażonym/zanieczyszczonym środowisku, a jak jeszcze dalej będziesz się doprawiał płynem, to cię już nic nie odratuje.
 9. Piszesz jakbyś miał niemiecki(-e) korzeń(-e) jak niektórzy politycy :D. Ilu niemiaszków udobruchałeś, wykonując ich wszelkie rozkazy 😄 Zepsutą żywność wysyłali do polski. Ktoś tam u nich pracował w mięsnym zakładzie. I jak opowiadał, najgorszy towar jak odpady, szefostwo kazało wysyłać do polski. Gdzie indziej, już w Polsce kobieta kupiła niemieckie pieluchy, a w nich w środku było robactwo. To są niemiaszki! A jak większość niemiaszków się oburzała widząc u siebie osobę paradującą w polskich patriotycznych strojach - czapeczka, koszulka, itd. Co innego na wschodzie, tam gdzie on był nie przeszkadzało, nawet w ukraińskiej banderowskiej restauracji, bodajże Kryivka. Niektórym starszej daty Rosjankom się nie podobało, że Polki coś w stylu jak gwiazdeczki Hollywood. Kapitalne polskie. W Brytanii robią furorę, policja też zachwycona. Nie wiesz tak jak inni, na jakiej zasadzie kluby z automatu były poprzypisywane. Mam ich kilkadziesiąt. Tam gdzie jakikolwiek jeden wpis - był to z automatu przypisany klub po wprowadzeniu okienka z wyświetlanymi kilkoma klubami, które się zmieniają co jakiś czas. Szukasz niemiaszkowatego korzenia. Założenie: 1946, Hope, Arkansas, Stany Zjednoczone :-)))))))))) To tak jakby chciał zrobić niemiaszka z Paul'a W. Klipsch'a. Paul Wilbur Klipsch was an American engineer and high fidelity audio pioneer (...) [Hidden Content] [Hidden Content]
 10. Świetnie. Huk z niemiaszkami. Najlepiej aby jeszcze ich sprzątnęli wycieli w pień z planety - bo jak powiadają, to największe gówno na ziemi.
 11. Twarzowo jej z maską, która dodatkowo komponuje się z kostiumem. Pani prezydent Zuzana Čaputová w powyższym kostiumie z maską; od razu skojarzyła mi się z Emily Kaldwin z Dishonored 2 :
 12. 1 kwietnia EVEREST BRAVO Jako jedyny trafiłeś. A Sylwek zastanawiał się czy na serio w prima aprilis. Choć częściowo chyba się domyślał, a resztę wymyślał jakby/gdyby (jakby miał tylko zwykłe kolumny) : W każdym modelu z tej linii w oryginale nigdy nie było by choćby jeden przetwornik całościowo pracował w tym samym zakresie. A przy tych powyższych wariacjach opcje konfiguracji dowolne. Nawet sekcję MF-HF (z tymi samymi hornami i driverami) można byłoby puścić dla różnych zakresów - bliżej wooferów (LF2) jako średnio-wysokotonowy, a następny bliżej UHF-u do samego końca HF jako wysokotonowy. Dalej drivery UHF tak jak jest od 20 kHz. Na LF woofery dla LF2 i LF1. I pozamiatane! * * * * * Audio ekstremaliści potrafią zakupić dwie pary kolumn EVEREST, by zrobić z nich jedną parę ustawioną piętrowo/pionowo - UHF i HF-MF najbliżej centrum, a na skrajach układu LF2 i LF1. Jak ma się już jedną parę, wtedy (gdy chce się mieć jeszcze więcej) pozostaje dokupić taką samą drugą parę kolumn i całość napędzić 8-ma wzmacniaczami mocy. * * * * * Z tańszych ktoś ma w takim ustawieniu 4365 Studio Monitor. 4-y sztuki jako jedna para ustawiona pionowo, tak że drivery są w centrum. Zastąpiły B&W Nautilus 801 [Hidden Content] - nagrał sobie jak inni, na pamiątkę dla zobrazowania tego co miał wcześniej. * * * * * Ponad 28-em nowości od HARMAN Luxury Audio Group (JBL Synthesis, JBL, Mark Levinson, Revel, Lexicon, Arcam) na CEDIA 2019 : Następna nowość prezentowana m.in. na CES 2020 JBL L82 Classic Można nawet delikatnie wybiec w przyszłość :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.