Jump to content

Sovereign

Użytkownicy+
 • Content Count

  2624
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

368 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8715 profile views
 1. Szukając czegoś do auta. Natrafiłem na... Music Instructor - Electric City (Electro Dance Remix 2018) ...a w nim m.in. Kim Hyun-ah.
 2. Podłogówki R1 trochę inaczej... Się prezentują. Jak wspomniałem dla CR1 standy dodają uroku - to jest, jako jedna całość. Bez standów lepiej prezentują się R1. Jak wrzucisz se na platformę 😉 Aby solidnie/konkretnie - i tak samo brzmienie. To najważniejsze. Możesz i takie WARP-15W... ...wrzucić na platformę, lub stand. Duże i ładne, z takimi frezami. Takie trochę w stylu mebli vintage : Jest wiele takich, którzy wolą :
 3. Spoko - jak na monitory. Zaokrąglone i na standach - zgrabne i nieanemiczne jak wiele różnych monitorów. Podłogówki R1 trochę inaczej. * * * * * U Administratora (forum stereo.net.au) : Kolumny K2 oryginalnie były w standardowym kolorze Rosewood Wood Grain. Inne standardowe wykończenie to Black Zebra Wood. Nie jest to high-gloss automotive-grade paint finish - z programu premium finish. Rosewood Wood Grain, pokrył winylową folią (Wrap Film Silver Metallic) - jak na auta.
 4. Miras, Mógłbyś sobie wypożyczyć/posłuchać integrę T+A PA 3100 HV z zasilaczem T+A PS 3000 HV Power Supply. Zestawy T+A (kolumny + elektronika), to inne granie niż Harbeth. Musiałbyś posłuchać u siebie jak się zgra z M40.2 Test: T+A PA 3100 HV Vollverstärker – Wunder der Wissenschaft : [Hidden Content] (Reviewed By: Jörg Schumacher) Test: Mark Levinson No 585.5 Vollverstärker – Und es ward Klang! : [Hidden Content] (Reviewed By: Alex Röser)
 5. No i super, że nie wybrałeś żadnego Accutona - które są co najwyżej przeciętne. A to te, o których Ci wspominałem. Przy Twoich mogłaby się z nich ceramika posypać 😉
 6. [Hidden Content]= - autor: Wojciech Pacuła ''Emitter II gra, jak dla mnie, w nieco zbyt mało „brutalny”, za mało dosadny sposób.'' ''Niemiecki wzmacniacz pokazuje instrumenty i głosy bardzo pięknie, ładnie. Mam jednak wrażenie, że wszystko jest ZA ładne.'' ''wolę jednak usłyszeć dokładnie to, co jest na płycie'' Czy widziałeś żeby pan Pacuła w jakiejś recenzji napisał coś złego o jakimś sprzęcie? Ostatnimi czasy wydaje mi się iż jego zachwyty są wprost proporcjonalne do ceny urządzenia które recenzuje. Kiedyś jego recenzje były lepsze, więcej było porównań do innych sprzętów, a nie tylko do zestawu referencyjnego. Teraz, jak dla mnie, obór sprzętu do recenzji słaby więc 3/4 i tak nie czytam, a recenzje robione jakby to było dodatkowe zajęcie na jeden weekend. Oczywiście (jak widać wyżej) braki w neutralności, selektywności, rozdzielczości i przejrzystości, do tego własne Accuphase'owe podkolorowanie/koloryzowanie dźwięku. Nie są to najlepsze, czyli najbardziej neutralne/rzetelne wzmacniacze, które przekazują wszystko jak leci, bez urabiania dźwięku po swojemu. Im bardziej rzetelny i z mniejszą własną ingerencją w sygnał - tym lepszy wzmacniacz! Ciężko o takie wzmacniacze.
 7. Gryphon Diablo 300 z PMC Fact 12 u Hubertosa. Krell FBI z Harbeth M40.2 Ładnie Miras wgniotło twego kolegę :). Damianowi ''bas'' z FBI + M40.2 był (jak to napisał w twoim temacie) ''zjawiskowy''. * * * Na alle ktoś z Goleniowa w marcu wystawiał FBI - nie było oferty kupna. Wcześniej ktoś w Australii wystawił za $7500. FBI vs. RI-100 : W Twoim załączniku obok tego stereofonicznego wzmacniacza z prawej strony coś czarnego (tylko kontur widać) - to jakaś kolumna? Kilkanaście lat temu u nich w pokoju odsłuchowym na pewno były kolumny Krell Modulari Duo (monitorek + sekcja basowa z 3-ma 8''-ami). Kolumny na SS - coś tam z aluminiowymi membranami i ring radiator tweeter. I jako całość kolumny Krell LAT-1000. Jakie przetworniki, projekt i potencjał brzmieniowy kolumn, taka wartość : USD $6000.00 [Hidden Content] Ten ich firmowy zestaw z pokoju odsłuchowego Krell'a (kolumny + dzielona elektronika Evo) dla tych co lubią podkolorowany, ciemny, wolny i zwalisty dźwięk. Te zdecydowanie lepsze i wymagające dla wzmacniaczy :) Ciekawe, czy Krell'e, Dan'y, Gryphon'y etc. wysterowałyby je tak jak Mark Levinson No 53 Reference, Mark Levinson No 536, Theta Digital Prometheus. Jeszcze ciekawi jak bardzo polubiłyby się z Jeff Rowland 925, Moon 888 i HALCRO Eclipse.
 8. 47.2kg Krell FBI - jak na integrę, to grubo :). Miras i tak woli swego Jadisa I-88 do M40.2 Niskie/płaskie integry Krella znane. A Ty masz pożyczoną tą wielką, na tą nie natrafiłem, bo prawie wszyscy mają dzielonki i nawet integr za bardzo nie chce się podłączać. Niektóre systemy tak skonfigurowane, że tylko pod wzmacniacze mocy i to minimum w konfiguracji Bi-Amp mode. Ja to nawet wlutowałem kable głośnikowe (3-y [dla: MF, HF, UHF] spośród 4-ech kompletów) od strony prądowych zwrotnic z CC 77VDC || 77VDC. Zgadza się, neutralny i przejrzysty. Pozostałe cechy też ma. Ale jak Twój kolego Ci powiedział, że zintegrowany wzmacniacz FBI z jeszcze lepszą dynamiką, basem, rozmachem i energią grania - to ciekawe, jak on musi wyrywać! O ile mają taką możliwość, można ich posłuchać jako wzmacniacze mocy, by ostatecznie przekonać się który szybszy i bardziej przejrzysty/detaliczny... Z ekstremalnie szybkimi i przejrzystymi driverami.
 9. Z Krella tylko niektóre i to tylko wzmacniacze mocy w porządku. Jak np. takie w Bi-Amp Mode : Krell Evolution One (LF1, LF2) + Krell Evolution 402 (HF, UHF) Bi-Amp Mode : Krell FPB 700cx (LF1, LF2) + Krell FPB 700cx (HF, UHF) Jeszcze były m.in. monobloki z linii FPB Mcx, ale lepiej z dwoma stereofonicznymi FPB cx.
 10. Wojtas byłby pierwszy w Polsce, gdyby udało mu się sprowadzić Violę :). Takiej integry jeszcze nikt nie miał w PL. Viola Audio Laboratories Chorale dual-mono integrated amplifier : [Hidden Content] Konstrukcja Dual Mono. Radiatory w centralnej części urządzenia przedzielają oba kanały. Z tyłu 2-a sloty na opcjonalne moduły - jeden Phono, drugi DAC. Zdalne sterowanie zapewni aplikacja na iOS. Wpierw opracowali Chorale. Następnie P10 Universal Phono Module : DAC w swoim czasie z obsługą DSD, streamingu i AirPlay. Cena za Chorale, i to raczej bez modułów. Taka jak widać :
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.