Jump to content

_RapiD_

Użytkownicy
  • Content Count

    13
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
  1. Witam. Jako, że nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie proszę o doradzenie. Mam dylemat przy wyborze odpowiedniego wzmacniacza pod w/w głośniki. W przednich drzwiach mam zamontowane 502 a w tylnych drzwiach 602. Obecnie głośniki zasila helix hxa 400 mkII lecz ze względu na uszkodzony jeden kanał jestem zmuszony zmienić ten wzmacniacz. Ogólnie potrzebuję wzmacniacza który da mi ocieplone brzmienie z dynamicznym dołem. Jednostka sterująca pioneer 80 prs kondensator IMPULSE PCA-5000. Budżet jaki przewiduje to 700 zł. Zaprzyjaźniony sprzedawca proponuje mi Rockford Fosgate Power 550X oraz JL AUDIO SLASH 300/4. Twierdzi, że RF zagra bardziej dynamicznie z ocieploną górą a JL będzie bardziej wyrównany pasmem. Ogólnie jestem fanatykiem klasycznych wzmacniaczy i bardziej jestem przekonany do RF lecz zastanawiam się czy jego moc będzie odpowiednia. Proszę o poradę.
  2. Witam wszystkich. Jestem posiadaczem 26 letniego audi 100 c4. Jako, że lubię posłuchać dobrego grania w aucie postanowiłem zasięgnąć waszej porady. Zacznę od tego co mam obecnie. Jednostka sterująca Pioneer DEH-80PRS, wzmacniacz 4 kanałowy Helix hxa 400 mkII, subwoofer Rockford Fosgate p3d4-12 napędzany wzmacniaczem hifonics seria titan, oznaczenia nie pamiętam jest to monoblock. Cały problem polega w doborze odpowiednich głośników. Obecnie sytuacja wygląda tak z przodu seryjne nokie a na tylnej półce jakieś 6x9 rockford fosgate które to zresztą nie grają zbyt szczególnie. Chciałbym skupić się na doborze głośników na sam przód. Długo myślałem nad przerobieniem seryjnych 10 cm badziewnych otworów głośnikowych na 16 cm. W tym aucie jest problem tego typu, że w mojej okolicy nikt nie chciał podjąć się dorobienia dystansów pod 16 cm do seryjnych boczków. Sam nie chętnie chciałem ingerować w rzeźbienie w seryjnych boczkach i wybór padł na głośniki 13cm. W audi c4 występuje coś takiego jak seryjne tunele drzwiowe. Mowa o wersji systemu bose. Z tego co się zorientowałem bez większych problemów można przerobić te tunele tak aby docelowo zamontować głośniki 13cm. Z tego co wcześniej czytałem dużo osób polecało mi głośniki morel ultra maximo 602 ale one odpadają ze względu na swój wymiar. Znajomy może mi zaoferować model ultra tempo 502 w bardzo przyzwoitej cenie. Mowa o zestawie odseparowanym. Niestety nigdzie nie mogę trafić na opinię jak takie głośniki grają i czego spodziewać się po głośniku 13 cm. Chciałem zasięgnąć waszej porady co do danego modelu i tego rozwiązania.
  3. Witam. Jako, że posiadałem radio alpine cda-9886r postanowiłem zakupić procesor dźwięku alpine pxa-h100 i chciałem wypróbować możliwości jakie daje imprint jednak okazuje się, że do obsługi tego procesora potrzebny jest mi dodatkowy 4 kanałowy wzmacniacz. Przeglądałem różne oferty i forum ale ciężko jest mi zdecydować. Puki co głośniki na przodzie seryjne + dołożone tweetery tył jakieś rockfordy, reasumując nie gra to źle. Dzisiaj dla próby podłączyłem wzmacniacz hifonica i jest ogromna poprawa jakości dźwięku. Co do wzmacniacza który chce zakupić to myślę, że mocowo może być słabszy ale żeby to w miarę miękko zagrało o ile się da w zakładanym budżecie czyli do 500zł. Może być coś starszego ale żeby to była sprawdzona konstrukcja. Z tego co znalazłem to np: rockford fosgate prime r300 4, Helix HXA 40 X
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.