Jump to content

velone

Użytkownicy
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1981 profile views
 1. Szczerze mówiąc, to przy DAC'u za 30-60 zł to nie ma większego znaczenia - to ma po prostu działać i tyle. To czy warto rozpatrywać lepsze urządzenia (np: https://sklep.rms.pl/konwerter-cyfrowo-analogowy-dac-spdif-toslink-coaxial-2xrca-lindy-70408 / https://www.whathifi.com/lindy/dac/review) zależy od tego do jakich głośników chcesz to podłączyć...
 2. Konkretne pytanie od "świeżaka" w temacie PC AUDIO. Czy można wykorzystać Malinę jako cyfrowy equalizer tzn. sygnał cyfrowy ze źródła do maliny, na której dokonuję cyfrowej korekty, a następnie cyfrowy sygnał z maliny do DAC'a?
 3. velone

  Niedrogi interkonekt

  Piękna inicjatywa ! Skorzystaj i przynajmniej będziesz wiedział, czy jesteś "słyszący" kabelki :)
 4. velone

  Niedrogi interkonekt

  Dobre ale na pewno nie w celu pogłębienia basu. Ich charakterystyka jest wręcz odwrotna. Jesteś na początku swojej drogi i tak do końca sam jeszcze nie wiesz czego chcesz chcesz :) Bierz tanią Melodikę, która wbrew pozorom może się sprawdzić - jest analogowa, stosunkowo gęsta. Myślę, że na początek to może być niezły wybór .
 5. velone

  AES/EBU to SPDIF?

  Wydaje się, że z transformatorkiem który podlinkowałem tak...
 6. velone

  AES/EBU to SPDIF?

  No i po problemie :) Dzięki
 7. velone

  AES/EBU to SPDIF?

  Właśnie znalazłem coś takiego: NADITBNC-MX - http://www.neutrik.com/en/accessories/aes/ebu-impedance-transformers/naditbnc-mx Nada się?
 8. velone

  AES/EBU to SPDIF?

  Jak w łatwy, bezpieczny i skuteczny sposób połączyć wyjście COAX w transporcie z wejściem AES/EBU w DAC'u?
 9. velone

  DAC do 1500

  IrDAC niestety nie wygładzi brzmienia i w średnicy potrafi być nawet nieco ofensywny. Oczywiście wszystko zależy od reszty toru ale ja jestem na to strasznie wrażliwy i irDAC nie dawał mi przyjemności z odsłuchu. W tym momencie mam u siebie na odsłuchu irDAC'a II i powiem, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i najprawdopodobniej u mnie zostanie. Właściwe pozostał charakter brzmienia starszego brata poza tą nieszczesną średnicą. Tutaj nastąpiła największa zmiana. Wszystko się pięknie wygładziło, zagęściło i uspokoiło - tak jak lubię. Nie ma to nic wspólnego ze zmuleniem bo szczegółów nie brakuje ale moje pierwsze skojarzenie: relaks :) Zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi taki spokojny dźwięk ale jeżeli szukasz czegoś takiego to daj mu szansę.
 10. Dzięki Panowie za próbę pomocy ale temat zamknięty. W tygodniu będę miał dorobioną drugą parę RCA do irDAC'a przez Pana Andrzeja Witka z Sonus Oliva. Po operacji prześlę zdjęcia - może komuś też się przyda.
 11. A może można dorobić drugą parę wyjść RCA w irDAC'u? Zrezygonwać z gniazda DIG.OUT, a nad nim dorobić drugie - tylko czy to jest wykonalne? Bardzo lubię ten przetwornik, a poza tym wszystko gra idealnie dlatego wolałbym już nic nie zmieniać...
 12. Niezły ale trochę drogi... Na Audiogonie wisi używka za 1099$... Osobiście chciałbym zamknąć się w kwocie do 3 tys. za używkę. Preamp zupełnie zbędny - najlepiej pure dac :) Generalnie oczekuję dobrze wypełnionego z ładną barwą ale szczegółowego dźwięku - lekko po ciemniejszej stronie ale bez mulenia i gubienia detali.
 13. Sam nie jestem w stanie tego zrobić, a brzmi jakby było to proste. W sumie zaintrygowało mnie to chociaż grzebanie w nowym sprzęcie przyprawia mnie trochę o ciarki...
 14. Zamieniłem ostatnio wzmacniacz słuchawkowy na Trilogy 931. Jestem zachwycony i Trilogy zostaje u mnie na stałe :) Niestety, jak zawsze, musi być jakieś "ale". Trilogy nie posiada "przelotki" do podłączenia głównego wzmacniacza. Jedyne rozwiązanie jakie widzę, to zamienić DAC na taki z dwoma wyjściami (nieregulowanymi). Obecnie słucham na irDAC + Tomanek i jestem bardzo zadowolony z całości - brzmi to genialnie razem z Trilogy i słuchawkami ATH-W1000Z. Tutaj moje pytanie: na co zmienić irDAC'a, żeby miał podobną sygnaturę dźwiękową ale dwa wyjścia RCA lub RCA/XLR? Dodatkowo potrzebuję 2 wejścia COAX - jedno pod transport CD, a drugie transport plików. Proszę nakierujcie mnie jakoś, żebym nie przerzucał klockami po omacku. Chyba, że ktoś widzi jakieś inne eleganckie rozwiązanie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.