Jump to content

velone

Użytkownicy
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2047 profile views
 1. A nie zamierzam Cię przekonywać... Masz ochotę to spróbuj, a jeśli nie wierzysz to... nie próbuj 😉 ale byś się zdziwił 🙂 to urządzenie nie ma nic wspólnego z technologią DIRAC LIVE więc wyciąganie wniosków na jego podstawie jest pozbawione sensu. Jasne, że jak można bez korekcji to super ale w moim przypadku to urządzenie przyniosło - nie boję się użyć tego słowa - spektakularne efekty.
 2. Wygląda groźnie ale tylko pozornie. Twoje pomieszczenie będzie jednak inne niż zadane w kalkulatorze, a zauważ że wystarczy zmienić szerokość pomieszczenia o 1cm (np. na 4,19 lub 4,21) i wykres wygląda już względnie normalnie. Dla szerokości 4,21 jest naprawdę dobrze:
 3. Niestety urządzenie wpinane jest między źródło, a DAC więc CD tylko jako transport... U mnie nie było problemu bo mam DAC'a, ze względu na to że korzystam z dwóch źródeł (transport CD i transport plików) i chciałem, żeby dźwięk bez względu na źródło był taki sam.
 4. Jeżeli chodzi o miniDSP DDRC-22D jest całkowicie transparentny dla systemu
 5. Czekamy na szczegóły 🙂
 6. Proszę bardzo 🙂 DSP wpięty jest między źródła (transport cyfrowy - widoczny na zdjęciu WXC-50, i transport CD), a DAC czyli w całości operuje tylko i wyłącznie na sygnale cyfrowym. Tak pisałem wcześniej miałem bardzo poważne problemy (głównie na basie) z górkami i dołami co widać na pomiarze: Ogólnie DRAMAT... Pomiary i korektę robi się na PC z podpiętym mikrofonem i miniDSP i wszystko jest naprawdę bardzo intuicyjne. Po wykonaniu pomiarów program podpowiada krzywą korygującą (na poniższym zdjęciu krzywa w kolorze pomarańczowym), którą można korygować dowolnie wg swoich preferencji. Poniżej całość po korekcji: Co się poprawiło? WSZYSTKO 🙂 Hektarowa przestrzeń, cudowny głęboki bas, detal - miód. Niektórzy twierdzą, że najlepiej korygować tylko niskie częstotliwości ale w moim przypadku po wypróbowaniu prawie "wszystkich" konfiguracji tak jak powyżej jest najlepiej. Oczywiście przy tak problematycznym pokoju jak mój efekt WOW jest ogromny i pewnie w przyjaźniejszych pomieszczeniach szok może być mniejszy ale i tak uważam, że prawie w każdym pokoju można dużo poprawić.
 7. Miałem podobny problem ze swoim pomieszczeniem. Mam swój pokoik tylko do audio więc nie muszę iść na żadne kompromisy ale pomimo to miałem ogromny problem z basem, który przy kilku częstotliwościach strasznie się wzbudzał, a przy kilku dołki dawały się mocno we znaki. Chciałem spróbować chwalonego Behringera DEQ 2496, ale trafiłem okazję na Minidsp DDRC-22D i efekt przerósł moje oczekiwania. Aż mi dech zaparło i uwierzcie mi, że nie przesadzam. Już po pierwszym pomiarze i automatycznej korekcie było super, ale po paru dniach zabawy i ręcznych poprawkach jest genialnie! DiracLive naprawdę czyni cuda i zachęcam przynajmniej do spróbowania.
 8. Szczerze mówiąc, to przy DAC'u za 30-60 zł to nie ma większego znaczenia - to ma po prostu działać i tyle. To czy warto rozpatrywać lepsze urządzenia (np: https://sklep.rms.pl/konwerter-cyfrowo-analogowy-dac-spdif-toslink-coaxial-2xrca-lindy-70408 / https://www.whathifi.com/lindy/dac/review) zależy od tego do jakich głośników chcesz to podłączyć...
 9. Konkretne pytanie od "świeżaka" w temacie PC AUDIO. Czy można wykorzystać Malinę jako cyfrowy equalizer tzn. sygnał cyfrowy ze źródła do maliny, na której dokonuję cyfrowej korekty, a następnie cyfrowy sygnał z maliny do DAC'a?
 10. velone

  Niedrogi interkonekt

  Piękna inicjatywa ! Skorzystaj i przynajmniej będziesz wiedział, czy jesteś "słyszący" kabelki :)
 11. velone

  Niedrogi interkonekt

  Dobre ale na pewno nie w celu pogłębienia basu. Ich charakterystyka jest wręcz odwrotna. Jesteś na początku swojej drogi i tak do końca sam jeszcze nie wiesz czego chcesz chcesz :) Bierz tanią Melodikę, która wbrew pozorom może się sprawdzić - jest analogowa, stosunkowo gęsta. Myślę, że na początek to może być niezły wybór .
 12. velone

  AES/EBU to SPDIF?

  Wydaje się, że z transformatorkiem który podlinkowałem tak...
 13. velone

  AES/EBU to SPDIF?

  No i po problemie :) Dzięki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.