Jump to content

protoplasta10

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szkoda tylko, że w tych fotonach nie ma tweetera ceramicznego.
 2. Podłogówki do pianocrafta jak każde inne da się podłaczyć ale przesterujesz je bardzo szybko z racji małej mocy wierzyczki pianocraft. Poszukaj używki stx Nexton, to super monitory a bardzo solidnie zbudowane. Efektywność realna 85db więc jak na monitor z 5" midwooferem to bardzo dobry wynik. Po za tym bardzo neutralny i precyzyjny dźwięk. Lub coś nowego od stx na przykład electrino M-100 lub stare yamaszki ns10 jeżeli coś jednak z używek.
 3. I znowu wydatki ale nie sposób nie iść i nie kupić za takie grosze.
 4. u mnie w soniaczku selektor potraktowałem wd40 i działa już ponad 5 lat.
 5. Powrócę do merytoryki. Przeczytajcie recenzje o głośnikach STX w Wielkiej Brytanii. Jest wiele bardzo dobrych opinii na temat tych kolumn, również w innych krajach. Rusel wiedział dokładnie jak zrobić ponadprzeciętne kolumny więc wybrał ... głośniki STX.
 6. Tak, Tak STX ma bardzo zaawansowane i bardzo dobre głośniki, przykładowo ich głośniki są instalowane w monitorach Rasela w Wielkiej Brytanii a ich cena to ponad 15 tyś za parę. Bardz mnie to osobiście dziwi, że brytyjczycy zainteresowali się polskim produktem i to dla tak wysokiej półki jakościowej. Co ciekawe właściciel brytyjskiej firmy to nie kto inny jak były projektant głośników w znanej i cenionej na całym świecie firmy. Jak widać STX miał czym wygrać przetarg na wybór dostawcy przetworników i do tak wymagającego rynku jakim jest rynek brytyjski. Sam ostatnio kupieł kolumny (kolejne z resztą z STX) tym razem budżetowe Graviton 250 (co prawda testowe) i uważam że to świetne kolumny. Cena dla mnie była niska ze wspomnianego wcześniej powodu ale z tego co wiem ich cena ma być około 1tyś za parę więc rewelacja.
 7. Tak na dobrą srawę to co dziś nie jest przereklamowane i nie warte przysłowiowego złamanego szylinga? Masz rację za niektóre płyty należałoby przyznawać malinkę.
 8. Poniżej również o MX140. Mi świetnie zgrały się z Marantzem PM6006, kabelki samoróbki. Pisałem trochę dziś ogólnie o kolumnach na węglówka więc wklejam: STX Foton lyb STX FX300 to kolumny, kótre mają najwyższy wspólczynnik jakość/cena. W niektórych modelach STX filtry pasmowe projektował nie kto inny jak Misiomor czyli osoba która ma największą wiedzę w tej dziedzinie. Dla mnie zawsze MX140 grają jak rasowe monitory studyjne. Membrany z włókna węglowego to najlepszy materiał według mnie na membrany głośników. Nie bez powodu stosowany jako jedyny materiał spełniający warunek właściwej proporcji waga/sztywność i wtym przypadku również stratności wewnętrznej. Po za tym zagłębij się tylko troszeczkę w tematykę a zauważysz, że kolumny STX nawet za 2,5 tyś mają kosze aluminiowe, u markowych chińczyków nie znajdziesz takich bajerów nawet za 10 tyś PLN. Pewnych rzeczy nie da się oszukać, wystarczy popatrzeć/posłuchać.
 9. STX Foton lyb STX FX300 to kolumny, kótre mają najwyższy wspólczynnik jakość/cena. W niektórych modelach STX filtry pasmowe projektował nie kto inny jak Misiomor czyli osoba która ma największą wiedzę w tej dziedzinie. Dla mnie zawsze MX140 grają jak rasowe monitory studyjne. Membrany z włókna węglowego to najlepszy materiał według mnie na membrany głośników. Nie bez powodu stosowany jako jedyny materiał spełniający warunek właściwej proporcji waga/sztywność i wtym przypadku również stratności wewnętrznej. Po za tym zagłębij się tylko troszeczkę w tematykę a zauważysz, że kolumny STX nawet za 2,5 tyś mają kosze aluminiowe, u markowych chińczyków nie znajdziesz takich bajerów nawet za 10 tyś PLN. Pewnych rzeczy nie da się oszukać, wystarczy popatrzeć/posłuchać.
 10. A ja tak z innej beczki - czy Denon to produkcja w Malezji? Pytam bo kiedyś w Tonsilu zamawiali OEM i pykali sobie dalej w Świat pod swoja nazwą, ale trzeba przyznać że jakośc tych kolumienek była bardzo dobra.
 11. Wszystkie marketowe według mnie mają jakość dźwięku niższych lotów delikatnie mówiąc bez względu na firmę. Tyle razy tego słuchałem, oczywiście przy tzw. okazji i zawsze zero ekspresji, jakiegoklowiek zaciekawienia tymi produktami.Kiedyś nawet zapupiłem w Euro AGD Prism, jakieś chińczyki, totalna wtopa, potem internetowo Pylon Pearl i niestety to samo słaba jakość jak na moje potrzeby ale plus w tym, że mogłem zwrócić. Teraz myślę o tych Sonusach, niby renomowana firma ale jak posłucham to podzielę się opinią, oczywiście zakup online.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.