Jump to content

nikifor

Użytkownicy
 • Posts

  667
 • oraz w archiwum

  873
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

50 Neutralny

Audiostereo

44

Bocznica

6

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

nikifor's Achievements

 1. nikifor

  Potrzebuję ...

  Kupię dobrej jakośći transformatory głośnikowe do lampy ECL86/PCL86 byle były by lesze od tg2.5-1-666
 2. nikifor

  Klub fanatyków 2W

  A jeszcze takie mam pytanie odnośnie impedancji wejściowej transformatora,bo obecne które mam mają impedancję wejściową 5100om czyli 5.1k a lampy takie jak EL34,300B 2A3 z tego co widzę potrzebuja transformatorów o impedancji od 2.5k do 3.5k czy takie transformator o impedancji 5.1k nie będzie się nadawał i odwrotnie transformator o impedancji 2.5k po podłączeniu do lamp które mają impedancje wyjsciową 5.1k będą miały jakiś problem z mocą itp... ew jak to dostosować w obydwu przypadkach,czy koniecznie muszą być zwoje nawinięte na 2.5k do lampy 2.5k i nie ma innej opcji żeby to dobrze grało?
 3. nikifor

  Klub fanatyków 2W

  Ale ty masz te transformatory w systemie Pusz Pul,ja chyba zostane jednak przy SE troszkę ekonomiczniejsze i łatwiejsze w konstrukcji
 4. nikifor

  Klub fanatyków 2W

  Tak sobie czytam te tematy o wzmacniaczach lampowych i powiem wam że zawsze jest mowa o wzmacniaczach,lampach ale o transformatorach wyjściowych jakie,gdzie za ile to jak na lekarstwo,do tego jakie można zastosować coś cienko o tym,ale już naświetliliście mi co mam robić za co wam dziękuje. Może faktycznie zacznę od dobrych transformatorów,no mam cheć wykosztować się na te hammondy ale na you tube schodzą one nisko na basie ale jakies takie słabe w górnych rejestrach do tego nie widzę żeby były za często używane. Jeden you tuber sparował ich z ECC82 chyba Niemiec no i całkiem całkiem,nie wiem jak wasza opinia na ich temat?
 5. nikifor

  Klub fanatyków 2W

  Tak rozważam i chcę sobie zrobić coś lepszego,tylko nie kupię odrazu wszystkich transformatorów dobrej klasy oraz lamp,dlatego moje pytanie odnośnie podpięcia tych kiepskich transformatorów tg2,5-1-666 pod lampę 300B było nie bez zasadne bo jeśli układ zadziałał by poprawnie i wydał przez nię dzwięk:) to potem inwestycja w dobre transformatory była by wskazana,chodzi o to aby poprawił mi się dzwięk tak ze 2klasy jesli chodzi o lampę,ale żeby nie stracić na przestrzeni i tej wspaniałej muzykalnośći jaką daje mi obecnie to moje gówniane PCL86 bo w tej muzykalności własnie się zakochałem a nie w sterylności bo to stawiam na drugim miejscu i nie zwracam na to zbytnio uwagi.
 6. nikifor

  Klub fanatyków 2W

  No to lipa,trzeba zainwestować w hammondy po 700zł szt Faktycznie to trafo tg2,5-1-666 ma strasznie kiepskie pasmo przenoszenia 100-15000Mhz to ani dołu ani góry nie ma na tych pcl86 które siedzą w tym moim małym wzmacniaczu,ale średnica gra bardzo naturalnie,myślałem o Hammonda 1628SEA. Bo one były by bardzo uniwersalne bo mają niby impedancję 5,1k więc można było by ich podczepić zarówno pod PCL86 jak i pod 300B tylko podobno lampa 300B najlepiej aby miała max impedancję transformatora wyjściowego od 2,5k do 3,5k i teraz to ja nie wiem jakie transformatory były by najbardziej przyszłościowe i uniwersalne no i nie za drogie. Pytam was bo w lubię DIY ale na lampach i tych ich Ra i punktach pracy to dopiero się uczę.
 7. nikifor

  Klub fanatyków 2W

  Witam czy mogę moje trandformatory głośnikowe TG-2,5-1-666 zastosować jako transformatory wyjściowe bez kombinacji pod lampę 300B? tymczasowo aby grało pierdziało itp potem kupę lesze
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.