Jump to content

skali

Użytkownicy+
 • Content Count

  1167
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

skali last won the day on June 3 2013

skali had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

1065 Audioholik

Audiostereo

131

Bocznica

934

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8075 profile views
 1. No dobrze, a da się jakoś sterować apką TIDALa zainstalowaną na tym Macu za pomocą Ipada lub Iphone , bez podłączania monitora lub TV do Maca Mini ? W najnowszych Macach, z OS Catalina lub Big Sur , być może się da użyć funkcji Sidecar która zamienia Ipada w ekran Maca , ale w starszych tego nie ma. To jak wtedy, musi być monitor ?
 2. Kilka dni temu ja też napisałem do Tidala to samo pytanie, na razie czekam na odpowiedz ....
 3. Czy ktoś z użytkowników Node mógłby potwierdzić , że MQA działa również przy używaniu Tidal Connect, a nie tylko w BlueOS? Bo np. W Cambridge MQA przez Tidal Connect nie działa , o czym zresztą Cambridge informuje na stronie www.
 4. W temacie wątku to ja chciałem zapytać, czy ktoś wie czy da się wykorzystać do sterowania zainstalowanym na PC lub MAC-u TIDAL-em przy użyciu rewelacji jaką jest TIDAL Connect ( czyli oryginalnej apki TIDAL na smartfonie lub tablecie ) . Działa to rewelacyjnie na np. Lyngdorfie , ponoć też na NAD i Bluesound . Próbowałem sterować TIDAL-em zainstalowanym na PC i apka TIDAL z telefonu go nie widzi , choć aplikacje Windows i IOs są wymienione na stronie TIDALA jako kompatybilne z TIDAL Connect (może chodziło im jednak że w drugą stronę, czyli z PC można sterować np. Lyngdorfem ..? ) Przy
 5. A czy aby nie ma tutaj takiej pułapki jak w konkurencyjnych Cambridge , tzn. jeżeli używamy Tidal Connect zamiast firmowej aplikacji , to nie działa MQA? BTW ,żeby ten C658 miał jeszcze jakieś wyjście cyfrowe było by bardzo super.
 6. Raczej dopowiedzialbym : apka Lyngdorf nie służy do odtwarzania Tidala wogóle. Tidala w Lyngdorfie obsługuje się.w najlepszy z możliwych sposobów, czyli poprzez Tidal Connect , czyli aplikacją Tidal produkcji Tidal. Oczywiście w aplikacji Tidal można tworzyć playlisty. W przeciwieństwie do aplikacji np. Lumin , w której playlisty Tidal można jedynie odtwarzać .
 7. Absolutnie też tak uważam. Kolumny to najważniejszy składnik tego równania, i jednocześnie najsłabszy punkt. Jak kiedyś powiedział właściciel firmy Harbeth, Shaw o ile pamietam mu jest , nie może się przestać dziwić że tak niedoskonała i prymitywna w gruncie rzeczy konstrukcja jaką jest glosnik w obudowie gra, i to w sposób który człowiek akceptuje. I że w porównaniu z kolumnami współczesne wzmacniacze to urządzenia nieomalże doskonałe, i różnice między wzmacniaczami są śmiesznie małe względem skali niedoskonałości kolumn. Kolumny w ślepym teście rozpozna chyba każdy , choćby LRM od HPD. N
 8. To prawda, ja na przykład nie rozumiem dlaczego posiadany przeze mnie kiedyś Manley genialnie , lepiej niż inne, grał z Devonami i LRM, a słabo z Berkeley . Które z kolei naprawdę dobrze grają z cyfrowym Primare i Lyngdorfem . I niekoniecznie chodzi o bas. Wracając do zwrotek, dla mnie oryginalna zwrotnica grała lepiej, co w tym przypadku było zgodne z teorią.
 9. Ciszyn, moje zdanie znasz . Tak jak tam pisze, to jest właściwie oryginalna zwrotnica z Tannoy HPD, a jej przewaga ma polegać na zastosowaniu elementów wyższej jakości niż oryginalne . Zastąpienie autotransformatora cewką o tej samej indukcyjności jak autotransformator w pozycji przełącznika 0 nie jest jednak tym samym, gdyż w pozycji 0 ten autotransformator ma przełożenie napięciowe ( podwyższa napięcie) , czego cewka nie robi , co oczywiście musi jakoś wpływać na całość. O ile dobrze pamiętam, przełożenie 1:1 ( czyli bez zmiany napięcia ) oryginalny autotransformator posiada w pozycji Energ
 10. Zrobiłem tę zwrotnicę kiedyś na próbę do K3149 , bo to istotnie podobny głośnik do K3828 ( choć oczywiście różni się w części niskośredniotonowej ) i nie zagrało, albo inaczej : zagrało gorzej niż oryginalna zwrotnica . Od tej pory mam przekonanie, że autotransformator w oryginalnej zwrotnicy TANNOY nie da się zastapić cewką o tej samej indukcyjności. Oczywiście nie wiem jak to gra z K3828
 11. Z tego co widzę po przetwornikach , Berkeleye które były "dawcami" to tzw. Berkley II , które od serii HPD różnią się głośnikiem z innym koszem i magnesem ceramicznym w miejsce AlNiCo, oraz krótszą "tubką" tweetera . Mają inny rozstaw śrub, więc HPD albo LSU nie pasuje.
 12. A dlaczego zarówno wykresy Vicoustic, jak i rozpraszaczy na Mega acoustic są do ok. 5kHz , co jest dalej? , na megaacoustic podane jest, że rozprasza efektywnie do ok. 4400 a wykres jest do 4400 bez trendu spadkowego, czyżby dalej w prawo to spadał na pysk ? no i dalej nie rozumiem , dlaczego, skoro dla panelu Vicoustic jest wyraźna górka absorbcji przy ok. 1kHz , nie ma adekwatnego spadku dyfuzji dla tej częstotliwości. Jak 1kHz jest dużo bardziej pochłaniany, to mniej zostaje do odbicia i rozproszenia, a wykres dyfuzji tego nie pokazuje, o co tu chodzi? Last but not least, bardzo d
 13. No i co można wywnioskować na podstawie tego wykresu o tych panelach ? Że zakres efektywnego rozpraszania sięga 5kHz i więcej? To by chyba było bdb? Czy to możliwe dla styroduru o którym mówi się że zbyt wiele pochłania jak na panele rozpraszające ?
 14. Nie będę udawał, że się na tym znam, bo choć jestem inżynierem to akustyką się nigdy nie zajmowałem . Moja prosta droga rozumowania podpowiedziała mi na czuja, że współczynniki absorpcji i dyfuzji mówią nam o tym, jaka cześć energii fali dźwiękowej o danej częstotliwości jest odbijana / rozpraszana , a jaka absorbowana, czyli absorpcja 0,7 mówi że 70% energii ulegnie absorpcji, a reszta odbiciu. Ale nie sprawdzałem czy to to jest tak właśnie określone. A jak to jest ?
 15. Sprawdziłem wykres tego panelu Vicoustic, na moje laickie oko jest atrakcyjny ale czy sądzicie ze to prawda co jest na nim zobrazowane? Poza tym, jestem tez ciekaw jak to możliwe aby suma absorpcji i dyfuzji była większa lub mniejsza od 1 , jest jakiś trzeci składnik tego prostego ma oko rachunku?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.