Jump to content

skali

Użytkownicy+
 • Content Count

  1057
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

skali last won the day on June 3 2013

skali had the most liked content!

Community Reputation

944 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6529 profile views
 1. Największym i najlepszym możliwym upgradem "systemu" jest zmiana dowolnych innych kolumn na Tannoye ! Game Over :-)
 2. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba firmy Monacor ? Napewnoz Alle... Fajne są , solidne i praktyczne.
 3. Klasyczne Tannoye na 12`` głośniku Dual Concentric HPD 315 , z magnestem AlNiCo i tweeterem kompresyjnym Pepperpot. Stan obudów, maskownic i głośników , w tym zawieszeń , bardzo dobry . Drobne ślady używania .Jedyne modyfikacje to wymienione zaciski kablowe oraz zwory na przełącznikach ( na pozycjach neutralnych ) - na życzenie kupującego mogę je usunąć,przełączniki w pełni sprawne. Grają wyśmienicie . Jeżeli jesteś audiofilem i nigdy nie miałeś klasycznych Tannoi to masz rzadką okazję to zmienić, choć ostrzegam że dla wielu to była podróż w jedną stronę.
 4. Moim zdaniem najlepiej pasują czarne
 5. Sprzedam wzmacniacz jak w tytule, na wyposażeniu moduł wejściowy USB . Stan idealny, jestem pierwszym właścicielem, wzmacniacz kupiłem w salonie w kwietniu 2016 . Na wyposażeniu wszystko co daje producent : pilot, statyw, mikrofon pomiarowy systemu Room Perfect , oraz oryginalne opakowanie . Oprogramowanie regularnie aktualizowane . Często zmieniam sprzęt bo na tym ta zabawa między innymi polega , żaden wzmacniacz nie był u mnie tak długo jak ten, polecam ze względu na dźwięk, wykonanie i świetne walory użytkowe, a przy okazji pozbywamy się DAC-a. Więcej informacji bez trudu znaleźć można w sieci i na forum.
 6. Nie wiem czy już ich nie zdublowała Zdublowała ? To już po pierwszych dwóch latach rządzenia . I to wg. obiektywnych wskaźników , jak "Lista Wstydu" opublikowana przez "Puls Biznesu" . Teraz to już pewnie przeganiają ich ze trzy razy. To są dopiero jaja . humor i satyra.
 7. Takie pytanko : mam dwa dokładnie takie same głośniki wysokotonowe, których cewki w pomiarze różnią się dosyć znacznie rezystancją, jedna ma 6, a druga 9 ohm. Nie wiem z czego to wynika, na oko obie cewki są w stanie idealnym , i wyglądają identycznie . Głośniki w zamyśle producenta estradowe . Oba fajnie grają. czy takie rozrzutny się zdarzają, czy raczej świadczy to o uszkodzeniu/ zwarciu w jednej z cewek? Czy ktoś jeszcze przewija głośniki?
 8. skali

  Polityka

  To zdjęcie stojaka z prasą zrobiłem jedząc hot doga na Orlenie. A poniżej całostronicowe reklamy państwowych przedsiębiorstw, (zasadzie innych nie ma ) z losowo wybranego pisemka , padło na Gazetę Polską. Sorry, może wszyscy to już od dawna wiedzą, ale ja nie byłem świadom skali . Dla mnie wstrząsające. To jest po prostu skandal , złodziejstwo i praktyki rodem z bananowej republiki Ja chcę jak najszybciej jakiejś dobrej zmiany która ten k..ski proceder ukróci .
 9. DAC ? Było by może fajnie, taki DAC z funkcją przedwzmacniacza i Rom Perfect miałby wzięcie . Pod warunkiem, że byłby znacznie tańszy od 2170 Jak ja kupowałem TDAI 2170 to zrobiłem to dlatego, że szukałem dobrego DAC-a a okazało się że w cenie DAC-a z półki średniej wyższej mam dodatkowo świetny wzmacniacz i Room Perfect . Często wykorzystuje 2170 jako DAC i sprawdza się wyśmienicie. Za cenę 2170 można kupić audiofilski DAC , którego porównanie funkcjonalności do 2170 wypada blado .
 10. Kiedy niby przy tym korycie byłem? Za komuny byłem za młody na koryto, a za PO ciężko pracowałem na rodzinę i rozwój kraju. Licz się poza tym ze słowami , bo z Twojego języka wyłazi typowy PiSowski szczuj.
 11. Mam na tyle dużo lat, że w kraju do którego dąży PiS już kiedyś żyłem i go dobrze pamietam. Najpoważniejszy problem z PiS polega na tym, że głoszą publicznie iż demokracja polega na tym , że kto zdobędzie władzę ten może wszystko. Otóż nie może , a kraj który tak jest rządzony nie jest krajem praworządnym i demokratycznym tylko jakąś bananową republiką. Na przykład w ostatni poniedziałek miałem okazję obejrzeć w hotelowym telewizorze nastawionym na TVPiS posła Horałę w programie Kwadrans z Polityką . Horała tłumaczył kiwajacemu ze zrozumieniem głowa PiS-redaktorowi i telewidzom, że dyskusja o ustawie „kagancowej” jest z definicji absurdalna, bo w demokracji tak jest, że kto wygrywa wybory ten wprowadza dowolne ustawy i już. Porażające i znane mi z czasów komuchowa. Może następna ustawa zwolni Członków PiS z podatków ? To są komuchy, które odziedziczyły kraj będący na swoim historycznym szczycie dobrobytu i rozwoju , osiągniętym między innymi dlatego, ze nigdy przedtem żaden PiSopodobny twór nie dorwał się na dłużej do władzy. A najbardziej mnie martwi to, ze kilka milionów ludzi słucha takiego Horałę i kiwa ze zrozumieniem i akceptacją głowami. I dlatego właśnie nigdy nie zagłosuje na PiS lub innego Dudę . Choć oczywiście nikogo mordować nie mam zamiaru, to jakaś bzdura totalna.
 12. Nie moje, ale to ogłoszenie wisi już bardzo długo w różnych miejscach, a zdjęcia były tez od tyłu, poszukaj to znajdziesz, wszystko tam widać . Może jakieś dziecko z brzytwą? autokorekta w IPadzie wpisała mi „ podkleiłem” zamiast „podkleił”
 13. Nie tyle umazał, co pociął i podkleiłem jakąś białą taśmą oś spodu. Szkoda, bo poza tym wyglądają ok
 14. Miałem Turnberry SE 1,5 roku., akurat wtedy używałem wzmacniacza KRELL KAV400i, ale próbowałem z różnymi, w tym z lampą AR i czymś tam jeszcze .Fajne kolumny o wielu zaletach typowych dla Tannoi. W porównaniu do starszych klasyków są mniej dobitne, i mniej energetyczne w całym paśmie. spokojny dźwięk o dobrej spójności . Nie potrzebują dużo watów, Williamson spokojnie da im radę IMO. Ale tyle emocji co z HPD/SRM/LRM nie będzie . Będzie za to dobra scena i szerszy punkt odsłuchu (sweet spot )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.