Jump to content

skali

Użytkownicy
 • Content Count

  1000
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

skali last won the day on June 3 2013

skali had the most liked content!

Community Reputation

881 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6297 profile views
 1. .. o ile wyjście nie jest ustawione jako „headphone” .
 2. Koledzy , czy w Tidalu na platformie Lightning + Aries Mini można "przewijać" w przód i w tył odtwarzany utwór ? Zadziwiające, jak wiele aplikacji/streamerów nie ma tej zdawałoby się podstawowej funkcjonalności...Jak jest z Auralicem ?
 3. Noszę się z zamiarem sprzedaży wprawie nowego odtwarzacza sieciowego MARANTZ NA6006 - najnowsza wersja streamera tej firmy z dodanym między innymi TIDAL-em . Zmieniłem koncepcję i nie jest mi potrzebny. Kupiony 2 miesiące temu, ( w lipcu) stan oczywiście idealny, pudełko i wszystko inne, naturalnie paragon sprzedaży , gwarancja 2 lata od daty pierwotnego zakupu. Wszelkie dane i parametry w sieci. Wysyłka kurierem w cenie , lub odbiór osobisty
 4. Z tą skutecznością to nie wiem , porównywałeś te same rozmiary ? Może tłumienie przez mniej sprężysty resor .
 5. Eaton , fajny głośnik, jedyny HPD na gumowym a nie piankowym zawieszeniu . Mój pierwszy vintage Tannoy i wielka miłość od pierwszego usłyszenia... Szybko jednak ją zdradziłem dla 12`` HPD315 , nie chciałbym Cię zniechęcać ale grają IMO lepiej . Gold LSU od HPD różni tylko górne zawieszenie. 3149 ma nieco inny tweeter niż HPD czy Gold LSU , "tubka" jest krótsza ( dopasowana do krótszego, ceramicznego magnesu serii K ). Inna ( wyższa) jest też częstotliwość podziału zwrotnicy
 6. Bardzo podobne odczucia mam też przy porównaniu 3149 z serią HPD , która też swobodniej i łatwiej rysuje przestrzeń niż K3149 , i też ma wyższą skuteczność , od razu słychać że gra głośniej . W pełni też zgadzam się co do oceny współpracy Lebena z SRM , Leben 300 z HPD grał wybornie , z K3149 miernie , dlatego zresztą go sprzedałem. Ale jednak sprzedałem Lebena, nie LRM-y .
 7. Różnice, które opisałeś, nie są oczywiście wynikłe tylko z samych głośników , jednak w zasadzie pokrywają się z moimi spostrzeżeniami z porównań "niebezpośrednich " - większa dosadność 3149 , łagodność LSU... W temacie obudów, to moje wykonane są s sandwicza 12mm sklejka brzozowa, 12mm MDF (MDF na zewnątrz ) , ponoć taka kombinacja materiałów ma lepsze właściwości... Robiąc te głośniki , wykonałem korzystając z różnych schematów z sieci w sumie 4 różne zwrotnice o trochę innej topologii , i w każdej z nich kilka różnych modyfikacji wartości elementów, używałem systemu pomiarowego i spędziłem nad tym wiele, wiele godzin . I-nic , zawsze na koniec dochodziłem do punktu, w którym najlepiej całościowo mi grały zwrotnice oryginalne z SRM . To piszę jako ciekawostkę bo wiem, że Twoje doświadczenia są inne.
 8. Już się nie mogę doczekać Twoich relacji z budowy tych kolumn. Ale na razie to bardzo , bardzo chciałbym, abyś opisał różnice między K3149 a Gold LSU które miałeś okazję usłyszeć w bezpośrednim porównaniu ! Brakuje takich subiektywnych opisów.
 9. Ale przewijania utworu w Tidalu jak rozumiem dalej w MusicCast nie ma... A jak w noode? Można przesunąć odtwarzanie do przodu?
 10. skali

  Klub Tidal

  Dzięki ! Nie wiem czy aby wyjątkiem nie jest Sonos . Bawiłem się kiedyś Tidalem w układzie Sonos - Ipad , i można do sterowania bądź używać aplikacji Sonos-a , bądź apki Tidala na Ipada . To znaczy - tak mi się wydaje, bo wygląda to tak że w aplikacji Tidala,, przy włączonym ekranie odtwarzania pojawia się ikonka przesyłania muzyki , gdzie jest też bluetooth i AirPlay , a jeżeli apka odnajdzie Sonosa to również Sonos . Tylko nie jestem pewien, czy jest to przesyłanie z Ipado do Sonosa przez jakiś Airplay czy Bluetooth, czy też samo sterowanie , jak w Spotify Connect. To jeszcze przy okazji pytanie : która marka ma aplikację najbardziej zbliżoną do oryginalnej aplikacji Tidala ? Mam OPPO i apka OPPO w zasadzie się nie różni od oryginału, ta sama filozofia, podobny wygląd . Czy może BlueOS ? Albo Auralic ?
 11. skali

  Klub Tidal

  Takie pytanie mam : które odtwarzacze sieciowe umożliwiają korzystanie z oryginalnej aplikacji Tidal np. na Ipadzie bez "odpalania" własnej aplikacji producenta ? Czyli innymi słowy , które odtwarzacze są widziane w aplikacji Tidal ? Zdaje się , że Sonos , ale czy jakieś jeszcze i jeżeli tak to z jakimi ograniczeniami ? Dosyć mam innej obsługi Tidala na Ipadzie, innej na Marantzu i innej w czymś tam jeszcze. I oczywiście nie chodzi mi o przesyłanie muzyki z Ipada do odtwarzacza żadnym Airplayem czy Bluetoothem . Z góry dziękuję za odpowiedzi
 12. Nieporozumienie . Ja pytałem, jak Ci wyszło Fs z pomiarów Twoich K3149 , o ile je przed aplikowaniem do Twoich obudów je pomierzyłeś. Akurat Fs mierzy się łatwo . Fs= 38 Hz to wartość którą można znaleźć w internecie, w faktycznie mierzonych głośnikach - obecnie chyba nigdy.
 13. Aaa..i jeszcze: moje Tannoye napędza Lyngdorf TDAI 2170, a jeszcze niedawno miałem tez Lebena 300f . Moje Chevioty najlepiej grały z Lebenem, ale SRM gra lepiej z LynGdorfem. Który to Lyngdorf Chevioty tez pięknie napędza , jednak przyznaje ze z Lebenem Chevioty grały bardziej magicznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.