Skocz do zawartości

skali

Użytkownicy
  • Zawartość

    964
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Ostatnia wygrana skali w dniu 3 Czerwiec 2013

Użytkownicy przyznają skali punkty reputacji!

Reputacja

853 Audioholik

Informacje profilowe

  • Branża
    Nie ustawione
  1. skali

    dylemat czy zostać przy plaźmie

    Mam ten telewizor 3m przed sobą i działa jak opisałem. Jeżeli Twój działał inaczej to albo coś zmienili wewnątrz tej samej generacji , albo Twój telewizor miał zrobione to co poniżej . Jak go kupiłem, przeczytałem w kilku recenzjach że ten typ tak ma i nie szukałem w związku z tym rozwiązania., A wystarczyło zrobić to: K....., teraz? Zrobiłem to w 1 min. i działa. Po 10 latach. Zepsułeś mi humor :-) Ciemny pokój więc obraz ładny Uważasz, że byłbym bardziej zadowolony z zastąpienia go nowszą i większą (50``) plazmą VT60 , czy 55`` OLED-em ?
  2. skali

    dylemat czy zostać przy plaźmie

    Tak zapewne zrobię, Ależ jest, uwierz mi .ST 60 to już nowa generacja i tam jest OK , ale w moim dużo starszym TH46PZ85 tak właśnie jest. Wszyscy recenzenci to wytykali w tamtych czasach jako kapitalne niedopatrzenie. Można wygooglować zapewne.
  3. Witam, moja wiedza na temat aktualnej oferty wyświetlaczy jest skromna, a ostatnie zakupy w tym zakresie robiłem w 2013 , wiec proszę o pomoc w podjęciu słusznej decyzji. Mój "podstawowy" telewizor w pokoju odsłuchowo-telewizyjnym to plazma Panasonica z 2008 roku, 46`` , oglądana z 3 metrów , pokój zaciemniony, leci kablówka lub Netflix , z rzadka Bluray lub PS4 . W salonie mam drugą plazmę Panasonica, ostatnia seria plazm z 2013 roku , VT60czy jakoś tak, 50`` . Pokój średnio jasny, najczęściej wiadomości, śniadaniowa, żona seriale , czasem filmy przy jedzeniu obiadu w niedzielę . Obie plazmy działają super, a jakość obrazu(!!!) mnie bardzo zadawala mimo upływu lat i skromnych jak na dzisiejsze czasy rozmiarów. Żadnych powidoków czy innych problemów . Chciałbym jednak zmienić ten 11letni telewizor "główny" na coś nowszego , większego i wygodniejszego ( stare Panasoniki na przykład trzeba po każdym włączeniu przełączać na wejście HDMI bo domyślnie jest TV , bez sensu ). Stary trafi do pokoju syna , uprzedzając zainteresowanych zakupem :-) No i teraz rozważam dwie opcje : w miejsce 46`` , 11-letniej plazmy w pokoju odsłuchowym powiesić 50`` , 6 letnią, , jeszcze lepszą plazmę z salonu (bo plazmy są dalej the best ? ) , a do salonu kupić 55`` lub większego LCD-ka , lub druga opcja : po prostu kupić w miejsce starego Panasa do pokoju odsłuchowego coś nowego i fajnego , OLED albo coś tam innego z najlepszym możliwie obrazem, jak już pisałem nie znam się na aktualnej ofercie a boje się że po 11 latach oglądania plazmy byle LCD mnie może mocno rozczarować. Proszę o podpowiedź która z tych opcji waszym zdaniem jest bardziej sensowna, a jeszcze bardziej proszę o wskazanie modelu którym powinienem się zainteresować w każdym z tych przypadków ( jakiś LCD dla wersji 1 lub OLED albo coś innego dla wersji 2 ) . Budżetu nie określam, radość z jakości trwa dłużej niż z niskiej ceny , jednak powinno to być coś w jak najlepszej relacji cena /jakość bo przepłacanie nie jest cool i zostawia kaca. Z góry dziękuję....
  4. skali

    Nowy DAC zamiast Hegel'a HD30

    Miałem taki dylemat ponad rok temu , szukałem lepszego DAC-a ( miałem wtedy KRELL-a KAV 400i ) i ...kupiłem wzmacniacz Lyngdorf TDA 2175 , któr można nazwać Power-Dac. W tej samej cenie co DAC z wyższej półki ma się świetny DAC który ma wyjścia głośnikowe i jest super wzmacniaczem cyfrowym , z korektą charakterystyki pomieszczenia i pilotem. Z tej perspektywy wydanie tyle samo kasy na pudełeczko z dwoma dniazdami Chinch i paroma cyfrowymi wejściami jest bez sensu , tym bardziej że jak ktoś chce może używac Lyngdorfa jako DAC ( ma wyjścia niskopoziomowe z przebogatą możliwością konfiguracji ) i ręczę że pobije nie jeden audiofilski DAC typu DAC . U mnie często Lyngdorf jest wykorzystany jako DAC ( zarówno USB, jak i po koncentryku z OPPO ) który steruje Lebenem . A czasem jako wzmacniacz, i to świetny . Podkreślam, to wszystko w cenie ważącego pół kilo Hegla . Ciekawych kieruję do wątku Lyngdorfa w klubach.
  5. skali

    Wzmacniacz do Tannoy Prestige Stirling SE

    Leben z Tannoyami gra wyśmienicie ,choć przyznaję że nie słyszałem nigdy z żadnymi z serii Prestige . Ale mam i używam z głośnikami DC Tannoya z dawnych lat .
  6. skali

    Tannoy -klub miłośników

    Sporo w tym racji, ale to przede wszystkim wina tych co mają nowożytne Tannoye i słabo się udzielają. Moje pierwsze Tannoye to były Sensys DC2 , do dzisiaj je wspominam i uważam stosunek ceny do jakości jako rewelacyjny.
  7. skali

    Tannoy -klub miłośników

    Słuszna uwaga, że też nie wpadłem na tak prostą rzecz , sprawdzę . Aczkolwiek to chyba nie wszystko , w oryginalnych zwrotnicach do k3149 i np. k3808 Tannoy wprowadził zbyt wiele różnic , pewnie były ku temu powody . Przy okazji, podejrzewam że - pomijając miękkie i twarde zawieszenia - to tak naprawdę były tylko 2 "konkretne" wersje driverów serii K : 12`` z niskim pojedynczym magnesem i krótką tubką , oraz 15`` z podwójnym magnesem i dłuższą tubką . K3169 ( i pewnie jeszcze kilka typów ) to taki mix kosza i membrany 12`` z magnesem i tubką z 15`` . Aby ożywić wątek , zdjęcie trzech 12`` koło siebie : HPD315 , K3149 ( wersja z mniejszym koszem o polerowanym froncie ) i K3169.
  8. skali

    Tannoy -klub miłośników

    Dzięki, chciałem się upewnić..Rozumiem ze te zdjęcia to basowe z FSM.. Jak na razie, potwierdziło się to co podejrzewałem, głośniki na „wysokim” magnesie nie zagrają dobrze na zwrotnicy zrobionej do „ niskiego” 3149 . Mój 3169 na zwrotnicy z 3149 gra źle , lepiej jest już na zwrotnicy z HPD. Do myślenia daje też zresztą jak się porówna zwrotnice jakie Tannoy stosował do np. SRM 12x ( k3149 pojedynczy magnes) i SRM 15x ( 3808 podwójny magnes), inny punkt podziału ale tez inna korekcja impedancji .Porobiłem trochę pomiarów mikrofonem i widać ze to nie może grać na tej samej zwrotnicy , to jednak inne głośniki . Choć na „estradowej” , wyżej ciętej zwrotnicy z Lynxow, zagra zapewne i jeden i drugi, to ja chcę maksymalnie wykorzystać potencjał tweetera i wyskrobię jakąś zwrotkę , a na koniec zamieszczę podsumowanie.
  9. skali

    Tannoy -klub miłośników

    Krótkie i konkretne pytanie do doświadczonych Tannoy - owców : W załączeniu dla lepszego zobrazowania zdjęcia K3149 i K3169 , jak widać różnią się wysokością magnesów. Pytanie brzmi , czy wszystkie 15`` serii K , czyli K3808, K3809, K3828 i K3839 miały zawsze magnes "wysoki" ( jak 12`` K3169 na moim zdjęciu )?
  10. skali

    Tannoy -klub miłośników

    Piotrek, Kosze z K3149 które wkleiłeś wyglądają na identyczne jak w moich 3169 , po tym co napisał Lutek wnioskuję że polerowali tylko te "mniejsze" kosze , z węższymi żebrami, potem przeszli na kosze szersze i te są już te same dla 3149 i 3169 . Kosze węższe mają dodatkowo oprócz polerowanego frontu numer seryjny głośnika umieszczony na zewnątrz. Co do wysokości magnesu to po prostu nie wiem, nigdy nie znalazłem w sieci zdjęcia K3149 z innym magnesem jak w moich. Jak grają 3169 w porównaniu do 3149 też jeszcze nie wiem , nie miałem czasu . Jak już kiedyś pisałem, teoretycznie wydaje mi się że głośniki DC o różnych wysokościach magnesu, a tym samym różnych "tubkach" powinny mieć inną korekcje w zwrotnicy . To na razie teoretyzowanie, ale z różnic w impedancji można wnioskować że na zwrotnicy z K3149 z niskim magnesem K3169 z wysokim magnesem może "dzwonić" lub się drzeć , wiec nie powinno się wyciągać szybkich wniosków wykorzystując do porównania tę samą zwrotkę. Ale spoko, pobawię się, mam zamiar odpalić je na próbę na zwrotnicy z HPD , porównam ze zwrotnicą którą zrobię od zera , to co wyjdzie opiszę. Jak pogoda i czas dopiszą to może nawet zrobię pomiary mikrofonem, choć wrażenia słuchowe i tak są najważniejsze.
  11. skali

    Tannoy -klub miłośników

    Piotrek, Ja nie mam zdjęć 3149 , ja mam 3149 ( w kompletnych kolumnach SRM12B ) i mam 3169 ( kupiłem ) ,przecież zamieściłem pomiary impedancji tweeterów. Gwarantuję Ci, że kosze są inne , ten z 3149 ma ładnie wypolerowany front i o 5 mm mniejszą średnicę ramion w najszerszym miejscu, 3169 do obudowy SRM12B nie wchodzi! Jeżeli istnieją 3149 w dwóch wersjach ,z niższym i wyższym magnesem , to by tłumaczyło tą sprawę. Pomiarów na razie nie zamieszczam bo uważam je za niewiarygodne - musiałem chyba żle obliczyć pojemność obudowy zamkniętej którą wykorzystałem do poiaru Qts , nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, zbyt bardzo się różnią od tych które można ( z trudem) znaleźć w sieci.
  12. skali

    Tannoy -klub miłośników

    Nie wiem jak to wygląda w przypadku K3808/3859 , ale poznałem różnicę pomiędzy K3149 a K3169 ( z kolun Lynx np. ) . Zestawy naprawcze są te same, bo głośniki mają te same membrany, zawieszenia ( przynajmniej górne ) i cewki , ale poza tym wszystko inne się różni . Jest inny kosz - ma inny kształt i szerokość i np. 3169 do obudowy SRM nie wsadzisz , jest szerszy niż dziura w obudowie . Poza tym 3149 jest wypolerowany na froncie, z 3169 to surowy odlew. Najważniejsza jednak różnica to znacznie wyższy magnes w 3169 i co za tym idzie dłuższa i z innymi otworkami "tubka" pepperpot , tak na oko dokładnie taka sama jak w HPD . Ponoć HPD ma zgodność fazową tweetera i woofera czego brakuje w SRM , więc być może jest też ona zachowana w K3169 , nie wiem . Przy pomiarze impedancji tweetera ( trochę mi poszarpane wyszło ale załączam , może się komuś przyda, zółty to 3169 , zielony - 3149) , K3169 ma dwa rezonanse o trochę podobnym kształcie jak HPD ,czyli dużo wyższy rezonans tubki, a K3149 dwa równe , i pewnie w związku z tym K3169 wymaga trochę innej korekty w zwrotnicy niż k3149 . W Pumach i Lynxach problem drugiego rezonansu kompletnie ominięto robiąc podział na 4kHz czy tak jakoś , co przy okazji zwiększyło wytrzymałość mocową kolumn . Głośniki te mają też inne parametry T/S , K3169 ma silniejszy napęd i niższe Qts . Zobaczę , ile można z niego wycisnąć, właśnie wczoraj zacząłem próby w obudowie 130 litrów . Czekam na Twoje wyniki z dechą! Pozdr
  13. skali

    Tannoy -klub miłośników

    To były chyba raczej K3859 z kolumn o nazwie Puma. Też dobre.
  14. skali

    najlepszy 15 calowiec do open baffle

    Właśnie niedawno odkryłem robiąc pomiary ze tweeter z Tannoya wymaga zrobienia jakiejś pułapki na około 3 KHz bo ma dwa a nie jeden rezonanse, prawdopodobnie drugi od kompresyjnej tubki . Wszystkie oryginalne zwrotnice ją mają ( RLC na samym końcu) ,jak kiedyś zrobiłem prostą zwrotkę bez do HPD to grało do dupy. Musisz to wsiąść pod uwagę robiąc zwrotkę aktywną, albo ustawić podział powyżej 4k, tylko czy wtedy to zagra to nie wiem.
  15. skali

    najlepszy 15 calowiec do open baffle

    No i przez Ciebie zaczynam się napalać spowrotem na ten projekt.. Tyle że zrobiłem już obudowy 130 litrów BR do tych 3169, i planowałem w weekend pierwsze testy i pomiary na zwrotce na razie oryginalnej . Jeżeli planujesz zrobienie tej dechy z tą zwrotką jak w linku mam pytanie na kiedy to planujesz , będę czekał na Twoją opinię i ewentualnie zacznę też.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.