Jump to content

sylwiusz

Użytkownicy
 • Content Count

  159
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dzięki będę kombinował. Jednocześnie mogę polecić ECC83 Gold Lion - lampa podciąga wysokie i średnicę, bas lepiej kontrolowany.
 2. Lampa to ECC83 Gold Lion, czym dłużej siedzi we wzmacniaczy tym brumienie jest mniejsze. Wychodzi na to, że jest zbyt czuła bo nowa ale gra świetnie.
 3. czyli lampa. powrót do starej ecc83 eliminuje problem. Kurde nowa lampa za kupę kasy.
 4. czołem z prośbą o pomoc. Konstrukcja DIY na dwóch EL84 i jednej ecc83. Chciałem zainwestować w lepsze lampy i przy zmianie el84 na lepsze wszystko poszło bezbólowo i dźwięk się poprawił i to znacząco a dodaktowo żadnych brumów, szumów itd. nawet z uchem w głośniku tak jak przed wymianą. Jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego dlatego kupiłem nową ecc83 i po wymianie w obu głośnikach jest brum, delikatny słyszalny z 5-10cm ale jest. Kręcenie potencjometrem nie wpływa na jego głośność. Jakieś pomysły - czyzby nowa lampa ecc83? pozdrawiam
 5. smarowanie Unitry GS-431. Zgodnie z instrukcją zastosowałem smar ŁT-42 na kulkę osi i zdobyty cudem Lux 6 na oś. Wyszła z tego porażka, talerz lepił się masakrycznie i głównym tego powodem był ŁT-42. Po zakręceniu podtalerzyka ten wykonywał pół obrotu i stawał. Przy wyjmowaniu go z gniazda czułem że jest zassany choć smaru dałem minimalną ilość. Czyszczeni ze smaru zajęło mi ponad godzinę, zniechęcony wybrałem się do pobliskiego warsztatu samochodowego ze strzykawką i załatwiłem 10ml oleju przekładniowego 75w90. Dwie krople do gniazda po ściance, jedna kropla na oś i jedna na plastikowy pierścień podtalerzyka wokół osi. Podtalerzyk obraca się prawie bez oporów, na osi powstał piękny film olejowy a talerz gramofonowy po delikatnym zakręceniu kręci się ponad 2 minuty (przedtem 10-15 sekund). Polecam więc olej przekładniowy. PS smarowanie windy - Olej silikonowy lepkość 80 000 cst ze sklepu modelarskiego załatwił sprawę. Ramię zaopatrzone w ortofona opada powolutku i równomiernie. Przy cięższych wkładkach polecam olej wyższej lepkości - 100 000 i w górę ale bez przesady :)
 6. potwierdzam olej silikonowy ze sklepów modelarskich załatwia sprawę, czysto i dokładnie. Do Unitry wystarczy 80000 cst. 100 000 cst do ciężkich wkładek.
 7. witam poszukuję kontaktu ze sprzedawcą na ebay Znalazłem sprzedawcę z Polski z nickiem : bonzo music, jestem zainteresowany zakupem sprzętu u niego ale gość nie odpowiada na maile wysyłane za pośrednictwem ebay. Ma może ktoś namiary na tego gościa? Kupiłbym chętnie od niego wzmacniacz ale nie z wysyłką za 169zł z Polski do Polski. Będę wdzięczny za pomoc.
 8. pytanie dotyczące aukcji na ebay. Znalazłem sprzedawcę z Polski z nickiem : bonzo music, jestem zainteresowany zakupem sprzętu u niego ale gość nie odpowiada na maile wysyłane za pośrednictwem ebay. Ma może ktoś namiary na tego gościa? Kupiłbym chętnie od niego wzmacniacz ale nie z wysyłką za 169zł z Polski do Polski. Będę wdzięczny za pomoc
 9. witam Was posiadam CD Sony CDP-222ESD z laserem KSS-151a. Mam kilka pytań do ludzi posiadających sprzęt z takim laserem. 1. Czy w ogóle gdzieś można dostać taki laser nowy w logicznej cenie? 2. czy istnieją na forum magicy, którzy potrafią je naprawiać, wymieniać diodę i czy to działa? 3. jak czyścić taki laser? czytałem gdzieś o kąpieli ale nie wiem na czym to polega i jakimi środkami zrobić 4. czy można podmienić ten laser na inny i czy wymaga to przeróbek elektronicznych? czy znacie takich magików, którzy to robią? Szkoda mi mojego CD - jak na tę chwilę działa super ale kiedyś przyjdzie jego czas. Może lepiej skupić kilka cd z takimi laserami na zapas.
 10. witam mam pytanie - czy macie jakieś doświadczenia w stosowaniu różnych lamp ze sobą? np. na kanał wchodzą dwie EL34 więc wstawiamy jedną RFT i jedną JJ lub inne ale różne. Czy nastąpi degradacja dźwięku czy też wymieszanie parametrów dźwięku dwóch różnych lamp? Może w różnych zestawieniach uda nam się wyeliminować lub podkreślić potrzebne nam rejestry. Miałem kiedyś wzmacniacz (DIY) z autobiasem na lampach 6L6 - 4 lampy trzech firm - gdy padła jedna z nich kupiłem dwie takie same i od tej chwili chodziły w mieszanych parach ale o ich prądy dbał autobias a jak będzie z ręcznym biasem ? Może ktoś próbował, wie, ma większe doświadczenie. pozdrawiam
 11. sylwiusz

  Yaqin MS-30L

  nie rozumiem ludzi, którzy kupują wzmacniacz i zaczynają w nim grzebać - kondensatory, potencjometry, itd. To nie lepiej kupić wzmacniacz, który odpowiada kupującemu dźwiękiem. Co innego wymiana lamp. Mam MS-30L na lampach RFT i RTC i gra świetnie. Jeśli by mi nie odpowiadał to bym go wymienił albo nie kupił. Słyszenie dźwięku to rzecz subiektywna, potem na giełdach pełno sprzętu po modyfikacjach, których nikt nie chce bo nie wiadomo co z tego wyszło. Jak nie ma na rynku nic ciekawego to przecież są konstruktorzy, którzy podpasują dźwięk jak chcemy.
 12. fakt potwierdzam opinię kolegi. Posiadam te lampy od dłuższego czasu i grają świetnie w MS-30L. Dźwięk jest bardziej przestrzenny, szczegółowy z przesunięciem ku górnym rejestrom. Basu jednak nie jest mało, jest tylko lepiej kontrolowany i bardziej konturowy. Lampy po 70-100h grania straciły na szorstkości i grają tak jak opisałem. Rozmawiałem z firmą Philips i potwierdzają,że lampy te są wyprodukowane przez nich i brendowane RTC (wersja militarna). Mam dostać od nich wykaz numerów serii, z rozpisaniem jaka seria jak była znakowana. Wg Philipsa lampy są przygotowane do 8000h pracy w skrajnych warunkach - co by to nie znaczyło. Lamp tych dla różnych odbiorców wyprodukowano ponad 1mln sztuk. Jak dostanę od Philipsa rozpiskę nr to wrzucę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.