Jump to content

bikerbo

Użytkownicy+
 • Content Count

  852
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutralny

2 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprzedam oryginalne układy : PCM1704 - 220 zł/szt. DF1704 - 110 zł/szt. DF1706 - 110 zł/szt. Oraz płytki: Płytki pre SRPP / WKWA - 15 zł / szt. Jeden kanał na jednej płytce - można zamontować w niskim chassis (>35 mm) poziomo do ścianek lub tylnego panelu. Miejsce na duży kondensator (L<47 mm). Kompatybilne z ECC88, 6N23P, 6N1P itp. Łatwe przejście z SRPP na WKWA. Wymiary płytki 113 x 34 mm. Płytki zasilacza pre lampowego - 35 zł / szt. Stabilizowane anodowe (powielacz pojemności) i żarzenia. Regulowane potencjometrami napięcia, opóźnienie załączania napięcia anodowego, elewacja grzałek. Soft start żarzenia, soft start anodowego. 6,3 V DC żarzenia z trafa 6,3 V AC (stabilizator low-drop). Płytkę można obsadzić tak, aby mieściła się w chassis 35 mm. Wymiary płytki 130 x 76 mm. Płytki selektora - 12 zł / szt. Do DACa, wzmaka, preampa itp. Przełączane 2 kanały + masa i możliwe podłączenie diod sygnalizujących wybrane źródło i dioda sygnalizująca brak sygnału np. do źródła cyfrowego. Możliwość montażu do przedniego panelu za pomocą przełącznika lub do tylnego panelu na śrubki i przedłużenie osi gałki.
 2. bikerbo

  Lampizator dla PCM1794

  Ten kondensator może mieć 10 uF, nie ma problemu. Mogłoby go nawet nie być 🙂 To taka "biżuteria". Kondensatory bocznikujące diody są opcjonalne. W przypadku diod "zwykłych" typu 1N ich zastosowanie ma sens. W przypadku Schottky dla żarzenia nie dawałbym ich bez obejrzenia przebiegu na oscyloskopie. Jeśli więc konstruktor nie ma takich planów, to lepiej je wylutować.
 3. bikerbo

  Potrzebuję ...

  Kupię tanie i proste pre RIAA. Może być płytka, może być zmontowany układ. Proszę o propozycję na priv. Pozdr
 4. bikerbo

  Sprzedam/kupię

  Szukam dobrych lamp 12AX7 i 12BH7 lub ich bezpośrednich odpowiedników. Mogą być NOS lub używane z dobrą emisją. Proszę o PW. Pozdrawiam
 5. Mam jeszcze płytkę z amplitunera SONY na której siedzą 6x oryg. Burr Brown PCM1704 oraz 3x DF1704 Oddam całą płytkę za 1300 zł
 6. Sprzedam lampowego DACa na PCM1798 - 450 zł Możliwy odsłuch lub wysyłka aby posłuchać u siebie. DAC to popularna kiedyś "lampucera" PCM1798, modyfikowany zasilacz - wymienione kondensatory i stabilizatory na Linear Technology oraz kilka innych drobiazgów. Analog to SRPP na lampach 6N23P (tych z rakietą), "moim" zasilaczu z opóźnieniem anodowego i innymi bajerami. Kondensatory wyjściowe mogę zmienić na czerwone Jantzeny 1uF za dopłatą, aktualnie są K40Y9. Sprzedaję za połowę kosztów elementów i obudowy, DAC w środku jest trochę "brzydki" bo przez lata był wiele razy modyfikowany i są niewykorzystane otwory na dole obudowy. Gdy jest zamknięty to jest całkiem ładny 🙂 DAC gra bardzo szczegółowo, przez wiele lat był moim najlepszym DACiem a miałem ich kilka, aktualnie PCM1704 go przebił a ten niech posłuży kolejnemu melomanowi. Płytki pre SRPP / WKWA - 15 zł / szt. Jeden kanał na jednej płytce - można zamontować w niskim chassis (>35 mm) poziomo do ścianek lub tylnego panelu. Miejsce na duży kondensator (L<47 mm). Kompatybilne z ECC88, 6N23P, 6N1P itp. Łatwe przejście z SRPP na WKWA. Wymiary płytki 113 x 34 mm. Płytki zasilacza pre lampowego - 35 zł / szt. Stabilizowane anodowe (powielacz pojemności) i żarzenia. Regulowane potencjometrami napięcia, opóźnienie załączania napięcia anodowego, elewacja grzałek. Soft start żarzenia, soft start anodowego. 6,3 V DC żarzenia z trafa 6,3 V AC (stabilizator low-drop). Płytkę można obsadzić tak, aby mieściła się w chassis 35 mm. Wymiary płytki 130 x 76 mm. Płytki selektora - 12 zł / szt. Do DACa, wzmaka, preampa itp. Przełączane 2 kanały + masa i możliwe podłączenie diod sygnalizujących wybrane źródło i dioda sygnalizująca brak sygnału np. do źródła cyfrowego. Możliwość montażu do przedniego panelu za pomocą przełącznika lub do tylnego panelu na śrubki i przedłużenie osi gałki.
 7. Sprzedam lampowego DACa na PCM1798 - 700 zł 550 zł Możliwy odsłuch lub wysyłka aby posłuchać u siebie. DAC to popularna kiedyś "lampucera" PCM1798, modyfikowany zasilacz - wymienione kondensatory i stabilizatory na Linear Technology oraz kilka innych drobiazgów. Analog to SRPP na lampach 6N23P (tych z rakietą), "moim" zasilaczu z opóźnieniem anodowego i innymi bajerami. Kondensatory wyjściowe mogę zmienić na czerwone Jantzeny 1uF za dopłatą, aktualnie są K40Y9 (ich nie polecam do wzmacniaczy o impedancji wejścia mniejszej niż 100k). Sprzedaję poniżej kosztów elementów i obudowy, DAC w środku jest trochę "brzydki" bo przez lata był wiele razy modyfikowany i są niewykorzystane otwory na dole obudowy. Gdy jest zamknięty to jest całkiem ładny 🙂 DAC gra bardzo szczegółowo, przez wiele lat był moim najlepszym DACiem a miałem ich kilka, aktualnie PCM1704 go przebił a ten niech posłuży kolejnemu melomanowi.
 8. Sprzedam lampowego DACa na PCM1798 - 700 zł DAC to popularna kiedyś "lampucera" PCM1798, modyfikowany zasilacz - wymienione kondensatory i stabilizatory na Linear Technology oraz kilka innych drobiazgów. Analog to SRPP na lampach 6N23P (tych z rakietą), "moim" zasilaczu z opóźnieniem anodowego i innymi bajerami. Kondensatory wyjściowe mogę zmienić na czerwone Jantzeny 1uF za dopłatą, aktualnie są K40Y9 (ich nie polecam do wzmacniaczy o impedancji wejścia mniejszej niż 100k). Sprzedaję mniej więcej po kosztach elementów, DAC w środku jest trochę "brzydki" bo przez lata był wiele razy modyfikowany i są niewykorzystane otwory na dole obudowy. Gdy jest zamknięty to jest całkiem ładny 🙂 DAC gra bardzo szczegółowo, przez wiele lat był moim najlepszym DACiem a miałem ich kilka, aktualnie PCM1704 go przebił a ten niech posłuży kolejnemu melomanowi.
 9. Sprzedam zestaw: Malinka + Allo DigiOne + oryginalny zasilacz + karta pamięci + obudowa Bez modyfikacji, stan wzorowy. 450 zł
 10. bikerbo

  PCM1704 DAC

  Z tego co pamiętam 33 cm szerokość, 28 cm głębokość, 4 cm wysokość. Takie mam zboczenie, że zawsze wszystko upycham na styk, optymalizuję przestrzeń. Szczególnie wysokość. Lubię płaskie, smukłe sprzęty. Na płytkach od ciebie najwyższe elementy to kondensatory, które mają 31.5 mm a więc z grubością laminatu i dystansami 5 mm będę miał akurat ciut poniżej 40 mm. Muszę tylko zmierzyć ten generator Crysteka czy on nie ma czasem 5 mm, jak coś to będę kombinował wtedy.
 11. bikerbo

  PCM1704 DAC

  Wstyd się przyznać, ale układ uruchomiony, osłuchany, a ostatnie wiele miesięcy leżał w "kącie", a ja słuchałem gorszego brzmieniowo DACa, gdy ten czekał na zamknięcie 😞 W ramach auto-motywacji, wrzucam zdjęcie przymiarki do spodu obudowy, abym w końcu go w niej zamknął! Mam płaską puszkę, w której zamknę 2 transformatory zasilające, więc w środku będzie pięknie i ładnie. Na tylnym panelu zamontuję selektor wejść cyfrowych (coax rca, coax bnc, toslink), którym będę sterował z przodu obudowy. Wyjścia standardowo - RCA (single-ended). Kolega krzysieks szeroko modyfikował tego DACa, ja na szczęście nie musiałem. Na moje ucho ten DAC brzmi idealnie w wersji "fabrycznej" - Waldkowej.
 12. Cześć, mam na sprzedaż trochę gratów: Układy: PCM1704 220 zł DF1704 90 zł DF1706 90 zł AD827 15 zł, AD1955 20 zł WM8742 20 zł LT1764, LT1964, LT1763 (adj, 3.3, 5) - 15 zł Zestaw zasilacza (ultra)niskoszumnego LT3042 - 55 zł / kpl. Jest to układ zgodny z notą katalogową tego układu, w którym steruje on tranzystorem NPN. Układ oczywiście nie będzie miał tak ultra-niskich szumów jak samodzielny LT3042 (parametry tego staba są absurdalnie dobre) ale to wciąż przepaść pomiędzy "regulowanymi" zasilaczami. Napięcie dowolne <20V, teoretyczna wydajność prądowa >10A, realna bez problemu 5A. Zestaw składa się z płytki, układu LT3042, kondensatorów oraz rezystorów precyzyjnych SMD i tranzystora. Płytki pre SRPP / WKWA - 15 zł / szt. Jeden kanał na jednej płytce - można zamontować w niskim chassis (>35 mm) poziomo do ścianek lub tylnego panelu. Miejsce na duży kondensator (L<47 mm). Kompatybilne z ECC88, 6N23P, 6N1P itp. Łatwe przejście z SRPP na WKWA. Wymiary płytki 113 x 34 mm. Płytki zasilacza pre lampowego - 35 zł / szt. Stabilizowane anodowe (powielacz pojemności) i żarzenia. Regulowane potencjometrami napięcia, opóźnienie załączania napięcia anodowego, elewacja grzałek. Soft start żarzenia, soft start anodowego. 6,3 V DC żarzenia z trafa 6,3 V AC (stabilizator low-drop). Płytkę można obsadzić tak, aby mieściła się w chassis 35 mm. Wymiary płytki 130 x 76 mm. Płytki selektora - 12 zł / szt. Do DACa, wzmaka, preampa itp. Przełączane 2 kanały + masa i możliwe podłączenie diod sygnalizujących wybrane źródło i dioda sygnalizująca brak sygnału np. do źródła cyfrowego. Możliwość montażu do przedniego panelu za pomocą przełącznika lub do tylnego panelu na śrubki i przedłużenie osi gałki.
 13. Mam na sprzedaż: PCM1704 - po 230 zł/szt (przy >4 szt dam lepszą ofertę cenową :)) Oraz DF1706 i DF1704 po 100zł/szt Oryginalne, gwarancja działania! Wszystkiego dobrego w nowym roku ;) Mam jeszcze zestawik (prawie pełny) mojego autorstwa, którego nie miałem czasu poskładać, do zrobienia niskoszumnego zasilacza na większy prąd (max 10A) na napięcie z przedziału 1.5 do 12 V. Układ wykonawczy sterujący tranzystorem to ultra-niskoszumny LT3042. W zestawie: Trafo Toroidy Audio robione na zamówienie, płytka, kondensatory elektrolity, układ LT3042, zestaw elementów pasywnych 0,5% z Mousera. Brakuje diod prostowniczych, mostka i kilku podstawowych elementów. Oddam poniżej kosztów (wyślę schemat) = 350 zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.