Jump to content

Acoustic Lab

Branża
 • Content Count

  1136
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

153 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.AcousticLab.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

3592 profile views
 1. Dywan i zasłony na pewno pomogą. Najpierw załatw to, a potem jeśli dalej będzie zbyt długi pogłos lub zechcesz coś jeszcze poprawić to wróć do tego tematu i pomyślimy o ustrojach akustycznych. Mam całą listę ciekawych realizacji, gdzie możesz szukać czegoś co Ciebie zainspiruje: [Hidden Content]
 2. Masz za duży pogłos. Sufit akustyczny coś tam pochłania, ale jest to za mało względem całej powierzchni ścian, podłogi i sufitu. Jak kupisz dywan to będzie ciut lepiej - wprost proporcjonalnie lepiej do jego wielkości. Rozwiązaniem jest dodanie innych materiałów pochłaniających w całej przestrzeni otwartego salonu, kuchni, jadalni, korytarza. Teraz bas to jest pewnie najlepszy w prawym dolnym rogu, przy drzwiach wejściowych i w drzwiach do pokoju po lewej u góry (patrząc na rysunek).
 3. Cena odwzorowuje jakość i użyte materiały. Dyfuzory z Seven są tańsze, bo skleja jest cięta na laserze, dlatego krawędzie są ciemne - przypalone laserem. Rama jest z płyty meblowej oklejona obrzeżem PCV na krawędziach. Jest też Natural Acoustic Space, którego dyfuzory mają ramę z płyty meblowej okeloną PCV, a w środku jest sklejka - jak widziałem na Audio Show rok temu sklejka ta jest surowa i nie oszlifowana, więc można się skaleczyć dotykając. W ustrojach Acoustic Manufacture cały dyfuzor jest ze sklejki. Sklejka jest cięta na piłach o bardzo dużej dokładności, wszystko jest idealnie spasowane, oszlifowane i polakierowane. Dlatego od wielu lat jestem dystrybutorem Acoustic Manufacture i korzystam w swoich realizacjach właśnie z tych dyfuzorów.
 4. Wizualizacje są bardzo ładne. Deski na skosach to pory plus, zarówno wizualny jak i akustyczny. Jedna warstwa GK przepuści dużo basu , a w dodatku miejsce odsłuchowe będzie prawie po środku długości pokoju, więc może być niedobór basu. Dlatego im grubsze/gęstsze będą płyty/deski na skosach tym lepiej, bo pozwolą zatrzymać więcej basu w pomieszczeniu. Dodatkowo jeśli planujesz dać GK to możesz pomyśleć na perforowanymi płytami, które pozwolą opanować pogłos. Robiłem ostatnio salon z antresolą w którym na suficie zastosowałem perforowaną sklejkę uzyskując zarówno bardzo ciekawy efekt wizualny jak i zmniejszenie pogłosu. Mogę Ci wykonać projekt adaptacji akustycznej z uwzględnieniem wszystkich powierzchni, zaprojektowaniem z czego co zrobić i jak żeby osiągnąć jak najlepsze warunki do odsłuchu. Na etapie projektu można bardzo dużo zaplanować, dzięki czemu nie będzie trzeba dokupować dużej ilości ustrojów akustycznych, aby opanować pomieszczenie.
 5. Przy takiej ilości rozpraszaczy działających na wysokie częstotliwości dywan nie jest potrzebny 😉
 6. Brak zdjęć to i brak odpowiedzi. Jak postawisz na ścianę krótką to dostaniesz mocno podbity bas i raczej duży pogłos. Jak jest teraz jest lepiej. Jeśli pomieszczenie nie ma dywanu, zasłon, itd. i słyszysz wyraźny pogłos to kup kilka pochłaniaczy dźwięku. Na początek tyle. Jak usłyszysz wpływ ich wstawienia na brzmienie to możesz pomyśleć o zakupie kolejnych.
 7. Acoustic Lab

  Literatura

  Najnowsza norma jest z przed kilku miesięcy, więc w tej kwestii trochę się zmieniło, ale jak już Arti44 napisał prawa fizyki i materiały się nie zmieniły.
 8. Acoustic Lab

  Literatura

  Zobacz Jerzy Sadowski - Akustyka architektoniczna.
 9. Póki co samo pochłanianie żeby zmniejszyć pogłos. Sopiero jak zmniejszysz pogłos to będzie można pomyśleć o wstawianiu dyfuzorów. Jak żona estetka to na sufit proponuję 4 panele Ecophon Solo. Trochę przekroczy to budżet, ale warto. Jak taniej to zwykłe pochłaniacze w ramie podwieszane do sufitu - Addictive też je ma w ofercie. Również nad ścianą za kanapą trzeba by pomyśleć - tam też pochłaniacze i ściana na piętrze - o ile nie jest zagospodarowana.
 10. Piach jest zawsze, bez znaczenia jakie kolumny i jaka elektronika? Może winne jest źródło (np. wylany kondensator, zimny lut), skoro kolumny i wzmacniacze były wymieniane? Inna sprawa to że nie znam tanich urządzeń Yamahy, ale tanie Denony grają takim piachem i sybilantem o którym piszesz.
 11. Jeżeli masz zbyt długi czas pogłosu to wstawienie dyfuzorów nie wiele pomorze, bo nie zredukują one czasu pogłosu - to zrobią pochłaniacze. Na ile pomogą żaluzje czy dyfuzory? Ciężko określić nie znając obecnych parametrów akustycznych pomieszczenia.
 12. 42mkw z wysokością 3m to bardzo dużo powierzchni. Skoro w innym pokoju grało inaczej, a w tym jest tragedia to winna jest akustyka pokoju. Przy tak dużym metrażu kilka pianek Basotec czy innych może nie dać znacznej różnicy. Polecam płyty Ecophon, występują w różnych kształtach i rozmiarach, standardowo używam prostokątów 120x120, 240x120, 240x60 i 180x120cm. Działają zdecydowanie lepiej niż pianki, ponieważ pochłaniają w szerszym paśmie robiąc to skuteczniej. Można je powieszać na suficie lub zawieszać na ścianach.
 13. Zasłony jeśli są grube to dają więcej niż żaluzje. Czy chciałbyś mieć żaluzje na oknach i dodatkowo zasłaniać zasłony, czy zmieć zcunięte zasłony i ciekawi Ciebie efekt jaki dadzą żaluzje VS samo okno? Jaki teraz masz czas pogłosu z zasłoniętymi zasłonami?
 14. Ja działam w całym kraju, tylko jak chcesz na już, to nie mam wolnych terminów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.