Jump to content

Acoustic Lab

Branża
 • Content Count

  1111
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

150 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.AcousticLab.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

2848 profile views
 1. Ja radzę zastosować sylikon. Będzie elastyczne połączenie, więc drgania nie będą przenoszone z jednej płaszczyzny na drugą. W Operze i Filharmonii Podlaskiej jest tak zrobione i bardzo dobrze się to sprawdza. Sylikon jest również na łączeniach ściany z wnęką okienną.
 2. Zależy od Twojego osłuchania i tego czego oczekujesz. Jak kupisz pochłaniaczy za kilkaset złotych to już odczujesz jakiś efekt. Nawet jak kupisz kilka gąbek za stówkę to też jakiś efekt powinieneś usłyszeć - pod warunkiem, że pokój nie jest kompletnie pusty.
 3. A porównywałeś go ze swoim Shure w tym samym systemie?
 4. Acoustic Lab

  Pass B1

  Ja do mojego B1 kupiłem cyfrowy regulator głośności DS, gra bardziej dynamiczniej niż z potkiem Alpsa i nie mam problemów ze słuchaniem po 22:00 i tym że jeden kanał gra głośniej.
 5. Można. Nacisk na jeden haczyk wyniesie około 1,5 - 2kg, więc nie ma problemu. Przy zamówieniu u mnie mogę przygotować mocowania z haczykami wzmacnianymi pod GK. Można też montować go pionowo na ścianach.
 6. Przy 5cm gęstej pianki lub wełny mineralnej z odpowiednią membraną i listewkami zakrywającymi 50-65% powierzchni uzyskasz już satysfakcjonujące pochłanianie. Jako alternatywę polecam panele Ecophon lub Basotec.
 7. Acoustic Lab

  Audio

  Amplitunery to zło, jeśli chodzi o ich zastosowanie do odsłuchu stereo. W cenie zakupu wzmacniacza kupujesz wzmacniacz dwu kanałowy, a za amplituner w tej samej cenie dostajesz wzmacniacz na 6 lub więcej kanałów, procesory do dźwięku i muzyki, oraz wiele innych wejść do obsługi, dlatego jakość zastosowanych elementów jest sporo niższa niż w przypadku wzmacniacza. A może winowajcą jest pogłos w pomieszczeniu?
 8. Nida Sonic. Dystrybucja Siniat. Zadzwoń lub napisz do nich kto ma w Twojej okolicy to w ofercie.
 9. Są pochłaniające. Zamiennik robi Rockfon, cena ciut niższa. Zależy o jakiej częstotliwości mowa. Ogólnie fale niskich częstotliwości nie są analizowane jak te wyższe, dla których można przyjmować analizę geometryczną, czyli kąt padania na płaską ścianę równa się kątowi odbicia. Bas zachowuje się jak fale i najlepiej obrazują to rysunki w książce prof. Stefana Weyny z Politechniki Szczecińskiej pt. "Rozpływ akustycznych źródeł rzeczywistych". Na załączonym rysunku widać, że nawet fala 200Hz tworzy wiry. Tam gdzie jest bardziej czarno tam jest głośniej. Dlatego basu nie słyszymy jako odpowiednio skierowanych odbić, bo bas zachowuje się inaczej. Mając system o bardzo dobrej dynamice możemy poczuć falę uderzeniową basu z dźwięku bezpośredniego. A jego ilość słyszymy z dźwięku bezpośredniego i z odbić. Zakładając czas pogłosu na basie w pomieszczeniu na poziomie 0,5 sekundy (czyli bardzo doba wartość) to znając prędkość dźwięku w powietrzu, która wynosi 344 m/s, dzielimy przez 2, bo chodzi nam tylko drogę jaką dźwięk pokona w pół sekundy, co daje 172m. Zakładając że nasz pokój ma 6m długości, dzielimy 172/6 i otrzymujemy ilość odbić od ściany przedniej i tylnej nim bas zaniknie w pomieszczeniu, to jest 34. A że nie słuchamy dźwięków pomiarowych tylko muzyki to w ciągu tych 34 odbić kolumny grają już następne dźwięki, które nakładają się na te które już odbijają się w pomieszczeniu. Na rysunkach są pokazane fale dla pomieszczenia zamkniętego. Jeśli pokój odsłuchowy jest otwarty to bas będzie uciekał do pozostałych pomieszczeń i powieszenie kotary niczego nie zmieni w kwestii rozchodzenia się basu.
 10. Patrząc na zdjęcia i opis brakuje Ci pochłaniania powyżej 500Hz. Jak zmienisz zasłonę na grubszą to zwiększysz dysproporcję w pochłanianiu pomiędzy ścianą lewą, a prawą. Lepszym rozwiązaniem będzie powieszenie 4 płyt Ecophonu na suficie w rozmiarze 120x120cm. To zlikwiduje Ci ten chaos o którym piszesz. Na bas to ze zdjęć nie mam rozwiązania. Najlepiej pomierzyć i wtedy będzie wiadomo gdzie jest bas i jak go odzyskać. Obecnie pewnie większość basu ucieka przez otwarte wejście od pokoju. A że kanapa jest wg zdjęć 60-70% długości pokoju to też nie pomaga. Zapewne pod tylną ścianą jest basu więcej. Próbowałeś wysuwać kolumny bliżej do słuchacza?
 11. Alumen nie gra jak pozostałe Jantzeny. Jest lekko ciepły, lekko ciemny, a zarazem detaliczny. Osobiście uważam go za jeden z najlepszych kondów pod względem cena/brzmienie. Pomimo jego lekkiego ocieplenia nie jest tak ciemny i zamulony jak Mundorf Supreme. Bardziej neutralny od Alumena jest Audyn True Copper i Auricap.
 12. Zależy od ilości metrów kwadratowych takiego rozwiązania względem całej powierzchni ścian, podłogi i sufitu. W kinach Helios na ścianach tkanina jest tylko elementem wykończeniowym, pod spodem jest wełna mineralna, bo to ona pochłania dźwięki.
 13. Jak rezonans potrafi wzbudzać przedmioty w pomieszczeniu to raczej nie chodzi o 300Hz tylko o 30Hz. Może masz coś w pokoju co powoduje ten rezonans, np. pusta donica lub duży flakon?
 14. Mylisz pojęcia. Płyty z moich załączonych zdjęć i płyty perforowane pochłaniają dźwięki. A płyty gładkie o zwiększonej gęstości mają za zadanie odbić jak najwięcej dźwięku. Czyli jak je zastosujesz to będziesz miał gwarantowany długi pogłos.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.