Jump to content

Acoustic Lab

Branża
 • Content Count

  1065
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

131 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.AcousticLab.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

2333 profile views
 1. Kiedyś w tym wątku ktoś wymieniał cewki w Sure 2x250W. Po zmianie oryginalnych na chyba Wurt była poprawa. Może ktoś pamięta jakie to były cewki jeśli chodzi o parametry i gdzie je można kupić?
 2. Jeśli dasz pochłaniacze w same rogi za kolumnami, to będzie za mało. Dalej pozostaną całe boczne ściany puste. Jak możesz to zrób test. Kup kilka paczek wełny i wstawiaj kolejne arkusze słuchając/mierząc jak się zmieniają parametry pokoju.
 3. Jak masz 1000zł na początek to zrób/kup pochłaniacze dźwięku i ustaw je za kolumnami i kilka na ścianie tylnej to zmniejszysz pogłos i uzyskasz większy porządek na scenie. Na początek 8mkw pochłaniaczy i posłuchać. Dalszym krokiem może być zakup/wykonanie dyfuzorów i kolejnych kilku pochłaniaczy.
 4. Tak będzie. Tym bardziej, że jak się okazało cała podłoga leżała luzem. Powodzenia w pracach i jak możesz to zamieść zdjęcia z kolejnych etapów prac. Może komuś w przyszłości ten temat też pomoże.
 5. Tak jest dobrze. Jeszcze Ecophon Solo na sufit, lub całość z płyt + tynk Rockfon Mono, wtedy będziesz miał płaski sufit, który będzie pochłaniał dźwięk likwidując pogłos. Jak sam zauważyłeś nowe aranżacje są trudne pod względem audio, a przez połączenie salonu z jadalnią i kuchnią często odbieram telefony, że jak w kuchni upadnie łyżeczka na podłogę to dźwięk upadku, aż kłuje w uszy siedząc w salonie i co można z tym zrobić.
 6. Coś to na pewno pomoże. Skoro teraz podłoga skrzypi to znaczy, że potrafi drgać, a drgając podczas słuchania muzyki odbiera część energii basu przez co masz mniejszą dynamikę i ilościowo jest mniej basu. Może też powodować dość mocne osłabienie basu w częstotliwości rezonansowej podłogi - zależy to od stopnia uginania się desek i odległości pomiędzy legarami. Co jest pod legarami? Jeśli jest to strop drewniany to pozostaje Ci zakup wkrętów i przykręcenie ich do legarów. Proponuję wkręty Spax lub inne o specjalnej budowie i wytrzymałości, żeby nie pękały podczas wkręcania i dobrze trzymały na lata. Jeśli pod legarami jest strop betonowy, a legary są dość rzadko to można deski zakotwić do stropu i potem przestrzeń pomiędzy legarami wypełnić pianką.
 7. W takim ustawieniu jak na rysunku będzie lipa. Możesz to poprawić podsuwając kanapę na 63% długości pokoju i przedłużając trochę ściankę przy schodach. Dodatkowo przez to, że pokój nie jest zamknięty to warto zadbać o wygłuszenie miejsc 2 i 5 oraz korytarza na piętrze.
 8. To go tylko nie mocuj początkowo na stałe. Wiem że jest teraz moda stworzona przez mgr inż Chojnackiego na wieszanie dyfuzorów na ścianie za słuchaczem i pochłaniaczy w miejscach pierwszych odbić na ścianach bocznych. W praktyce dyfuzory lepiej sprawdzają się na ścianie za kolumnami. Dlatego jeśli masz miejsce tu i tu to warto najpierw posłuchać obu wersji i samemu zdecydować.
 9. [email protected] Moje przykładowe realizacje możesz zobaczyć na mojej stronie: http://www.acousticlab.pl/realizacje
 10. Acoustic Lab

  Pianka T-30

  Za "sucho", czyli masz pogłos i sybilanty, dlatego potrzebujesz więcej wytłumienia, czy chcesz je ograniczyć, bo nie rozumiem. Jeśli chcesz ograniczyć pochłanianie to kup kanapę ze skóry, lub zmień obicie obecnej. Skóra będzie odbijała wysokie częstotliwości wydłużając czas pogłosu, przez co będziesz miał żywszy dźwięk.
 11. W jakiej odległości siedzisz od ściany tylnej?
 12. Bartek W zamieszczonym wykładzie od 28 minuty mówisz o adaptacji miejsc pierwszych odbić na ścianach bocznych. Twoim zdaniem najlepiej jest pochłaniać w tych miejscach, bo w teorii tak jest najbardziej optymalnie. A co z efektem zwężenia sceny muzycznej po wstawieniu pochłaniaczy w miejsca pierwszych odbić? Wielokrotnie spotykałem się też z opinią, że wstawienie tam pochłaniaczy powoduje wyssanie energii z brzmienia i brak blasku wysokich tonów - z czym również się zgadzam. Odnoszę wrażenie, że zbytnio opierasz się na teorii i wyliczeniach, a brakuje Ci osłuchania i zwracania uwagi na aspekt brzmienia i kreowania sceny muzycznej. Czym innym jest adaptacja akustyczna reżyserki, a czym innym adaptacja akustyczna pokoju odsłuchowego.
 13. Ja mogę, chyba że płacisz groszówkami 😉 A tak na serio to mając stan developerski można zabudować część ścian i w nich schować ustroje. Można pomyśleć nad sufitem i jeśli chcesz żeby był płaski i bez zabudowy to są tynki akustyczne. Pozwoli to na zmniejszenie pogłosu w salonie i słuchając muzykę czy oglądając filmy dźwięk nie będzie tak mocno się niósł do pozostałych pokojów.
 14. Może coś na bazie półkola lub półelipsy żeby dźwięk nie odbijał się w dywan tylko w różne strony.
 15. A jak bumbox ma słaby bas to trzeba wstawić Panasonic FM 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.