Jump to content

Acoustic Lab

Branża
 • Content Count

  1126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

150 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.AcousticLab.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

3250 profile views
 1. Piach jest zawsze, bez znaczenia jakie kolumny i jaka elektronika? Może winne jest źródło (np. wylany kondensator, zimny lut), skoro kolumny i wzmacniacze były wymieniane? Inna sprawa to że nie znam tanich urządzeń Yamahy, ale tanie Denony grają takim piachem i sybilantem o którym piszesz.
 2. Jeżeli masz zbyt długi czas pogłosu to wstawienie dyfuzorów nie wiele pomorze, bo nie zredukują one czasu pogłosu - to zrobią pochłaniacze. Na ile pomogą żaluzje czy dyfuzory? Ciężko określić nie znając obecnych parametrów akustycznych pomieszczenia.
 3. 42mkw z wysokością 3m to bardzo dużo powierzchni. Skoro w innym pokoju grało inaczej, a w tym jest tragedia to winna jest akustyka pokoju. Przy tak dużym metrażu kilka pianek Basotec czy innych może nie dać znacznej różnicy. Polecam płyty Ecophon, występują w różnych kształtach i rozmiarach, standardowo używam prostokątów 120x120, 240x120, 240x60 i 180x120cm. Działają zdecydowanie lepiej niż pianki, ponieważ pochłaniają w szerszym paśmie robiąc to skuteczniej. Można je powieszać na suficie lub zawieszać na ścianach.
 4. Zasłony jeśli są grube to dają więcej niż żaluzje. Czy chciałbyś mieć żaluzje na oknach i dodatkowo zasłaniać zasłony, czy zmieć zcunięte zasłony i ciekawi Ciebie efekt jaki dadzą żaluzje VS samo okno? Jaki teraz masz czas pogłosu z zasłoniętymi zasłonami?
 5. Ja działam w całym kraju, tylko jak chcesz na już, to nie mam wolnych terminów.
 6. Basotect jest OK. Kwestia żeby ten obraz przepuścił częstotliwości powyżej 500Hz, żeby ta pianka miała co pochłaniać.
 7. 1. Na YT są filmiki jak wykonać pomiary programem REW i mikrofonem UMIK. W sąsiedniej zakładce możesz poczytać o tym więcej. 2. Tak, pod warunkiem, że wiesz jak analizować pomiary. 3. Zastosowałbym takie ustroje, które w jak największym stopniu poprawią akustykę pomieszczenia. Patrząc na zdjęcie nie wiem jak gra u Ciebie. Jedynie mogę wnioskować, że jest zbyt długi czas pogłosu.
 8. Skoro ściany są zajęte to trzeba zadbać o pochłanianie na suficie, na przykład panelami Ecophon w rozmiarze 120x120x4cm, które mam w ofercie.
 9. To jest najłatwiejsze. Jak chcesz coś bardziej izolującego to pozostaje ściana przesuwna z elementów poruszających się w szynach na podłodze i suficie - tak jak w salach weselnych i konferencyjnych gdy z jednej sali robi się dwie mniejsze, przykład: [Hidden Content]
 10. Nie wspomniałeś jeszcze o basie, który na szerokiej ścianie jest OK, a na wąskiej się wzbudza. Skoro gra Ci dobrze na szerokiej ścianie i jesteś zadowolony to po co na siłę coś zmieniać?
 11. Jak możesz to czemu nie. Mając tak blisko kanapę nie ma sensu stosowanie tam dyfuzorów, to zbyt mała odległość aby one skutecznie działały, a dając pochłanianie tak blisko słuchacza traci się energię i brzmienie siada. P.S. Przepraszam że tak późno odpisuję, byłem na wyprawie do 6 klientów robiąc 1600km.
 12. Jasne że będzie. W dodatku ładnie wygląda i jest dobrym uzupełnieniem adaptacji całej przedniej ściany. Tym bardziej, gdy kanapa stoi blisko tylnej ściany i nie ma możliwości zastosowania dyfuzora (bo słuchacz siedział by za blisko), czy pochłaniacza (bo zastosowany za słuchaczem zbyt dużo by wytłumił).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.