Jump to content

Acoustic Lab

Branża
 • Content Count

  1057
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

127 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.AcousticLab.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

2166 profile views
 1. [email protected] Moje przykładowe realizacje możesz zobaczyć na mojej stronie: http://www.acousticlab.pl/realizacje
 2. Acoustic Lab

  Pianka T-30

  Za "sucho", czyli masz pogłos i sybilanty, dlatego potrzebujesz więcej wytłumienia, czy chcesz je ograniczyć, bo nie rozumiem. Jeśli chcesz ograniczyć pochłanianie to kup kanapę ze skóry, lub zmień obicie obecnej. Skóra będzie odbijała wysokie częstotliwości wydłużając czas pogłosu, przez co będziesz miał żywszy dźwięk.
 3. W jakiej odległości siedzisz od ściany tylnej?
 4. Bartek W zamieszczonym wykładzie od 28 minuty mówisz o adaptacji miejsc pierwszych odbić na ścianach bocznych. Twoim zdaniem najlepiej jest pochłaniać w tych miejscach, bo w teorii tak jest najbardziej optymalnie. A co z efektem zwężenia sceny muzycznej po wstawieniu pochłaniaczy w miejsca pierwszych odbić? Wielokrotnie spotykałem się też z opinią, że wstawienie tam pochłaniaczy powoduje wyssanie energii z brzmienia i brak blasku wysokich tonów - z czym również się zgadzam. Odnoszę wrażenie, że zbytnio opierasz się na teorii i wyliczeniach, a brakuje Ci osłuchania i zwracania uwagi na aspekt brzmienia i kreowania sceny muzycznej. Czym innym jest adaptacja akustyczna reżyserki, a czym innym adaptacja akustyczna pokoju odsłuchowego.
 5. Ja mogę, chyba że płacisz groszówkami 😉 A tak na serio to mając stan developerski można zabudować część ścian i w nich schować ustroje. Można pomyśleć nad sufitem i jeśli chcesz żeby był płaski i bez zabudowy to są tynki akustyczne. Pozwoli to na zmniejszenie pogłosu w salonie i słuchając muzykę czy oglądając filmy dźwięk nie będzie tak mocno się niósł do pozostałych pokojów.
 6. Może coś na bazie półkola lub półelipsy żeby dźwięk nie odbijał się w dywan tylko w różne strony.
 7. A jak bumbox ma słaby bas to trzeba wstawić Panasonic FM 😉
 8. Zależy jakie pasmo ma pochłaniać ten absorber. Piszesz o płótnie do wydruków Canvas, które jest zaimpregnowane warstwą chłonącą tusz i po zgięciu na 180 stopni łamie się i potrafi się wykruszać. Zaletą jego jest kontrast i wysoka jakość wydruku. Akustycznie pochłania niskie częstotliwości i im wyższe tym słabsze pochłanianie. Jeśli ma pochłaniać szerokopasmowo to tkanina po dmuchnięciu w nią musi przepuszczać powietrze. Ja w moim pokoju zastosowałem taką tkaninę, a za nią schowałem dyfuzory i ustroje hybrydowe. Zaletą tej tkaniny jest przezroczystość akustyczna. Wadą jest lekkie rozmycie szczegółów, lecz ja siedzę prawie 4,5m od przedniej ściany i nie stanowi dla mnie to problemu.
 9. Książki na tylną ścianę, na przednią bezpośrednio za kolumnami pochłaniacze, a pomiędzy nimi dyfuzory. Wielkość tego dyfuzora zależy od szerokości ustawienia kolumn. Jeśli możesz to narysuj swoje ustawienie to będziemy mogli Ci skuteczniej pomóc. Ja też bym ich nie kupił, bo mając 2400zł jepiej zainwestować w dyfuzory ze sklejki, która jest twardszym materiałem i potrafi rozproszyć szersze pasmo, przez co efekt zastosowania dyfuzorów będzie większy.
 10. Słyszysz wpływ zawieszenia koca na TV? Jeśli tak, to bez obaw kupuj dyfuzory. Działają one w szerszym paśmie niż koc, więc iefekt ich zastosowania będzie większy i łatwiej słyszalny.
 11. Lepsze półki niż pusta ściana.
 12. Według mnie to najlepsza ściana na ustawienie kolumn. W prawym rogu na planie tego pokoju to kominek?
 13. Zależy od tego czy ktoś jest wytrwały i zdeterminowany. Ja swoje pierwsze płyty binarne robiłem wiertarką żeby sprawdzić jak rzeczywiście pochłaniają dźwięki :-)
 14. Złapałem futrzaka w poniedziałek 4 marca 2019 roku. Wiem, że jest jeszcze co poprawiać, ale to jak już gra satysfakcjonuje mnie w tak dużym stopniu, że nie mam już potrzeby dalszego grzebania w systemie. Licznik nowy, bezpiecznik topikowy zwykły 16A, bez różnicówki. Kabel w ścianie zwykła miedź. Gniazdko naścienne zwykłe. Sieciówka komputerowa 6 gniazdek z wymienionym kablem. Transport: LG BlueRay + zasilacz trafo+SBYV'y+Mundorf M-lityc DAC: na 4497, wersja na bogato + Stacatto Pre: Pass B1 z Audyn True Copper i Alumen + zasilanie salas/SBYV/M-lytic +cyfrowa regulacja głośności DS + zasilanie salas/SBYV/M-lytic Power: Shure 2x250W na bogato + przetwornica 750W Kable IC: moje dzieło Kable zasilające: moje dzieło Kable głośnikowe: Supra Kolumny: moje dzieło na przetwornikach z SABA 1300 Professional + zaprojektowane i wykonane przeze mnie zwrotnice Standy: 45cm Dedykowany pokój pod audio z pełną adaptacją akustyczną. Fotel: IKEA Poang Jestem szczęśliwy i mam ogromną satysfakcję, że jedyne co jest firmowe i nie modyfikowane to kable głośnikowe. Czekałem na tą chwilę od założenia wątku 😉 Zdjęcie dodam jak posprzątam wszystkie większość elementów, które nie załapały się do systemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.