Jump to content

Acoustic Lab

Branża
 • Content Count

  1045
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

120 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.AcousticLab.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

2094 profile views
 1. Zależy od tego czy ktoś jest wytrwały i zdeterminowany. Ja swoje pierwsze płyty binarne robiłem wiertarką żeby sprawdzić jak rzeczywiście pochłaniają dźwięki :-)
 2. Złapałem futrzaka w poniedziałek 4 marca 2019 roku. Wiem, że jest jeszcze co poprawiać, ale to jak już gra satysfakcjonuje mnie w tak dużym stopniu, że nie mam już potrzeby dalszego grzebania w systemie. Licznik nowy, bezpiecznik topikowy zwykły 16A, bez różnicówki. Kabel w ścianie zwykła miedź. Gniazdko naścienne zwykłe. Sieciówka komputerowa 6 gniazdek z wymienionym kablem. Transport: LG BlueRay + zasilacz trafo+SBYV'y+Mundorf M-lityc DAC: na 4497, wersja na bogato + Stacatto Pre: Pass B1 z Audyn True Copper i Alumen + zasilanie salas/SBYV/M-lytic +cyfrowa regulacja głośności DS + zasilanie salas/SBYV/M-lytic Power: Shure 2x250W na bogato + przetwornica 750W Kable IC: moje dzieło Kable zasilające: moje dzieło Kable głośnikowe: Supra Kolumny: moje dzieło na przetwornikach z SABA 1300 Professional + zaprojektowane i wykonane przeze mnie zwrotnice Standy: 45cm Dedykowany pokój pod audio z pełną adaptacją akustyczną. Fotel: IKEA Poang Jestem szczęśliwy i mam ogromną satysfakcję, że jedyne co jest firmowe i nie modyfikowane to kable głośnikowe. Czekałem na tą chwilę od założenia wątku 😉 Zdjęcie dodam jak posprzątam wszystkie większość elementów, które nie załapały się do systemu.
 3. Złagodzi je i rozmyje. Sam mam u siebie kilka cm różnicy w wysokości pomieszczenia po jego długości i przełamanie sufitu po długości, czyli na środku jest niżej, a przy ścianach bocznych wyżej, a całość unosi się w górę do ściany przedniej. Różnica około 7cm przy długości 7,2m. Białe ściany i biały sufit to nawet nie widać tego centymetra na metrze.
 4. Czyli jak ktoś słucha z kanapy umieszczonej pod ścianą tylną to lepiej niech sobie powiesi dyfuzor na ścianie tylnej niż na ścianie za kolumnami? A co z minimalną odległością słuchacza do dyfuzora?
 5. Kwota adaptacji jest bardzo różna. Podobnie jakby zapytać ile kosztuje dobry system audio. Zależy to też od tego czy jest to pokój tylko pod audio czy salon dzienny. Gdzie są drzwi i okna, czy pomieszczenie ma skosy czy nie, z czego są wykonane ściany, czy jest problem z dudniącym basem, jak mocno można ingerować w pomieszczenie itp. Zazwyczaj tak żeby było bardzo dobrze to przy 24mkw jest to koszt 10-20 tyś zł. Przy czy Ci którzy sprzedają pianki mogą zrobić adaptację akustyczną za 800-1200zł i też będą mówić, że fenomenalnie poprawią akustykę. Będę za jakiś czas w Bielsko-Białej kończył adaptację akustyczną to mogę Ciebie odwiedzić.
 6. Stelaż robisz z kantówki, która nie będzie idealnie równa, więc ja owinął bym każdy kawałek wełny osobno i skleił na łączeniach fizelinę. Jest wiele szkół adaptacji. W twoim przypadku najlepiej tłumić za kolumnami, bo tam masz sąsiadów. Pamiętaj że jak przykręcisz do stelażu GK to on zacznie odbijać średnie i wysokie częstotliwości. Proponuję zastosowanie płyt Nida Sonic, lub GK bez otworów z włóknami np. Knauf Diamat (ma więszą izolacyjność dźwięków) i na ścianie powieszenie kilku paneli pochłaniających. Na suficie najlepiej też dać wełnę i to szklaną, tak żeby stykała się z płytami GK.
 7. To są jak nabardziej dobre współczynniki pochłaniania. Możesz też zobaczyć ofertę firmy Ecophon, a dla urozmaicenia na część ścian może być Fluffo - choć raczej montować po za zasięgiem małych rączek.
 8. Mogę przyjechać w następnym tygodniu. Szczegóły na PW.
 9. Pierwsze zdjęcie jest po adaptacji, gdy wszystkie ustroje są zakryte tkaniną akustyczną, a to poniżej prezentuje ustroje, które są schowane za tkaniną. Jeśli piszesz że dostał być oczopląsu to znaczy, że po zdjęciach nie zorientowałeś się że tam w ogóle jest jakaś adaptacja akustyczna - co bardzo mnie cieszy, bo taki był zamysł adaptacji tego pomieszczenia.
 10. Taka ścianka z półek z książkami nie będzie stanowić bariery dla basu, więc już teraz możesz usiąść w tym miejscu i posłuchać jaki tam jest bas. Jeśli są duże różnice w głośności niskich częstotliwości w pomieszczeniu to zapewne jest problem z rezonansami i potrzebne są pułapki basowe.
 11. Jeśli nie posiadasz szczegółowych parametrów tych głośników to trzeba zacząć od poszukania ich specyfikacji lub zmierzenia ich impedancji i innych parametrów. Dopiero z tymi danymi można myśleć o wyliczeniu obudowy i jej rodzaju.
 12. Możesz je postawić na standach i trochę odsunąć od ściany za nimi? Może na próbę postaw je na taboretach przed komodą na której teraz stoją i posłuchaj czy zagra lepiej.
 13. Zależnie od budżetu. Jak stać Ciebie na sklejkę to kupuj sklejkę, jak nie to styropianowe.
 14. Możesz przesunąć te fotele? Dyfuzory najlepiej umieszczać w miejscach pierwszych odbić, tak aby środek ustroju wypadał pomiędzy głośnikiem średnio i wysokotonowym. Sprawdź lusterkiem gdzie wypadają te miejsca. Po prawej ustrój zamocujesz na ścianie, a po lewej postawisz na nóżkach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.