Jump to content

Acoustic Lab

Branża
 • Content Count

  1156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

166 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.AcousticLab.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

4568 profile views
 1. Moja najbardziej bezkompromisowa realizacja. Dedykowane pomieszczenie odsłuchowe z osobnym magazynem na płyty. Najpierw wykonałem projekt adaptacji dobierając optymalne wymiary pokoju, a do niego powstał projekt całego domu. Na ścianach za tkaninami schowane są dyfuzory i pochłaniacze dźwięku. W rogach strojone pułapki basowe zasłonięte maskownicami w kształcie ćwierć walca. Na suficie rozpraszacze. Sprzęt przy prawej ścianie, żeby nie zaburzał kreowania sceny. Do tego ogromny wysuwany ekran. Nirvana osiągnięta. 😇
 2. Zrób skrzynkę jak na załączniku z przegrodami i wyklej w środku np. gąbkami piramidkami. Będziesz miał zapewniony przepływ powietrza i wyciszenie.
 3. Akustyka. Macie różne pokoje, o innych wymiarach i innym umeblowaniu dlatego fale dźwiękowe inaczej się zachowują. U niej bas może być podbijany, a u was fale mogą się znosić.
 4. W salonach audio może chodzi bardziej o to żeby słyszeć czy klient słucha i czy nie ma jakiejś prośby. W prywatnych pokojach odsłuchowych najlepiej zamykać drzwi. Jeśli nie masz drzwi to pogłos będzie wracał z korytarza/pozostałych połączonych pomieszczeń i wracał do pokoju odsłuchowego zwiększając pogłos. Jeśli ma nie być drzwi, to zadbaj o wygłuszenie pozostałych przyległych pomieszczeń.
 5. A co w KAISEI jest dobrego? Moim zdaniem są dobre do lampy, w tranzystorowych urządzeniach mocno odchudzają brzmienie.
 6. Nie znam tak szerokich tkanin. Akustyczne jak na maskownice mają 150cm szerokości, więc musiałbyś robić łączenie po środku.
 7. Może być niemal transparentny, użyj tkaniny jak na maskownice.
 8. Dwóch raczej nie kupi, bo sprzedają na paczki, a w paczce są 4 sztuki.
 9. Wersja z wełną zadziała o ile jest to wydruk na tkaninie, a nie na płótnie Canvas, które jest zaszpachlowane i impregnowane grubą warstwą, blokującą przepływ dźwięku.
 10. Parawan z bambusa, lub ustroje mobilne do zasłonięcia przejścia.
 11. AP lubią być ustawione szeroko. Jeśli masz taką możliwość to ustaw je w równych odległościach od ścian bocznych i daj kanapę na środek pokoju.
 12. Na ustawieniach 1 i 2 ile jest pomiędzy kolumnami, jakieś 2 metry? Spodziewam się że posłuchasz kilka godzin w salonie, maksymalnie kilka dni i wrócisz do swojego dedykowanego pomieszczenia, bo pogłos i brak możliwości sensownego ustawienia kolumn spowoduje, że będzie słuchało sporo gorzej.
 13. Dokładnie to będę mógł powiedzieć patrząc na pomiary. Ja robię ustroje pod pokój, więc nie mam gotowych, "uniwersalnych" ustrojów czekających na klienta. Możesz kupić narożne pułapki basowe na bazie wełny. Jak już masz ogarnięty pogłos na średnicy i wysokich to warto zainteresować się membranowymi pułapkami basowymi, lub strojonymi w celu ograniczenia pochłaniania wyższego pasma.
 14. Dywan i zasłony nie pochłaniają basu. Zmniejszył się czas pogłosu na średnicy i wysokich, przez co bas może jeszcze bardziej odstawać. Popraw ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego, a jak to nie pomoże to pomyśl nad pułapkami basowymi - tylko nie tymi i gąbki, a z wełny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.