Jump to content

bendix101

Użytkownicy
 • Content Count

  630
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bendix101

  Accuklon P-7100

  Ale ja całkiem serio pisałem że po huk falujesz i potem prostujesz jak masz czystej maści prąd stały. Powinieneś go użyć. Przynajmniej potestuj jak to działa.
 2. bendix101

  Accuklon P-7100

  Eeeee, jak masz solary i stałe napięcie to po co Ci inwertery/falowniki? Ja tam bym to zasilił bezpośrednio z aku (jeśli posiadasz) W sumie można by to podzielić na dwa i zrobić +- te ileśtam potrzebnych Voltów :-) Solarny accu - tego jeszcze nie grali :-) Wystarczy odczep wyprowadzić ;-)
 3. bendix101

  Accuklon P-7100

  Proste. Po tym że to nie jest klon
 4. Dokładnie. I oczywiście szum jest ważny bo go usłyszymy - jeżeli cokolwiek słyszymy ;-) ps. Ta istotność o której napisaleś jest kluczem.
 5. Grzegorz nie łapie że jeżeli coś szumi to jedna próbka będzie o ten pik szumu mniejsza lub większa. Zależy jak trafi. Masakra. Czepia się natomiast powolnego pływania napięcia o uV. Zniekształcenia które być może usłyszy ludzkie ucho największe powstają przy pikach. W sumie to można by się też czepić że napięcie zasilające końcówkę mocy też pływa. Tak można w nieskończoność dziwne teorie tworzyć.
 6. Jak zwykle dorabiasz teorię pod "tezę" Mowa była o uV pływających a nie o 1V w pile. O szumach na zasilaniu o większej amplitudzie nie wspomnę. To dopiero musi być słychać.
 7. "...dodajmy, że ten "dodatek" jest w otoczeniu tego momentu w czasie niezmienny i dlatego przekłada się na offset w dziedzinie DC" Mógłbyś to rozwinąć dla mnie w celu lepszego zrozumienia? Dlaczego offset DC? Napisz coś więcej naukowo w temacie.
 8. Tak przy okazji to przecież te fluktuacje zasilania DAC nie ścinają ostatnich bitów jak tu sugeruje Grzegorz tylko powodują pływanie napięcia "wszytkich razem" Więc jak tu mówić o zmiejszeniu rozdzielczości do powiedzmy 20 bitów. Pływa cały sygnał na wyjściu. A to pływanie jest w stosunku do siły syganłu na wyjsciu (2V) ginie. Błędne jest założenie że odbieramy kilka "kwantów". Po prostu każdemu kwantowi odbieramy/dodajemy jakies tysięczne częsci procenta. Rozdzielczość tu nie ginie.
 9. "Znam rozwiązania, gdzie te wrażliwe miejsca zasilane były z akumulatorów…" I porównaj szumy bateryjek z TPS7Axxx texasa
 10. Zwłaszcza te "cyfrowe woltomierze" mnie rozbawiły. Z jaką "rozdzielczością jest próbkowanie"? A jakie odniesienie? Próbkowanie kartą EMU tez mnie rozbawia... Wzmacniacz wzmacnia z 2V do powiedzmy 20V na głośnikach. Czyli 10x. To 10uV = 10 x 1uV = na głośnikach 10 uV Jak sądzę kurz na głośnikach wywrze większe wrażenie niż 10 czy 100 uV PS. Absolutnie nie chciałem się z Tobą posprzeczać. Chodzi mi o to że podchodzisz do tematu tylko z jednej strony Tu trzeba całość "ująć" Miało być: Tu trzeba "ująć" całość Że nie wspomnę o ułomności ludzkiego słuchu... Jeżeli przyjmiemy że D/A jest dzielnikiem rezystorowym od 0 do V max to nie można wyłączyć szumów zasilania. Przyznasz rację?
 11. A te woltomierze to z czego są zasilane? Więcej - a oscyloskopy? A ta częstotliwość to u "nas" czy w sprzęcie studyjnym? Ps. Nie odpowiedziałeś na szum który ma wyższą amplitudę i jaki to ma wpływ na rozdzielczość? Zakładając że szumi 44kHz z amplitudą 200 uV? To ile będziemy mieli bitów? ps. Aaaa: czy zasilanie z bateryjki/accu załatwi sprawę?
 12. To co napisałem. Twoja teoria kompletnie ośmiesza stosowanie rozdzielczości 24 bit. Teraz jeszcze poproszę o podważenie częstotliwości próbkowania. Auto odpowiedź: "Bo jak zegar "pływa" to ho ho - trąbka "jojczy" Oczywiście szumy zasilania o dużo większej amplitudzie napięcia nie mają wpływu na rozdzielczość bitową. Kupy się ta teoria nie trzyma!
 13. No to w takim razie pełna "siara" z tymi całymi 24 bitami bo oczywiście przy nagrywaniu też mają dokładnie to samo czyli jak nawet zrobisz D/A idealnie to będziesz słuchał tych 6 bitów mniej, czy tam inaczej mówiąc czegoś losowego. Taka prawda :(d Z kondensatorem miałem na myśli że to nie będą szpilki. ps. W studiach mają losowe generatory muzyki innym słowem.
 14. Nie wspominając że wysokie szumy zapewne są dużo bardziej słyszalne i maskują o rzędy wielkości te mityczne 4 bity. Do tego dochodzą kondensatory na wyjściu więc tak skokowo to się te pływanie napięcia nie odbywa.
 15. Jak rozumiem z pierwszego obrazka 1/f to będzie obwiednia tej sieczki o wyższych częstotliwościach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.