Jump to content

misiomor

ModeratorzyModerator audiostereo
 • Content Count

  6465
 • Joined

 • Days Won

  6

misiomor last won the day on February 13 2018

misiomor had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

5454 Pięciotysięcznik

Audiostereo

1392

Bocznica

4062

3 Followers

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Szeroko pojęte DIY audio jako hobby - a więc z zasady nie przyjmuję zleceń za pieniądze. Raz że to by było (przy jednostkowej produkcji) nieopłacalne dla obu stron, dwa - trudno zagwarantować satysfakcję klientowi w tak subiektywnej dziedzinie. Poza tym bardzo dużo różnych rzeczy.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

34933 profile views
 1. "Naprawę państwa należy zacząć od naprawy pojęć".
 2. Jak ktoś chce, to może, jednak jest to nierozsądne i to wg. m.in. Konfucjusza.
 3. Od kiedy psucie pojęć (przez ładowanie ocen moralnych do definicji) jest rozsądkiem?
 4. Jak ktoś próbuje nadawać swoim prymitywnym instynktom (ssaczym, opiekuńczym) rangę wyroczni, na dodatek jeszcze aplikując je bez zastanowienia się nad zakresem stosowalności, popadamy w najprzeróżniejsze absurdy. Głównie dlatego, że systemy etyczne zakładają zwrotność relacji, natomiast zwierzęta wcale nie chcą cały czas funkcjonować w trybie ssaczego instynktu opiekuńczego względem wszystkiego naokoło.
 5. misiomor

  Piłka nożna

  Szkoda barw narodowych, żeby takie patałachy je plugawili. Rozwiązać reprezentację, aż kluby zaczną wygrywać w LM.
 6. Nie było takiego warunku w cytowanym fragmencie. Chociaż jak najbardziej istnieją sporty (boks, football) gdzie uszkodzenia mózgu są wpisane w specyfikę. Tak więc gadanie że sport nie może polegać na uszkadzaniu człowieka / zabijaniu zwierzęcia, jest zwyczajnym totalniactwem i obskurantyzmem. "Sport -> dobry. A więc zabijanie nie może być sportem." Jednowymiarowość i zerojedynkowość.
 7. Ależ jest taki sport. Nazywa się paintball.
 8. Można to oceniać jako etycznie wątpliwe. Ale nie mało sportowe. Wiele sportów strzeleckich zaczęło się od strzelania do zwierząt (jak technologia nie pozwalała na nieożywione zastępstwo). Np. rzutki (trap), który naśladuje strzelanie do startującego (uciekającego) ptaka w typie właśnie bażanta ew. kuropatwy - strzelec idzie przez łąkę z wysoką trawą, ptaki siedzą cicho, ale jak podejdzie za blisko, to startują do lotu w losowym kierunku. Wypuszczenie z klatki niewiele się różni, a całe przedsięwzięcie jest bezpieczniejsze, bo strzelec nie włóczy się po terenach łąkowych (a więc przekształ
 9. misiomor

  Piłka nożna

  Chyba milion albo i więcej, na etapie wychowywania tych partaczy.
 10. misiomor

  Piłka nożna

  Przyśpiewki z "Kapitana Bomby" jak zwykle i od lat aktualne, zwłaszcza dwie ostatnie, od 1:10 Najśmieszniejsze jest to, że ktoś założył w realu klub RKS Huwdu i grają w jakiejś niskiej klasie rozgrywek.
 11. misiomor

  Piłka nożna

  Tu nie ma dobrze wyszkolonych zawodników. Dopóki nie zmieni się model wychowania domowego kandydatów do rywalizacji na poziomie światowym (w tym przyszłych prezesów), będziemy obrywać - zarówno w prestiżowych sportach, jak i w przemyśle. Tak jak już pisałem - rozwiązać tę bandę patałachów, do czasu osiągnięcia czegoś przez polskie kluby. Może to należycie wstrząśnie naszymi rodakami. Byłby to skuteczny przekaz, że nic nie jest dane za darmo - czy to drużyna piłki kopanej, czy niepodległe państwo.
 12. Tylko że tu mamy swoisty "paragraf 22". Otóż straż miejska jest zwykle słabo uzbrojona. Dlatego o ile z ochotą wlepią mandacik starszej pani z jakimś pokracznym kundlem, o tyle karka z amstaffem obejdą szerokim łukiem, choćby puszczał go luzem, a pies obfajdał pół osiedla. Takie są realia. Dlatego osobiście jestem za pozwoleniami na psy powyżej 7kg, analogicznymi do pozwoleń na broń.
 13. To jest raczej przykład beznadziejnego poziomu nauczania matematyki czy logiki w naszych szkołach. Autor tego typu interpretacji zupełnie nie rozumie probabilistycznego pojęcia wartości oczekiwanej.
 14. Zupełnie nie ten artykuł. Sprawcą bezpośredniego i bezprawnego zamachu może być tylko człowiek. W przypadku psa stosowalność w.w. przepisów ograniczałaby się tylko do przypadków szczucia psem, kiedy sprawca bezpośrednio kontroluje zwierzę i nakazuje mu atak. Atak psa podpada pod przepisy o stanie wyższej konieczności. A tam bywa słabo - np. właściciel psa może dowodzić, że piesek chciał tylko obszczekać. A więc zagrożenia w istocie nie było. Spotkałem się z interpretacją, że pieska uszkodzić wolno dopiero, jak nas ugryzie - tzn. będziemy mieli ślady ataku.
 15. misiomor

  Piłka nożna

  PS. Inny przykład ze sportów amerykańskich - jak koleś z przerośniętym ego może pogrążyć na długie lata klub z zapleczem i pieniędzmi. Konkretnie to spektakl "Isiah Thomas w New York Knicks". Co ciekawe nie miało to większego wpływu na "giełdową" wartość klubu. W europejskiej piłce kopanej trudno szukać takich sytuacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.