Jump to content

misiomor

Moderatorzy
 • Content Count

  6114
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

misiomor last won the day on February 13 2018

misiomor had the most liked content!

Community Reputation

4071 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Szeroko pojęte DIY audio jako hobby - a więc z zasady nie przyjmuję zleceń za pieniądze. Raz że to by było (przy jednostkowej produkcji) nieopłacalne dla obu stron, dwa - trudno zagwarantować satysfakcję klientowi w tak subiektywnej dziedzinie. Poza tym bardzo dużo różnych rzeczy.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

33059 profile views
 1. Nieprawda. Moi znajomi miewali nieprzyjemność bywać w tym szpitalu. Scenki w rodzaju że pielęgniarka z zakaźnego przychodziła pożyczać termometr z interny w czasie epidemii rotawirusa były na porządku dziennym. Idąc tam z innym problemem można było wrócić z rotawirusem właśnie. Zupełnie się nie dziwię że padło akurat na tę placówkę. Miejmy nadzieję ze koronawirus nauczy czegoś naszych rodaków w dziedzinie szeroko pojętej higieny.
 2. Ale jeżeli nawet roznoszę, to krócej i jeszcze na dodatek objawy się pojawią. Więc łatwiej jest sprawę opanować.
 3. No ja nie wiem czy on jest taki niegroźny - we Włoszech jednak zabrakło respiratorów i szpitale odmawiały pomocy umierającym, ale do odratowania. To dlatego mają śmiertelność 7%. Przed tym scenariuszem się bronimy. Redukcja kontaktów międzyludzkich może przykładowo sprawić, że współczynnik replikacji choroby spadnie poniżej 1, a wtedy epidemia wygasa. Poza tym ta zaraza jest o tyle wredna, że można zarażać czując się dobrze. Grypa pod tym względem gra w bardziej otwarte karty.
 4. Tak, że jeżeli nie zrobi się sama ew. metodą łagodnej perswazji / propagandy, to jej zwolennicy uznają, że czas na bardziej radykalne środki przemocowe a'la nie przymierzając Hitler (czy Stalin, Mao bądź Pol-Pot).
 5. Chodziło mi o XIX wiek. A więc najpierw dobrotliwy i ewolucyjny socjalizm utopijny, a potem Manifest Komunistyczny zakładający rewolucję.
 6. Socjalizm też był najpierw utopijny, jednak brak szybkich i zauważalnych postępów sprawił, że przerodził się w komunizm.
 7. Mimo wszystko choćby cień wątpliwości co do eschatologii "nicościowej" daje nam jakąś dodatkową motywację do przyzwoitego postąpienia w ostatniej iteracji Dylematu Więźnia. Co do post-modernistów i pedofilii - nie możesz być pewnym ich stanowiska w tej sprawie. W końcu jeżeli przyjmiemy, że człowieka nie można sądzić za jego popędy, jako niezależne od niego, a prawo do seksualnego zaspokojenia jest fundamentalne (te założenia stały za Rewolucją Seksualną) to w przypadku pedofilów mamy niespójność. Biorąc jeszcze skłonność tego środowiska do posługiwania się strategią mądrości etapu, wcale nie jestem pewien czy ruch "pozytywnej pedofilii" raptem nie awansuje w intersekcjonalnej hierarchii przywilejów. Doskonale pamiętam pogadanki pewnej bardzo zaangażowanej w Postęp pani, która (lata 90-te) obstawała przy związkach homo, ale bez prawa do adopcji. Hillary Clinton też dokonała znacznej wolty w tej kwestii. Co do Hitlera - zwolennicy niektórych, bardziej skrajnych nurtów pro-ekologicznych, otwarcie sugerują zmniejszenie populacji Homo Sapiens do 500 milionów. Nie bardzo sobie to wyobrażam bez chociaż jakiejś formy eugeniki.
 8. Żabę można ugotować zwiększając jej stopniowo temperaturę. Egzystencjalny strach po coś wyewoluował, więc taka amputacja (często zresztą bardziej na pokaz żeby uczynić zadość wymaganiom mody) wcale niekoniecznie musi dać długofalowo dobre rezultaty. Paru co bystrzejszych Anglików już dostrzegło ten problem.
 9. Gdyby istniała możliwość pochwalenia się ew. nagrodą, życie byłoby zbyt proste. Nie do mnie pretensje w tej sprawie. Ja tego świata nie stworzyłem.
 10. Proście, a będzie wam dane - mówi Pismo. Tylko że ja nie jestem Bogiem. Postać Króla Salomona jest też intrygująca.
 11. To prawda, że ten świat i życie w nim są straszne. A już kombinacja rozumu, pozwalającego na wyobrażenie sobie przyszłości, ze zwierzęcą śmiertelnością i awaryjnością, to naprawdę wyrafinowany sadyzm. Dlatego nadzieja, że żadnego Boga (ani życia po śmierci) nie ma, jest bardzo kuszącą perspektywą. Jednak wcale nie zweryfikowaną. Do tego wszystkiego jest jeszcze niepokojący fakt, że stosujący się do boskich zaleceń z reguły lepiej radzą sobie z w.w. problemami - i to na bardzo wielu poziomach, indywidualnym, rodzinnym, społecznym. Właśnie głębie fraktalnych harmonii w świętych pismach pokazują, że w tym może coś być. Za to myślanckie próby gmerania w tym i tworzenia czegoś lepszego kończą się z reguły wielką katastrofą.
 12. A dlaczego? Czy tam nie ma do wypęku okazji do transmisji zarazków?
 13. Ciekawe dlaczego wszyscy atakują chodzenie do kościoła, a nikt nie sugeruje żeby ograniczyć korzystanie ze zbior-komu. I na przyszłość jednak zadbać o samochodową przepustowość miast.
 14. Dlatego napisałem "wydaje się" a nie użyłem konstrukcji wskazującej na pewność. W każdym razie istnieją poważne interpretacje wskazujące na zbieracko - łowiecki charakter pierwszych miast.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.