Jump to content

misiomor

Moderatorzy
 • Content Count

  6089
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

misiomor last won the day on February 13 2018

misiomor had the most liked content!

Community Reputation

3709 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Szeroko pojęte DIY audio jako hobby - a więc z zasady nie przyjmuję zleceń za pieniądze. Raz że to by było (przy jednostkowej produkcji) nieopłacalne dla obu stron, dwa - trudno zagwarantować satysfakcję klientowi w tak subiektywnej dziedzinie. Poza tym bardzo dużo różnych rzeczy.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

32729 profile views
 1. Na filmiku mamy paradoksalną sytuację, kiedy w obu kierunkach mamy rozszerzenie a nie zwężenie, bo samochody jadące w tę samą stronę co "suwak" jadą szybciej od niego. Ilustracją mógłby być co najwyżej filmik co się dzieje w miejscu zwężenia 3 do 2, które "suwak" dopiero zlikwiduje jak dojedzie.
 2. No właśnie - jak się to ma do lansowanej przez zwolenników LGBT różnorodności? Angielscy klienci zostali pozbawieni możliwości skosztowania produktów jednej ze sławniejszych amerykańskich sieci. No chyba żeby przyjąć wykładnię "różnorodność to my, ale nie nas".
 3. Może jeszcze powołają zespół do spraw urządzenia całorocznych plaż rekreacyjnych nad polskimi akwenami ze szczególnym uwzględnieniem Rogoźnika. Rzucamy wyzwanie Wyspom Kanaryjskim!
 4. W centrum jest ileś instytucji dających pracę. Jak również więcej rozrywek. Doskonale rozumiem ludzi, którzy chcą tam mieszkać, zwłaszcza w nowym budownictwie z garażami podziemnymi.
 5. W Hongkongu było coś takiego jak Kowloon Walled City. Ja tam rozumiem ludzi, którzy wolą mieszkać nawet w ścisku, ale mieć blisko do centrum i nie musieć korzystać ze zbior-komu ani stać w korkach. Bardziej niezrozumiały jest dla mnie schemat: jedziemy drogą - "o jak pięknie tu" - kupujemy działkę przy drodze, budujemy dom, a następnie protestujemy przeciwko hałasowi od drogi. Na szczęście to już zanika.
 6. Czy to, że ktoś nie lubi oglądać brazylijskich telenowel oznacza, że cierpi na telenowelofobię?
 7. To jest dylemat - truć dziecko tym szitem czy robić z niego wyalienowanego odmieńca - konesera staroci.
 8. Ja po "The Force Awakens" na pewno nie obejrzę już żadnego filmu z tej serii. Szkoda czasu. No chyba że ktoś to nakręci jeszcze raz, z zupełnie inną fabułą.
 9. Nie wiem kto za tym stał, ale ten film to był rzyg w słoiku. Zero nowych pomysłów, tylko rabunkowa eksploatacja starych, oczywiście z social justice jako motywem przewodnim. Osobiście jakoś na fali sentymentu do oryginalnej trylogii zdzierżyłem prequele, ale po Ep. VII definitywnie pożegnałem się z tym brandem. Lucas był krytykowany za prequele, ale na tle sequeli to trzeba przyznać, że zrobił całkiem przyzwoitą robotę. Nawet tradycyjne dla Disney'a kreskówki zeszły na psy - "Frozen" to była porażka od początku do końca, zwłaszcza na tle bogatych znaczeniowo dawniejszych filmów.
 10. A to co PP zrobiła ze Starnymi Warsami to już kryminał. Obejrzałem Epizod 7 i chwatit'.
 11. Wojskowo to oni akurat tak szybko się nie podniosą, jako że sami mają pewne deficyty w wychowaniu młodzieży. Do Amerykanów trochę im brakuje w jakości rekruta. Tym niemniej własowców czy innych askarisów mogą sobie kupić na wschodzie.
 12. Ja bym Niemców nie ignorował tak lekko. Może i militarnie nie są mocni, ale szkodzą nam na potęgę i to skutecznie. Po pierwsze przekupują naszych kreoli i podsycają ich antagonizm przeciw krajowcom w ramach klasycznego podziału postkolonialnego. Niszczą naszą gospodarkę wykorzystując fakt, że sądowniczo nie jesteśmy suwerenni, najwyższą instancję mamy poza Polską. Jak na razie dość skutecznie blokują budowę niezbędnych nam dróg północ - południe. Ostatnio były jakieś protesty organizacji ekologicznych w obronie chomika na trasie S7. Fakt że trochę przegięli i jaskrawo ujawnili swoje intencje sławetnym blokowaniem antracytu idącego do Czech, ale liczą że szybko zapomnimy. Tym niemniej faktem jest, że u nas "ekolodzy" blokują wszystko co się da, a sami Niemcy ostatnio wycięli jakąś starożytną puszczę żeby tylko dobrać się do węgla brunatnego pod nią, ekologicznego jak cholera. Oni swoje drogi budowali w czasach kiedy o protestach ekologicznych nikt nie słyszał. Energetykę też chcą nam rozwalić. Mają też potężny środek umacniania u nas post-kolonialnej mentalności i porządków w postaci kolorowych pism dla kobiet. Wojsko to nie wszystko.
 13. W przypadku kotów, jeżeli trawnik bądź piasek nie jest dostępny, nie potrafią one powstrzymać imperatywu kategorycznego zasypywania odchodów złożonych na powierzchni litej i uciesznie smyrają łapą po owej powierzchni.
 14. To dość duży temat filozoficzny, jednak chyba zgodzimy się, że bez świadomości i woli trudno odczuwać potrzebę rozwoju.
 15. Tylko gdyby przypisać Ziemi świadomość i wolę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.