Jump to content

mlatej

Użytkownicy
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprzedałem swojego Node, z zamiarem kupna Dynaudio Connect, ale po przemyśleniu sprawy, trochę żal wydawać 1500zł, tylko za możliwość odtwarzania muzyki z komputera. Kiedyś było coś takiego jak NuForce U192S, niestety nigdzie nie widzę żeby dało się to kupić, czy jest jakaś współczesna alternatywa? Chodzi mi tylko o to, żeby móc wypuścić dźwięk z komputera i podłączyć przez Toslink do głośników i nie wydac przy tym 1,5k 🙂
 2. No i stało się. Od dwóch dni odsłuchuję Dynaudio Xeo 2. Po włączeniu głośników, pierwszy szok - BAS. Trudno uwierzyć że z takich małych głośniczków można wyłuskać taki dźwięk. Zgadzam się też z @audioburak, kolumny zagrały dokładnie tak jak to opisał. Nie można powiedzieć czy Xeo są lepsze czy gorsze, po prostu grają inaczej. W B&W dźwięk był pełniejszy, bardziej przestrzenny, kolumny znikały w pokoju. W Xeo dużo trudniej to osiągnąć. Góra w Xeo jest delikatniejsza, ale mam wrażenie że są bardziej szczegółowe. Zostawiłem sobie otwarzacz Bluesound NODE 2, który podłączyłem cyfrowo z Xeo, po analogu wszytsko grało mniej szczegółowo i było bardziej przytłumione. W takim układzie nie wiem czy nie zminimalizować wszystkiego jeszcze bardziej i nie sprzedać NODE 2 i nie zamienić go na Dynaudio Connect :)
 3. Nie miałem kiedy i gdzie ich odsłuchać ale chyba pójdę w ciemno w Xeo 2. Tym bardziej że szykuje się przeprowadzka więc czym mniej gratów tym lepiej :) @audioburak Co z tym basem? Sugerujesz że jednak je zwrócę i nie dogonią mojego obecnego systemu?
 4. Dzięki. Wychodzi na to że w przedział cenowy celuję odpowiedni. Jednak dalej nie mam potwierdzenia, czy taka wymiana nie zdegraduje mi jakości. Przeleciało mi jeszcze przez głowę Dynaudio Xeo. Tylko boję się że one gorzej zagrają niż to co mam chociażby z powodu mniejszych membran basowych, ale wszędzie zachwalają. Jak się mają te Xeo pod względem basu jak i ogólnego odbioru do B&W? Wogóle to jest sens wymieniać wzmacniacz z kolumnami na głośniki aktywne?
 5. Witam wszystkich. Mój obecny sprzęt to Denon 1510 AE, B&W 685 S2, oraz odtwarzacz Bluesound Node 2. Ogólnie jestem zadowolony z tego zestawu, jednak mam pewien problem, a mianowicie: 1. System ten zajmuje mi sporo miejsca, a żeby dobrze to brzmiało zajmuje jeszcze więcej :) 2. Od jakiegoś czasu zajmuję sie produkcją muzyki i tak czy tak zakup monitorów studyjnych to tylko kwestia czasu (chyba że mi się znudzi). 3. W domu mam taki układ, że i tak większość czasu spędzam przy komputerze, co powoduje że siedzę tyłem i z boku do zestawu stereo. Więc muzyki słucham, ale nie wykorzystuję zalet mojego zestawu. No i pojawia mi się taka myśl, żeby spieniężyć obecny zestaw a w pieniądze wydać na szersze biurko :) oraz monitory studyjne (nie wiem jeszcze co z odtwarzaczem Bluesound). Pytanie brzmi, w jaki przedział cenowy musiałbym celować żeby osiągnąć zbliżoną jakość dźwięku, no i czy tego typu zmiana ma wogóle jakiś sens (czasem, np. przy nowym wydaniu siadam na kanapie i słucham całej płyty, ale tak jak pisałem wcześniej większość czasu miejsce odsłuchowe stoi puste, a ja siedzę przy komputerze tyłem do stereo). Celowałem w Dynaudio LYD-7.
 6. Sprzedam wszystkim znanego DACa Nuforce uDAC 2 http://allegro.pl/przetwornik-wzmacniacz-dac-usb-c-a-nuforce-udac-2-i7019609131.html Polecam :)
 7. WireWorld Ultraviolet 7 USB A to B - 5m http://allegro.pl/wireworld-ultraviolet-7-usb-a-to-b-5m-gwarancja-i6946681947.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.