Jump to content

mlatej

Użytkownicy
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprzedałem swojego Node, z zamiarem kupna Dynaudio Connect, ale po przemyśleniu sprawy, trochę żal wydawać 1500zł, tylko za możliwość odtwarzania muzyki z komputera. Kiedyś było coś takiego jak NuForce U192S, niestety nigdzie nie widzę żeby dało się to kupić, czy jest jakaś współczesna alternatywa? Chodzi mi tylko o to, żeby móc wypuścić dźwięk z komputera i podłączyć przez Toslink do głośników i nie wydac przy tym 1,5k 🙂
 2. No i stało się. Od dwóch dni odsłuchuję Dynaudio Xeo 2. Po włączeniu głośników, pierwszy szok - BAS. Trudno uwierzyć że z takich małych głośniczków można wyłuskać taki dźwięk. Zgadzam się też z @audioburak, kolumny zagrały dokładnie tak jak to opisał. Nie można powiedzieć czy Xeo są lepsze czy gorsze, po prostu grają inaczej. W B&W dźwięk był pełniejszy, bardziej przestrzenny, kolumny znikały w pokoju. W Xeo dużo trudniej to osiągnąć. Góra w Xeo jest delikatniejsza, ale mam wrażenie że są bardziej szczegółowe. Zostawiłem sobie otwarzacz Bluesound NODE 2, który podłączyłem cyfrowo z Xeo, po analogu wszytsko grało mniej szczegółowo i było bardziej przytłumione. W takim układzie nie wiem czy nie zminimalizować wszystkiego jeszcze bardziej i nie sprzedać NODE 2 i nie zamienić go na Dynaudio Connect :)
 3. Nie miałem kiedy i gdzie ich odsłuchać ale chyba pójdę w ciemno w Xeo 2. Tym bardziej że szykuje się przeprowadzka więc czym mniej gratów tym lepiej :) @audioburak Co z tym basem? Sugerujesz że jednak je zwrócę i nie dogonią mojego obecnego systemu?
 4. Dzięki. Wychodzi na to że w przedział cenowy celuję odpowiedni. Jednak dalej nie mam potwierdzenia, czy taka wymiana nie zdegraduje mi jakości. Przeleciało mi jeszcze przez głowę Dynaudio Xeo. Tylko boję się że one gorzej zagrają niż to co mam chociażby z powodu mniejszych membran basowych, ale wszędzie zachwalają. Jak się mają te Xeo pod względem basu jak i ogólnego odbioru do B&W? Wogóle to jest sens wymieniać wzmacniacz z kolumnami na głośniki aktywne?
 5. Witam wszystkich. Mój obecny sprzęt to Denon 1510 AE, B&W 685 S2, oraz odtwarzacz Bluesound Node 2. Ogólnie jestem zadowolony z tego zestawu, jednak mam pewien problem, a mianowicie: 1. System ten zajmuje mi sporo miejsca, a żeby dobrze to brzmiało zajmuje jeszcze więcej :) 2. Od jakiegoś czasu zajmuję sie produkcją muzyki i tak czy tak zakup monitorów studyjnych to tylko kwestia czasu (chyba że mi się znudzi). 3. W domu mam taki układ, że i tak większość czasu spędzam przy komputerze, co powoduje że siedzę tyłem i z boku do zestawu stereo. Więc muzyki słucham, ale nie wykorzystuję zalet mojego zestawu. No i pojawia mi się taka myśl, żeby spieniężyć obecny zestaw a w pieniądze wydać na szersze biurko :) oraz monitory studyjne (nie wiem jeszcze co z odtwarzaczem Bluesound). Pytanie brzmi, w jaki przedział cenowy musiałbym celować żeby osiągnąć zbliżoną jakość dźwięku, no i czy tego typu zmiana ma wogóle jakiś sens (czasem, np. przy nowym wydaniu siadam na kanapie i słucham całej płyty, ale tak jak pisałem wcześniej większość czasu miejsce odsłuchowe stoi puste, a ja siedzę przy komputerze tyłem do stereo). Celowałem w Dynaudio LYD-7.
 6. Sprzedam wszystkim znanego DACa Nuforce uDAC 2 http://allegro.pl/przetwornik-wzmacniacz-dac-usb-c-a-nuforce-udac-2-i7019609131.html Polecam :)
 7. WireWorld Ultraviolet 7 USB A to B - 5m http://allegro.pl/wireworld-ultraviolet-7-usb-a-to-b-5m-gwarancja-i6946681947.html
 8. Po latach odświeżę wątek :) Problem rozwiązałem tak, że skręciłem kable i było ok :) Jakiś czas później rozdzieliłem wszystkie kable i połączyłem jako bi-wire, jednak już do innego wzmacniacza i kolumn. I teraz pytanie (bo grać wszystko gra), czy ten kabel jest do tego przystosowany? Czy nie jest za cienki i co za tym idzie nie uszkodzę w jakiś sposób kolumn, wzmacniacza?
 9. Hmmm, w teorii powinno się wszystko zgadzać z tym co piszesz. Znalazłem jeszcze coś takiego, jeśli chodzi o sam bas to chyba nie będzie wątpliwości, ale co z resztą? :) http://sklep.rms.pl/kolumny-stereo-paradigm-monitor-titan-v-6-2szt-wysylka-gratis
 10. Mam pytanie do użytkowników obu głośników, chcę sprzedać moje MA BX5 i zamienić je na coś mniejszego, bardziej mobilnego, chcę kolumny postawić na komodzie, nie używając standów. Czy wymieniając je na B&W 685 S2 nie pozbędę się basu? Wiem że B&W są niższe, ale mają za to większe membrany basowe, są szersze i głębsze od MA BX5. Może porównywał oba głośniki? Jakie są wasze opinie na ten temat?
 11. mlatej

  Klub marki Denon

  Czyli nie jest to normalne? Gwarancja?
 12. mlatej

  Klub marki Denon

  Panowie, mam mały problem, od pewnego czasu w moim wzmacniaczu pojawia się trzask przy naciskaniu przycisku Spource Direct, wcześniej tego nie zaobserwowałem. Wzmacniacz to Denon 1510 AE. Trzaskowi towarzyszy też chwilowe ściszanie jednej kolumny, czasem całkowita utrata dźwięku, są to losowe sprawy. Czy takie zachowanie jest normalne?
 13. mlatej

  Klub marki Denon

  U mnie jest to różnie, to chyba wina DACa, pisałem kiedyś o tym problemie na forum. W instrukcji o ile dobrze pamiętam to 20 minut. U mnie czasem się wyłącza po 20, 30, godzinie, czasem wcale :)
 14. mlatej

  Yamaha cd n500

  Czy ktoś mógłby sprawdzić czy działa ona z Foobarem? Czy da się odtwarzać sobie pliki wygodnie z komputera, ale sygnał przepuszczać przez ta Yamahę do wzmacniacza?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.