Jump to content

KINGSIZE

Użytkownicy
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Stanęło na DENON AVR X4500H w cenie 4900 zł. Ktoś weźmie mniej ? Zapraszam na priv i jeszcze raz dziekuję za porady. PS. Czy subwoofer Svs SB-1000 wystarczy do pomieszczenia 20 m 2 ?
 2. No własnie zjechałem planami na Denona AVR-X4500H i chyba na tym zostanę. Wiem, że wszyscy chcą dobrze doradzić i dziekuję za porady. Wrócę do nich w chwili przypływu gotówki i przy odczuciu niedosytu. W końcy byłem dotychczas raczej zadowolony z AVR HK 260 ... więc ... nie będe pajacował bo łatwo się dodaje kolejne tysiączki w cenie.
 3. No dobrze. Co Panowie powiecie na temat NAD T 758 V 3 ?? Może to jest rozwiazanie w ramach kompromisu ?? [Hidden Content] EDIT: opsssss chyba za mało mocy na moje RX 8 😞
 4. Wirtualni Koledzy. Chętnie czytam Was w założonym przez siebie wątku. W życiu często jest tak, że pytamy innych o zdanie tylko po to by upewnić się o słuszności dokonanego już wcześniej wyboru. W moim przypadku jest inaczej. Nie miałem wyrobionego zdania i poprosiłem o poradę. Na obecnym etapie martwi mnie neurotyczność niektórych userów. Agresja, szydzenie, prowokują niektórych do odpowiedzi w tym samym stylu i robi się nieprzyjemnie. Staram się używać sformułowań "z mojego doświadczenia" , "myślę, że" ... i serdecznie polecam od siebie takie podejście. W słyszeniu muzyki nie ma chyba prawdy absolutnej. Mamy różny staż w słuchaniu muzyki "na poważnie", próbowaliśmy jej z różnego pieca 🙂 . Nie jesteśmy tacy sami, mamy różne preferencje i raczej świety gral w odsłuchach dla każdego wygląda inaczej. Różnie przeżywamy to co i jak słyszymy. Cholera wie co oznacza "wierny przekaz artysty" bo inaczej słyszałem muzykę zespołu LEBOWSKI na próbach w ich jaskini, inaczej w klubie i zupełnie inaczej na płycie CD. Dużo by pisać nie na temat z uknutą przeze mnie w 2011 roku definicją o deprecjacji sensorycznej podczas słuchania muzyki nocą ... włącznie. W temacie głównym pragnę Wam napisać, że na placu boju zostały: Denon AVR-X3600H, AVR-X4500H (na model 4600 nie mam cierpliwości czekać). Druga marka to Marantz SR 6014 AV i SR 7013 AV. Muszę je odsłuchać, może też poczytać innych użytkowników tych "zabawek". Zdaje sobie sprawę, że w czystym stereo klasyczny wzmacniacz stereofoniczny jest nie do pobicia ale na chwilę obecną jestem zmuszony do kompromisu. Może kiedyś pozwolę sobie na dodatkowy wzmacniacz do stereo ... nie wiem kiedy to się stanie. Podejrzewam, że ww modele wyciagną z moich RX 8 pełen potencjał, a wyżej to potrzeba już zmian wszystkich puzli w tej układance czyli także głośników. Mówią "" łańcuch jest tak silny jak najsłabsze jego ogniwo". Staram się by wszystkie obecne ogniwa były na zbliżonym poziomie. Wzajmenego szacunku w dyskusji wszystkim życzę.
 5. Byłbyś uprzejmy podać pełną konfigurację w swoim zestawie MR RX8 /urządzenie, model, sposób połaczenia/. Z góry dziekuję. (może być na PW jeśli chcesz zachować te dane dla siebie).
 6. Spokojnie . Zwiększyłem budżet do 4000 / 5000 zł i myślę dalej.
 7. Panie / Panowie. Dziękuję za zainteresowanie. Cieszy mnie każdy wpis. Walczę z decyzją w modelach DENON AVR X2600H czy X3600H czy X4500H. Sprawdziłem wreszcie, że moje MA RX8 produkowano w latach 2010-2014 i są 4 omowe ... przyznaję, że najchętniej kupił bym X3600H. W sumie wystarczył by chyba model niższy 2600H. Sam nie wiem. Mam troche czasu. [Hidden Content]
 8. Łagodniej kolego, bez emocji ! Pytanie brzmi - ten sub po prawej ? Co to jest ? Wielka skrzynka !
 9. Witam po 8 latach nieobecności. Część forumowych znajomych pewnie już nie żyje 🙂 Mam pytanie do praktyków. Gdzieś w 2010/2011 roku zafundowałem sobie zestaw głośników Monitor Audio RX 8 w układzie 5.0 (tylne trapezy FX). Podpiąłem to pod polecany mi amplituner Harman Kardon AVR 260 i dodałem CD Marantz model SA 7003 (SACD). Całość gra w prostokącie 4m x 5m. Jestem bardzo zadowolony z dźwięku w tym zestawieniu ... aczkolwiek przydała by się szczypta soczystości w basie biorąc pod uwagę, że nie samym Pink Floyd, Dire Straits, J.M. Jarre czy Bethovenem człowiek żyje. Współczesna popowa muzyka odpowiada mi jak najbardziej. No ale powstał problem. Dotąd używałem TV Full HD, a od kilku dni delektuję się obrazem z 65 calowego Sony w Ultra 4 K. Mój amplituner nie przepuszcza sygnału 4 K (max FULL HD 1080i) co bardzo mnie ogranicza przy używaniu konsoli PS4Pro czy Netflixa. Czas zmienić amplituner. Jak już ktoś słusznie mi powiedział - powinienem tak dobrać AVR by wykorzystać cały potencjał z posiadanego zestawu Monitor Audio RX 8 - dlatego bardzo proszę Was o podpowiedź co wybrać. Stawiam w 100 % na jakość odsłuchu stereo (filmy i tak dadzą radę dźwiękowo). Zaznaczam, że mam zamiaru zmieniać głośników, a jedynie z czasem dokupić subwofer. Nie interesuje mnie wykorzystanie większej ilości głośników niż 5.0 (docelowo 5.1). WAŻNE: musi posiadać strumieniowanie z TIDAL. Dotychczas zalecano mi MARANTZ SR 5014, DENON X3600H, DENON AVR X2600H. Dziękuję za porady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.