Jump to content

painkiller

Użytkownicy
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Do sprzedania wzmacniacz jak w tytule - ledwo wygrzany NAD C356BEE z przebiegiem mniejszym niż 600 godzin. Sprzęt zakupiony w TOPHIFI Katowice posiada jeszcze gwarancję do maja 2020. dlaczego sprzedaję? Przesiadłem się na Haiku Sol II pytania? tel 663 772 363
 2. Witam Polecam następujące zestawienie Minas Anor Premium + DAC-04 + Haiku Sol II. Polecam zestawić Minasy z Haiku Sol II. Skok jakościowy z NAD C356BEE był nie do opisania. (nadzik poleci do działu "ogłoszeń" niebawem). Oczywiście swego czasu Minasy grały też u mnie z lampami yaqina... jednak nijak ma się to do skoku jakościowego po zastosowaniu Haiku Sol II Połączenie DAC-04+Haiku Sol II+Minas Anor Premium sprawia, że szczena opada. Nie jest to dobry czy bardzo dobry dźwięk a po prostu... świetny! Aż chce się rozkręcić wnętrze sol-a by sprawdzić czy czasem w środku nie ma jakichś lamp elektronowych:).... No nie mówię... z NADem Minasy tez grają!, ale trzeba moim zdaniem przejść drogę "nad-a" lub innego budżetowca, by docenić coś lepszego. Czułem, że w dźwięku czegoś brakuje (instynktownie) i wahałem się jakie jest słabe ogniwo systemu - NAD czy DAC-04. Jak się jednak okazuje - DAC-04 to ciągle świetny przetwornik (a można chwilami ulec opiniom jakie to ma przestarzałe kości, odbiorniki itp). DAC-04 jest już u mnie 7 rok w systemie i jest to najdłużej goszczący klocek w mojej historii. Wielka szkoda, ze Pan Andrzej nie zrobi ulepszonej wersji np. DAC-04.1 ... czyli taki 04, lecz z xmosem na wejściu usb i być może trochę ulepszonymi "bebechami". Przyznam, że najnowsze dzieło na lampach mnie trochę odstrasza - zwłaszcza, że z założenia bazuje na NOSach które mogą być za kilka lat jeszcze trudniej dostępne. Co do samego DAC-04 jeszcze - wpięcie dla czystych testów wymlaskanego w recenzjach źródła firmy IFI powoduje degradację dźwięku w każdym aspekcie do poziomu miniwieży.... tak ważne jest źródło w systemie. Kończąc te rozważania.... Bałem się trochę Sol-a II bo niby to potężny wzmak i do dużych pomieszczeń i trudnych głośników - ja mam mały pokoik i efektywne Minasy:). No ale zadziałała jakaś bliżej nieokreślona magia, że ten Sol gra w tym zestawieniu po prostu niesamowicie:) Ta magia to chyba (?) klasa A i duża wydajność prądowa.... nie wiem nie znam się... w każdym razie to zestawienie gra wybornie. Szczegółowość, muzykalność, kontrola - nie do opisania. Płyty poznaje się od nowa. Bałem się, że ta bestia w klasie A mnie zabije - nic z tych rzeczy. W miejsce moich obaw pojawiła się niesamowita kultura grania. Czuję, że lepiej może być jedynie na jakiejś rasowej lampie - gdzie typem lampy dopasujemy brzmienie do naszych preferencji. Gdy jednak ktoś szuka wygodnego w obsłudze tranzystora - polecam zestawienie jak wyżej.
 3. dzięki, jak mogłem przeoczyć. Testował ktoś takie połączenie?
 4. nie wyświetla się nic z Twojej odpowiedzi 😞
 5. Witam, co się stało z tym DAC? Widzę ceny po 5,5k po obniżkach. Na początku podobało mi się to urządzenie, gdyż coraz mniej dacków ma zaimplementowany w sobie porządny zasilacz. To co mnie w nim odstraszyło to te malutkie usb. Czy jakość dźwięku po usb też została tak potraktowana czyli cos w stylu, że "dla smartfonowców będzie ok"? (czytamy w informacjach, że malutkie usb dodano ze względu na smartfony). Ja uprawiam głównie pc-audio, wiec odpuściłem wypożyczenie go (niesłusznie?). Druga rzecz - ten dac jest niby także preampem, prawda? Do którego urządzenia z tej firmy należy go sparować? w ofercie nie widzę adekwatnej końcówki mocy. Wzmacniacz m6si jest wzmakiem zintegrowanym (dublowanie niepotrzebne przedwzmacniacza, przepłacanie za niego)
 6. jak to jest, że potem te naszpikowane nowoczesnym postępem urządzenia nie wytrzymują nawet minuty konfrontacji odsłuchu porównawczego ze starym leciwym sprzętem? ja bym skupił się na urządzeniach, które grają bez względu na ich "leciwość".
 7. nie miałem na celu wywoływania burzy o kablach. ja ich wpływ odczułem 2 razy. raz instalując srebrne interkonekty a drugi raz wypożyczając pewne kable na odsłuch. efekty potwierdziła żona, która na co dzień nie słucha myzyki ale pewnie ma lepszy słuch. niestety kable zwróciłem tylko z uwagi na ich cene. z sieciówkami nie experymentowałem. dzieki za namiar na tego wireworlda.
 8. Dzięki za wszystkie opinie. Może ktoś w takim razie dałby namiar (może być na PW) na jakieś sprawdzone sieciówki. Mam już dość stare sieciówki robione przez Tomanka. Proszą się o wymianę bo trochę tu i ówdzie pożółkły przez te 10lat (?).
 9. wyminiacie tę NADowską zworkę łączącą pre z końcówką mocy na jakiś interkonekt czy to nie ma sensu? (NAD C 356BEE)
 10. Pomyśl o źródle. Dlaczego? choć nie słyszałem tego Twojego konkretnego modelu ifi miałem w domu inny model dac-a tego producenta. Różnica w przełączeniu się na ten ifi dac z mojego dac-04 to w pierwszej kolejności właśnie słaby bas. Żaden kabel by nie pomógł gdyby tak słabe źródło próbować ratować okablowaniem
 11. Panowie, miałem na odsłuchu DAC tej firmy i buczał, dlatego podpinam się do wątku. Egzemplarz odsłuchowy brumiał jak oszalały a grał dobrze. Posiadam DC-blocker. Oczywiście wrócił do sklepu bez problemu. To było kilka lat temu.
 12. painkiller

  Yaqin MS-30L

  moim zdaniem tak. tzn subiektywna jego mniejsza ilość będzie wynikała z lepszej kontroli
 13. painkiller

  Yaqin MS-30L

  w podanym budżecie polecam 6CA7 EH, grały lepiej niż którekolwiek EL34 jakie miałem (lecz tungsoli akurat nie miałem)
 14. Nie, tylko pytam o kwestie "zestarzenia się" mojego 7-letniego DACa. Pytam czysto teoretycznie czy wg Was, klubowiczów Teraz dowolny współczesny klocek do z marszu zdeklasuje mojego DAC-04 czy też (jak wnioskuje z wypowiedzi Maca) - niekoniecznie. Do dyskusji załóżmy budżet jaki podałem.
 15. DAC nowy, budżet 4-5k, gram z plików w tej chwili używając HiFaceTwo, nie chcę nic poprawić, kieruje mną ciekawość
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.