Jump to content

Mathia74

Użytkownicy
 • Content Count

  169
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wszyscy albo sprzedali, albo są zadowoleni i w zasadzie żadnych rozterek nie mają, o które by musieli pytać na forum. 🤣 Należę do tej drugiej grupy. Mam Haydny SE połączone z Denonem 1600NE i jestem już od roku bardzo zadowolony. Generalnie to mój drugi zestaw wykorzystywany raczej do cichego odsłuchu. Wykorzystuję tu głównie jedną cechę tego setu: niebywałą mikrodynamikę. Choć przy głośniejszym graniu równie dobrze i dynamicznie to brzmi. Nie mam też powodu by szukać czegoś innego ten etap już od dawna za mną. Wyleczyłem się z audiofiluzmu jako powikłanie pozostało zamiłowanie jako meloman czego wszystkim życzę.
 2. Rzeczywiście powodu do jej pozbycia się nie znajduję, ba, coraz więcej za to przemawia na jej korzyść. To naprawdę, poza tym, że świetnie brzmiący to znakomicie zbudowany wzmacniacz, a wszystkiego dopełnia dystyngowany wygląd dający poczucie wyjątkowości, że obcuje się z marką premium. Miałem już w swojej historii trochę wzmacniaczy i tych brytyjskich i japońskich ale ta seria Yamahy to czysta japońska perfekcja. Tam wszystko, nawet najdrobniejszy elemencik jest wyjątkowy i po prostu przepięknie wykonany. Ot choćby takie pokrętła terminali głośnikowych, toż to niemal sztuka, a w zasadzie podczas normalnego korzystania pozostają schowane cały czas gdzieś tam z tyłu. No piękna maszyna, która przede wszystkim dobrze wzmacnia...tyle:)
 3. Tak, miałem dylematy co wybrać. Teraz mam A-S1100, w sumie nie korzystam z XLRów więc odpuściłem model 2100 i jestem od bardzo dawna, a rok u "audiofilów" to bardzo długo, jak widać zadowolony. Mam ją zestawioną z monitorami Dali Rubicon i gra to naprawdę dobrze. Dodatkowo mam drugi zestaw oparty o wspomniany przeze mnie Denon, a zestawiony z VA Haydn i porównując te dwa sety to każdy ma swoje plusy. Yamaha+Dali to połączenie na wskroś szczegółowe, lekko ocieplone z dobrze kontrolowanym basem, środek mało dociążony. Natomiast Deonon+VA to ogromna dynamika, plus dobre dociążenie wyższego basu. Oba zestawy bardzo mi pasują i szczerze je polecam.
 4. Że jak? Chyba Ci się coś pomyliło. Ale w sumie to w mieście mieszkam. Buhaha.
 5. Miałem A-S701, dzisiaj słuchałem RN-803D i w porównaniu do A-S1100 to przepaść. Dźwięk w każdym jego aspekcie jest lepszy: scena, separacja, kontrola, klarowność, wypełnienie no i dynamika (choć tutaj ustępuje np Denonowi PMA-1600NE). To granie naprawdę dobre, ba, bardzo dobre w każdym razie różnica ogromna ale w końcu to zupełnie inna klasa, inne komponenty. Jeżeli ktoś zada pytanie czy warto przesiąść się, to jeżeli nie przeszkadza mu okrojona funkcjonalność (brak filtra kontur, brak DAC`a) to zdecydowanie warto.
 6. W czarnych wersjach obudowy jest wyświetlacz zielony, w srebrnych - biały. Nie ma innych wersji kolorystycznych.
 7. Wylądowałem na Dali Rubicon 2. O niebo lepsza selektywność, kontrola dołu, energia, żywość przekazu. Wg mnie grają nieco podbarwionymi skrajami ale mi to bardzo pasuje jako, że wychowałem się na sprzęcie Radmora, Unitry i Tonsila.
 8. Wiesz co, to dobry kierunek wg mnie ten Denon, ewentualnie jeszcze jakieś Onkyo by mogło być np. A9070 czy uboższe 9050 czy 9150. Miałem te V601 i trochę mi w nich przeszkadzało bardzo ociężała, wolna reprodukcja dźwięku. Lubiłem dobry, dociążone dół i energię. Wszystko było poza tą ostatnią cechą. Grało to u mnie i Onkyo A9050 i z CREEKiem 50A, oraz z Yamachą A-S701. I z tej trójki wg mnie tylko Onkyo dawało nasycony pełny dźwięk. Oczywiście i Creek, i Yamaha też miały swoje zalety jednak najlepiej wypadło to budżetowe Onkyo. Wydaje mi się że Denon, który ma dużo dołu to może być dobry trop.
 9. Świetna wiadomość. Kiedyś też miałem V601 ich sprzedaż była największym moim błędem. Kto wie może dojrzałem by do nich wrócić?
 10. Nie miałem Diamondów. Chcę poznać zdanie innych, którzy je wszystkie słyszeli.
 11. I znowu Yamaha A-S110. Jak sądzicie którymi monitorami Z TEJ TRÓJKI warto się zainteresować: Dali Ruby 2 Vienna Acoustics Haydn SE PYLON Diamond monitor Proszę nie patrzcie na ceny, że Pylon dwa razy tańszy od dwóch pozostałych. Chodzi mi o zestaw, który stworzy synergię do w/w wzmacniacza. Muzyka różna głównie rock, klasyka elektroniki. Pomieszczenie 16m.Chciałbym aby kolumny utemperowałyby nieco rozjaśniony dźwięk Yamahy. Zatem, które odsłuchać. Ktoś z Was słyszał je wszystkie i potrafi scharakteryzować ich brzmienie?
 12. Ja chyba śnię. Chcesz zmienić limuzynę na pierdziawkę miejską. Litości, trzymcie mnie.
 13. Dodam w zakresie porównania tunerów cyfrowych DAB i analogowych, że cyfrowy mux Polskiego Radia gra gorzej niż na FM i to nie wina samego odtwarzacza tylko i wyłącznie Polskiego Radia, które skopało ten strumień. Osobiście jestem w zasięgu muxa Radia Bielsko (a także czeskiego i słowackiego) i dopiero tam można usłyszeć znaczną różnicę na korzyść DABu. Brzmi to po prostu wybornie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.