Jump to content

cezar1972

Użytkownicy
 • Content Count

  349
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

74 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

1369 profile views
 1. Też możne być, ale w Yamaszce masz więcej wejść i wyjść HDMI. Mi osobiście z amplitunerów KD w normalnych pieniądzach (czyli tak do ok. 5 kzł za nowy) dźwiękowo najbardziej podchodzi Yamaha i Marantz.
 2. Nic nie piszesz o formatach dźwięku. Czy potrzebujesz Atmosa? Jeżeli nie polecę Yamahę serii Aventage - 1010 lub 2010. Może uda się Tobie coś upolować w założonym budżecie.
 3. Nie masz za co przepraszać. To ja dziękuję za porady.
 4. Czyli, że oprócz przedniej ściany wyłożyć takimi płytkami również cześć ściany tylnej? U mnie jest właśnie kanapa przysunięta do tylnej ściany.
 5. Obawiam się, że @Dari nie zrobi nic z tych rzeczy. Przestrzeń zaaranżowała lepsza połowa i jedyne co można zrobić, to tak wstawić kolumny, aby nie rzucały się w oczy żonie. Moim zdaniem w Twoim przypadku najlepszą opcją do poważniejszych odsłuchów będzie system słuchawkowy Małżeństwo to związek dwojga ludzi, więc kompromisy są nieuniknione. A kompromis jest wtedy, gdy każda ze stron jest tak samo niezadowolona. Tak więc nie poddawaj się i twardo negocjuj - przecież widziały gały co brały i nie narzekały. 😀 Moim zdaniem rozsądny kompromis będzie wtedy gdy Twoja żona zaaranżuje 30 m2 i Ty również zaaranżujesz 30 m2 powierzchni. 😁. Daj znać jak Ci poszło. Obawiam się, że @Dari nie zrobi nic z tych rzeczy. Przestrzeń zaaranżowała lepsza połowa i jedyne co można zrobić, to tak wstawić kolumny, aby nie rzucały się w oczy żonie. Moim zdaniem w Twoim przypadku najlepszą opcją do poważniejszych odsłuchów będzie system słuchawkowy Małżeństwo to związek dwojga ludzi, więc kompromisy są nieuniknione. A kompromis jest wtedy, gdy każda ze stron jest tak samo niezadowolona. Tak więc nie poddawaj się i twardo negocjuj - przecież widziały gały co brały i nie narzekały. 😀 Moim zdaniem rozsądny kompromis będzie wtedy gdy Twoja żona zaaranżuje 30 m2 i Ty również zaaranżujesz 30 m2 powierzchni. 😁. Daj znać jak Ci poszło.
 6. Myślałem nad tym, aby wyłożyć takimi płytkami całą ścianę, na której będzie stał sprzęt i wisiał TV. Pokój 16m2 kwadrat o wysokości 2,6 m. W tej chwili mam problemy z basem i wysokimi tonami (jest ich za dużo). Z basem sobie poradzę (wstawię lub zbuduję w rogach rezonatory Heimholtza), natomiast kombinuję jak okiełznać wysokie częstotliwości nie dekorując za bardzo ścian lub sufitu typowymi ustrojami akustycznymi. Jeżeli nie będzie innego wyjścia, to oczywiście coś trzeba będzie powiesić, ale traktuję to jako ostateczność. Pokój będzie służył do wypoczynku całej rodzinie (muza, filmy, książka, itp) więc nie chcę mu nadawać wyglądu studia lub świątyni audiofila.
 7. Czy dekoracyjne panele gipsowe, takie jak z linków, mogą działać jako ustroje akustyczne rozpraszając dźwięk? [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content]
 8. Jak będziesz miał okazję to posłuchaj Indiana Line z serii Tesi lub Mussa. Kiedyś słuchałem podłogówek z tych serii z amplitunerem Marantza SR 4600 i było bardzo ok - muzykalny dźwięk z nienachalną górą pasma.
 9. wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Mi na przykład bardziej podeszłą Yamaha.
 10. Jak jesteś zadowolony ze swojego mikrusa to po co go wymieniać? Zresztą w Top Hi Fi możesz go bezpośrednio porównać z dowolnym wzmacniaczem Yamahy. Od razu będziesz wiedział, w którą stronę iść.
 11. + W jakim mieście są tak mało elastyczni? Przecież przed wypożyczeniem wpłacasz 100% kaucji, a kupując przez internet i tak masz 14 dni na zwrot. Na logikę lepiej opłaca się sklepowi wypożyczyć kolumny dla klienta, który przyszedł do sklepu niż organizować mu wysyłkę kurierem i potem od kuriera przesyłkę odbierać. No i przy okazji buduje się relacje z klientem, który wróci, jak zechce dokonać zmian w systemie. Dobór kolumn do wzmacniacza (lub odwrotnie) ma kluczowe znaczenie dla jakości dźwięku, więc łatwo nie jest 🙂 Z Yamahą słuchałem jeszcze Indiana Line oraz Mission. Możesz wpisać na listę odsłuchów monitory tych firm. Może dźwięk któregoś modelu wpadnie Tobie w ucho. Co prawda podstawkowe modele tych firm są trochę poniżej kwoty, jaką chcesz wydać, ale może okazać się, że są na tyle dobre, że je kupisz i oszczędzisz trochę gotówki.
 12. Słuchałem swojej Yamahy z podłogowymi Elacami z wyższych seriiie i to był świetny dźwięk. Warto posłuchać monitorów z wyższych serii. Tu taka dygresja - moim zdaniem Elac Carina brzmi ostrzej od innych modeli tej firmy.
 13. jak masz salon Top HiFi w okolicy to: 1. jedziesz do salonu i słuchasz monitorów, które mają na stanie. 2. Płacisz kaucję w gotówce i zabierasz monitory, które najbardziej się Tobie spodobały do domu w celu dokonania ostatecznego testu. 3. Jak kolumny się sprawdzą to zostawiasz je w domu, a do salonu wracasz po dowód zakupu, jak Ci nie podejdą, to: 4. Oddajesz je do salonu i tu masz dwie opcje : a) odbierasz gotówkę i sprawa jest zakończona b) bierzesz inne kolumny do domu na odsłuch. I jak powiedział klasyk w klasycznym fllmie z Markiem Kondratem "I tak ku*wa do zaje*ania" 🙂 Lub do wyboru jakichś kolumn. 🙂
 14. Masz niewielki pokój, więc jak firmowe kolumny dawały radę, to i te powinny. Co do konkretnych modeli to nie pomogę. Generalnie preferuję podłogówki. Poza tym nie wiem jaki dźwięk preferujesz. Na Twoim miejscu na pewno posłuchałbym Indiana Line oraz Elac-a.
 15. A jak ktoś lubi granie V-ką lub nie lubi detalicznego dźwięku?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.