Jump to content

cezar1972

Użytkownicy
 • Content Count

  333
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

67 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

1065 profile views
 1. Z czystym sumieniem mogę polecić Technicsa SL-MA1. Spełnia wszystkie Twoje wymagania i można go wyrwać w cenie poniżej 2.000 PLN. Fabrycznie jest co prawda na wkładki 4TP, ale można to łatwo przerobić na 1/2 cala. Taki model użytkuję od ponad roku. Sprzęt chodzi 4-5 razy w tygodniu i jak do tej pory jestem zadowolony - żadnych awarii i niespodzianek. Sprzęt kupowałem na Allegro od zbychwro. Winyl wciągnął mnie na tyle, że powoli myślę nad innym gramiakiem (jakąś topową Yamahą z epoki do kompletu ze wzmacniaczem), ale to inne pieniądze. Na nowe automaty w tej cenie lepiej nie patrz. Ja przed zakupem mojego Technicsa patrzyłem na różne nowe automaty, ale sposób działania automatyki w tych nówkach to porażka - jakieś stuki, puki i chrzęsty - jakby wszystko się miało zaraz rozlecieć, ruchy podnoszonego ramienia jakieś takie "kanciaste". W moim Technicsie wszystko chodzi płynnie i bezgłośnie. Możesz zobaczyć na YT jak pracuje ramię tego Technicsa.
 2. dzięki kangie. Postaram się wypróbować Twoje patenty.
 3. kupisz bez słuchania, czy posłuchasz w polskim salonie, a kupisz u niemca? 🙂
 4. Dzięki 🙂, faktycznie może to być jakieś rozwiązanie. Ja jednak planuję wymianę kolumn po remoncie. Nie chodzi o to, że Roth-y są zbyt ostre. Dotyczy to każdego sprzętu jakiego słuchałem w tym pokoju. Słucham w nim muzyki od niedawna. Zacząłem też powoli zmieniać swój system (do niedawna miałem zestaw Marantza, teraz mam wzmak Yamahy, a kolumny i źródło wymienię po remoncie pokoju). Pokój nie jest przeznaczony tylko dla mnie do audio, ale jest miejscem, gdzie cała rodzina będzie mogła się relaksować (słuchając muzyki, oglądając filmy, czytając książki, grając na konsoli, itp). Robiąc odsłuch w salonach audio i wypożyczając sprzęt do domu (zarówno wzmacniacze, jak i kolumny) zauważyłem, że sprzęt brzmi u mnie ostrzej niż w pokojach odsłuchowych. Zastanawiam się, czy mogę to jakoś ogarnąć sam, wypróbowując rady bardziej doświadczonych osób, bez zatrudniania speca, który zrobi specjalistyczne pomiary i dobierze ustroje, które całkowicie wyłączą pokój z normalnego użytkowania.
 5. Nie znam nikogo, kto posiada mikrofon do pomiarów. Zresztą temat pomiarów i czytania wykresów to dla mnie czarna magia. Więc jakbym nawet taki mikrofon pożyczył, czy kupił, to i tak nie potrafiłbym z niego skorzystać. W miejscu odsłuch basu nie brakuje. Obfite wysokie tony słyszę obojętnie w którym miejscu pokoju się znajduję. Jak wychodzę z pokoju, to w innych pomieszczeniach nie słychać, żeby wysokich tonów było za dużo. Zdjęcia przedstawiają widok pokoju od drzwi wejściowych. Mój pokój na wiosnę przejdzie niewielki remont, więc przy tej okazji mógłbym pomyśleć nad wkomponowaniem jakichś ustrojów, które poprawią akustykę. Z planowanych zmian na razie to: usunięcie meblościanki, dodanie na suficie wyspy (sufit podwieszany) i ścięcie rogów (ściana za kolumnami) i wypełnienie ich wełną mineralną). Zmiany mają choć trochę okiełznać niskie częstotliwości. Mógłby prosić o przekład na polski 😀
 6. Nie. Na ścianie z drzwiami wejściówki stoi dość wysoka meblościanka, w oknach są firanki, na podłodze leży dywan, który zajmuje jakieś 70% podłogi. Pogłosu nie słyszę. Po prostu ten sam sprzęt, który np. w salonie audio gra świetnie u mnie w pokoju brzmi zbyt ostro. Chciałbym coś z tym zrobić, o ile to oczywiście jest możliwe.
 7. Panowie, może podpowiecie jak okiełznać wysokie tony w moim pomieszczeniu odsłuchowym? Pokój to niewielki kwadrat o wymiarach 4 m x 4 m x 2,6 m. Na jednej ścianie okna i drwi balkonowe, na przeciwległej ścianie wejście, na prawe ścianie od wejścia miejsce odsłuchowe, po lewej stronie od wejścia stoi sprzęt. W pomieszczeniu sprawdzałem już ustawienie sprzętu na różnych ścianach i obecne ustawienie to najlepszy wariant.Nie narzekam na bas i tony średnie, jedynie na nadmiar wysokich. Mój sprzęt w innych pomieszczeniach gra zauważalnie "łagodniej" - wysokie tony nie są takie ostre. Czy jest jakiś sposób, aby te wysokie tony utemperować? Dodam, że na wiosnę planuję niewielki remont w pokoju (planuję ściąć narożniki i wypełnić je wełną) oraz zrobić sufit podwieszany (wyspę o wymiarach 2,5 x 2,5 m).
 8. Cieszę się, że jesteś zadowolony. Jak masz wolne środki to spróbuj połączyć tego Marantza z Indiana Line lub Melodika. U mnie ten Marantz grał z Roth-ami i też było fajnie.
 9. Tak, wygląd to kwestia gustu, a ja miałem na myśli posiadaczy A-S1100 🙂 Design Denona mi się podoba. Chciałem nawet kupić wzmaka serii 1600, ale posłuchałem Yamahy, która mi dźwiękowo bardziej podeszła. Wizualnie zresztą też 🙂
 10. To była ironia. 😀 Moim zdaniem osoba pisząca tą recenzję nie przetestowała gruntownie sprzętu do którego porównuje tego MF2. Oczywiście nie odmawiam jej prawa do własnego zdania. Każdy przecież ma prawo uważać, że Fordem Fiesta lepiej jeździ od Audi A6. Ja tu żadnych peanów na temat Yamahy nie widzę. Po prostu osoby, które użytkują ten konkretny model wzmacniacza wypowiadają swoje zdanie, że podoba im się zarówno wygląd, jak i brzmienie tego klocka. Co więcej w wątku wyraźnie można wyczytać, że do tej Yamahy należy uważnie dobierać resztę toru, a szczególnie kolumny.
 11. Yamaha nie gra. To udowodnione przez recenzentów. Na tym forum jest test podstawowego modelu MF, w którym jasno jest napisane że A-S1100 może i mu dorównuje brzmieniem, ale kosztuje ponad 6 kzł, podczas gdy ten cud angielskiej inżynierii niecałe 4 kzł. W sumie to nie miałbym nic przeciwko temu, aby ta gówniana Yamaha była sprzedawana w Lidlu lub Biedronce na wagę w cenie złomu.
 12. Fajne, ale ma swoje ograniczenia. Gdzie zamontować głośnik centralny przy tym ekranie - na podłodze?
 13. cezar1972

  Black Friday 2019

  Nie jestem z branży i mnie również irytuje to co się teraz dzieje -ceny praktycznie takie same we wszystkich salonach i coraz ciężej o jakiś sensowny rabat. Tymczasem wystarczy spojrzeć jakie są ceny sprzedaży końcówek serii, żeby się zorientować, że minimalna marża wynosi co najmniej 50%. Jednakże znaczna część polskich potencjalnych klientów to tacy sami "Janusze Biznesu" i to nawet nie złoci, ale platynowi. Bo jak nazwać kogoś, kto idzie do salonu, rozmawia ze sprzedawcą, słucha kilku kolumn w salonie, wybiera jedną lub dwie pary do przetestowania w domu, a później kupuje w Niemczech czy Anglii bo tam taniej i jeszcze się tym chwali na forum. Także drodzy forumowicze nie tylko nie kupujcie u polskich branżowych januszy biznesu, ale też nie rozmawiajcie z nimi o sprzęcie i nie wypożyczajcie gratów w ich salonach. Jak branża zacznie zdychać z nudów i głodu to od razu spuści z tonu i to u nas będą zaopatrywać się klienci z całej Europy, ba nawet świata. Coś mi jednak mówi że do tego nie dojdzie. Jak przykład podam swojego szwagra, który kupił sprzęt za kilkanaście kzł i kolegę z pracy, który kupił "kino domowe na wypasie" za bodajże niecałe 4 kzł. Jeden mieszka na Dolnym Śląsku, a drugi na Podlasiu. Co ich łączy? obaj udali się do najbliższych salonów i kupili sprzęt który im się wizualnie podobał i na który było ich stać bez zbędnej gatki ze sprzedawcą i - o zgrozo - bez słuchania. Dostali kilka % rabatu i po kilkunastu minutach wyszli zadowoleni ze sprzętem. Moim zdaniem na takich klientach chce opierać się branża, a nie na wiecznie niezadowolonych i upierdliwych "łałdiofilach", którzy pozawracają dupę, a i tak kupią u Niemca, Francuza czy Angola.
 14. Są w RMS-ie. Nie ma też problemu z wypożyczeniem. W Top HiFi można odsłuchać każdy sprzęt jaki mają w salonie. Za kaucją można go też wypożyczyć do domu. Tak samo jest w RMS-ie, więc odsłuchanie kilkunastu czy kilkudziesięciu modeli kolumn nie stanowi większego problemu.
 15. Przy słuchaniu na niskim amplitunerze moim zdaniem zakup CD mija się z celem. Nawet jak będziesz miał droższy sprzęt to być może sensowniejszym rozwiązaniem będzie zakup dac-a, a nie odtwarzacza CD. Wówczas Twój DVD będzie robił za transport. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim kierunku będziesz rozwijał swój system.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.