Jump to content

cezar1972

Użytkownicy
 • Content Count

  367
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

88 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

1753 profile views
 1. A ile chcesz zainwestować w dźwięk? Ja mam identyczne pomieszczenie i u mnie świetnie sprawdza się zestaw Definitive Technology Pro Cinema 600. Szukaj zestawów sub-sat (koniecznie z subem) i do tego dokup amplituner.
 2. To zbyt wysublimowane. Do Martinka bardziej pasuje prostackie mordobicie.
 3. 1500 pln to na wykonanie sufitu podwieszanego i oświetlenie led. Pomiary to inna sprawa i inny budżet. taki właśnie miałem plan - nad kolumnami w kierunku miejsca odsłuchu dać perforowane płyty GK. U mnie w pokoju tak naprawdę problem jest z wysokimi tonami. Za dużo ich jest i chciałbym aby adaptacja akustyczna będzie szła głównie w tym kierunku. Oczywiście przed powieszeniem ustrojów na ścianach chciałbym wykonać pomiary i wtedy będę zastanawiał się nad dalszymi krokami.
 4. Tu nie chodzi o to, że się nie zgodzi. pod tym względem to mam bardzo wyrozumiałą kobietę. Akceptuje wszystkie moje wymysły audio i video pod dwoma warunkami: po pierwsze pokój "wypoczynkowy" nie może być jaskinią (nie wchodzą w grę ciemne kolory ścian i sufitu), a po drugie kolumny muszą być wolnostojące. Do reszty, czyli wyboru sprzętu, ustawienia, jakichś paneli akustycznych na ścianach się nie wtrąca. Poza tym teraz mam krzywy sufit, więc po remoncie też by nie było draki. Problem w tym, że bardzo jej się podoba ozdobna opaska z płyt gk pod sufitem z podświetleniem led. Chciałbym zrobić ta
 5. Opadającego sufitu nie zrobię. Małżonka wymyśliła oświetlenie Led po sufitem. Początkowo nie planowałem robić sufitu podwieszanego, ale okazało się że ten betonowy jest bardzo krzywy, więc chcąc sprostać życzeniu żony muszę wyrównać sufit. Dom jest ocieplony, a nad pomieszczeniem jest kolejna kondygnacja mieszkalna, więc izolacja nie będzie potrzebna.
 6. Planuję dać 10 cm na suficie. Czy pomiędzy wełną a sufitem betonowym może być trochę przerwy? Budynek w którym mieszkam jest dosyć stary i ma nierówne sufity. Miejscami ciężko będzie wypełnić całą przestrzeń pomiędzy starym sufitem a nowym z płyt gk. Część sufitu będzie zrobiona z paneli akustycznych Knauf.
 7. bo to jest samochód dla wodza narodu mieszkającego na Żolibożu, Poza tym taki minimalistyczny wystrój pasuje do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz.
 8. To nie do końca tak. Gdybyś poniósł znaczne koszty wejścia do jakiejś wspólnoty, a później płacił składkę za udział we wspólnocie to chciałbyś mieć coś do powiedzenia w tej wspólnocie, czy po prostu płaciłbyś kasę i bez zająknięcia przystawał na pomysły innych?
 9. Możesz podać jakie prawa człowieka obowiązujące w okresie negocjacji przedakcesyjnych i w momencie wejścia do UE (2004 rok) łamiemy teraz? Z tego co obserwuję, to w Polsce od tamtego czasu nie zmieniło się nic odnośnie LGBT. To co? Wtedy było ok. a dzisiaj to już nie jest ok? Poza tym UE nie przyjmowała nas z dobroci serca, tylko z zimnej kalkulacji politycznej i ekonomicznej. Przed wejściem Polski do UE ściana wschodnia całkiem nieźle żyła z handlu z państwami dawnego ZSRR. Przed wejściem do Unii znaczącą utrudniono prowadzenie Myślisz, że kto w tych krajach zajął miejsce polskich firm
 10. Mam pomieszczenie 4 x 4 m2. Chcę zabudować dwa rogi pomieszczenia (ściąć wstawiając płyty gk o szerokości 50 cm) i zamontować sufit podwieszany z płyt gk. Jaką wełną wytłumić wolne przestrzenie pomiędzy płytami gk a ścianami i sufitem?
 11. Moim zdaniem tak, nie opłaca się. Zwłaszcza jak się posiada pomieszczenie o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych, niezbyt wymagające monitory i słucha słabiej zrealizowanych płyt (szczególnie rocka i metalu). Oczywiście opina ta dotyczy A-S701. Swoje zdanie opieram na odsłuchach przeprowadzonych w pomieszczeniu 16 m2 z tymi samymi kolumnami i na tym samym materiale muzycznym. Za to Twoim zdaniem sprzęt, różnych producentów, który dzieli sześciokrotna różnica w cenie zagra bez wyraźnych zmian, pomimo tego, że w swoim poście dwie linijki wyżej twierdzisz, że sprzęt tego samego prod
 12. Panowie, autor wątku zadał konkretne pytanie: artur 1984 waw napisał, że nie warto. Z czym Ty KoKsiK masz problem? Sam posiadam Pianocrafta 750, który pełni rolę systemu sypialnianego. Jak w ubiegłym roku wymieniałem wzmacniacz w głównym systemie. Miałem w domu na testach zarówno Yamahę 701, jak i 1100. porównanie odbywało się na 3 zestawach kolumn: Roth Oli 30 (podłogówki), Roth Oli (20 monitory) i firmowe głośniki Yamahy dołączone do Pianocrafta (monitory). Moje wnioski z odsłuchów są następujące: 1. Pianocraft vs 701 + monitory - różnica w brzmieniu jest, ale moim zdaniem
 13. Jeżeli tak mu pasuje, to dlaczego nie? Dipole są chyba węższe od monitorów. Kanapa jest prawie dosunięta do tylnej ściany, więc w tym konkretnym przypadku takie ustawienie głośników może się sprawdzić lepiej (głośniki wiszą za głową, a nie nad głową). Ze zdjęć widać, że kable nie są wpuszczone w ścianie, więc przed ostatecznym powieszeniem głośników Renia239 zrobił odsłuchy w rożnych kombinacjach i wybrał opcję najlepszą dla swojego miejsca odsłuchu.
 14. Sam tego nie próbowałem, ale znam człowieka, który to rozwiązanie stosuje od lat i nic złego się nie dzieje. Trzeba tylko uważać, aby amplituner i wzmacniacz nie pracowały razem (czyli tylko jedno urządzenie na raz było włączone).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.