Jump to content

cezar1972

Użytkownicy
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

949 profile views
 1. masz sporo metrów do nagłośnienia. Klipsze świetnie nadają się do kina - są dynamiczne i mają sporo basów i sopranów. W stereo taki dźwięk może być jednak męczący. Z drugiej strony Denony nie mają tak wiele góry jak np. Onkyo, więc to może być remedium na brak basu. Najlepiej by było, gdybyś posłuchał przed zakupem, inaczej wybór będzie obarczony sporym ryzykiem błędu.
 2. Autor wątku najpierw napisał, że interesuje go TV o przekątnej 75 cali lub większej, później zaczął na poważnie rozważać zakup projektora (wysokiego modelu Epsona, a nawet JVC) i adaptację pokoju. Na uwagi forumowiczów dotyczące specyfiki instalacji projektora autor wątku odpowiada coś o pluciu na świnię i o tym, że nie zdecydował się na projektor oraz prosi o czytanie ze zrozumieniem. Kabaret jak w polskim sejmie. Warm Hoxton idealnie Ciebie scharakteryzował. Z Twoich odpowiedzi wynika, że raczej nie łapiesz ironii lub chociażby najdrobniej zawoalowanego przekazu, więc wyjaśnię, że nie chodzi tu o dosłowne rozumienie zacytowanych słów, tylko o Twój sposób postępowania widoczny praktycznie w każdym Twoim wątku. Subfan - biorąc pod uwagę poziom Twoich wypowiedzi naprawdę dziwię się, że forumowicze chcą jeszcze udzielać się w Twoich wątkach. Osobiście użytkuję w domu projektory (BenQ, Epson) od 2011 roku. Miałem okazję widzieć obraz z projektora w warunkach domowych począwszy od zupełnie niezaadoptowanego pomieszczenia do pomieszczenia w większości pomalowanego na bardzo ciemne kolory. Widziałem obrazy wyświetlane na zwykłej ścianie, ekranie ramowym i elektrycznym z napinaczami. Porównywałem obraz z projektora z obrazem z TV w tych samych warunkach w tym samym pokoju. Mógłbym Tobie napisać o moich doświadczeniach, ale moim zdaniem Ty po prostu nie zasługujesz na to, aby dzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Ten wątek zamiast rozrosnąć się do 10 stron powinien skończyć się na jednej odpowiedzi zawierającej jedno zdanie: "Taki który Ty uznasz za lepszy." W zasadzie to tak naprawdę w ogóle nie powinieneś zakładać tego wątku, ponieważ o ile dobrze pamiętam sam przyznałeś, że nie lubisz Samsunga z uwagi na krótką żywotność (psucie się zaraz po upływie gwarancji), więc dla Ciebie każdy TV innej marki będzie lepszy. Nie nick "subfan" oznacza osobę nieposiadającą choćby szczątkowych umiejętności umożliwiających prowadzenie dyskusji z zachowaniem najbardziej elementarnego poziomu kultury
 3. Zamontuj nad kolanami, czyli troszeczkę przed głową i będzie git.
 4. Z jakiej części Polski jesteś? I jak duży masz pokój?
 5. To przecież oczywiste, ze dla 90% obecnej populacji do 24 roku życia wypasiony smartfon :)
 6. Jak chcesz sprzedać kolumny to musisz liczyć się, że weźmiesz 50 - 70 % ceny wyjściowej. Weź swój amplituner po pachę podjedź do jakiegoś salonu i dobierz kolumny do niego. Nie musisz od razu kupować, ale dowiesz się, czy za kwotę za jaką sprzedaż te Focale uda Ci się kupić pasujące do Twojego ampla kolumny lub ile masz i na co masz zbierać kasę.
 7. w dźwięku. Sam kiedyś uważałem, że zestawy subsat nie są warte uwagi, ale wziąłem udział w pewnym eksperymencie. Zostałem wprowadzony do pokoju w domu, całkowicie zaciemnionego, w którym zademonstrowano mi fragmenty koncertu oraz filmu i poproszono o opis wrażeń, określenie wielkości kolumn i ceny zestawu. Byłem przekonany, że gra zestaw kolumn podłogowych za kilka tysięcy zł. Niestety nie zgadłem, bo okazało się, że grał zestaw subsat firmy Tannoy za ok. 3 kzł. Oczywiście w klasycznym stereo taki system nie ma szans już z tańszymi kolumnami stereo, ale w kinie i koncertach BR czy DVD naprawdę daje radę, Autor wątku potrzebuje sprzętu do kina, a z jego wpisów wnioskuję, że jest laikiem, więc dyskretny zestaw z przyzwoitym dźwiękiem, który nie zagraci pokoju będzie moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem.
 8. Taki ampli: https://allegro.pl/oferta/marantz-nr1609-czarny-bt-atmos-heos-hdmi-gratis-jm-8025559542 i taki zestaw kolumn: http://www.tannoy.pl/pl/Produkty/Systemy_kolumn_glosnikowych/HTS101_XP lub taki: https://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-600-pro-cinema-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1 spokojnie wystarczy do nagłośnienia Twojego pokoju. Miałem okazję posłuchać zestawu podobnego zestawu Marantz (wcześniejszy model) + dokładnie taki zestaw Tannoy-a w warunkach domowych w większym niż Twój pokoju i było bardzo dobrze. Jak nie jesteś przekonany do małych głośników to pomyśl nad czymś takim: https://sklep.rms.pl/indiana-line-nota-555-x-555x-240x-550x-740x-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0 i do tego sub z firmy KODA lub TAGA za kilka stówek i będzie ok. Wszystko to są sprzęty nowe i przy zakupie możesz liczyć na rabat, więc powinieneś zmieścić się w 6 kzł. Jak nie planujesz rozbudowy, to warto jest zakupić starszy amplituner z wyższej półki posiadający HDMI i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepsze kolumny. Bez względu n a to jaką pójdziesz drogą to za 6 kzł możesz kupić zestaw, któ da Tobie wiele frajdy z oglądania z filmów i słuchania muzyki. Czytając porady musisz zdawać sobie sprawę, że udzielają ich pasjonaci, którzy posiadają w domu systemy warte co najmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc dla nich sprzęt budżetowy (za przysłowiowe 2 - 3 kpln) "nie gra".
 9. Wysłać żonę do SPA na weekend i będzie można spokojnie poeksperymentować. Z drugiej strony można spróbować wziąć ja z flanki. Powiedz, że dźwięk jaki słyszysz sprawia, że nie czujesz się szczęśliwy, a miłość polega na tym, żeby dawać szczęście drugiej osobie. Skoro na ślubie przyrzekała między innymi miłość, to niech teraz da ten "dowód miłości" pozwalając na ustawienie kolumn tak jak chcesz. :) Jak to nie pomoże to spróbuj twardo: chyba twoja żona wiedziała o twoich zainteresowaniach przed ślubem i nie widziała problemu to cytując klasyka "co się stało że się zesrało"? wcześniej to było takie piękne i ekscytujące hobby, a teraz to najmniejsza pierdoła typu kolumna na środku pokoju jej przeszkadza? :) Może warto powalczyć o swoje. Pochodzi fochnięta z tydzień, a potem się przyzwyczai i wszystko wróci do normy.
 10. Ach te kobity. Moja do moich zakupów się nie wtrąca. Łyka wszystko nieważne jaki kolor i kształt. Ważne jest tylko jedno - kolumny mają być podłogowe. :)
 11. Ach te kobity. Moja do moich zakupów się nie wtrąca. Łyka wszystko nieważne jaki kolor i kształt. Ważne jest tylko jedno - kolumny mają być podłogowe. :)
 12. CD-17 lub SA-17 będzie ok. Kosmiczne ceny mogą sugerować, że dobrego sprzętu nikt nie chce się pozbywać za psie pieniądze.
 13. Ja gram w 14 m2. W tym metrażu rzadko kiedy przekręcam gałę głośności poza godzinę 9.00 bo robi się zbyt głośno. Kiedyś "dałem po garach" i odkręciłem gałę na godz. 11. Wzmak bez problemu się wyrabiał. Mam stosunkowo łatwe do napędzenia kolumny. Od handlarzy tak. Myślę że za zadbany sprzęt od prywatnej osoby można zapłacić trochę więcej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.