Jump to content

miki450

Użytkownicy
 • Content Count

  232
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moim zdaniem, 2100 to klon modelu 3000 w opakowaniu modelu 1100. Pojemność kondensatorów w modelach 2100 i 3000 jest identyczna, mniejsza w 1100. Słuchałem 2100 i 3000. Istotnych różnic nie stwierdziłem. Być może (a nawet na pewno), trzeba bardzo dokładnie dobrać zestawy głośnikowe i okablowanie. I wtedy różnice pewnie się pojawią, no bo po coś producent zrobił najdroższy w serii 4 cyfrowej, model 3000. Ale ja różnic nie słyszałem.
 2. Słuchałem Fezz'a z Diamond'ami. Ciepłe plumkanie, nie mój świat. Ale rozumiem, że może się podobać.
 3. Wiadomo, że na minus. Przecież inżynierowie Yamahy zrobili w pełni zbalansowany system 2100, żeby pogorszyć dźwięk.
 4. Nie słuchałem 1100 (i żałuję). Interesowałem się tymi wzmacniaczami i dość dokładnie zapoznałem się z wszelkimi, możliwymi opisami i opiniami (przeważnie doskonałymi dla całej serii 1100/2100/3000), głównie na forach "zachodnich". Słuchałem za to 2100 i 3000 na kolumnach za ok. 15-20 tys. zł.. Tu różnic nie stwierdziłem ale nie twierdzę, że nie ma. Pewnie są, tylko żeby je zauważyć, trzeba mieć już naprawdę wysokiej klasy, odpowiednio dobrane (nie przypadkowo) głośniki i okablowanie. Odnośnie różnic XLR - RCA: po XLR dźwięk jest lepszy, precyzyjniejszy, z lepszymi wybrzmieniami. Pojawia się więcej powietrza między głośnikami i wokół instrumentów. Tu nawet nie ma co dyskutować. To słychać.
 5. Porównując 1100 i 2100: one mają różną pojemność kondensatorów (2100 ma więcej, tyle co 3000), inne przedwzmacniacze (2100 ma zbalansowany, taki jak w 3000), inny wzmacniacz słuchawkowy (2100 na elementach dyskretnych, jak w 3000), 2100 ma lepsze komponenty w pre gramofonowym, jak w 3000. 1100 tylko z wyglądu jest podobny do 2100 2100 wygląda jak 3000 w obudowie 1100, bez miedziowanego wnętrza i trafo toroidalnego wewnątrz.
 6. Tak dla jasności, potwierdziłem tylko, słowa poprzedników, że wzmacniacz kosztujący znacznie więcej niż Diamondy, wcale nie jest mezaliansem dla tych kolumn. Ale możemy poczepiać się słów ;)
 7. Mam podobne spostrzeżenia odnośnie wysokiej jakości Diamondów. Słuchałem D25 i D28 z różnymi wzmacniaczami z przedziału od 3 tys. do 20 tys. i mogę tylko się zgodzić z opinią, że im lepszy (i niestety droższy piec) tym lepsze granie kolumn. Jak dla mnie, optymalnie i doskonale Diamondy 28 zagrały z zestawami Yamaha 2100 i 3000, przy czym bardzo ważny jest dobór w takim zestawie okablowania. Odnoszę wrażenie, że D25 i D28 wymagają precyzyjnego zestawu towarzyszącego i kabelków.
 8. Wniosek jest taki, że miałeś po prostu pecha. Mnóstwo osób, na przestrzeni wielu lat, kupiło sprzęt Yamaha produkowany w Malezji i nie mieli żadnych problemów. Twój jako nieliczny, został pechowo zmontowany. Możesz oczywiście udowadniać swoją tezę, tylko po co?
 9. miki450

  Sony cdp x33es

  A po jakim czasie ta szuflada się sama zamyka? Natychmiast po otwarciu?
 10. Bawcie się sami w tej piaskownicy. I naganiajcie naiwnych, którym zalecam przede wszystkim odsłuch porównawczy w salonie a najlepiej, we własnych warunkach domowych.
 11. A czy ja gdzieś napisałem, że C375 jest słaby? Miałem go w domu przez 2 lata i trochę wiem co potrafi. Odniosłem się do porównania z Yamahą 2100, moim zdaniem zupełnie nietrafionym bo Yamaha jest znacznie lepsza. Samego NAD'a 375 słuchałem też z innymi bardziej "renomowanymi" kolumnami niż Pylon. To jest przyzwoity wzmacniacz ogólnie a wręcz doskonały w swojej kategorii cenowej. Ale Yamaha jest lepsza w kategoriach bezwzględnych. Dodam jeszcze tylko, że Pylon'y Diamond 28 okazały się również lepiej (czyściej, równiej, przestrzenniej, lepszą barwą) grającymi kolumnami od tzw. markowej konkurencji ze znacznie wyższego pułapu cenowego. Z litości ich nie wymienię, żeby nie zepsuć samopoczucia lokalnym fachowcom od brzmienia i dźwięku i nie ściągnąć na siebie dodatkowego hejtu.
 12. To jest absolutna nieprawda. Zupełnie nie wiem co ma na celu takie pisanie. Słuchałem obu tych wzmacniaczy z kolumnami Pylon Diamond 28, w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu. Źródłem dla NAD'a był C546, dla Yamahy CD 2100 podłączony dobrej klasy XLR'ami. Naprawdę polecam samemu posłuchać takich konfiguracji, żeby się przekonać, że Yamaha jest bez porównania lepiej brzmiącym zestawem. Nie będę opisywał cech brzmienia ale Yamaha gra znacznie lepiej. To jest zupełnie inna, wyższa niż NAD klasa grania. Owszem, jeśli porównać zestawy NAD'a 375 i Yamahy 2100 połączone jakimiś niedobranymi kabelkami i przeciętnymi głośnikami, w słabym pomieszczeniu, to pewnie można odnieść wrażenie, że grają podobnie. Ale w byle jakich warunkach wszystko zagra podobnie i byle jak.
 13. To nie są te same, które znalazłeś gdzieś na strychu i przerabiałeś jakiś czas temu u producenta?
 14. Słuchałem Topaz'ów i Pearl'i. To są bardzo fajnie grające ale nieco odmienne zestawy. Na pewno Topaz nie jest ileś tam klas lepszy. W ogóle nie jest lepszy. Jest inny niż Pearl. Do Pearl'i szukałbym czegoś żywego, dynamicznego.
 15. Mam od nowości ten ampli RX 797 w zestawie z CD 397MkII i Pylonami Pearl Monitor. Spięte dobrej jakości IC (srebrzona miedź) i Suprą Ply 34 do głośników. Zdecydowanie polecam taki zestaw. Aktualnie stoi w sypialni i nie zamierzam się go pozbywać. Przy doborze głośników do RX 797 warto uważać na to, że w ustawieniu Pure Direct ma tendencję do grania wyraźną, czytelną średnicą. W moim zestawieniu jw., wszystko jest ładnie wyrównane, przestrzenne i dynamiczne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.