Jump to content

robiz

Użytkownicy
 • Content Count

  732
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2056 profile views
 1. Czytałem testy tego Quasara, że górau niego nie " cyka ". Prawda to czy lipa dzienikarska ?
 2. robiz

  Gramofon do 6000 zł

  Dokładnie, nadgramofon i ostre acz rzeczowe starcia z Julem :)
 3. CS Blue jest cały czas dostepny. Pan Bogdan oferuje go po pewnych modyfikacjach. Też miałem to pre, dwano temu. Faktycznie gra pieknie górą , środek też fajny i bogaty, ale dołu mogły byc ciutek więcej. W pewnych systenach fajnie się wpasowuje. Jedno możena powiezić na 100 %, gwarnacja i serwis producenta, Pana Bogdana to mistrzoswto. Sówj kupiłem z drugiej ręki, a i tak wymiana włacznika i diody za darmo !! Wtedy była dożywotnia gwarancja, nie wiem jak teraz. LAR to już dwa razy drożej niż emotiva, Quasar też 😉
 4. Teraz można już bez problemu u nas nabyc. Ciekawe jak by sie obronił z podobną pólką cenową, chocby z tych popularnijeszych jak: PJ DS, Heed Modular Questar, Rega Fono, czy chośby sławetny CS Blue 😉 Jak widac ma" słaby marketing", nie tak pompowany jak Pro-Ject. Zaleta to czy wada...
 5. Wpadłem przypadkowo na firmę EMOTIVA, to chyba amerykański kierunek. Maja wiele ciekawych klocków ale jest i rodzynek w postaci pre gramofonowego. Mało o nim w necie. Znany komuś , ktos używa, słyszał ? Znalazłem ten test, jakość wykonaia tylko na plus : [Hidden Content] Cena raczej z tych niższych, ok 850 zł
 6. Jeżeli podstawkowe kolumny i Indiana line, to tylko Indina Laine Tesi 260. Posłuchaj ich, a to może byc ten własnie wybór. Oczywiście można wyżej, ale tutaj bym przy nich pozostał.
 7. Też miałem problem z fornirem, ale kontakt z Andrzejem i błyskawiczna reakcja, przyjeżdzaj, będziem robic nową plintę ! Temat zakończony :) Ale to było bardzo dawno temu, jak miałem jeden z pierwszych fonciaków jeszcze. Samo patreznie na kredensa daje dużo satysfakcji.
 8. Dawno mnie tu nie było, .., a szkoda. Jak obecni właściciele " kredensa" ogarniają sprzęt ? To już kilka lat, jak nie mam fonciaka ,... , ale wspominienia są . Andrzej to jest fajny gość. Jak ktoś nie miał przyjemniści , to zachecam, to mega spotkanie i przeżycie...
 9. Przejrzałem te super gramofony tak na szybko,.. jezu jaki to chłam i gówno. Potwiredza to tylko teorie, że gramofon stał się powszedn i to bardzo.
 10. Czyli taki pre jak i jak i wzmacniacz,.. nie idzcie tą drogą.... 😉 A tak powaznie, Haiku ma dobre recenzje i to polska mysl technologiczna. Vincent to " lampa" , tudzież bufor lampowy. Trzeba by posłuchac.
 11. Witajcie w " normalnym " swiecie. Jezeli takie rankingi dotycza juz gramofonów, to znaczy ni mniej ni więcej, że gramofon znowu trafia pod strzechy i staje sie tak popularny jak głośnik bluetooth 😉 Haleluja !!
 12. Nabyłem drogą kupna taki zestaw podkładek VTA : [Hidden Content] Cena razem z wysyłka 45 euro, czy w mojej opini fajna. Gradacja VTA co 5 mm : 5 mm ,.. , 35 mm, tak więc fajnie można sie bawić. Implementacja do ramienia banalnie prosta, nawet jak dla mnie 😉 To bardziej dla spokojniosci ducha i głowy, bo globalnych różnic w dzwieku nie słyszę. No moze w skali micro.
 13. Z jaka dokładnością dobierałes podkładki ?
 14. Jasna sprawa, masz racje. ,Chodziło mi bardziej , że zastosowano ten sam rodzaj materiału/nawoju na cewki. Myślisz , że spienione PCv, to dobry pomysł, biorąc pod uwage stabilność i sztywność ?
 15. Taka ciekawostka 😉 Okazyjnie kupiłem nową wkładkę 2m SLIVER Ortofona. To jest ten " wynalazek " , że igła taka jak w 2m Red, a reszta ze srebrnymi nawojami drucików , jak 2m Bronze. I teraz kilka spostrzeżeń: - w stosunku do Elys II, poprawa w każdym zakresie tonalnym - bezproblemowa kalibracja ( szabalon dedykowany do Regi z vinylengine ) - w mojej opni nie potrzeba korekcji VTA, ramę prostopadłe do talerza ( mam 1 mm gumową matę, zamiast oryginalnej regowskiej filcowej ) - trzeba ciutek podnieść windę ramienia, aby był wiekszy " komfort " i spokojna głowa , ale nie jest to obowiązkowe. Tak więc jest dobrze. Zamiast oryginalnych podkładek regi , są bardzo fajne i nie trzeba demontowac ramienia, od firmy Acoustic Signature, jakby kto potrzebował. Są one rekomendowane przez Ortofona zresztą. [Hidden Content] Pytałem juz ich ( firma z Niemiec ), można od nich bezpośrednio kupić: there are 2 set available one from 0.5mm to 3.5mm and a big one for 0.5mm to 6.5mm Small set is 49 big set is 59 EUR plus shipping Shipping to Poland is about 9 EUR
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.