Jump to content

plastik1989

Redaktorzy
 • Content Count

  2149
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

plastik1989 last won the day on August 3 2017

plastik1989 had the most liked content!

Community Reputation

2515 Audioholik^3

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.simple-events.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3985 profile views
 1. Ja w polemice ze znajomymi, który są fanami "super detalicznego grania -live" często właśnie jako argument daje, przeryswoane obrazy współczesnych TV, gdzie przesadzony jest kontrast, ostrość konturu i zbyt mocne nasycenie barw... Da się zrobić "prawdziwszy" niż na prawdę obraz czy dźwiek, tj. ostrzejszy, bardziej detaliczny niż na żywo - tyle, że to właśnie jest sztuczne.
 2. To nie dyskutuj z CIRem, bo tylko On tu bany daje. BTW po co się wygłupiasz jak sam punktów nie dostałeś i żaden z orędowników klubu S16 jakoś problemów z punktami nie ma? Zresztą nie chcesz dyskutować, bo się boisz wydumanej represji z mojej strony, to po co zaczynasz dyskusję. Zresztą nie ważne - ja już ją kończę. Bye bye.
 3. Roxy - nigdy nikomu nie dałem punktów w klubie S16hz. Bany, zgodnie z zasadami ustalonymi przez moderację 2-3 lata temu dawane były przez polecenie lidera klubu (kiedyś G. Rogala, obecnie CIR) i poza banami z ICH polecenia nikt inny bana tu nie dostał. Lista obecnych moderatorów na forum jest widoczna. Co w tym ukrytego? To, że jakiś czas temu na ok 2 miesiące zrezygnowalem z moderowania, a później wróciłem, dużo tu nie zmienia. A kto ukrywa posty i czy robię to ja, to już doskonale kolega CIR widzi, bo tylko On tutaj w tym wątku działa. Czemu tu piszę i jakie intencję? Mogę obrócić to pytanie i zadać je Tobie. Ale po co? Każdy piszę, bo chce. Ja akurat widzę rozmowę na temat wzmacniacza którego znam i słuchałem, a także porównywałem z innymi - więc czemu miałbym nie zabrać zdania? Bo jest nie po linii partii? Ponoć audio bez cenzury miało być...
 4. Jak kogoś traktuje jak kolegę, to zwykle wierzysz w rzeczy jakie mówi.
 5. Osobniku Silver, może i większość woli Caiyna, ale zdecydowana większość z tej większości nie słyszała niczego innego prócz Cayin845 oraz opowieści Grzeska o popsutych wzmacniaczach, braku basu Mastersounda i usterkach wielu innych sprzętów. Sam długo w te bajeczki wierzyłem, a dziwnym trafem jak porównałem OSOBIŚCIE te ponoć takie słabe sprzęty, to jedyne co mogę powiedzieć, że byłem w błędzie. A teraz jedynie mogę polecić Większości, by w większym stopniu polegała na własnych uszach, a mniej na opinii osoby handlujacej tym Caiynem. Bye.
 6. 22,900 zł. Tyle w Cenniku Cayin Polska. 39,900 zł wersja limitowana...
 7. Co do ceny to używki chodzą między 3000-4000E czyli da się go kupić za 50% ceny Cayina nowego. Czyli teoretycznie używany Cayin kosztuje tyle samo. Jeśli już ma być nowy i na 845 to ja bym już wolał przyjrzeć LM przynajmniej zasilanie maja porządne. Wygląd dla mnie słaby no i Chińczyk czyli pewna utrata wartości znacznie większa niż przy czymś „metkowym”. Ale ja zmieniłbym pytanie z jaka 845 w tym budżecie, na jaki wzmaicz w tym budżecie, bo po prostu uważam ze za sprzęt powyżej 20tys ten Cayin jest cienki i już. Nic Ci nie chce na siłę wyperswadować, ani do niczego przekonać, ale po prostu podniecanie się tym sprzętem, który po odsłuchach PORÓWNAWCZYCH wiem, że jest słaby i kreowanie go na jakoś best buy mnie śmieszy. Powiedz szczerze z iloma wzmacniaczami na lampie 845 tego Cayina porównałeś i czy w ogóle wzmacniaczami z tego pułapu cenowego? Słuchałeś go faktycznie z tym Mastersound czy opierasz się tylko na opinii Grzeska? Nie chce Ci odebrać zadowolenia ze sprzętu, czy udowodnić na siłę, że coś innego jest lepsze - ale po prostu nie podejmuj się oceny tego wzmaicza skoro (jak sądzę) z niczym innym w tym budżecie, ani na tej lampie go nie porównałeś. A tak, faktycznie powiedziałem Ci ze odkręciłem pokrywę, powierzyłem napięcia, prewencyjnie poprawiłem luty i wymieniłem kondensatory sygnałowe (by poprawić dźwięk, a nie bo były zepsute). Ale Ty to nie zapamiętałeś jako serwis, a tego słowa użyłem, tylko jako zepsuty. Czyli jak kupię używane auto i pojadę na przegląd to znaczy ze kupiłem zepsuty. OK, jasne - pogadajmy o hejcie.
 8. 😄 😄 😄 Jaki uszkodzony? Chyba psychicznie po kontakcie z Hi-Endowym Cayinem. Uszkodzony nie był i nie jest, jedyne uszkodzenie to wymyślił chyba Grzesiek z kolegami, bo jak wytłumaczyć inaczej, że ma więcej pary niż Cayin... Wszystko co staje w szranki z Cayinem nagle się psuje. Litości Panowie...
 9. Ja swojego Unison Research 845 kupiłem taniej (a patrząc na obecne ceny Cayina, dużo taniej), a z pełna odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w kwestii dynamiki, wysterowania dolnych rejestrów, bardzo mocno góruje nad Cayinem. Zreszta wystarczy się zastanowić nad jedną kwestią, czemu UR jest prawie 10kg cięższy, czemu ma o 50% większe trafo zasilające, czemu ma 10x większe pojemności kondensatorów w zasilaniu... Niestety sam stopień sterujący na 300B wymaga już solidnego zasilania - popatrzcie sobie na chociażby Sun Audio 300B tam zasilanie jest nie dużo uboższe niż całego Cayina 845, a w Sun audio obsługuje ten zasilacz mniej więcej to co w Cayinie ciągnie sam stopień wstępny... W Cayinie może jakiś potencjał sprzętu jest, gdyby miał 3x mocniejszą elektrownię.
 10. Ja pamietam ze Twój kt88 na dole dużo lepiej sobie radził z kolumnami niż cayin 845. A pod koniec jak podpiąłem swojego Unisona (na kradzionych) lampach, zarówno kontrolą jak i dynamiką zaprezentował się znacznie lepiej na basie od KT. Zresztą pamiętam nasze zdziwienie, bo nikt z nas się nie spodziewał takiego efektu.
 11. Słuchałem go też i pomimo powtarzanej w koło przez Grześka opinii o tragicznym basie tego wzmacniacza (którego notabene słuchał tylko gościnnie w obcym systemie), ja tak tego nie odebrałem (słuchaliśmy tego samego systemu z nim). Zazdroszczę, że udało Ci się go posłuchać u siebie, polowałem na niego chwilę, ale bardzo długo nie widziałem na sprzedaż żadnego - fajnie ze udało Ci się go pożyczyć i posłuchać, przyznać musisz, że jest ładny skurczybyk. Jak miałeś możliwość porównania mastersounda u siebie z Cayinem i faktycznie takie wnioski wyciągnąłeś to nie będę z nimi polemizował, ja nie miałem takiej możliwości. Natomiast słuchałem 845 cayina kontra stary UR 845 i korzyść na tle dynamiki i kontroli basu, jest bardzo wyraźna na korzyść UR. Sprzedaż Cayinow, jej potencjalny wzrost czy spadek jest mi całkowicie obojętny. Piszę swoje oponie o modelu, który miałem okazję słuchać i który MZ jest przeciętny na tle innych produktów opartych o tą lampę, czy w ogóle z tej półki cenowej. Ale na przykład najniższe modele na kt88 wydają mi się całkiem OK.
 12. Faktycznie, porównanie 845 Cayina robiliśmy w systemie Kolegi, a nie moim. Trwało jakieś 6h i porównywaliśmy te wzmacniacze łeb w łeb, więc jakieś tam wnioski mogę wyciągnąć - zwłaszcza, że ten konkretny system słuchałem dobre kilka razy i coś tam o nim już wiem. Z jakimi wzmacniaczami na lampie 845 porównywałeś Caiyna? Znam tą lampkę dosyć dobrze i większość popularnych u Nas w kraju konstrukcji na tej lampie słyszałem, a po prostu nie znam innej aplikacji, która by słabiej radziła sobie z dolnymi rejestrami niż Cayin.
 13. Największy problem Cayina 845 to bardzo słaba kontrola basu. Na tle innych 845 wypada bardzo blado pod tym względem. Najwieksza zaleta jest średnica, w której przyjemnie czuć lampe 300b.
 14. Akurat kolumny Harbetha, typu Shl5 czy 30.1 wcale jakoś wybitnie drogie nie są, mówimy tu kilkunastu tysiącach zł ceny wyjściowej za nówki, a wymieniasz je w jednej linii ze sprzętami za setki tyś. Faktem jest, że 40ki już cenę mają wyższą, ale też biorąc pod uwagę do jakiego metrażu są przeznaczone i z jaką konkurencją (cenową) stają w szranki, cena wydaje się zrozumiała. Niestety obecnym problemem jest to, że sprzęt audio z przedmiotu użytkowego zmienił się w towar luksusowy. A w przypadku towarów luksusowych wycenianie produktu opiera się na całkiem innych zasadach, nie liczy się nakład materiałowy (lub przynajmniej liczy się na drugiej pozycji), a to co głownie się liczy to prestiż samego posiadania. I tutaj wyższa cena podnosi ten prestiż. Dochodzi się do błędnego koła, gdzie każdy nowy sprzęt musi być droższy niż konkurencja i ceny rosną wykładniczo... Oczywiście, czym droższy sprzęt tym mniejszy rynek potencjalnych odbiorców, więc mniejsza sprzedaż, mniejszy zysk - który trzeba kompensować zwiększaniem ceny... Błędne koło, bańki spekulacyjnej. O ile w przypadku nieruchomości czy kredytów bańka musi w końcu pęknąć rozpoczynając kryzys, o tyle w przypadku Hi-fi po prostu ludzie będą się coraz bardziej odwracali od tego zdziwaczałego hobby.
 15. Dla chcącego nic trudnego. Przecież są u nas w kraju manufaktury, które podobnie wyceniają swój asortyment, a od 5 lat każdy wyprodukowany wzmacniacz na innym trafie głośnikowym, okres oczekiwania podawany w miesiącach, a przeciąga się na rok - dwa. Co mnie dziwi chętnych na takie produkty nie brakuje. Wystarczy stworzyć odpowiednią historyjkę i grupę ludzi rodem z Amway, do tego obrotny handlarz i przepis na sukces murowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.