Jump to content

plastik1989

Moderatorzy
 • Content Count

  2824
 • Joined

 • Days Won

  8

plastik1989 last won the day on August 3 2017

plastik1989 had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

3398 Audioholik^3

Audiostereo

2699

Bocznica

699

Karta premium

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.simple-events.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Prasa

Recent Profile Visitors

10435 profile views
 1. Ok dziękuję za uwagę, poprawiam.
 2. Ten wzmacniacz na lampie 845? Chińskie lampy 845 są naprawdę dobre i moim zdaniem nie ma co na siłę zmieniać na "lepsze". Bo droższe jednoznacznie lepsze nie są, tylko po prostu grają inaczej.
 3. Zobacz cały artykuł
 4. Utarło się w audio przeświadczenie, o występowaniu szkół brzmienia związanych z pewnymi narodami. I tak mamy amerykańską szkołę grania z potężnymi kolumnami i dziesiątkami błyszczących końcówek mocy Mcintosha, szkołę angielską z małymi i niepozornymi urządzeniami typu Naim czy Cambridge Audio, japońska szkoła perfekcyjnie wykonanych urządzeń Accuphase z czarującym i wciągającym dźwiękiem i jest też szkoła włoska. Ją chyba poznać najłatwiej i najłatwiej zdefiniować: sam wygląd urządzenia nie daje nam nawet chwili wątpliwości. Chario to stuprocentowo przedstawiciel włoskiej szkoły – p
 5. Wspomniany JBL to jednak całkiem inne przeznaczenie i nastawiony na sport rekreację. Opisywany Dynavoice raczej służyć będzie jako urządzenie domowe.
 6. Hi End to nie jest, ale sprzęcik bardzo fajny. Miło go wspominam i mocno mnie zaskoczył. Ciekawe co znaczy to ograniczenie funkcjonalności wersji słuchawkowej względem zwykłej... Swoją drogą chyba trochę niepotrzebne mnożenie bytów - mogliby wprowadzić uaktualnioną wersję z wejściem na słuchawki, a starą sciągnąć z rynku, a nie równolegle dwie utrzymywać i jeszcze w jednej ograniczać funkcjonalność... Dziwny zabieg.
 7. Zobacz cały artykuł
 8. Pomimo tego, że rozwój audio przez ostanie lata to w dużym stopniu stagnacja i kurczowe trzymanie się formatów CD sprzed prawie 50 lat, czy nawet starszego standardu winylowego – jeśli chodzi o źródła, czy koncepcji głośnika dynamicznego który ma już 100 lat na karku. To jednak, gdzie nie gdzie widać jakąś nowość i powstawanie nowych segmentów na rynku. Szczególnie jeśli mówimy o sprzęcie wchodzącym pod strzechy, nie będący nurcie głównego hi fi czy hi end. Takie sprzęty, o których jeszcze dekadę temu nikt nie słyszał to właśnie wszelkiej maści soundbary czy bezprzewodowe głośniki b
 9. Odpowiadasz na post z 2017 roku...?
 10. 100V nie jest, aż tak dużym problemem jak 60hz w gniazdku.
 11. W tej cenie to w zasadzie wybór ogranicza się do 402 tylko. Fajny piec, grający ciepło z „potęgą dźwięku”. Nie oczekuj zbytniej szybkości, detalu. Za to otrzymasz olbrzymie pokłady muzykalności i funu z muzyki. Polecałbym po zakupie sprzętu poświecić trochę grosza i wysłać go do oficjalnego serwisu na przegląd i Ew. Wymianę kondensatorów. Sprzęcik ma już swoje lata, temperatury pracy tez robią swoje i niestety trzeba się liczyć z potencjalnymi awariami.
 12. Argumentem jest moje doświadczenie wynikające z przeprowadzonych testów i prób, a to że nie potrafię wytłumaczyć czemu tak jest i który z danych technicznych preampa czy końcówki mocy świadczy o dopasaniu lub jego brakuje, to już inna sprawa. Tak samo nie potrafię wytłumaczyć (patrząc na suche dane czy wykres charakterystyki pasma) dlaczego jeden sprzęt gra ciepło, a drugi zimno czy neutralnie. Zapewne mierząc szereg parametrów udałoby się znaleźć zbiór mierzalnych cech, który jakoś tłumaczy ten fakt, ale prościej (moim zdaniem) podpiąć i posłuchać.
 13. 16m pokój może być mało trochę, zwłaszcza że z racji sporych gabarytów i specyficznych standów ciężko je sensownie ustawić w takim pomieszczeniu i jeszcze w nim żyć (chyba że dedykowane do audio). To zamiast Harbeth spróbuj raczej Spendor z serii classic. Bardzo podobna filozofia kolumny, ale znacznie lepsza reprodukcja basu. Mniej "docieplony" środek niż w Harbteh - to może być zarówno jak i wada - w zależności od preferencji.
 14. Nie wiem. Sam długo kombinowałem jak ominąć peampa, testowałem pasywki, DACi z mocnymi wyjściami i regulacją, CD z regulacją itd. Koniec końców nigdy nie udawało mi się uzyskać w pełni satysfakcjonujący dźwięk jaki daje końcówka mocy i (najlepiej dedykowany) preamp. Wcale mi się nie uśmiechało płacić kupę kasy za preampa, mając możliwość ominięcia tego urządzenia, chętnie bym oszczędził te pieniądze lub przeznaczył je na poczet końcówki mocy/DAC/transportu ect. Znam brzmienie DCS Debussy, łączonego bezpośrednio do końcówek mocy - słyszałem kilka wariantów i połączeń tego DACa
 15. Ja bym powiedział, że to dobry DAC (chodź specyficznie brzmiący) z dobrą regulacją głośności. Ale dobra regulacja głośności to nie pre i nigdy dobrego preampa nie zastąpi. Z pewnością w wielu systemach ten DAC z powodzeniem zastąpi słabej jakości preamp, ale z dobrym preampem zagra lepiej i nie ma co zaklinać rzeczywistości. No chyba, że przez dobre wysterowanie koncówek mocy rozumiemy, to że bas jest szybki i nie buczy. Jeśli ktoś ogranicza się tylko do tego to wtedy faktycznie można słuchac bez pre, tylko z wyjść z DACa mocniejszych, takich jak np. w tym dcs.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.