Jump to content

plastik1989

Moderatorzy
 • Content Count

  2011
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

plastik1989 last won the day on August 3 2017

plastik1989 had the most liked content!

Community Reputation

2364 Audioholik^2

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.simple-events.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3298 profile views
 1. Miałem przyjemność posłuchać starych Tannoy Gold 15' i porównać je bezpośrednio do młodszych Tannoy Little Gold Monitor 12'. Moim zdaniem stare, duże piętnastki prezentują znacznie wyższą klasę dźwięku i więcej jest tam "Tannoy'a w Tannoy'u". Otwartość dźwięku, lekkość, naturalność prezentacji - na bardzo wysokim poziomie. Wszystkiego słuchaliśmy na sprzętach z epoki, niestety czasu i temperatury na zewnątrz zniechęciły nas do uruchomienia lampowców, ale kiedyś i to przetestujemy. Jedyna wada to rozmiar dźwięku jakie tworzą, do małych pomieszczeń raczej nie jest to zbyt fortunna propozycja.
 2. Trzymajcie się tematu wątku. W zasadzie można by go spuentować jednym zdaniem: I tak zawsze trzeba osłuchać samemu... testy pomogą nakierować, pokażą zdjęcia środka sprzętu, kilka ogólnych uwag o charakterze sprzętu można wyciągnąć, pokażą nowinki i trendy, ale i tak trzeba finalnie posłuchać samemu. Jeżeli uważacie, że jest jeszcze o czym dyskutować, to proszę bardzo. Tylko bez przepychanek, zaczepek i czczych kłótni...
 3. Przy takim spadku napięcia malina zacznie już wariować. Zwisy, chimeryczne działanie ethernetu (traci połącznie z NASem) itd. Z tego co pamiętam widełki to 4,8V do 5,1V.
 4. możesz spróbować EL34 RFT, tylko ciężko dorwać w dobrym stanie... Z nowych np. Electroharmonix EL34 mogłoby się sprawdzić.
 5. Całkiem fajnie gra, tylko problemem (jak zawsze w takich urządzeniach) jest laser, a w zasadzie brak dostępności zamiennka...
 6. Ale który AR? Jest ich kilka i wyższe modele przekraczają budżet.
 7. Jeśli pochłania wilgoć, to może być kłopot z rdzewieniem standów od środka. Nigdy sam tego problemu nie miałem, ale zawsze wrzucałem mieszankę wyprażany piach + zeolit i dla świętego spokoju parę ziarenek ryżu, by wciągnęło ewentualną wilgoć.
 8. Tak, ale to musiała być okazja. Realna cena za niego jest pewnie trzy razy większa...
 9. Z tanich polecam Onkyo 9511, i trochę wyżej (ale słyszalnie lepiej) 9911. To sprzęty z dostępnymi laserami, ładnie zrobione i dobrze sprawdzają się jako transporty CD. Powinieneś 9511 dorwać za 600-800zł, a 9911 1000-1200zł. Gdyby budżet zwiększyć dwukrotnie, można by już upolować znacznie lepszy i w pełni dedykowany transport CD (bez D/A) taki jak np. Technics Sl pa10 (moim zdaniem najlepszy transport CD w budżecie do 2000zł). Fajny też jest TEAC T1, ale trochę wolny i grający "analogowo" bez wybitnej dynamiki i powietrza. Piszę o sprzętach z dostępnymi laserami.
 10. Dotarłem na miejsce i zgodnie z przewidywaniami, sklep stacjonarny (nowy adres ze strony WWW) już nie istnieje... Lokal właśnie kończy remont - będzie tam studio manicure. Z Panią, która wynajęła lokal chwilę porozmawiałem, kilka razy dziennie pojawiają się petenci próbujący odzyskać swoje pieniądze... Co parę dni przyjeżdża policja i Go szuka, a właściciel wynajmowanego lokalu wchodził do środka ze ślusarzem, bo już kluczy (i zapewne czynszu) nie odzyskał... Ostanie parę tygodni, to już było "złote wyjście" towar ze sklepu nie był wysyłany i właściciel sklepu przepadł z pieniędzmi za niego. Plus jest taki, że sprawa dosyć świeża, kasy trochę nazbierał, ale wątpię by były to miliony, bo po bandzie pojechał tylko ostatnie kilka tygodni. Prędzej czy później Go znajdą, prędzej czy później komornik wejdzie na konta i może się za jakiś czas okazać, że coś tam zacznie spłacać... Gorzej jeśli udało mu się uzbierać kwotę sześciocyfrową, z takiego długu raczej nie będzie mu się już opłacało wychodzić... Najbardziej dziwi mnie i martwi, że strona WWW nadal istnieje i prawdopodobnie ciągle ludzie coś tam kupują...
 11. Nie ma problemu, tylko podaj w którym akapicie, bo tekst na tyle długo, że ciężko znaleźć tam ten jeden fragment...
 12. Ale Ty to robisz? Czy zleciłeś firmie dla której Dynadio jest konkurencją? Bo modyfikować możesz, możesz też to zlecać, ale robienie reklamy S16 kosztem Dynaudio w klubie Dynaudio jest niedopuszczalne i nie zgodne z tym jak funkcjonują kluby na forum. Zresztą ciekawe jaka by była reakcja w klubie s16, gdyby ktoś rozebrał ich kolumny i wrzucił foty tunningu u konkurencji? Raczej nie za dobra, patrząc na to jak zareagowano na samo wyliczenie kosztu głośników. Tak więc, proszę przyjąć do wiadomości, że na tego typu zagrywki miejsca tu nie będzie. Niech Panowie walczą normalnymi zasadami marketingu, tj. reklama, baner, targi itd. Nie marketing szeptany.
 13. Nie zagalopowałem się. Sorry Panowie, ale to nie wątek reklamowy S16.
 14. Panowie to jakiś żart? Czy Wy nie macie już w ogóle wstydu? Dopiero co dwa dni temu, była wielka burda w klubie S16, użytkownicy portalu dowiedzieli się od Pana Grzegorza Rogali, że są "chamami", moderacja dowiedziała się, że są "debilkami", a wszystko dlatego, że ktoś wyliczył koszty podzespołów kolumny s16hz, co zostało odebrana jako atak. OK, zasady klubów są takie, że nie piszę się negatywnie o marce klubowej, więc posty zniknęły na prośbę prowadzącego klubu - chociaż defacto samo wyliczenie kosztów podzespołów ciężko nazwać atakiem wg. mnie (zwłaszcza, że akurat koszty podzespołów były tam wysokiej klasy). I po tym wszystkim, załoga klubu S16, wchodzi do klubu Dynaudio, wrzuca zdjęcia produktu Dynaudio po to by poddać je publicznej krytyce, zdjęcia wykonane w warsztacie Grzegorza Rogali i na prawdę nie widzicie w tym nic złego?? Nie widzicie tu konfliktu interesu? Nie widzicie tu hipokryzji, w kontekście wydarzeń sprzed paru dni?
 15. Dzięki wielkie, wpis bardzo pomocny. Za jakieś dwa tygodnie posłucham sobie kilka Tannoyów, te powyżej 90db powinny już dawać radę z lampą. Wielką niewiadomą jest pomieszczenie, ale najpierw zrobię selekcję między poszczególnymi kolumnami, no i przede wszystkim, zastanowię się czy to moje granie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.