Jump to content

plastik1989

Moderatorzy
 • Content Count

  1887
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

plastik1989 last won the day on August 3 2017

plastik1989 had the most liked content!

Community Reputation

2255 Audioholik^2

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.simple-events.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2978 profile views
 1. wezmę rezystory, poszło PW też wezmę ---------- Chyba masz pełną skrzynkę, bo nie da się wysłać PW do Ciebie. Napisz do mnie w takim wypadku.
 2. szkoda niszczyć taki sprzęt, to już zabytek elektroniki i to w bardzo ładnym stanie... To wzmacniacz mono? Jesli tak, to oprócz garści rezystrów i kondesatorów wartych dosownie 20zl nie odzyskasz z niego za wiele. Trafo zasilające to koszt pewnie max 100zł ale by je wykorzystać musiałbyś akurat trafić z napięciem. Trafo głośńikowe jest jedno więc o ile mono Cię nie interesuje to w zasadzie do niczego takie trafo się nie przyda. Podstawki pod lampy tez kosz 30-40 zł i tyle... Jeśli kupiłe go dla lamp, to chętnie bym go od Ciebie odkupił, nawet bez lamp, po cenie jaką za niego dałeś z lampami - miałbyś lampy za darmo, nawet mógłbym Ci jakieś trafa, dławiki i inne pierdoły dać, byle byś go nie pociął na żyletki😉
 3. Żle mnie zrozumiałeś, bo wcale mi nie chodziło o to, by kupić coś z "akcentem na dół pasma" tylko by kupując wzmacniacz mieć świadomość, że te kolumny są wybredne na dole. Czyli tam gdzie uszedłby wzmacniacz z lekko poluźnionym dołem, to już w tych Dynakch nie da rady, bo one bardzo mocno wyeksponują problemy na dole. Tak samo będzie ze wzbudzającym się pomieszczeniem, trudno będzie je ujarzmić. Czy KAV500i ma coś więcej oprócz dynamiki...? Wg. mnie nie jest to wzmacniacz idealny, bo gdyby sama dynamika wystarczała do idealnego przekazu, to nikt nie słuchałby na droższym wzmacniaczu niż kav300i nawet 😉 Celowałbym w 845, ew. gm70.
 4. Niestety, nie było mnie wtedy na tym odsłuchu, ale od kilku osób słyszałem, że było to jedno z najbardziej trafionych amplifikacji Ariesów jakie słyszeli. Sam Grzesiek też chyba bardzo zachwalał tą konfiguracje.
 5. Gdybyś był z południa Polski to z moją lampą 845 oraz szybkim na dole PP kt88 pewnie dałoby się zorganizować odsłuch 😉
 6. I niesłusznie, że się obrażą bo bas z lampy może być i szybki i mocny, tyle że nie z typowej lampy SE połączonej z tymi kolumnami 😉
 7. Dużo zależy od osobistych preferencji. Są osoby które zdzierżą niedomagania na basie, ale nie przebaczą braku "muzykalności" średnicy i vice versa, osoby które cenią sobie szybkość na basie i rytm kosztem barwy. Wszystko zależy od rodzaju słuchanej muzyki i osobistych preferencji. No na pewno po przejściu z Krella (btw. jaki model?) odczujesz degradację dynamiki w dolnym paśmie.
 8. W tych trzech konfiguracjach SE, które wcześniej wymieniłem, średnica i góra SE bardzo tym kolumnom pasowała, jedynie problemem był bas. Z mocnych 845 było już całkiem OK, ale trzeba mieć świadomość, że szybkość i zejście nigdy najwyższych lotow nie będą w przypadku tak wymagających kolumn, gdy połączymy je z SE. Z wszystkich lamp, GM70 wydaje się najsensowniejszym połączeniem, bo po prostu ma najwięcej mocy, ale i tak trzeba liczyć się z kompromisem na dole pasma. Coś za coś, muzykalność i barwa kosztem szybkości i zejścia na basie. Ja z takim kompromisem mógłbym żyć, zwłaszcza gdyby alternatywą była szybkość na basie i zejście, kosztem muzykalności jak z np. Krella.
 9. Szukaj wzmacniacza z dobrze kontrolowanym basem. Te Dynki grają na prawdę fajnie, tyle że mają problem z buczącym basem w większości konfiguracji. Coś szybkiego i wyraźnie różnicującego poszczególne zakresu dołu pasma, byłoby dobrym tropem. Rzeczonego Electrocompaniament'a nie słyszałem więc się nie wypowiem.
 10. Ja słuchałem z lampą 6c33, oraz z lampą 845: mastersound 845, oraz monobloki 845 DIY (Jarexa jeśli mnie pamięć nie myli). Z mastersoundem było słabo, z DIY monoblokami było już całkiem OK - tyle że tam zasilanie było potężne i jeden monoblok ważył coś koło 30-40kg. Gm70 jest mocniejsza, gdyby był to wzmacniacz z mocnym i szybkim dołem mogłoby to być ciekawe połączenie. Ale tak między Bogiem, a prawdą to lampa SE do tych kolumn nie jest optymalnym rozwiązaniem. One jednak prądu potrzebują sporo, jeśli do słuchania spokojnego Jazzu i nie przeszkadza nam nieco spowolniony bas, to można próbować lampę SE, ale tylko te najmocniejsze IMO. Z Phastami na 6c33 zagrało fajnie ale bas był już takim misiem. Było go sporo i nie dudnił, ale szybkość i najniższe zejście - zerowe. Całościowo chyba mimo wszystko lepiej grało Phastem 6c33 niż z masertsound 845 - więc sporo zależy też od aplikacji.
 11. Mi padł taki laser, tyle że nie w Accuphase. Sprzęt miał między 10-15 lat. Ogólnie nie jest to wielki problem, bo laser oryginalny kosztował coś koło 150zł. Są też zamienniki, po 20-30 zł one działają od 3 miesięcy do pewnie kilku lat max.
 12. Sami sie między sobą umawiamy, akurat klub s16hz jest o tyle wdzięcznym miejscem, że ludzie są tu otwarci i łatwo się kontakty nawiązuje. Dam Ci znać na Pw jak coś będziemy słuchać 😉
 13. A co za problem teraz kupić laser za 200 zł oryginał, który te 10 lat pracy gwarantuje? Przy ewentualnej odsprzedaży te 200zł odzyskasz z nawiązką, a i spać spokojniej będziesz. Pare razy widziałem oferty jak ludzie sprzedawali tak stare Wadie, w zaklejonym pudełku, oryginalnym laserem kss151 - takie oferty schodziły dużo szybciej i w wyraźnie wyższych kwotach. Nie ma się co temu dziwić, potencjalny kupujący wiedział, że pomimo iż kupuje tak stary sprzęt, to nawet jak padnie najsłabsze ogniwo czyli laser, to nowy orginał kss151 pociągnie wiele lat.
 14. kupuj na zapas lasery póki są i kosztują grosze. Później, przy ewentualnej odsprzedaży nowy laser zapasowy w pudełku jest atutem.
 15. Jeśli szukasz chinczyka na lampie el34 to w takiej cenie można kupić nowy i z gwarancją... Bewitcha tego nie słyszałem, można by go Ci polecić jeśli umiesz lutować bo wiele z bewitchow wymagało poprawek...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.