Jump to content

audiofan01

Użytkownicy
 • Content Count

  2047
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

811 Bardzo dobry

About audiofan01

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6399 profile views
 1. Teraz wszystko jasne. Ślepi mają słuch wyostrzony dlatego te horny zbyt ostre dla Ciebie😀Pewnie sobie jakieś DIY wystrugałeś żeby dostroić je do tych specyficznych warunków.
 2. Jak argumentów brak to najlepiej słówek się przyczepić i oczywiście opinię najlepiej wyrobić sobie „słuchając” recenzji i oglądając zdjęcia. Gratuluję🤙
 3. Twoje posty o koncertach, SPL itp. to też w temacie?
 4. Faktycznie teraz sobie przypominam, widziałem jak głusi Japończycy wieszają sobie w swoich klitkach Everesty na suficie😀
 5. ??? Klipsch Forte III, Heresy, JBL serii HDI. To tylko z tych tańszych. [Hidden Content]
 6. Nie ma sprawy. Rozumiem przez to, że z kompresyjnymi głośnikami Klipsch/JBL nie miałeś do czynienia, a tylko powielasz usłyszane/ przeczytane opinie albo mity. Klasyka na tym forum😏
 7. Ale czy słuchałeś kiedykolwiek, że takie wyroki wydajesz i jakich konkretnie? Mogę Ci zaprezentoać moje, a Ty mi zwrócisz uwagę na tę nosowość brzmienia bo może ja przygłuchy jestem i tego nie słyszę😉
 8. One są do utylizacji. Podbarwiają (głównie nosowo). Konkretnie jakich Ty hornów słuchałeś/miałeś może? Są przecież bardzo różne podobnie jak inne głośniki. Np. kompresyjne horny w wysokich modelach Klipsh i JBL nie mają tych wad, o których piszesz.
 9. Tak też dobrze, a nawet lepiej pod warunkiem, że wzmacniacz ma opcję podłączenia dwóch zestawów kolumn.
 10. Z tego samego kanału dwóch kolumn, starej i nowej na przemian, można też jak się ma opcję mono i regulację balansu we wzmacniaczu albo nagranie mono dobrej jakości posłuchać w tym samym czasie kolumny starej i nowej kręcąc balansem, tak byłoby najlepiej.
 11. Jak już zaczniesz wymianę to zrób jedną kolumnę, najlepiej nową zwrotnicę, tak żebyś łatwo zamienił z powrotem na starą i posłuchaj na przemian z tego samego kanału kolumny ze "starą" i "nową" zwrotnicą. Jedyny sposób żeby się przekonać czy warto to robić, bo jak zrobisz dwie naraz to już nie będziesz miał okazji posłuchać szybko na przemian. Jeśli tak zrobisz jak radzę to opisz wrażenia, bardzo jestem ciekaw efektów, przyda się dla innych, których też korci taka zabawa.
 12. audiofan01

  The Doors

  Moja przygoda z The Doors to lata 80-te. Jeszcze wtedy słabo obeznany z ich dyskografią, rzuciłem się w komisie na pierwszą napotkaną płytę i była to ...... Full Circle i dopiero w domu zorientowałem się, że to już bez Jima, a jedynym utworem z tej płyty, który mi się wtedy spodobał to oczywiście Mosquito. Do dzisiaj mi się chce z tego śmiać jak sobie przypomnę jak się nadziałem. Oczywiście teraz od dawna mam wszystko i słucham od czasu do czasu. Byłem też na koncercie na Torwarze w 2004 z Ianem Astburym z Cult i mimo tego, że Torwar akustycznie kiepski i Astbury to nie Morrison to koncert by
 13. Pewnie ma ok. 30 lat, jak kondensatory, potencjometry itp. było coś wymieniane? Może kupię synowi na początek przygody z audio bo konstrukcja wygląda solidnie tylko nie wiem czy można trafić w dobrym stanie. Mam też z tego okresu gramofon kenwooda KD 8030 i jest jak nowy.
 14. Możesz zdradzić jakiego wzmacniacza obecnie używasz, albo jakie znasz czy używałeś, które spełniały Twoje oczekiwania? Serio, a uprzedzając pytanie, ja obecnie mam Yamahę drugą z kolei, wcześniej kilka xindaków, nad, dussun, generalnie same tranzystory za wyjątkiem jednej hybrydy, po której wyleczyłem się z lamp bo wpadłem w pulapkę ciągłego żonglowania lampami, poszukiwaniem NOS-ów itp.
 15. Dochodzą jeszcze rozmiary, przekrój w kształcie koła i kształ cylindra jest optymalny i toroidy o takich samych parametrach jak EI łatwiej upchać w obudowie. Nie wiem jak z wibracjami, w której konstrukcji łatwiej je okiełznać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.