Jump to content

Lech36

Użytkownicy
 • Content Count

  13960
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Lech36 last won the day on February 29

Lech36 had the most liked content!

Community Reputation

17619 Dziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

18347 profile views
 1. Nie wiem. A dlaczego miałby Tobie coś udowadniać? To Ty stawiasz tezę, więc musisz ją udowodnić. Tyle dyskusji i na koniec okazało się że Ty i Twój znajomy profesor jesteście nieprzygotowani do prezentacji Waszych odkryć, tzn, profesor odkrył, Ty lansujesz.
 2. Przecież Ty też nie wiesz. Jakbyś wiedział to byś potrafił przedstawić przykłady praktyczne na których byłoby słychać różnicę pomiędzy nagraniem z prawidłową charakterystyką fazową a potem na tym samym nagraniu po włączeniu filtra dolnoprzepustowego np. 20-25 kHz który "skaszani" tą charakterystykę. W czym problem? Przecież to proste. Włączasz filtr i słyszysz różnicę albo i nie słyszysz. Twój znajomy profesor takie próbki powinien posiadać już od dawna skoro tak skrupulatnie bada temat. W zasadzie takie próbki to powinna być podstawa do badań. To taki jak np. na płytach w/w P. Barber.
 3. 'Purple' najpierw przykłady potem może dalsza dyskusja. Też już Tobie kiedyś, dawno temu pisałem.
 4. Nigdy nie będą akustycznie autentyczne przy odtwarzaniu z dwóch głośników w akustyce pokoju odsłuchowego. Już kiedyś rozmawialiśmy na te tematy.
 5. Możliwe, nie potrafisz tego udowodnić. Pównież Twój znajomy profesor też nie potrafi tego udowodnić, a świetnie zrealizowane nagrania zdarzają się na CD bez udziału postulowanych przez Ciebie środków. Wystarczy staranność w realizacji i danie odpowiedniej ilości czasu inżynierom na dopieszczenie rejestracji.
 6. Jakby znajdowały się rękach PiS to na pewno by ponosiły odpowiedzialność za bankructwa ocenianych przez nie firm i PiS wypłacałby im odszkodowania ;-).
 7. Jest, ale przyczyn tego jest bardzo wiele i czasem wcale w filharmonii nie jest obecny dźwięk który nam się podoba bardziej od tego w domu mimo że tam jest oryginał a w domu okraszona efektami (zarejestrowanymi) kopia/rejestracja tego oryginału. Wszystko już było omawiane na forum.
 8. W filharmonii też jest, chyba że jesteś jakimś cyborgiem i umiesz ten swój filtr wyłączyć będąc w filharmonii.
 9. I co z tego? W Twoim organie odbioru dźwięków też jest zainstalowany filtr dolnoprzepustowy o granicznej wartości niższej niż 20 kHz (przypuszczam że nawet dużo niższej niż 20 kHz). Jak chcesz go wyłączyć ;-)?
 10. Ty chyba dalej nie zrozumiałeś jak tworzy się TIM. Dawaj te nagrania zrobione wg. transformaty Laplace'a ;-). Przykłady praktyczne są potrzebne.
 11. Lech36

  Który DAC wybrać?

  Np audiofilską wyobraźnią ;-).
 12. A my dalej nie mamy podstawowych środków ochrony nawet dla ratowników. Co nam po amerykańskim szpitalu który gdzieś wpłynął.
 13. Mnie nauczyli Chińczycy jak postawić ogromny szpital w krótkim czasie a to chyba bardziej skomplikowany temat jak produkcja maseczek, rękawic jednorazowych i ubrań ochronnych. W państwie PiS stawia się jednak głównie na siłę wyższą która według wiary powinna nas ochronić, no może nie wszystkich, ale na pewno tych z lepszego sortu.
 14. Prezes też ma. Czyżby Prezes to było nowe wcielenie......... ;-). W końcu też jest w końcowej fazie życia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.