Jump to content

Lech36

Użytkownicy+
 • Content Count

  15238
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Lech36 last won the day on February 29

Lech36 had the most liked content!

Community Reputation

21010 Dwudziestotysięcznik

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

23550 profile views
 1. Oczywiście bo jitter w dzisiejszy czasach nie stanowi problemu dla współczesnych przetworników i nie wiem jak słaby/uszkodzony musiałby być przetwornik żeby coś usłyszeć. Zresztą można to sprawdzić we własnym zakresie bo na forum jakiś czas temu był link do testu w którym były próbki z różną zawartością jittera, trzeba poszukać w archiwum.
 2. Przeceniasz możliwości ludzkiego słuchu, który jest bardzo ułomny i łatwo podlega złudzeniom akustycznym.
 3. Wykaże jak na skutek tego zjawiska znikną lub przesuną się jakieś próbki. Porównywane pliki będą się różnić.
 4. Nie mam tak dobrej aparatury żeby to zrobić, dlatego zaproponowałem kontakt z ASR. Możliwe że nie będzie trzeba niczego wysyłać tam bo sieciówki to dosyć dostępna rzecz i ten człowiek z ASR na pewno nie będzie miał problemu ze zorganizowaniem takich pomiarów. Zapisz się na tamtejsze forum i pogadaj z nim. Dużo ludzi podpowiada mu tam kierunki badawcze. Żeby przystąpić do jakiejś próby trzeba widzieć w niej sens a ja sensu w amatorskich próbach z sieciówkami nie widzę, ale być może że oprócz tego że jestem "głuchy" to może też jestem "ślepy" 😉 ?
 5. Uwzględniają, jest na to test wielotonowy stosowany do określenia wzajemnego wpływu wielu częstotliwości wchodzących na wzmacniacz jednocześnie. Na ASR stosują chyba 32 częstotliwości jednocześnie. Absurd to raczej wsłuchiwanie się w zmiany wnoszone przez sieciówki.
 6. Zacznij takie zaproszenie od przedstawienia wpływu sieciówki na sygnał na wyjściu wzmacniacza. Możesz zaproponować to redaktorowi forum ASR. On dysponuje bardzo dobrym sprzętem który mierzy do bardzo niskich poziomów. Sprzęt który ma być pomierzony (np. sieciówki) trzeba mu wysłać, niestety do USA. Gość wygląda na otwartego na nowe wyzwania, sieciówek chyba jeszcze nie przerabiał. Jak test techniki u niego wykaże wpływ sieciówki na sygnał audio na wyjściu np. wzmacniacza to można wrócić do zaproszenia na test. W innym przypadku to strata czasu.
 7. Przy takim podejściu jak w tym poprzednim Twoim poście na pewno. I tak trzymać 🙂. Pamiętaj tylko że używasz niedobrych kolumn (monitorów) aktywnych które na tym forum są "pod kreską" 😉.
 8. Sound, minęło tyle lat od poprzednich dyskusji na ten temat a Ty ciągle swoje. Rób jak chcesz, najwyżej stracisz trochę kasy na dojście do właściwych wniosków, albo ciągle będziesz ją tracił na np. "grające" bezpieczniki sieciowe z powodu braku umiejętności dojścia do logicznych wniosków 😉.
 9. Przy takim podejściu można zamknąć dyskusję bo zaczyna się robić bezsensowna. Efekt różnicy wynikający ze zjawiska akustycznej filtracji grzebieniowej jest jak najbardziej słyszalny, ale przypisanie tej różnicy sprzętowi jest dyletanctwem.
 10. To częste zjawisko wśród hobbystów, sprzęt neutralny jest często nielubiany. Trzeba tylko się zastanowić co jest przyczyną takiego paradoksu.
 11. W teście różnicowym muszą wyjść, to chyba oczywiste. W innych testach porównawczych często duży udział mają te zjawiska poza sprzętowe które mogą zaburzyć porównanie a tych zjawisk nie da się przypisać sprzętowi co często zdarza się w porównaniach nie uwzględniających procedur robionych "na wiatr".
 12. Ja nie twierdzę że wszystko gra tak samo, ale potrafię określić tylko oglądając pomiary czy będą różnice które można usłyszeć czy ich nie będzie. Potrafię też dojść do tego co wpływa na tworzenie się różnic w domenie techniki. Zapoznałem się też ze zjawiskami akustycznymi leżącymi poza porównywanym sprzętem, które często wpływają na postrzeganie brzmienia przy porównaniach na słuch wpływając na obiektywność całego porównania.
 13. Nie warto spadać lepiej zostać i się próbować podciągnąć z audio hobby wiedzy. Ja tak na początku robiłem. Jak zacząłem czytać forum to dopiero zdałem sobie sprawę że mam duże obszary słabej wiedzy z zakresu hobby. Szczególnie interesowały mnie szczegóły dotyczące zapisu i odczytu cyfrowego. Dzięki Kolegom dobrze znającym zagadnienia całkiem nieźle się podszkoliłem za co jestem im wdzięczny. I nawet nie pytałem ich o nic tylko czytałem. Teraz mam prawie pełne zrozumienie wielu zagadnień nie tylko dotyczących dźwięku odtwarzanego przy pomocy domeny cyfrowej, ale np. pewne teorie krążące po foru
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.