Jump to content

Lech36

Użytkownicy
 • Content Count

  14722
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Lech36 last won the day on February 29

Lech36 had the most liked content!

Community Reputation

20087 Dwudziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

22442 profile views
 1. Tak bywa nawet w domach jednorodzinnych zamożnych ludzi. Jeden z moich kolegów poprosił kiedyś o propozycję jakiegoś w miarę wypasionego sprzętu do jego salonu. Sprzęt jak sprzęt, coś się dobrało, ale problem pojawił się przy kolumnach. Salon był bardzo nieustawny a próba przekonania kolegi o zmianie ustawienia mebli natrafiała na ostry opór ponieważ wnętrze projektował specjalista od wnętrz i to ustawienie było nietykalne. Skończyło się na systemie 2+1 czyli dwa cienkie słupki +sub firmy Revox. O dziwo grało to całkiem przyzwoicie mimo koszmarnego ustawienia i bardzo nietypowej wielkości (wys
 2. Prawdziwy audiofil walczy o każdy procent a tych przydzielono w pierwszym wpisie dla wzmacniacza i źródła (cyfrowego chyba) pięć 😉. I gra w domu. ale są hobbyści którzy w domu mają specjalny pokój do słuchania muzyki i ten pokój nazywany jest w żargonie "odsłuchowym" 😉.
 3. I jeszcze ilość spożytych środków rozszerzających naczynia krwionośne w obrębie receptorów odpowiedzialnych za odbiór bodźców dźwiękowych 😉. Z tym że musi mieć techniczne podejście do tej części hobby która opiera się na testowaniu porównawczym, inaczej jest mała szansa na prawidłowe wnioski.
 4. Powoli już ten ostracyzm odchodzi i widzę że nawet pomiarowcy na różnych forach dopuszczają użycie equalizerów do wyrównania charakterystyki w miejscu odsłuch do możliwie płaskiej. Pewnie niedługo będzie akceptacja tego że ta charakterystyka nie musi być płaska co już często jest stosowane w kolumnach domowych które często mają charakterystykę konturową. W kolumnach nie widać że coś jest podkręcone więc audiofila tradycjonalisty (taki co lubi żeby było możliwie płasko) to nie boli.
 5. Ci co używają końcówek lampowych takiej barwy często używają nawet tego nie wiedząc, czyli jak nie wiesz że używasz barwy to jest w porządku a jak wiesz że używasz to może być w pewnych kręgach naganne. W jaki sposób powstają we wzmacniaczach końcowych zjawiska podobne do regulacji barwy w złożeniu z kolumnami było opisane w jednym z wątków na AS.
 6. Czyli można używać np. barwy dźwięku i innych tego typu regulacji. Jeżeli sprawiają przyjemność to czemu tego unikać? 😉
 7. O "kurna" ciemnogród w natarciu. Ciekawe do czego to doprowadzi. Każdy fundamentalizm gromadzi osobników ze skrzywieniami w domenie psychiki.
 8. Pomieszczenie to częsta przyczyna kiepskiej oceny brzmienia. Znam pomieszczenia w których niewiele można było zrobić szybkimi metodami w celu poprawy sytuacji. Znam też pomieszczenia w których nawet kolumny Tonsilu brzmiały zjawiskowo o ile nie było lepszego punktu odniesienia. Ci co mają kiepskie pomieszczenie i brak możliwości zmian akustycznych mogą się zniechęcić do audio hobby.
 9. Warto zastanowić się dlaczego masz taką opinię i czy na pewno to granie jest prawidłowe. To że Tobie sprawia przyjemność nic nie znaczy dla otoczenia, to tylko Twoja subiektywna opinia. Doświadczony audiofil, rozumiejący technikę po usłyszeniu jakichś nieprawidłowości od razu zastanawia się jakie mogą być tego przyczyny. Taki który techniki nie rozumie przyczyny zwala na pierwszy z brzegu element toru, np. na kable.
 10. Soft do obsługi się raczej nie zmienia, może się niestety zmieniać system operacyjny w urządzeniach mobilnych i to czasem jest problem. Ale jaką przypuszczalną przyczynę takiego odbioru muzyki wskazałeś na podstawie tego jednego odsłuchu?
 11. I co wyznaczyłeś/uznałeś za przyczynę tej chęci "puszczenia pawia"? Pilotem też można, ale na tablecie wygodniej bo masz pod ręką spis zawartości dysku i info o pliku. Wybierasz sobie wg fantazji i upodobań muzycznych.
 12. Jak do tematu podchodzą technicznie to pewnie tak. Musiałbyś sprecyzować o co chodzi w tym przypadku. CD to format ze swoimi cechami, format uznawany za podstawowy bezstratny. To jest prawda przy uwzględnieniu możliwości ludzkiego słuchu.
 13. P.S. Widzę że schemat jest w pierwszym wpisie
 14. Test różnicowy na plikach nie podlega w/w cechom wyboru. To porównanie techniki. Jak plik jest ten sam to na tym samym przetworniku nie może inaczej grać. Chyba że wykonujemy test porównawczy metodami stosowanymi przez audiofilów czyli głębokiego wsłuchiwania bez zasad i procedur, wtedy mogą decydować inne czynniki. To są porównania subiektywne. Mają wartość tylko literacką.
 15. Ja zwróciłem, nawet kiedyś wklejałem w jakimś wątku jego schemat, chodzi oczywiście o tytułowego "bohatera" czyli A500. U Acoustata i u Haflera nazywają tą topologię Trans Nova. Ciekawa bo nie wymaga wysokiego zasilania stopni napięciowych końcówki. Dopiero tranzystory końcowe i ich bezpośrednie sterowanie wymagają pełnego projektowanego zasilania. Pewną wadą tego rozwiązania jest że kondensatory zasilacza biorą udział w ścieżce sygnałowej bezpośrednio. Nie jest to jednak istotna wada a taką topologię cechuje możliwość uzyskania bardzo dużego DF i SR wzmacniacza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.