Jump to content

Lech36

Użytkownicy
 • Content Count

  12960
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Lech36 last won the day on July 8

Lech36 had the most liked content!

Community Reputation

13970 Dziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

14818 profile views
 1. Lech36

  Audio mity

  "Ucho" potrafi oszukać właściciela ;-). Hobbyści audio nie chcą o tym pamiętać/wiedzieć.
 2. Lech36

  Audio mity

  Oni zapewne to odkryli i odkrywają, ale działania marketingowe nakazują im nie dzielić się takimi wiadomościami z czytelnikami, choć sporo piszą z czego można wyciągać właściwe dla siebie wnioski, trzeba tylko umieć i mieć odrobinę wiedzy w temacie. "Hajendowiec" na pierwszym miejscu postawiłby słuch, wiedza z reguły jest bez znaczenia.
 3. Lech36

  Audio mity

  Recenzent ma swoje zadanie do wykonania i trzeba to zrozumieć. Recenzja może być bardzo cenna nawet dla bardzo zaawansowanego hobbysty, pod warunkiem że wie się na jakie elementy recenzji zwrócić uwagę. Polecam głównie pomiary które są obecnie podstawą recenzji.
 4. Lech36

  Audio mity

  O zakupach decyduje przede wszystkim wiedza i może trochę słuch hobbysty ;-).
 5. Lech36

  Audio mity

  Warunków nikt nie kwestionował ani nikt nie wniósł poprawek oraz uzupełnień.
 6. Lech36

  Audio mity

  Parę linijek wcześniej 'malikali' przypomniał mój stary wpis z zestawem warunków, które obowiązują do maksymalnego zbliżenia się do obiektywnego wykonania testu porównawczego, wystarczy się do tego stosować. Oczywiście jak znajdziesz jakąś potrzebę uzupełnienia tej procedury to możesz ją zaproponować. A słyszałeś o "wyrównywaniu" poziomów na tzw. "godzinę" na gałce potencjometru głośności stosowaną przez niektórych hobbystów? Im się też wydaje że wyrównali poziomy. Ciekawie w tym wątku to już było od dawna a poruszane przez Ciebie problemy już dawno wielokrotnie omówione. Powtarzanie tego wydaje się być mało sensowne, powinieneś przejrzeć wątek choć wiem że przy tej objętości to nie jest łatwe.
 7. Lech36

  Audio mity

  Nie wszyscy to wiedzą a poziom porównawczy obu urządzeń nie może być tylko "taki sam", musi być dokładnie taki sam. I jeszcze jedno, nie wiem czy tym powyższym zdaniem nie obraziłeś paru hobbystów ;-), którzy do wyrównania poziomów jak i innych czynników niezbędnych do wykonania możliwie obiektywnego odsłuchowego testu porównawczego nie przywiązują wagi. Nie sądzę aby byli nienormalni na umyśle ;-). Pewnie o ich oporze decydują inne czynniki niż chęć poznania możliwie obiektywnego wyniku testu porównawczego wykonywanego w domenie słuchu.
 8. Lech36

  Audio mity

  Te procedury są dla ludzi chcących uzyskać możliwie obiektywne wyniki odsłuchowych testów porównawczych.
 9. Lech36

  Wplyw kabla na scene

  Zysk najwyższy jest przy obudowie zamkniętej. To najprostszy rodzaj obudowy.
 10. Lech36

  Wplyw kabla na scene

  Wzmacniacze w tych kolumnach mają strykturę symetryczną typu D'Agostino, tranzystory wyjściowe takie jak wtedy miałem pod ręką (zalegały magazynek podręczny) TIP2955/3055, zasilanie +/-40 V, zwrotnica 24dB/okt wykonana najprostszą metodą z buforami impedancji (wtórnikami) na pojedynczych tranzystorach przed każdym filtrem. Najciekawsze jest to że proponowałem koledze kupienie czegoś aktywnego z obecnej produkcji a on uparł się że będzie odnawiał właśnie te moje byłe. Wymienił fornir na nowy dopasowany do mebli które stoją w tym samym pomieszczeniu, specjalnie sprowadzany z Italii. Twierdzi że bardzo mu ta dłubanka odpowiada. Kolumny te robiłem w ramach eksperymentu w którym chciałem sprawdzić czy w układzie aktywnym z bardzo porządnymi wzmacniaczami można zrobić coś bardzo ciekawego używając głośników firmy Tonsil. Eksperyment z Tonsilami zupełnie się nie powiódł (całkowita porażka), ale Visaton i Audax które zostały użyte następnie przyniósł bardzo zaskakujące pozytywnie efekty jakościowe. Używałem wtedy od kilku lat Yamah NS590 zasilanych końcówką wzorowaną na Haflerze DH220 (mosfet) i te aktywne dłubanki zdecydowanie lepiej spisały się od tego pasywnego zestawu. To była próba przetarcia się (zdobycia doświadczenia) przed budową docelowego zestawu aktywnego którego używam do dzisiaj. To czemu występuje w 90 a może nawet 95%-ach kolumn produkowanych na świecie. Musisz zacząć przekonywać producentów że błądzą.
 11. Lech36

  Wplyw kabla na scene

  Salonik może mieć inny cel, bardziej oparty o technikę a nie o voodoo.
 12. Lech36

  Wplyw kabla na scene

  Zawsze w "Audio mitach" możesz przedstawić swój punkt widzenia/słyszenia poparty jakimiś technicznymi argumentami.
 13. Lech36

  Wplyw kabla na scene

  Zgadza się, "wierzący" jednak powinni założyć klub wierzących.
 14. Lech36

  Wplyw kabla na scene

  To załóż klub kablarzy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.