Jump to content

Lech36

Użytkownicy+
 • Posts

  26441
 • oraz w archiwum

  4607
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Lech36 last won the day on February 29 2020

Lech36 had the most liked content!

Reputation Całkowita

23010 Dwudziestotysięcznik

Audiostereo

5332

Bocznica

17678

1 Follower

Recent Profile Visitors

Lech36's Achievements

 1. Lech36

  Audio mity

  Nie namówisz mnie do samooceny czy samo-klasyfikacji 😉. Od szufladkowania są tu lepsi eksperci. "Wynaturzeń tego hobby", ciekawie brzmi 😉. Nie zauważyłem żeby ktoś się naigrywał, chyba że audiofil przegina w kierunku voodoo to wtedy co innego.
 2. Dokładnie, dopiero jak siądą na miejscu do słuchania na sali to wszystko lub prawie wszystko się zmienia.
 3. Lech36

  Audio mity

  Widać jestem mało inteligentny i trzeba w tłumaczeniach mi różnych rzeczy stosować jak najprostsze formy wypowiedzi, to jak jest z tymi zlotami w "Krzyżu Wielkopolskim"?
 4. Lech36

  Audio mity

  Musisz się sam zastanowić dlaczego, ja Tobie nie podpowiem tego. Trzeba czasem umieć spojrzeć krytycznie na własne poglądy w niektórych sprawach. W pytaniu "co tą zloty w "Krzyżu Wielkopolskim?" nie ma logiki? Jesteś pewny że ja Ciebie z czymś kojarzę?
 5. Lech36

  Audio mity

  Słowo "byli" Ty kojarzysz z własnymi wyobrażeniami o audio. Tymi opartymi w wierze voodoo. 😉
 6. Lech36

  Audio mity

  Od voodoo, czy od techniki? To O.K. To jest trudno oddzielić w miejscu gdzie obowiązuje wolność słowa, ale pewnie to już niedługo skończy się.
 7. W punkt 😉. Tylko że niewiele z nich wynika dla tego co jest na wyjściu urządzenia. Dawałem przykłady dla końcówek mocy takich konstrukcji. Obie z przykładu były w klasie audiofilskiej. Na jakiej podstawie jest to ustalane? Audiofilskiej czy technicznej? Pytanie, co zależy (technicznie) od tej "zaawansowanej konstrukcji wypracowanej przez lata"? Kiedyś znajomy, który długo mieszkał w Australii podawał mi orientacyjny wzrost ceny od producenta w Japonii do sklepu w Australii. Współczynnik był powalający, ale oczywiście nie dotyczył wszystkich grup sprzętowych.
 8. Lech36

  Audio mity

  Strasznie skomplikowany przewód myślowy, jestem pod wrażeniem. Innowacyjność i voodoo-innowacyjność to dwa różne zagadnienia wymagające oddzielnego podejścia do nich. Pod jakim względem są rzeczowi?
 9. Lech36

  Audio mity

  Dzięki, znam i regularnie tam zaglądam, to świetny portal, bez voodoo 😉. Co to są zloty w "Krzyżu Wielkopolskim"?
 10. Lech36

  Audio mity

  Innowacyjność w audio dotyczy głównie zakładek o nazwie "audio-voodoo" i "marketing".
 11. Lech36

  Audio mity

  Ale chyba można zapoznać się gdzieś z osiągnięciami tych ludzi tak żeby można było ocenić na ile są odkrywcze?
 12. Lech36

  Audio mity

  Czyżby kolejny audio mit 😉? Niech się zgłoszą do jakichś znanych zachodnich firm produkcyjnych ze swoimi innowacjami. Będziemy dumni jak jakieś nazwisko z Polski pojawi się w reklamie jakiegoś wybitnego sprzętu grającego. Oczywiście można też to zrobić z Polski, ale my jesteśmy mocni tylko w auto lansie 😉. Z dojściem do produkcji, która zdobędzie uznanie na świecie jest już gorzej.
 13. Lech36

  Audio mity

  To jeden z wielu paradoksów świata audio hobby.
 14. Lech36

  Audio mity

  Jak jest z wysokimi zniekształceniami to zdecydowanie nie jest przyjemnie. Przynajmniej ja to tak odbieram, ale ja jestem pewnie jakiś odmieniec 😉. Dlatego nie należy zbyt często słuchać głośno. Niestety dotyczy to też koncertów na żywo które czasem też mają zbyt wysoki poziom głośności w niektórych fragmentach obszaru widowni. Najgorsi są jednak niedouczeni, bez wyobraźni prezenterzy dyskotekowi, ale cóż jak człowiek jest młody to mu duże i bardzo duże głośności imponują, najczęściej do tego z dużą ilością harmonicznych.
 15. Lech36

  Audio mity

  Odczuwalna głośność przy niskich zniekształceniach zarówno elektroniki jak i sterowanych bezpośrednio głośników powoduje bardzo wysoką przyjemność słuchania pomimo tego że jest głośno. Na opisywanym kiedyś przeze mnie koncercie Johna Scofielda przed samym koncertem grali z kolumn będących na wyposażeniu sali jakiś materiał z prawdopodobnie płyty. Jakość dźwięku była tak tragiczna że aż zacząłem się zastanawiać czy nie wyrzuciłem w błoto pieniędzy za bilet, na szczęście na koncercie właściwym wszystko było wręcz genialnie pod każdym względem, techniki też.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.