Jump to content

Lech36

Użytkownicy
 • Content Count

  15021
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Lech36 last won the day on February 29

Lech36 had the most liked content!

Community Reputation

20563 Dwudziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

23125 profile views
 1. Lech36

  Audio mity

  Nie badam różnicy w przewodach ze względów teoretycznych, to samo dotyczy plików gęstych które w domenie ludzkiego słuchu nie wnoszą już niczego w stosunku do podstawowego pliku 44.1 kHz, ale gęstość na pewno działa na wyobraźnię i po lekkiej korekcie masteringu w pliku gęstym u hobbysty może wystąpić reakcja euforyczna. Oczywiście różnicę często można odnotować, ale nie ze względu na zmianę formatu w górę tylko na te retusze masteringowe.
 2. Lech36

  Audio mity

  Można, ale nie trzeba, można postępować tak jak przy pasywnych ale z większą precyzją i z możliwością wprowadzania drobnych korekt do całości. Te drobne korekty w układach pasywnych to spory problem, choć z drugiej strony drobne korekty raczej nie wnoszą znaczących zmian w brzmieniu. Co najwyżej retusze.
 3. Lech36

  Audio mity

  Farmazony o układach aktywnych piszą inni na tym forum nie ja.
 4. Lech36

  Audio mity

  Nie sądziłem że w tematach technicznych dotyczących układów aktywnych Kolega jest aż tak ograniczony w wiedzy z dziedziny techniki. Nic nie znacząca mantra ale brzmi logicznie? To zdanie jest niezbyt logiczne.
 5. Lech36

  Audio mity

  No to przeanalizujmy, czy wzmacniacz potrzebuje cewek, oczywiście nie. Czy wzmacniacz potrzebuje kondensatorów w torze sygnałowym, oczywiście że nie. Oporniki raczej muszą być, bez tego nie będzie działać żaden wzmacniacz, chyba że transkonduktancyjny w którym oporników praktycznie nie ma. Wejście układu (różnicówka) TDA7293/7294 jest tak zbudowane. W mojej zwrotnicy DSP zbudowanej na bazie DCX2496 z modem holenderskim J. Diddena też nie ma kondensatorów w torze sygnałowym no i oczywiście cewek też nie ma a zwrotnica działa perfekcyjnie. W końcówkach mocy też często nie ma kondensatorów w torz
 6. Lech36

  Audio mity

  W przypadku układów aktywnych i pasywnych używane są argumenty techniczne, argumenty odsłuchowe są drugorzędne bo są tylko subiektywne. Te techniczne są obiektywne, ale widać nie wszyscy to potrafią pojąć, zdarza się.
 7. Lech36

  Audio mity

  W przypadku bezpośredniego połączenia wzmacniacz głośnik, bez pośrednictwa cewek, kondensatorów i oporników to może być prawda. Człowiek techniczny to wie. Tak, bo tam porównywano zestaw głośnikowy pasywny z identycznym zestawem głośnikowym aktywnym. Nieczęsto zdarza się taka możliwość. Artykuł nie był fantazyjny, był raczej rzeczywisty, choć może to niektórym hobbystom nie przypaść do gustu.
 8. Pod tymi prześcieradłami są jakieś pomniki?
 9. Tacy jak w/w są potrzebni PiS do zrealizowania planu demolki dla Polski.
 10. Lech36

  Audio mity

  Połączenie wzmacniacz głośnik to zasadnicza różnica pomiędzy zestawem aktywnym a pasywnym.
 11. Lech36

  Audio mity

  Problemem jest przekonać hobbystów umocnionych na swoich pozycjach poglądowych że to kolumna aktywna jest wyznacznikiem jakości a nie kolumna pasywna. Chodzi oczywiście o porównanie dwóch identycznych zestawów, jeden pasywny drugi aktywny jak w tym przykładzie: [Hidden Content],aktywne-zestawy-lipinski-sound-porownanie-koncepcji-wywiad?utm_content=&utm_campaign=Wiosenne%20rozmowy%20o%20audio%20-%20Lipi%C5%84ski%20%2F%20Skulimowski.%20&utm_term=info%40baltlab.pl&utm_source=Newsletter&utm_medium=email
 12. Lech36

  Audio mity

  Twierdzisz że połączenie bezpośrednie wzmacniacza z głośnikiem jest gorsze od połączenia przez cewki i kondensatory? To daje pojęcie o stanie wiedzy technicznej osoby piszącej takie zdanie.
 13. Lech36

  Audio mity

  Wierzę że Kolega ma duże doświadczenia w dziedzinie praktyki audio, choć z tekstów które Kolega tu wkleja to nie wynika.
 14. Lech36

  Audio mity

  Coś w tym może być, mam trzy systemy aktywne a ludzie mający doświadczenie wiedzą że to najwyższa technicznie półka, choć w grupie zestawów aktywnych też można wyselekcjonować klasy, a w przypadku moich zestawów bałbym się je klasyfikować w najwyższej klasie, co najwyżej w średniej wyższej (dotyczy tego mojego najlepszego zestawu). Tak że spokojnie, działam w ramach rozsądnych budżetów 😉. Nawet bardzo rozsądnych, mimo że nie muszę, ale wiedza nie pozwala mi na inne działanie. Myślę że tu na forum można znaleźć lepszych "mistrzów" w dziedzinie technicznych procedur niż moja skromna o
 15. Lech36

  Audio mity

  Czemu tak sądzisz? Rozmowa o technicznych zaletach jednego czy drugiego sprzętu/systemu w połączeniu ze zjawiskami akustycznymi i psychoakustycznymi nie wymaga posiadania jakiegoś drogiego hi-enda tylko pewnej podstawowej wiedzy technicznej o swoim hobby.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.