Jump to content

Lech36

Użytkownicy
 • Content Count

  12841
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Everything posted by Lech36

 1. Lech36

  Audio mity

  To forum, autor 'misiomor'. Tekstu źródłowego musisz poszukać sam lub poprosić kolegę 'misiomor'-a o wskazanie odpowiedniego tekstu lub powtórzenie tych rzeczowych rachunków które wtedy zrobił.
 2. Lech36

  Audio mity

  Oczywiście że nie ma: https://ftp.osuosl.org/pub/xiph/video/Digital_Show_and_Tell-360p.webm
 3. Lech36

  Audio mity

  Już kiedyś ktoś robił rachunki porównując molekułę winylu do próbki cyfrowej. Większą dokładność opisu obwiedni oferuje CD niż winyl.
 4. Lech36

  Audio mity

  Świetny przyrząd pomiarowy z tych Twoich kolumn. Powinieneś zacząć je produkować w tym charakterze ;-).
 5. Lech36

  Audio mity

  Niestety taki sprzęt jest trochę niepraktyczny w domu, ale może są tacy co mają odpowiednie warunki na taki. Zwłaszcza po odfiltrowaniu tych schodków. Nawet na LP ich nikt nie zauważa mimo takiego wysokiego pasma przenoszenia tego systemu
 6. Lech36

  Audio mity

  No to czemu przekonujesz w różnych wątkach o zaletach kolumn aktywnych i też takie kupiłeś sobie. Przecież wielu hobbystów na tym forum twierdzi że pasywne są lepsze a nawet jeden z hobbystów w sąsiednim wątku (LP kontra CD) stwierdził że "im gorzej tym lepiej". Nie wiesz przypadkiem kto to był ;-)?
 7. Lech36

  Audio mity

  Chodzi o to żebyś za lepszy uznał sprzęt który rzeczywiście jest lepszy a nie ten który np. głośniej gra. Tak się zastanawiam ile razy trzeba to powtarzać żeby zostało zrozumiane?
 8. Lech36

  Audio mity

  Twój sposób rozumowania zadziwia, ale nie pierwszy raz, więc spoko.
 9. Lech36

  Audio mity

  No i wszystko jasne, życzę przyjemnej zabawy z porównywaniem. Teraz już wiem dlaczego "Wielkopolski test ABX" wypad tak jak wypadł. Procedury są do wiarygodnego porównywania sprzętu a nie do słuchania muzyki.
 10. Lech36

  Audio mity

  To napisz kolego jeszcze coś na temat procedur które stosujesz przy porównywaniu sprzętów. Może staniesz się bardziej wiarygodny.
 11. Widzę że tendencja jest powszechna. Podejrzewam że chodzi o tuszowanie błędów popełnianych przez muzyków. Ci od jazzu nie mają takich decybelowych inklinacji, choć też grają głośno. Scofild był perfekcyjny w tym względzie. Widać zależy to od klasy muzyków.
 12. Zawsze żeśmy się rozumieli tylko nie było materiałów pokazowych pokazujących wyższość nagrań z szerokim pasmem od tych z pasmem do 20 kHz i to był problem. Oczywiście dalej jest to problem, jak zostanie praktycznym pokazem wyjaśniony to można powrócić do analizy zagadnienia. Ja po prostu w te Twoje teorie nie do końca wierzę, ale ze względu na stwierdzony brak na rynku nagrań z poszerzonym do np. 50 kHz pasmem zostawiam sobie margines na wątpliwość.
 13. Niekoniecznie, zależy od masteringu pod analogową produkcję.
 14. Ja reprodukuje poprawnie (systemy z pasmem do 40 - cyfra i 100 kHz- analog), ale nie wiem czy są nagrywane poprawnie (np. dostępne pliki powyżej 16/44,1, np. 24/96-192). Chyba z ustaleń wynikało że poprawnych realizacji, spełniających twoje teorie nie ma.
 15. W ogóle jedne płyty brzmią lepiej a inne gorzej, zależy to klasy inżynierów od masteringu i ustawienia mikrofonów w trakcie realizacji nagrania. To nic nadzwyczajnego. Tu masz wytyczne producenta dotyczące analogu: https://wmfono.pl/data/uploads/specyfikacje/zalacznik_do_owh_zdn-10-maja_final.pdf
 16. Może zostały ocenzurowane ;-))). Poważnie? Naprawdę nie widzisz różnicy, no to rzeczywiście nie ma o czym rozmawiać.
 17. Najlepiej w tym przypadku zapoznać się z płytą testową firmy Chesky "Audiophile test vol. 1". Test z tamburynem oddalającym się od mikrofonu daje wiele informacji jak może być budowana lokalizacja.
 18. A znasz możliwości płyty LP?
 19. Na początku płyty pasmo może przekroczyć teoretycznie 20 kHz (z reguły to praktycznie ca. 16 kHz, dla 33,3 obr/min) a pod koniec płyty nie przekracza 14 kHz. To wynika z warunków technicznych systemu LP. Są jeszcze inne techniczne uchyby.
 20. Są tacy co twierdzą że szybkie transjenty, te z instrumentu o widmie powyżej 20 kHz są słyszalne w paśmie akustycznym. To znaczy słyszalne są zmiany w stosunku do oryginału w przypadku ograniczenia pasma do 20 kHz, czyli takiego jak na CD.
 21. Na pewno był zauważony akustycznie? Trzeba by udowodnić że człowiek słyszy zdarzenia powyżej 20 kHz a z tym może być problem. Wyższe formy są zawsze lepsze technicznie to nie ulega wątpliwości, choć duża zawartość artefaktów inter modulacyjnych w systemie DSD może temu przeczyć. Na szczęście te inter modulacje występują poza pasmem akustycznym.
 22. Już była o tym rozmowa, nie liczy się to co generuje płyta w wyniku swoich wad, liczy się to co na płycie jest nagrane. Potrafisz oddzielić artefakty własne generowane prze LP od tych zarejestrowanych. Przecież 'purple' tłumaczy Tobie że ze studia nie wychodzi nic poza granicę ca. 20 kHz i nawet były przedstawiane tu wytyczne do masteringu produkcyjnego potwierdzające te ograniczenia. Nie wierzę że tego nie czytałeś.
 23. Czyli co, wystarczy EARTHWORKS QTC50 i audiofil będzie szczęśliwy?
 24. No to czas najwyższy żebyś pochwalił się nagraniem które zatrudni ten "mój" filtr, inaczej to tylko takie teoretyzowanie bez celu i sensu.
 25. Oczywiście ma być "dolnoprzepustowym", sorry.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.