Jump to content

Lech36

Użytkownicy
 • Content Count

  14991
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Lech36

 1. Lech36

  Audio mity

  W samej elektronice jest jeden pewny test pokazujący czy są różnice które można usłyszeć, to wspominany wcześniej test różnicowy. Oczywiście nie bronię nikomu kupna kabli za ponad 2000 $ a nawet droższych jeżeli ktoś wierzy że to może coś zmienić 😉. To tylko ładne i okrągłe słowa, może przedstaw teoretyczne przykłady co musi nastąpić żeby to co napisałeś wyżej stało się prawdą.
 2. Które stacje lokalne mają taki standard przesyłania sygnału do nadajnika i po co skoro do domów jest dostarczany na FM-ie sygnał ograniczony do 15 kHz a nawet do 14 kHz a jego DR kręci się wokół ca. 50 dB (ekwiwalent rozdzielczości 8 bit)?
 3. FM to też MP3 192 kbps. W takim formacie dostarczany jest sygnał do nadajnika. Możliwe że nie wszędzie. Do tego ograniczony do 15 kHz jak Kolega wie.
 4. W demokratycznej dyktaturze takiej jak z byłej "komuny" 😉.
 5. Raczej uwolnienia Polski od PiS czyli ciemnogrodu, ale też może być jak na fotce 😉. Rząd nie ma za wiele do powiedzenia wszystkie decyzje zapadają gdzie indziej.
 6. Lech36

  Audio mity

  Niczego nie przyznawałem, ale skoro Kolega tak twierdzi to niech będzie 🙂. Zalecałem tylko dokładnie przestudiować test/tekst i wyciągnąć własne wnioski a nie wciskać mi nie moje wnioski tylko takie jakie są wygodne dla tego co analizuje ten tekst z ASR. Ten test nie jest tajny i sądzę że hobbyści powinni się z tym i innymi z tego portalu zapoznać. Chyba że mają ograniczony zakres zainteresowań hobbystycznych 😉. P.S. To "pogarszanie" przez ten kabel opisane w tekście jest na poziomie nieistotnym dla człowieka, dotyczy tylko domeny technicznej, tak że spokojnie można brać ten kabel i używ
 7. Zrobiono wystarczająco rzetelny.
 8. Rzetelnego nie robiono na wniosek tych co mieli słuchać i typować lepszość. Do takiego wniosku uczestnicy tamtego testu doszli po wyrównaniu poziomów porównywanych sprzętów. Pisałem o tym wielokrotnie i oczywiście też jest to opisane w wątku o tym teście, ale niektórzy hobbyści są tylko takimi pseudo hobbystami bo interesują się tylko tym co im odpowiada. Jak coś nie pasuje do audio wiary to to ignorują. Cóż w audio hobby jest wiele sprzeczności wśród grup hobbystycznych. Nie, ASR to bardzo ciekawy portal w którym robi się pomiary sprzętu zaawansowanym sprzętem pomiarowym. Sprzęt do p
 9. Lech36

  Audio mity

  Też tak mi to przetłumaczyło (translator), ale podparte to jest tam pomiarami. Nie ma tam czarów ani voodoo.
 10. Wykonanie może i niezbyt profesionalne, ale idea bardzo słuszna, SME chyba III miało taki tłumik obrotu poziomego. Działało to znakomicie, kiedyś opisywałem test praktyczny z takim ramieniem, chodziło o odporność na drgania z zewnątrz przekazywane na konstrukcję gramofonu i jej elementy np. ramię.
 11. Lech36

  Audio mity

  Nie wiem, musisz przeczytać test i dyskusję pod testem i wyciągnąć własne wnioski 😉.
 12. Lech36

  Audio mity

  Ponieważ wątki o kablach gdzieś spadły z pierwszej strony a ten wątek też do tego pasuje wrzucam pomiary kabli RCA za 2300 $ które wykonano na portalu ASR. Ciekawy jest test końcowy tekst podsumowujący całość. [Hidden Content]
 13. Np. w Wielkopolsce, albo na ASR 🙂.
 14. Chyba ci co nie potrafią zrobić rzetelnie technicznie testu porównawczego 😉. No to pozostaje tylko słuchać tych no jak im tam........oporników 😉.
 15. Zrób test różnicowy to się dowiesz. Ja Tobie w takim teście nie pomogę bo nie odczuwam potrzeby żeby go robić dla oporników. Po diabła bić pianę w oparciu o całkowicie niewiarygodne testy robione przez hobbystów całkowicie po amatorsku i bez procedur.
 16. Postkomuna powinna być eliminowana z cywilizowanych społeczeństw. PiS to polska postkomuna. Przypuszczalnie panie rozpoczęły ten proces usuwania idiotów z funkcji decyzyjnych w państwie.
 17. O hierarchach kościelnych piszesz?
 18. Tylko do kogo? Może do ludzi o faszystowskich poglądach?
 19. Zajrzyj na ASR tam często jest przeprowadzany dla wzmacniacza test "kakofonii" (32 niezależne częstotliwości jednocześnie). Zobaczysz jak różne konstrukcje sobie radzą z "kakofonią".
 20. Chyba od zawsze. Bez dobrych parametrów trudno jest mówić o dobrym wzmacniaczu nawet jak się komuś podoba np. koloryzacja którą wnosi w efekcie niskiego DF (duża impedancja wyjściowa) w połączeniu z trudnym obciążeniem. Dla takich parametrów jak wyżej podałem nie ma trudnych obciążeń. A jaka jest definicja "naturalnego" grania dla wzmacniacza? Wzmacniacz ma grać w złożeniu z obciążeniem neutralnie. To jest techniczne określenie. Neutralność wynika z jego parametrów na obciążeniu rzeczywistym.
 21. Wzmacniacz do "trudnych" kolumn musi mieć niską lub bardzo niską impedancję wyjściową (duży DF) i dużą wydajność prądową. Taką mają dobre konstrukcje klasy D a wcale nie są ciężkie, wręcz bardzo lekkie i często w rozsądnych cenach. Np. moduły firmy Purifi 400 watowe mają DF dla 1 kHz ponad 5000 i wydajność prądową ponad 30 A. Pomiary przykładowych wzmacniaczy zawierających te i inne dobre moduły można sobie pooglądać na portalu ASR (Audio Science Review), biją na głowę w domenie techniki prawie wszystko co w klasie AB a zwłaszcza AB z zasilaczami liniowymi. Zasilanie impulsowe od razu przenosi
 22. Możliwe, nie znam się na tym.
 23. Nie wiem czy jesteście normalni skoro nie wiecie że wszyscy dają na ten w/w cel, wy też. W końcu nikt normalny z PiS-em się nie zwiąże, nawet tylko emocjonalnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.