Jump to content

moltos

Użytkownicy
 • Content Count

  921
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

99 Neutralny

Recent Profile Visitors

1019 profile views
 1. Lepiej pokazać na wykresie dynamicznym przykład pracy wzmacniacza oporowego na triodzie. To bardziej przemawia do wyobraźni. Strona z podręcznika szkolnego z 1969 roku.
 2. Dzięki wszystkim za radę. Schematu nie mam niestety. Musze sklecić jakieś sensowne obciążenie z żarówek samochodowych i zrobić eksperyment.
 3. Zero jest na obudowie (aluminium). Wyjście czyli +/-24V nie ma połączenia galwanicznego z obudową ani z zasilaniem sieciowym.
 4. Witam Interesuje mnie możliwość łączenia szeregowego zasilaczy impulsowych a szczególnie dotyczy to zasilacza Eaton APR24. Nabyłem ostatnio dwa takie zasilacze i chodzi mi po głowie połączenie w szereg aby uzyskać zasilacz +24/0/-24 V. Czy ktoś z kolegów robił coś takiego i z jakim skutkiem?
 5. Tak jest zalecane przez Hypexa. A jak ktoś chce przełącznik...... AN_Amplifier_signal_wiring.pdf
 6. Zmniejsz ten R14 do wartości ok. 5k. A nawiasem mówiąc układ ten jest podobny do stworzonego w latach 70-tych ubiegłego wieku przez ówczesnego konstruktora firmy Treshold (Nelson Pass) przedwzmacniacza NS-10. Kiedyś zrobiłem sobie takiego pseudoklona i grało to nawet dość przyzwoicie. threshold_ns10_original.pdf
 7. moltos

  Potrzebuję ...

  Szukaj na a....o u sprzedawcy DW-Radio.
 8. Mam parę uwag związanych z tematem, ponieważ był to mój pierwszy gramofon nr fabr. 403 z roku 1978. Oczywiście wzmacniacz poznałem od podszewki zanim pozbyłem się go po kilku latach użytkowania. Sam gramofon mam do dzisiaj, po kilku poprawkach i modyfikacjach gra bez zająknięcia. Co do wzmacniacza to u mnie był zrobiony na 2N3055, oryginalne Toshiby. Zasilacz miał trafo TS120/13. Ogólnie jak na tamte czasy całkiem nieźle. Po 20W (znamionowe) na 4 ohmowych głośnikach. Co było głównym mankamentem tego kombajnu? Otóż trafo umieszczone pod gramofonem siało dość wyraźnie pomimo sporego ekranu. Słychać było przydźwięk w miarę jak ramię przesuwało się do środka płyty. Dzisiaj gdy już nie ma tego transformatora ( jest mały toroid do elektroniki i napędu) cisza w eterze. Co do kolumn to powinny być 8 ohmowe, żadnych 4 ohmowych wynalazków. Po podniesieniu napięcia w sieci do 230V ( u mnie czasem jest ok. 240V) na wtórnym i na kondensatorach w zasilaczu jest też sporo wyżej. Nie jest to dobre ani dla elektroniki gramofonu ani dla wzmacniacza, który był projektowany na inny zakres napięć.
 9. Ciekawe po co byłoby to forum jakby wszyscy byli zgodni w każdej kwestii.
 10. moltos

  PASS ACA amp

  Pomiary ale jakie i skąd jest oczywiste, że wyprzedzają go końcówki w klasie D?
 11. Właśnie przymierzam się do budowy klona NP F7. Wyliczyłem, że nawet jak będę słuchać po dwie godziny dziennie to przez cały rok naciągnę niewiele ponad 100kWh. A zasrana lodówka w tym czasie weźmie ok. 10 razy więcej prądu.
 12. A ja wolę karpia wędzonego od smażonego. Co nie zmienia faktu, że większość będzie jadła karpia smażonego i jest przeświadczona o tym że jest najlepszy.
 13. A co to Niemcy są jakąś wyrocznią w każdej dyscyplinie? Wystarczy, że są bardzo "obiektywni" jeśli chodzi o motoryzację.
 14. Każda pliszka swój ogon chwali. Ja posiadam Denona 730AE i nie narzekam. Nie korzystam ze spotify, rzadko z dysku , najczęściej słucham radia w nocy i to różnorodnych gatunków muzyki. Oczywiście jest to tylko MP3, AAC ale to tylko dla relaksu i zabicia czasu. Przy 320 kbs/s nie jest źle. Na poważnie słucham muzyki z CD i gramofonu. Kupić Denona da radę już za tysiąc i trochę zeta czyli mieści się we wskazanych wymaganiach.
 15. Witam, Pewnie impedancja wejściowa TA2024 jest mała i za bardzo obciąża wyjście pre gramofonowych. Wskazywałby na to fakt, że ze źródła cyfrowego dźwięk jest dobry. Jedynym sposobem aby to zmienić jest zastosowanie bufora lub lepiej pre liniowego pomiędzy pre gramofonowym a TA2024.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.