Jump to content

hasos

Użytkownicy
 • Content Count

  190
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. hasos

  HARBETH Club

  Z jakimi wzmacniaczami miałeś dudnienie i rozlany bas?
 2. Dzięki za uwagi. Tak, wybiorę opcję malina + dac. Dac raczej analogowy niż szczegółowy, więc posłucham Regi i Matrixa. Arcama też oczywiście - wiele o nim dobrego pisali, to sprawdzę.
 3. Generalnie chodzi o to, że na źródło chciałbym wydać ok. 3-4 tys. Planowałem malinę + dac zewnętrzny. Chodzi mi o urządzenie, które w cenie do 3 tyś. będzie optymalnym wyborem. Wiadomo, że to niewiele, ale może się coś znajdzie. Druga opcja to malina + nakładka dac, choć tu chyba szału nie będzie i lepiej iść w takiego ir-daca 2. Trzecia opcja to kupno streamera z dac za ok. 3-4 tys.
 4. hasos

  Klub Haiku-Audio

  Jaki dac polecilibyście do do Haiku?
 5. Macie jakiś dobry, sprawdzony dac do maliny? W znaczeniu dac zewnętrzny, nie nakładka.
 6. hasos

  Klub Xaviana

  Słuchałem w Moje Audio we Wrocławiu. Swoją drogą - świetne miejsce. Zaproponowali taki wzmacniacz i naprawdę było bardzo licho. Mają tam dość egzotyczne marki i chyba w przedziale cenowym ok. 10 tys. nie było innych atrakcyjnych wzmacniaczy. Później słuchałem Lebena i Spendor 1/2 i Dynki Special 40. Nawet te Dynki napędzane słabym Lebenem zagrały całkiem przyzwoicie.
 7. hasos

  Klub Xaviana

  Posłuchałem Xavianów Perla i Ambra z Lavardinem. Stawiam, że była to kwestia wzmacniacza, ale grało to bardzo nieatrakcyjnie. Dźwięk odchudzony, brak basu i sceny. Takiego zestawienia nie polecam.
 8. hasos

  HARBETH Club

  Jak uważacie, czy Leben 300f to dobry kompan dla 30.1? Czy lepiej iść w tranzystor?
 9. hasos

  Klub Xaviana

  Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście odsłuch będzie, w przyszłym tygodniu, więc zobaczymy. No i właśnie szukam takich kolumn, które grają dobrze po cichu, to znaczy na tyle, by można było spokojnie rozmawiać czy czytać. Ale też, by nie traciły swoich właściwości. Mieliście lub znacie takie modele, które mógłbym sprawdzić? Biorę po uwagę wzmacniacz w klasie a, bo na nich najłatwiej uzyskać taki efekt. Najczęściej są to lampy, ale może i jakaś hybryda byłaby ok. I nie oczekuję ściany dźwięku, ale raczej muzykę z tła, ale z zachowaniem wszystkiego, co najlepsze w danym zestawie, szczególnie pod względem przestrzeni i basu.
 10. hasos

  Klub Xaviana

  Generalnie chodzi mi to, czy nie tracą zbytnio na basie i górze. Lampa oczywiście jak najbardziej, ale chyba trudno o coś w rozsądnej cenie, co napędzi np. Ambry?
 11. hasos

  Klub Xaviana

  Czy ktoś miał okazję porównać Xaviany do Diapasonów? Czy Xaviany dobrze grają po cichu?
 12. hasos

  Klub Diapason

  Czy nowa odsłona Karisów jest tak samo dobra jak pierwsza? Cena znacząco wzrosła niestety. Druga sprawa: czy te monitory dobrze grają po cichu? Czy trzeba do nich mocnego tranzystora, czy np. lampa typu Haiku sobie z nimi poradzi?
 13. hasos

  HARBETH Club

  Bardzo wszystkim dziękuję. Poczytam, odwiedzę Strefę (już byłem sprawdzić małego Lebena) i udam się do Q21, by sprawdzić resztę.
 14. hasos

  HARBETH Club

  Szanowny kolego, ja wiem, co lubię i czego szukam, i posłucham, to jasne. Niestety we Wrocławiu nie mam na zawołanie tych kolumn, a wyjazd do Łodzi z dnia na dzień nie jest możliwy. No i warto chyba poznać opinie doświadczonych użytkowników na temat tych kolumn. Jeśli nie masz ochoty podzielić się wiedzą, nie rób tego, nie ma takiego obowiązku, ale też pozwól innym to zrobić. Ty nigdy nie pytałeś? Szedłeś, słuchałeś i kupowałeś? Tysiące stron tu o sprzęcie napisano. Skoro można słuchać, a nie pytać i pisać, to po co to forum? O czym jest te 162 strony tego wątku? No, to tyle w tym temacie. Będę wdzięczny za inne opinie.
 15. hasos

  HARBETH Club

  I jeszcze kwestia przestrzeni. Czy rzeczywiście jest kiepska, tak jak tu piszą? http://audiosystem.com.pl/media/media/reviews/Compact_7_ES-3_-_HFM_2009-02.pdf
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.