Jump to content

Boood

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny
 1. Przecież to nowość ! Koledze chyba się pomyliło z stx nexton M-100. Ja pisałem o electrino M-100.
 2. Możecie coś powiedzieć o stx M-100 w sieci brak informacji. Zastanawiam się nad nimi jako tylne głośniki z electrino 250+. Myślę że są lepsze od 150E. Jaką mają wielkość przetworników?
 3. Witam. Zakupiłem amplituner onkyo TX-NR676E i planuje do niego zestaw eletrino 5.1 lub 5.0 z subwooferm Klipsch R-12SW. Pomieszczenie 28 mkw. Kolumny przednie ustawione będą na dłuższej ścianie ale niestety nie na jej środku. Filmy i gry 60% muzyka 40%. Czy któryś z kolegów ma podobny zestaw i pytanie drugie 250 czy 150 do tego metrażu, jak sobie radzi subwoofer z zestawu 5.1?
 4. Pięknie. Jest forum, zainteresowani sprzętem himedia niech zgłębiają wiedzę. Jest też obszerny wątek na forum kodi ponad 95 stron. Tutaj propozycje padły a resztę trzeba doczytać na forach dotyczących konkretnych boxów. Wtedy można podjąć decyzję i w razie czego mieć pretensje do siebie;) bo każdy z nas potrzebuje trochę inny sprzęt.
 5. Nie znam sprzętu. Ale brak forum o tych modelach o czymś może świadczyć :) Ponadto wszystkie boxy do TV są nic nie warte bez długookresowego wsparcia producenta i społeczności takich jak KODI , XDA i tym podobnych.
 6. Całkowicie się zgadzam z kolegą. Są propozycje są odpowiedzi na pytania. Nikt za nikogo nie wybierze sprzętu. Każdy potrzebuje czegoś innego. Trzeba iść na kompromis. Myślę że użytkownicy tego forum wiedzą to najlepiej. A jeżeli już zdecydujemy się na jakiś sprzęt to najlepiej pytać o szczegóły na forum dedykowanemu danemu sprzętowi.
 7. Tak działa bez problemu na kodi 17.1. Są opcje w menu do ustawienia czy kodi obrabia dzwięk czy amplituner. Ponadto osoby mające nowszy amplituner piszą że przepuszcza tak samo dolby Atmos i podobne najnowsze choć w menu nie ma ich. Ja im wierze wszystko jest na forum kodi. Ponadto aby działały wszystkie najnowsze formaty dźwięku UWAGA: Urządzenia z Androidem muszą spełniać standard Google IEC61937, a narazić spełniają je tylko : NVIDIA Shield z systemem Android Nougat Xiaomi Mi Box (korzysta z kodu Nougat Audio) i to by było tyle w temacie różnych pudełek tych tanich i droższych :) Te dwa urządzenia oficjalnie wspiera google . A jest na nich UWAGA: android TV nie jakieś badziewie portowane z telefon. Nie ma innych takich urządzeń w postaci przystawek do TV. Android TV jest jeszcze w telewizorach i tam działa to tak samo . Wszystkie inne boxy nie mają oficjalnego wsparcia koniec kropka.
 8. U mnie działa wszystko to co mam na mi box 4k. Oczywiście przez kodi. Są dwie opcje albo kodi rozkodowuje dźwięk albo puszcza skompresowany po hdmi do amplitunera. Nie sprawdzałem czy działa Atmos, DtsX zakodowany po hdmi ponieważ nie posiadam amplitunera z tymi bajerami. Jeżeli chodzi o mi boxa to jest spory wątek na forum kodi ponad 100 stron. Można poczytać ewentualnie zadać pytanie ludzie chętnie odpowiedzą . Podsumowując przecież taki mi box to 420 zł brutto kupić pobawić się nie pasuje oddać ewentualnie sprzedać . Ludzie tutaj kupują kable grubo ponad 1000 zł i testują :)
 9. Przecież mi box 4k ma wyjście optyczne w jacku czerwone światło :)
 10. Jedni potrzebują i wystarcza im android TV w telewizorze lub mi boxie. Inni mogą złożyć sobie htcp z najnowszym i7 i gtx 1080. Zainstalować na nim legalnego win 10, program typu potplayer lub kombajn kodi. Do tego do instalować sobie najnowszy madvr. W madvr ustawić wszystko na max włącznie z dublowaniem klatek i cieszyć się najlepszą jakością dźwięku i obrazu. Mieć możliwość multum ustawień w menu potplayer gdzie chyba tylko twórca wie czym się niektóre od siebie różnią. Minusem jest koszt zakupu sprzętu i bardzo duże zużycie energii. A wiem że madvr nawet gtx 1080 potrafi obciążyć na 100 %. Osobiście też tak kiedyś oglądałem ale mi przeszło. Teraz max 12 wat pobór prądu, cisza spokój, pilot. I tylko multimedia. Tak że w obcych czasach każdy dobierze coś dla siebie. Zgadzam się box z garażu z systemem przeniesiony z telefonu tak będzie działał. Nie wydaje mi się aby nvidia shield działała niestabilne. Ustawienia dźwięku przecież to trzeba podłączyć pod amplituner 5.1 ewentualnie stereo po hdmi lub optyku. A dźwięk wypuszcza taki jak nagrany.
 11. Nie mogę tego sprawdzić gdyż nie posiadam tv z HDR. Natomiast jeżeli chodzi o kodeki to na oficjalnej stronie jest napisane : VP9 Profile-2 up to 4K x 2K @ 60fps H.265 HEVC MP-10 at L5.1, up to 4K x 2K at 60fps H.264 AVC HPat L5.1, up to 4K x 2K at 30fps H.264 MVC, up to 1080P at 60fps Supports HDR10/HLG HDR processing (software upgrade required) Moim zdaniem obsługuje wszystko co jest teraz. Tak więc proszę mi nie przypisywać pisania nieprawdy. Link do źródła : [Hidden Content] Mi box posiada optyczne wyjście dźwięku jak i analogowe na mini jack 3.5. Obydwa są połączone w jednym wyjściu. Tak że można amplituner po optyku a wzmacniacze stereo po analogu. Chyba nic nie brakuje.
 12. Polecam mi box 4k firmy xaomi do kupienia u nas z pełną gwarancja za 420zl. Posiada oficjalny android TV obecnie w wersji 6.0 ale już po sieci krąży beta 7.0. Ewentualnie mocniejszą nvidia shield około 950 zł. Najważniejsze jest to że jest tam android tv pełne wsparcie youtube. Netfixa wszystkich kodeków i zabezpieczeń. Hdmi oczywiście w wersji 2.0 obraz max 4k 60 Hz. Ja posiadam mi box.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.