Jump to content

marrek100

Użytkownicy
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lubię powalczyć sam zanim oddam fachowcom. Czasem się udaje, czasem nie:) Trochę gratów sam uratowałem i satysfakcja jest i jeszcze czegoś nauczyć się można.
 2. To musiało się tak skończyć:( Słabe oczy, nieprecyzyjne paluchy, brak doświadczenia i jest efekt. Sprawna płytka... jest już niesprawna:) Ześlizgnął mi się bolec miernika i chyba zwarłem pin GND z pobliskim odkrytym kondem. I świecą już tylko 2 diody i cisza w głośnikach. Nadszedł więc czas na realizację planu B. Wymiana wyjścia analogowego na inne. Jakie? Jeden pomysł już jest; lampy na wyjściu. A może inny opamp ? Scalak lub dyskretny? Jeśli dobrze rozumiem, to powinien mieć wejście na j- fetach? 2 X Muses03? Macie inne pomysły? Burson, Staccato? Ale one nie są na j- fetach.
 3. Nie mam hot aira. A gdybym miał to raczej nie dał bym sobie z tym rady. Za mało doświadczenia. Znalazłem coś takiego: patrz załącznik Zrobiłem pomiar na włączonym cd-ku pomiędzy pinami 8 a 18. Wyniki: płytka zdrowa 0 V płytka chora 0,9 - 1 V Proszę o komentarz:) i sugestię, co jeszcze zmierzyć. CC75-Datasheet.pdf
 4. Smażenie jest nieregularne, czasem głośniej, czasem ciszej, czesem tylko pojedyncze pyk-pyk, a czasem kilku sekundowe serie jakby wyładowań. Pełne pasmo częstotliwości. Raczej nie zaczyna się zaraz po załączeniu ale nie długo trzeba czekać- może pół minuty. Kiedy cd-ek jest włączony ale nie gra muza, płyta stoi- jest cicho. Kiedy pojawi się sygnał, muza gra, zaczyna się smażenie. Ale nie non stop. Temperatura płytek mierzona tanim chińskim pirometrem taka sama ok 55 st C. Badając paluchem nie wyczuwam różnic miedzy dwiema płytkami. Pomiary porównawcze za niedługo. Muszę oskrobać z gluta piny dobrej płytki.
 5. Aceton nie działa. Na gluta oczywiście. Z kobietą jeszcze nie próbowałem:) Glut jest tu chyba kluczową sprawą. Jeśli chodzi o ostukiwanie, płytki i elementów oczywiście, robiłem to wielokrotnie na różne sposoby. Nie trafiłem na żadne czułe miejsce. Nie dotykałem natomiast spodniej części bo tam nie ma dobrego dostępu, kiedy płytka jest zainstalowana. Na zdjęciu efekt mojego ostatniego działania. Wiem, jest słabo:( Dolny rząd przelutowałem cały, potem zabrałem się za górny rząd, za krańcowe piny. Kiedy po długim kontakcie lutownicy z pinem poczułem swąd palonego plastiku, odpuściłem.
 6. Panowie, ja amator jestem, nie mam zawodowych sprzętów i doświadczenia. Lutownice mam dwie, kolbowe. Soldering z regulacją temperatury ale bez wyświetlacza. Tylko pokrętło do zmiany temperatury. Druga to jakaś marketowa. Groty mam w kształcie szpili oraz spłaszczone. Nie znam się ale nie wydaje mi się, żeby temperatura była za niska. Cyna topiła się błyskawicznie i syczała. Bałem się, że zjaram jakieś ścieżki. Gluta nie zdjąłem. Na rozpuszczalnik nitro jest niewrażliwy. Jutro spróbuję aceton.
 7. CEC jest z 2005 roku. Podjąłem kolejną próbę przelutowania. Nie ma sukcesu:( Nie udało mi się ładnie nałożyć cyny na te piny. Używam przeciętnej jakości drutu 60/40 z marketu. Zawsze mi się sprawdza. Czasem lutuję nim różne rzeczy i fajnie się rozpływa i łapie do nóżek elementów. Ale przy tej płytce znowu było coś nie tak. Cyna nie chciała się połączyć z tą, która była na tych pinach. Zmieniałem groty, próbowałem z pastą, z kalafonią i kicha. Te nóżki są chyba z jakiegoś stopu. Może mosiądz? Może użyli jakiejś specjalnej cyny? Nie znam się na tym. W każdym razie po przelutowaniu wciąż wygląda źle. A na sam koniec przez nieuwagę zsunął mi się zacisk, w którym trzymałem płytkę w czasie lutowania i zgięło mi 5 nóżek. Wyglądały jak zboże po przejściu huraganu. Myślałem, że to już koniec kłopotu z tym cd-kiem, bo tego nie uratuję. Ale udało mi się odgiąć, z powrotem założyć i gra. Ale jak "smażył" tak "smaży" 🙂
 8. Przepraszam Rzeczywiście zapomniałem o diodach. Na obu układach świecą tak samo. W czasie, kiedy pojawiają się te paskudne popier....wania też nic się nie zmienia w świeceniu. Jeśli chodzi o przelutowanie to być może jutro będę działał. Niestety nie jestem taki szybki i sprawny jak poniektórzy z was, szanownych forumowiczów. Proszę, zrozumcie:)
 9. Jutro spróbuję aceton, nitro, może jeszcze coś wymyślę. Wracając jeszcze do metody termicznej, to w czasie pracy cd-ka nie mogę działać temperaturą na spodnią stronę płytki. Tam też jest trochę elementów i nie wiadomo, czy tam nie siedzi problem.
 10. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i pomysły. Jeśli chodzi o metodę termiczną to w tym przypadku mam obawy. Mianowicie: wiele elementów na tej płytce są zalane klejem. Jeśli podgrzeję lub schłodzę to mogę wykryć trefne miejsce ale też mogę narobić nowych kłopotów. Masa klejowa może się skurczyć lub rozkurczyć i oderwać jakieś połączenie, które do tej pory było dobre. Dzięki za pomysł, ale chyba nie zaryzykuję. Czy ktoś z was próbował usuwać takie kleje z sukcesem?
 11. Szanowny witek_z Te punkty, które zaznaczyłeś, to są moje koszmarnie wykonane przeluty z przed kilku lat. Nic to wtedy nie zmieniło... poza wyglądem lutów:) Wstrzymałem się wtedy z dalszymi przelutami bo kiepsko mi to szło. Zaniechałem wtedy dalszych działań licząc na to, że może to "smażenie" jak się pojawiło tak zniknie. Niestety wciąż jest i chyba jest go więcej. Jutro spróbuję coś pomierzyć a za parę dni ewentualnie przelutuję znowu wszystkie piny.
 12. Trudno. Wyjdę na ignoranta. Ale przecież jestem ignorantem:) Co to jest metoda termiczna?
 13. Nieśmiało myślałem o "lampówce". Ale nie wiem, gdzie można ją wpiąć. I nie wiem też, czy każda będzie odpowiednia.Tu jestem za słaby. Dzięki za odpowiedzi.
 14. Jak doszedłem? Zamieniłem miejscami te układy i objaw też "zmienił kanał" 🙂 Jeśli chodzi o ewentualne zimne luty na pinach CC-70 to w czasie odtwarzania lekko próbowałem poruszać układzikiem i nic się nie zmieniało w dźwięku. Pomyślałem, że to daje spore prawdopodobieństwo, że na pinach nie ma zimnego lutu.
 15. Możliwe, choć kiedyś przelutowałem kilka punktów (partactwo okropne:) i nic się nie zmieniło. Nie wiem, co przelutować. Nie chcę zdzierać kleju, bo zapewne coś uszkodzę. Aha, jeden kanał gra ok. Na fotce jest prawdopodobnie trefny układzik.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.