Jump to content

tanebo

Użytkownicy
 • Content Count

  161
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. tanebo

  Linia transmisyjna

  A co z kwestią skuteczności? Linie z niej nie słyną. Podobnie jak z wysokiej impedancji...
 2. tanebo

  Linia transmisyjna

  Czy ktoś miał do czynienia z takimi obudowami? Podobno źle grają z lampami. Czy to prawda?
 3. W zasadzie w/w koncepcja wyróżnia się panelami na podłodze. Pytanie brzmi czy odbicia od podłogi aż tak wpływają na akustykę?
 4. tanebo

  Kup pan cegłę

  Czyli lepiej niż tynk, beton, lub cegła pełna. Lepsza jest tylko cegła z głębokimi fugami.
 5. tanebo

  Kup pan cegłę

  Oczywiście dziury skierowane do pomieszczenia.
 6. tanebo

  Kup pan cegłę

  [Hidden Content] [Hidden Content] co sądzicie o tych cegłach jako zamienniku typowych cegieł w ścianie działowej pokoju odsłuchowego? Czy lepiej tłumiłyby?
 7. I to jest błąd. Pomieszczenie można adaptować wytłumiając lub rozpraszając. Rozpraszanie ma zalety: większy sweet spot, szersza panorama stereo. W studiu blackbird uzyskano pogłos 0,3 ale różnica między dźwiękiem bezpośrednim, a odbitym aż 30 dB, co w praktyce uzyskuje się głównie w komorach bezechowych. Takie warunki akustyczne powodują, że dźwięk jest niezwykle precyzyjny, ale jednocześnie nie ma w ogóle odczucia znajdowania się w „przegłuszonym” pomieszczeniu. Tu opinia o tym studiu Nadal uważasz że to szpanerski overkill?
 8. Ale to pomieszczenie nie będzie martwe. Pogłos 0,3.
 9. Chcę zbudować idealne pomieszczenie do odsłuchów.
 10. Rozwiązaniem czego? Dostać się tam można dzięki podnoszonemu podestowi. Jeśli trzeba będzie zmienić płytę to podest ze sprzętem podjeżdża do podestu.
 11. Jest taki pomysł. Istnieje możliwość zbudowania dowolnego pomieszczenia odsłuchowego. Podstawą jest rozstaw kolumn - 2,5 metra. Plus 1,5 metra z każdej strony. Czyli mamy 5,5 metra szerokości. Ściany, sufit plus podłoga wyłożone ustrojami jak w [Hidden Content] . Czyli z każdej strony plus 1 metr. W rogach oczywiście basstrapy. Ponieważ podłoga jest zajęta pomieszczenie nie ma drzwi. Nad pomieszczeniem będzie pokój 2x2 metry. Podłoga tegoż pokoju będzie opuszczana wraz z fotelem do pokoju odsłuchowego na siłowniku hydraulicznym z wywrotki. I będzie unosić się nad ustrojami na podłodze. Sprzęt będzie na półce w drugim końcu pokoju. Co o tym sądzicie? Przesada?
 12. Witam. Może taki temat zagościł już na forum więc jeśli tak to sorry. Moje pytanie dotyczy zaniedbanego tematu - kwestii hardware. Mianowicie głośników. Głównym problemem jest to że nagłośnienia komputerowego nie używa się tylko do słuchania muzyki z Spotify. Dźwięk występuje także w grach czy na youtube. W tej kwestii oferta jest bardzo uboga. Sklepy oferują nędzne piszczałki. Pozostaje sięgnięcie po inny sprzęt. I tu rodzi się pewna kwestia - mam do wyboru głośniki domowe albo monitory studyjne. Pierwsze są oczywistym wyborem - są łatwo dostępne. Ale monitory mają kilka zalet. Po pierwsze monitory są przystosowane do nagłośnienia nie przygotowanego materiału. Czyli takiego nie poddanego masteringowi, w którym mogą występować różne dziwne dźwięki (mogące nawet uszkodzić domowe głośniki). Po drugie monitory oferują bardziej wyrównaną charakterystykę częstotliwościową - pytanie czy taki aspekt nie powinien być zaletą dla głośnika komputerowego?
 13. Czy istnieje high end pc audio? Oczywiście można do komputera podłączyć cokolwiek, nawet wilson audio. Ale jaki jest najlepszy głośnik i wzmacniacz pc? Proszę o typy.
 14. Nie do końca o to mi chodzi. Szukałem takich informacji. Wygląda to tak - przeglądasz 100 stron internetowych. Na 102 znajdujesz informację że w jakiejś budzie w Kanadzie budują głośniki. Żeby się czegoś dowiedzieć trzeba napisać. Odpowiedź po roku.
 15. Ciekawi mnie jedna sprawa - gdy kupujesz kino domowe czytasz testy audio stereo, wybierasz ten o brzmieniu ponoć takim jaki szukasz i idziesz do sklepu. A co robi projektant prawdziwego kina? Nie ma czasopism o takich produktach... A może są?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.