Jump to content

krzysiow122

Użytkownicy
 • Content Count

  187
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Już wszystko wiem - coś się dzieje z moją malinką, po podmianie na drugą (nowszą) wszystko wróciło do normy, można sterować tabletem i telefonem mając na obu uruchomiony mconnect. Oczywiście słuchamy tego kto coś uruchomił, czyli jedna osoba puszcza muzę a za chwilę druga puszcza coś innego to słuchamy tego drugiego.
 2. Tak - tablet jest w tej samej sieci, co najwyżej kto inny jest zalogowany w google, ale login w Tidal' jest mój. Tak - tablet jest w tej samej sieci, co najwyżej kto inny jest zalogowany w google, ale login w Tidal' jest mój.
 3. Witam - mam zainstalowane Moode i na telefonie Mconnect lite, steruję nim i puszczam Tidal'a. Tknęło mnie aby zainstalować na tablecie Mconnect i nim sterować, co by nie obciążać telefonu. Tak też zrobiłem, Tidal'a zalogowałem ale nie widzi Moode. Czy to właściwość tabletu, czy moode łączy się tylko z jednym urządzeniem? Ale w mconnect na tablecie nie widzi innych urządzeń upnp, które są i działąją w tej samej sieci? może coś zapomniałem dodatkowo włączyć?
 4. Witam - możesz coś więcej napisać, w jakiej masz to obudowie i jaki zasilacz? Może jakieś foto? Sam się nad tym zastanawiam, a pewnie wiele osób też nad tym myśli.
 5. Pod tym linkiem jest szerszy opis - całkiem ciekawa konstrukcja.
 6. Właśnie - zapomniałem o tym wspomnieć - Node2 był wpięty bezpośrednio do wzmacniacza, dopiero po fakcie ( a skończyliśmy przed północą) pomyślałem, że trzeba było podpiąć go do mojego DAC'a. Niesty kolega przyjechał z daleka i nie mam już dostępu do Node. Co do gołej maliny, to wiem (bo testowałem wcześniej i zamierzam coś zakupić), że malina z nakładką zagra jeszcze lepiej. A generalnie to chodziło mi o to, że podstawowa malina i chiński dac (razem ok. 700-800 zł) zagrało lepiej niż Node2 za 1999 zł - jak to mawiają w amerykańskich programach - "dobrze się bawiliśmy goniąc naszego hobbystycznego wielkanocnego króliczka".
 7. krzysiow122

  Daphile

  Witam - w ostatnich dniach miałem możliwość posłuchania w swoim systemie Bluesound Node2. Kupił je mój znajomy i uradowany przyjechał do mojego kolegi, zrobili odsłuchy i pełni radości, że tak fajnie gra wpadli do mnie na chwilę bo nie mieli do czego porównać. Po wpięciu do systemu i ustawieniu sieci, można przejść do słuchania. Słuchaliśmy Spotify bo na razie kolega nie ma jeszcze wykupionego Tidal'a. Streamer (kupiony za 1999 zł) grał bardzo poprawnie i w zasadzie nie było się do czego przyczepić. Do jego obsługi jest specjalna aplikacja (o której dowiedziałem się już po testach) a my puszczaliśmy bezpośrednio z aplikacji Spotify na smartphon'a. Ja natomiast puszczałem sygnał Spotify z "gołej malinki" po USB lub Daphile też po USB do mojego chińskiego DAC'a na PCM 1794. Jak wspomniałem Bluesound grał pięknie do czasu porównania go do moich strumieniowców. Niestety, zarówno malina jak i daphile, zagrały dużo lepiej. Była wyraźna zmiana, więcej detali, lepsze wybrzmienia instrumentów, większa scena i dynamika. Napisałem ten teks dla tych, którzy nie raz zadają pytania "czy warto iść w malinę lub daphile"? - Powiem tak, za tak małe pieniądze warto, bo oba urządzenia porównałem już do kilku streamerów (najdroższy to miałem jakiś Cambridge ... ) i żaden z nich nie zagrał lepiej. Według mnie to jest tu tylko wybór systemu odtwarzania i obsługi - Volumio, Moode, Daphile oraz aplikacji do ich obsługi, jakość jest w miarę podobna, a do wszystkiego można się przyzwyczaić i polubić. Na koniec puściłem im kilka płyt winylowych, bo właśnie nabyłem nowy preamp i odkrywam niektóre płyty na nowo, lepsze wybrzmienie, więcej szczegółów. No i wtedy wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nie ma to jak muza z winyla, ale mimo wszystko uważam, że warto strumieniować dla wygody i chociaż by poznawania nowych płyt. Pozdrawiam.
 8. Witam - w ostatnich dniach miałem możliwość posłuchania w swoim systemie Bluesound Node2. Kupił je mój znajomy i uradowany przyjechał do mojego kolegi, zrobili odsłuchy i pełni radości, że tak fajnie gra wpadli do mnie na chwilę bo nie mieli do czego porównać. Po wpięciu do systemu i ustawieniu sieci, można przejść do słuchania. Słuchaliśmy Spotify bo na razie kolega nie ma jeszcze wykupionego Tidal'a. Streamer (kupiony za 1999 zł) grał bardzo poprawnie i w zasadzie nie było się do czego przyczepić. Do jego obsługi jest specjalna aplikacja (o której dowiedziałem się już po testach) a my puszczaliśmy bezpośrednio z aplikacji Spotify na smartphon'a. Ja natomiast puszczałem sygnał Spotify z "gołej malinki" po USB lub Daphile też po USB do mojego chińskiego DAC'a na PCM 1794. Jak wspomniałem Bluesound grał pięknie do czasu porównania go do moich strumieniowców. Niestety, zarówno malina jak i daphile, zagrały dużo lepiej. Była wyraźna zmiana, więcej detali, lepsze wybrzmienia instrumentów, większa scena i dynamika. Napisałem ten teks dla tych, którzy nie raz zadają pytania "czy warto iść w malinę lub daphile"? - Powiem tak, za tak małe pieniądze warto, bo oba urządzenia porównałem już do kilku streamerów (najdroższy to miałem jakiś Cambridge ... ) i żaden z nich nie zagrał lepiej. Według mnie to jest tu tylko wybór systemu odtwarzania i obsługi - Volumio, Moode, Daphile oraz aplikacji do ich obsługi, jakość jest w miarę podobna, a do wszystkiego można się przyzwyczaić i polubić. Na koniec puściłem im kilka płyt winylowych, bo właśnie nabyłem nowy preamp i odkrywam niektóre płyty na nowo, lepsze wybrzmienie, więcej szczegółów. No i wtedy wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nie ma to jak muza z winyla, ale mimo wszystko uważam, że warto strumieniować dla wygody i chociaż by poznawania nowych płyt. Pozdrawiam.
 9. Dzięki Robert, działa - na starą gwardię zawsze można liczyć. Wesołych Świąt
 10. Witam - na malinie mam odpalone moode, w telefonie mconnect lite, gdzie jest obsługa Tidal'a - a jak zrobić aby odtwarzana muza poszła na moode???
 11. Witam - mam odpalone Moode na malince i mconnectlite na telefonie - co trzeba zrobić aby się "widziały" i było można puścić Tidal'a na moode? A drugi problem to wkładam w malinę pendraiw z plikami i co trzeba zrobić aby moode go wczytało?
 12. Proszę o rezerwację Nuda mini i wysyłam info na priv. Dla zainteresowanych gotowy, polutowany i przetestowany projekt NUDAmini forumowego kolegi ahaja: https://www.audiostereo.pl/topic/132043-nudamini-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-mcho-mclo/ W skład zestawu wchodzą: Zasilacz z wstępną stabilizacja. Dodatkowo stabilizacja z osobnego uzwojenia dla sterowania np przekaźnikami. Sekcja MM/MCHO: układ zaczerpnięty z Nudy. Stabilizacja na pcb - 2 superregulatory. Sekcja MCLO: podobnie j/w Transformator. Koszt: 550,00 PLN plus koszt przesyłki.
 13. Witam - czy ktoś z Lublina lub okolicy, posiada nakładkę "Allo DigiOne 1.2" dla RPi? A może słuchał jej w porównaniu do HiFiBerry Digi+ pro?
 14. Witam - czy ktoś z Lublina lub okolicy, posiada nakładkę "Allo DigiOne 1.2" dla RPi? A może słuchał jej w porównaniu do HiFiBerry Digi+ pro?
 15. Witam - może ktoś przypomnieć co trzeba zrobić aby uruchomić w Volumio muzykę z pendraiwa oraz z youtube? To może od razu to samo pod moode?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.