Jump to content

krzysiow122

Użytkownicy
 • Content Count

  207
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolego Fan64 - poprosimy o zdjęcia rozbierane, niby wszystko wiadomo jak podłączyć ale czasami warto coś podejrzeć i podaj proszę jaki masz zasilacz, będzie to pomocne dla początkujących zapaleńców. Wesołych Świąt dla wszystkich koleżanek i kolegów.
 2. Biorę nr 1. Przedwzmacniacz lampowy SRPP na lampach JAN Sylvania 6111 , uruchomiony i przetestowany , na bazie kitu AVT : [Hidden Content]. Wystarczy tylko podłączyć transformator zasilający , kable sygnałowe i ewentualnie potencjometr na wyjściu . Ja używam także jako analogu dla mojego DAC-a – podobnie jak Audio Note . Proszę o info na priv
 3. Trzeba pójść w tym kierunku [Hidden Content] - zrobić zmówienie zbiorowe na kilka sztuk. Spójrzcie na fotki. Trzeba napisać do tego "gościa" to może poda skrypt i przepis jak go wgrać - a jak dobrze się poszuka to zapewne na tym forum jest on już udostępniony.
 4. Hej - nie mam niedosytu na wysokich, i nie drą mordą na średnich, blachy brzmią bardzo dźwięcznie i metalicznie, wokal jest bardzo przyjemny, średnie również, a dzięki temu, że zmodyfikowałem bassreflex (w stosunku do tego co poleca sprzedawca głośników( jak też Jag Elektronics - a takie właśnie ma mój kolega, których dużo się osłuchałem) to również mocniejsze nagrania rockowe czy metalowe można na nich słuchać. Teraz gram na monoblokach 300B a wcześniej miałem wzmacniacz na 6C33ć (słuchałem też kilka innych wzmacniaczy na diabełkach) i muszę stwierdzić, że na diabłach jest mniej wysokich a na 300B jest ich więcej, dlatego też ja zastosowałem filtr na wysokich jak też sporo eksperymentowałem z gablami głośnikowymi, które również różnie kształtują poziom średnicy i wysokich (to samo robił człowiek chyba z Brazylii - [Hidden Content] ). Muszę przyznać, że nowe i nie wygrzane głośniki grały u mnie bardzo ładnie, jednak po wygrzaniu zaczęły "drzeć morę na wysokich i z tą były moje poszukiwania jak je okiełzać. Jak je kupiłem to dostałem dwa schematy na obudowę, jeden wąski a głęboki a drugi szerszy i płytszy; miałem też możliwość porównania ich do kolumn z Jag El.. i moje wymiary to coś pośredniego między jednymi i drugimi (szer 31, gł 38, wys 101 cm -po środku przegroda H usztywniająca, ścianki 22 mm a front 22+16 mm - najpierw grałem na 22 a później dodałem 16 mm - wniosło wiele dobrego w zakresie basów; rura bass to 100x100 mm, w środku wszystko wyścielane 2 cm białej ocieplinki). Zapomniałem dodać, że gram na 16 mkw i głośniki to Ferrite.
 5. Jak kupujesz głośniki to dorzucają schemat obudowy dedykowany do nich, ja lekko go zmodyfikowałem i dorzuciłem filtr przycinający górę, zmieniłem nieco basreflex i strojenie pod własny system.
 6. Ta wersja na AV grała bardzo słabo, miałem kiedyś AN Super 6,5'' w obudowie QTL - grały bardzo ładnie z mocnym basem, obecnie gram na AN Super 10'' , którym niczego nie brakuje. Polecam jako nie drogie a dobre kolumny.
 7. Dzięki Rucia1, jak zwykle można na Ciebie liczyć, czasami najbardziej oczywiste rzeczy przychodzą najtrudniej.
 8. Witam - włączyłem dzisiaj rano moode na rpi3 i w przeglądarce pojawił się napis "spotify active" - z poziomu przeglądarki nic z tym nie mogę zrobić, a sterując mconnect z telefonu wszystko działa OK. Czy to oznacza, że można odtwarzać Spotify? Gdzie to uruchomić?
 9. Witam - już czas na nowe wieści z placu budowy kolumn, myślę że nie tylko ja śledzę je z zaciekawieniem.
 10. Witam - już kiedyś pisaliśmy o Bluesound Node 2i - mój kolega kupił i przyjechał do mnie pochwalić się nim bo tak ładnie uto nie go gra. Niestety, malina + digi plus pro i chiński dac za 600 zł pokonały go na przedbiegach, a jak brnęliśmy w ciekawsze utwory to przepaść była mocniej zauważalna. Pozdrawiam.
 11. Witam - właśnie ostatnio słuchałem i porównywałem pliki DSD i PCM - to samo pytanie zadałem wczoraj innemu koledze z naszego forum. DSD jest czyste i takie "rasowe" ale niestety odnoszę wrażenie , że w PCM jest więcej "analogu" i jak by lepiej trafiało w ucho. Tak, że jakoś specjalnie nie silę się na DSD, chyba że gdzieś usłyszę że muszę ku temu dążyć. Pozdrawiam
 12. Poproszę o rezerwację UGODY - wysłałem wiadomość na priv.
 13. Nie porównywałem Digi pro do Allo DigiOne 1.2. Ale miałem u siebie super daca zrobionego przez forumowego kolegę i tutaj przeskok jakości był bardzo duży, niesamowita przestrzeń i dynamika, duży wpływ miał też kabel zasilający.
 14. Niestety nie ma go tam - czy ja dobrze kumam że " dev/sda1" to właśnie ta pamięć. Strasznie to skomplikowane.
 15. Witam - miałem u siebie Noode 2i, kolega przywiózł pochwalić się jak pięknie gra i tak było, bardzo fajne urządzenie dobrze grające do momentu porównania z malinką+hifiberry digi+pro i dac PCM1794. Niestety Noode poległo na pierwszym utworze, a jak zaczęliśmy słuchać Tidal MQA to już była przepaść.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.