Jump to content

piku bb

Użytkownicy
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. piku bb

  The Doors

  Warto! Wg mnie jeden z najlepszych utworów doorsów.Ale kupe lat temu duże wrażenie zrobił na mnie rozpędzający się pociąg-
 2. Jeszcze raz Psy Wojny-pod koniec piosenki ciekawe zachowanie Falona jak opluwa wodą gościa pod sceną.😉
 3. Wg mnie jego najlepsza kreacja aktorska...
 4. Niech spoczywa w pokoju...
 5. Wydaje mi się że przekaźnik może działać dobrze,tylko coś masz pochrzanione ze stykami,krzywkami itp.-zobacz poniżej zasadę działania cmosa 4001. [Hidden Content] Jak już masz zanieść gramiaka do elektronika to niech weźmie to pod uwage.A swoją drogą robić muting w gramofonie za pomocą scalaka....Intrygujący ten gramofon. Idea dobra ale jak kolega nie przypilnuje na dużej głośności jak skończy się płyta to efekty słyszalne w głośnikach w momencie podnoszenia wkładki mogą być niezbyt przyjemne.I szkodliwe dla głośników.
 6. Brawo Ty😉 Właśnie o to mi chodziło,przypuszczałem że tam może tkwić problem,ale nie byłem pewien czy ta część na płytce to przekaźnik.Zatem gramofon myślę że będzie bez problemu do naprawy i parę stów zostanie ci w kieszeni. Bardzo ciekawy gramofon i podoba mi się wizualnie-chyba uzbieram parę groszy,kupię taki,odrestauruje i ocalę staruszka od zapomnienia.
 7. Na zagranicznych forach jest bardzo dużo o renowacji tego gramofonu-obejrzyj zdjęcia-może jeszcze czegoś brakuje. Tak z ciekawości-czy sygnał z kabli w ramieniu biegnie od razu na gniazda rca czy najpierw na jakąś płytkę lub przełącznik? Chodzi mi o to czy przy funkcji stopu zwiera sygnał do masy i w jaki sposób?
 8. Proponuje-najpierw samemu spróbuj naprawić.Czasem może to być drobnostka i mechanizm nie działa.W zeszłym roku reperowałem koledze TT Elaca-kupiony jako uszkodzony-6 godzin walki...i wpatrywania się w ślimaka pod talerzem.Ile k...urczaków p...ieczonych się sypneło to nie wspomne😉.Okazało się że najmniejsza w całym gramofonie sprężynka po latach się rozciagnęła i wystarczyło ją ''naciągnąć'' o 1 zwój i automatyka powrotu wróciła do normy.
 9. Ze swojej strony polecam Kenwooda [Hidden Content] Posiadam 2 sztuki i polecam.Kupujesz go,inwestujesz ok.120 zł w przeróbkę,400 we wkładkę+ustawienie i cieszysz się dźwiękiem. Gramofon jest masywny i nie wzbudza się przy dużej głośności...no i naprawdę cieszy oko.
 10. piku bb

  Jimi Hendrix

  O cholewa to już tyle lat!!! A jego muzyka wiecznie żywa.Arcymistrz gitary.Dla mnie kwintesencja jego grania-improwizacja...pokazuje cały jego majstersztyk-oczy zamknięte,petko w gębie i w tle perkusista który ledwo wyrabia...😉
 11. Jaki transformator masz w tym wzmacniaczu?Na zdjęciu nr 1 wygląda on jak symetryczny-2 czerwone do zasilania plus środkowy który masz podłączony do uziemienia.Nie wiem czy elektrycznie jest to poprawne połączenie-bardziej obeznani niech się wypowiedzą. Chyba że to trafo ma pojedyńcze np.18v,a przewód żółty to wewnętrzny ekran między uzwojeniami.
 12. Mam pytanko-jak ma wyglądać twój Rywal na sterydach? Też planuje go wykonać wg oryginalnego schematu w ilości czterech-do biampingu.
 13. I raz na zawsze zniknie problem okablowania 😉.
 14. Nie przeglądałem całego tematu,ale wtrącę swoje przemyślenia.Jak zaczęła się u nas nagonka na wirusa-dzień po wprowadzeniu obostrzeń wchodzę do sklepu u mnie na wiosce i jak zwykle-poproszę parę bułek.A tu zaskoczenie-sprzedająca mówi że sprzedają tylko po 5szt i podała ładnie zafoliowane i w rękawiczkach jednorazowych... Ale idylla nie trwała długo-wszystko wróciło do normy po poluzowaniu-pieczywo znów przywożone w brudnych białych pojemnikach które pamiętają lata 80 (nawet w necie ciężko znaleźć ich zdjęcie).Oczywiście przywiezione w brudnym samochodzie i walnięte na podłodze sklepu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.