Jump to content

Dzius

Użytkownicy
 • Content Count

  1481
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

381 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dłubanie w sprzęcie audio.
  Moja kolekcja w tej mierze to:
  Wzmacniacze:
  Gainclone
  First Watt F3
  First Watt F4
  First Watt F5
  L'SIT Amp

  Przedwzmacniacze:
  First Watt B1
  Burning Amp Ba-3 Front
  L'Pacific (RIAA)
  Pearl II (RIAA)

  Kolumny: Sonido SFR-175 "Concerti clone"
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzius

  Audio mity

  Czy to już tu było ?
 2. Dzius

  Audio mity

  Wszystko w porządku bo tu chodzi o orbitalny moment pędu światła: ;-) https://en.wikipedia.org/wiki/Orbital_angular_momentum_of_light
 3. Dzius

  Audio mity

  Znowu w wątku o kablach zasilających pojawił się typowy dla kablarzy wpis: "Szukam pomysłu jakim kablem mógłbym wprowadzić więcej detalu na górze i lepiej kontrolować bas. Brakuje mi blasku po zmianie kolumn na sonusy." Stąd rodzi się pytanie dlaczego ktoś się zabiera do zmiany dźwięku od "dupy strony" ? Jedyny pomysł jaki mi się nasuwa to , to że całą resztę taki delikwent traktuje jako "świętość" na której się nie zna, a kabel zasilający można bez ryzyka uszkodzenia czegokolwiek zmienić. Poza tym pewnie kable głośnikowe i sygnałowe już zmieniał i nie uzyskał odpowiedniego efektu. Co ciekawe od razu uzyskał konkretną odpowiedź.
 4. Dzius

  Kabel sieciowy DIY

  Ten Groneberg to dziadowstwo jak każde inne ze sklepu budowlanego: https://www.dienadel.de/groneberg-wandsteckdose/a-353628771/ styki mosiężne, byle jakie wykonanie i to za 18,90 EUR.
 5. Dzius

  Audio mity

  Nie wizualizacje tylko przebiegi elektryczne. Jeżeli dwa sygnały elektryczne się nie różnią, to czy mogą dawać różne dźwięki ? Wg kablowierców mogą, bo pomiar elektryczny nie oddaje całości zagadnienia. Są jeszcze "ukryte wymiary" dźwięku. Np część elektronów przepływa w jednym przewodniku w większości jako cząstki, a w innym kablu jako fale. I to o innym spinie. ;-)
 6. Dzius

  Kabel sieciowy DIY

  Jakieś dwa tygodnie temu zmieniłem jeden transponder TP-link na inny, i dalej od czasu do czasu pojawia się ten problem. Znaczy jednak gniazdo w ścianie do wymiany.
 7. Dzius

  Audio mity

  Kiedyś dawno temu po lekturze audiofilskiego artykułu, w równie audiofilskim magazynie, na temat kopiowania płyt CD specjalnym programem "bit perfect" , (bo inne psują dźwięk), zrobiłem następujący test kopiowania: Wziąłem zwykłego laptopa i zacząłem jakimś tam CD Burne, czy innym programem robić kopię z kopii. Postanowiłem dojechać w ten sposób do 10 kopii z oryginału. Zarówno oryginał jak każdą kopię zgrywałem na HDD w formacie wav. Wav z każdej kopii porównywałem specjalnym programem do znajdowania różnic między zbiorami z tym z oryginału. Niestety nie wytrzymałem do końca i przy siódmej kopii już miałem dosyć tej zabawy, bo żadnej różnicy nie znalazłem. Spróbuj i Ty. Może znajdziesz różnicę. Może będziesz bardziej wytrwały. Powiadom nas o wyniku. :-) Masz rację. Te bolidy z F1 to szorują brzuchem po ziemi. :-)
 8. Dzius

  Audio mity

  "Praca wkładki w optymalnej temperaturze podnosi walory dźwięku." A próbował ktoś czy gorzej brzmi w bardzo niskiej temperaturze, w porównaniu z wysoką ? Zawieszenie elastyczne igły to jakieś tam gumki, czy inne elastomery, powinny lepiej działać podgrzane. Podobnie jak opony w samochodzie.
 9. Ale to jest odgrzewany, bardzo, bardzo stary kotlet, o którym już tu dawno była mowa. Udowodniliśmy, że to niestrawne bzdury są. Jak masz cierpliwość to znajdź to w tym wątku. No właśnie tych praw fizyki nie rozumiesz. Ale jak poczytasz ten wątek gdzieś tam od 10 strony to może coś zrozumiesz. A tak poza tym kochasz winyl, to super, świetnie itd. itp. Ale kitu na nie wciskaj.
 10. Dzius

  Kabel sieciowy DIY

  To znacznie lepsze niż te wszystkie bajania o oyaide i furutech. Bezkompromisowe rozwiązanie. :-)
 11. Dzius

  Kabel sieciowy DIY

  Mam internet przesyłany na kablu zasilającym. W jednym z pokoi od czasu niestety zanika. Tak raz na dzień, albo rzadziej. Muszę wtedy wyciągnąć transporder z gniazda zasilającego w ścianie i wetknąć go z powrotem, i zaraz jest OK. Chyba w końcu zmienię to gniazdo na jakieś lepsze. A co wy macie w ścianie ?
 12. Dzius

  Audio mity

  To zbędna radość, bo brakuje Ci głębi odczuwania wrażeń. Coś jakby słuchać tylko z ograniczoną dynamiką sygnału. :-)
 13. Dzius

  Audio mity

  Takie porównywanie chyba nie ma zbytnio sensu. Trzeba by znaleźć krótkie fragmenty sygnału gdzie cokolwiek się praktycznie różni i dopiero to zacząć analizować.
 14. Dzius

  Kabel sieciowy DIY

  Patrząc po wątku "Kabel sieciowy DIY" można powiedzieć, że obecnie nowoczesne kable zasilające tak zmieniają dźwięk, że to właśnie za ich pomocą można robić equalizację dźwięku, tylko jeszcze chyba nikt nie próbował tego praktycznie. Ale jak już ktoś to zrobi to będzie prawdziwie audiofilska rzecz, bo ta cyfrowa to jakaś taka prymitywna jest. ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.