Jump to content

igor-69

Użytkownicy
 • Content Count

  244
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. igor-69

  Serwis Łódź

  [Hidden Content] Polecam !!!!
 2. Pisaliście w powyższych postach ze podłączacie optykiem do daca a w opisach nie ma nic o wyjściu optycznym np [Hidden Content] Moze to jakieś podróby ?
 3. Nie sprawdzalem kondesatorów - nie wiem jakie są ale na pewno dwa rodzje trochę mniejsze więcej i trochę większ mniej. Dawno już skręcony i gra bez brumienia
 4. Witam W sprawie buczenia trafa dorzucę swoje spostrzeżenia. Obecnie gra 100A z 50CD. Wcześniej był 50A. Obie 50-tki A jak i CD brumiały/brumią lecz było/jest to brumienie na granicy słyszalności. Po zmianie na 100A brumienie było/jest bardziej słyszalne ale tylko przy samym wzmaku i w niczym nie przeszkadza. Dwa dni temu wieczorem w czasie cichego słuchania radia brumienie nagle się zwiększyło i było modulowane- nie jednostajne i wyrażnie słyszalne w czasie odsłuchu. brum był dwutonowy i ta wyższa składowa trwała ok 1-2 s po czym niższa składowa 3-4s. To ta wyższa skladowa była dwa razy głośniejsza i bardzo irytująca. Odłączylem wszystko co się dało z sieci w domu lecz nic to nie zmieniło. CD od wzmaka też. Dopiero jak podkręcilem glośność zdecydowanie tj z 50 na 20 - brumienie ustalo. Rozkręcilem wzmaka odkręciłem trafo i co zobaczyłem -trzy warstwy tłumiące 1.guma /największa i jakaś taka plastikowa/ 2.mikroguma ok 1/2 śr trafa 3. pianka jeszcze mniejsza od mikrogumy. O zgrozo grubość tych warstw izolacji to po ok 1 mm. Podłączyłem rozkręconego wzmaka i naciskając trafo sprawdziłem jak gra/brumi/ - i okazuje się ze gra w zależności od siły nacisku. Dociołem kawał dodatkowej gumy 3-4 mm grubości średnicy podobnej do oryginału i dołożyłem do warstw firmowych. Skręciłem jak najmocniej się da i brum ustąpił prawie całkowicie , dodatkowo dołożyłem ferryt przed trafem. Więc jak komuś brumi to dokładajcie jak najgrubszą gumę pod trafo albo i kilka warstw- bo oryginalne tłumienie to śmiech i kpina. Tym bardziej ze to materiał elastyczny który z biegiem lat się wyprasował i stracił swoje i tak nędzne właściwości tłumiące I jeszcze jedna fota z ferrytem. Jak już wzmak był rozebrany to pomierzyłem i okazuje się że przewody zasilające są zamienione brązowy z niebieskim w stosunku do tego jak powinno być L/N. Przełączając wtyk kabla zasilającego w gnieżdzie nie słyszę różnicy. A jak jest u was ?
 5. Witam W sprawie buczenia trafa dorzucę swoje spostrzeżenia. Obecnie gra 100A z 50CD. Wcześniej był 50A. Obie 50-tki A jak i CD brumiały/brumią lecz było/jest to brumienie na granicy słyszalności. Po zmianie na 100A brumienie było/jest bardziej słyszalne ale tylko przy samym wzmaku i w niczym nie przeszkadza. Dwa dni temu wieczorem w czasie cichego słuchania radia brumienie nagle się zwiększyło i było modulowane- nie jednostajne i wyrażnie słyszalne w czasie odsłuchu. brum był dwutonowy i ta wyższa składowa trwała ok 1-2 s po czym niższa składowa 3-4s. To ta wyższa skladowa była dwa razy głośniejsza i bardzo irytująca. Odłączylem wszystko co się dało z sieci w domu lecz nic to nie zmieniło. CD od wzmaka też. Dopiero jak podkręcilem glośność zdecydowanie tj z 50 na 20 - brumienie ustalo. Rozkręcilem wzmaka odkręciłem trafo i co zobaczyłem -trzy warstwy tłumiące 1.guma /największa i jakaś taka plastikowa/ 2.mikroguma ok 1/2 śr trafa 3. pianka jeszcze mniejsza od mikrogumy. O zgrozo grubość tych warstw izolacji to po ok 1 mm. Podłączyłem rozkręconego wzmaka i naciskając trafo sprawdziłem jak gra/brumi/ - i okazuje się ze gra w zależności od siły nacisku. Dociołem kawał dodatkowej gumy 3-4 mm grubości średnicy podobnej do oryginału i dołożyłem do warstw firmowych. Skręciłem jak najmocniej się da i brum ustąpił prawie całkowicie , dodatkowo dołożyłem ferryt przed trafem. Więc jak komuś brumi to dokładajcie jak najgrubszą gumę pod trafo albo i kilka warstw- bo oryginalne tłumienie to śmiech i kpina. Tym bardziej ze to materiał elastyczny który z biegiem lat się wyprasował i stracił swoje i tak nędzne właściwości tłumiące
 6. Złożyłem Synowi zestaw z Y-803 +cd 700 i Acoustic Energy AE 103 i gra to bardzo dobrze / w stosunku do ceny/ jako cały system. AE mało popularna obecnie u nas firma która robi dobre głośniki za przyzwoite pieniądze.Równe granie z dobrą średnicą gdzie skraje pasma służą dopełnieniu całości a nie żyją własnym życiem. Warto posłuchać u siebie ! Bo to podstawa !
 7. Trzeba mieć równo najebane pod sufitem by wierzyć w takie pitolenie No nareszcie powiedziane jak trzeba !!!!
 8. Do sprzedania 4 kabelki zasilające CHORD POWER 2x 1,0 m i 2x 1,5 m [Hidden Content]
 9. Sprzedam ATC SCM 40 [Hidden Content]
 10. ostatnio pojawiają się odtwarzacze CD które nie czytają wprawdzie płyt SACD (brak napędów na rynku), ale za to i tak w locie zmieniają sygnał z 16.44,1 na DSD - a jakie?
 11. Brawo pharel1 Też uważam że 260D to dobry player CD. Albo wpisał się w mój system. W piątek odebrałem po naprawie i cieszę się muzą na nowo. Padła przetwornica napięcia od stand-baya więc teraz wyłączam przełącznikiem na tylnej scianie. Olałem gwarancję sprzedawcy- szkopa, oraz ofertę płatnej naprawy dystrybutora w Polsce i oddałem do polecanego serwisu na forum -OTJ serwis Łódz. Tak więc skończyło się dobrze. Serwis na 6 I niech gra muzyka !
 12. No tak trochę żle napisałem - multiplayer będzie lepszym określeniem.
 13. To wszystko jest dla mnie oczywiste co piszesz. Poki co mój Moon z którego byłem mega zadowolony się wysypał i czeka na naprawę o ile będzie możliwa- opłacalna. I tak sobie myślę że może trzeba będzie szukać czegoś nowego- niestety. Technics jako all-in-one do 10 tyś może być wart odsłuchania u siebie. Poczytam w klubie - wieszanie to mankament nowych modeli - soft pewnie albo niestety napęd DVD. Osobiście wolę CD pracuje pewniej ,szybciej i nie wiesza się.
 14. A można gdzieś wypożyczyć Technicsa SL-G700 ? Może branża się odezwie .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.