Jump to content

Audiotechnology

Użytkownicy
 • Content Count

  445
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Technika audio
  Elektronika
  Organy piszczałkowe.
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podbijam gdyż temat w zasięgu osób raczej w temacie - spotkał się Ktoś kiedyś z DIY na SAP15N / SAP15P Sankena?
 2. Dodam dla potomnych, że mam Cambridge 640A V2 po lekkim modzie z AE Aegis Evo One i Evo Sub i jest bardzo fajnie i z gramofonem i z torami cyfrowymi. Warto pamiętać o tym, że kolumny dmuchają do tyłu i należy ostawić je przynajmniej kilkanaście cm od ściany
 3. Jeśli lubisz perkę i w dodatku ma być "energia" to w tej cenie mogły by się sprawdzić któreś Klipsch najlepiej z lampą, ale w tej cenie mógł było by o to ciężko, więc można by pomyśleć o np. Audiolab'ie 8000A/8200A. Takie połączenie jakiś czas temu słyszałem, i było zaskakująco.
 4. Na Twoim miejscu (jeśli chcesz sprzęt zatrzymać u siebie na dłużej) wymienił bym transformator na nowy. Firmy takie jak np Toroidy.pl robią trafa specjalnie do audio, w dodatku o parametrach takich jakie potrzebujesz.
 5. [Hidden Content] Berker Radio Touch i podobne... poszukaj łazienkowych radyjek do systemu ramkowego ;)
 6. Zbuduj sobie zasilacz na stabilizatorze BA05T, ma rewelacyjnie niski poziom szumów... ;)
 7. Najtańsze piezoelektryczne wysokotonowe = krew z uszu, i to już od samego patrzenia... A za głupie 300zł można sobie kupić jakieś stare fajne Grundigi, Philipsy itp... Raczej szkoda kasy na takie chińskie barachło :) Kup sobie takie [Hidden Content] albo takie [Hidden Content] albo takie [Hidden Content] albo takie [Hidden Content] albo takie [Hidden Content] albo ewentualnie takie [Hidden Content] Do całości popędzasz to czymś takim: [Hidden Content] albo takim [Hidden Content] albo takim [Hidden Content] albo takim [Hidden Content] albo też takim [Hidden Content] ...ten chiński bumbox nawet nie ma szans zbliżyć się do czegokolwiek z tego zestawu. Jak coś z kasy zostanie to wyjdą kable i 4-pak piwa :)
 8. AE grają bardzo specyficznie, musiał byś tego sam posłuchać ;) Jeśli będziesz kiedyś przejeżdżał przez Białystok (bądź jesteś z okolic) to zapraszam na odsłuch Aegis Evo One + Aegis Evo Sub :)
 9. Kolumny Klipsch grają charakterystycznie ze względu na to, że ponad połowę pasma odtwarza głośnik tubowy. Marka ma co prawda swoich wyznawców, są to dobre kolumny tak więc jeśli Ci się spodobały, to jak najbardziej super :) Ja w tej cenie obstawiał bym jakieś Dynaudio, tak jak kolega wyżej wspomniał - Dali, bądź Focal / Acoustic Energy (jeśli lubisz ostrzejsze brzmienie). Co do wzmacniacza - w tej cenie po wydaniu pieniędzy na kolumny i kable - raczej nic fajnego nie kupisz jeśli chodzi o sprzęt nowy. Z używanych za to bez problemu powinieneś dorwać świetnego Audiolaba 8000A/S, Arcam'a ALPHA 8, czy też Cambridge Audio 640/740 - jest tego masa. Określ się, jakie brzmienie lubisz i jakiej słuchasz muzyki, może będziemy w stanie precyzyjniej polecić Tobie konkretne modele :)
 10. Działa to mniej więcej w ten sposób ;) Różnica polega na tym, iż często DAC wbudowany w odtwarzacz CD jest słabszej jakości, niż zewnętrzny. Tak więc posiadając wyjście cyfrowe mamy możliwość zmiany używanego przetwornika na inny bez konieczności zmiany odtwarzacza.
 11. Poszukaj starszych kolumn marki T+A, Przykładowo Criterion TMR100, TMR120... ;)
 12. Ja bym obstawiał bardziej jakiś zimny/uszkodzony lut, który przez brak połączenia doprowadza do wzbudzenia się wzmacniacza, ew chwilowego wystąpienia na wyjściu napięcia stałego. Z takim przypadkiem akurat raz już się spotkałem. Kolejną usterką, może być po prostu "wyklepany" switch stand-by, uszkodzenia współczesnych switchy są dość częste. Powodem usterki może być jednak coś zupełnie innego, należało by przejrzeć dobrze wzmacniacz.
 13. Goodmans to marka z wielkimi tradycjami. Można się po takich kolumnach spodziewać duużo dobrego grania. Kiedyś słyszałem kolumny tej marki i po mimo wyglądu jak wspomniałeś - grały zaskakująco dobrze. Obecnie ta marka chyba już nie istnieje, lecz kiedyś robiła sprzęt wręcz wyjątkowy jakościowo :)
 14. Witam! Poszukuję interkonektu łączącego subwoofer Acoustic Energy Aegis Evo Sub (kompakt) z Cambridge Audio 640A (puki co). Przesłuchałem już trochę kabelków, i nie powiem - niekiedy była spora różnica - zwłaszcza jeśli chodzi o najniższy bas. Chciałbym zatem posłuchać Waszych opinii na temat kabelków "dobrze brzmiących w zakresie niskich częstotliwości". Dodam, że sprzętu nie łączę przewodem typu Y, a standardowym stereo (korzystam z wyjścia pre-out). Jak najbardziej może to być kabel "z metra cięty" :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.