Jump to content

Arkady123

Użytkownicy
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mój Acer Z650 Predator w akcji. Odległość od ściany 210cm, Szerokość wyświetlanego obrazy 250cm. Przed zakupem korzystałem z kalkulatora: https://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm Jestem bardzo zadowolony z projektora. Obraz jest bardzo dobry. Mam go już niecałe 2 lata i mam takie pytanie, czy ten kalkulator mówi nam jaka powinna byś odległość od ekranu dla konkretnego modelu projektora(obszar zaznaczony na zielono), czy odległość od ekranu może być dowolna?
 2. Edifier R2730DB z ASUS Xonar DG możesz podłączysz kablem optycznym i powinno mieć kopa. Nie wiem czy do tych głośników opłaca się kupować zewnętrzny przetwornik i czy będzie słyszalna różnica. Może ktoś inny doradzi?
 3. Arkady123

  Wasze ustroje.

  Ok. Zobaczymy. Narazie jest jak jest.
 4. Arkady123

  Wasze ustroje.

  Niestety ze względu na sąsiadów słucham bardzo cicho. Bas nie dudni, ponieważ jest go mało. Sąsiedzi piszą do mnie anonimy, że narzucam im gusta muzyczne, dlatego słucham cicho. Bardziej skupiam się na takich aspektach dźwięku jak sterowania, czy przestrzennosc niż głęboki i silny bas. Ale i tak sluchanie muzyki sprawia mi dużą przyjemnosc.
 5. Arkady123

  Wasze ustroje.

  Mi właśnie podoba się jak jest pusto, tylko wersalka i sprzęt audio. Narazie nic nie będę kupować bo zbieram pieniążki i cieszę się tym co mam.
 6. Arkady123

  Wasze ustroje.

  Ok. Zobaczę, później pokombinuję z ustawieniem.
 7. Arkady123

  Wasze ustroje.

  Mój zestaw Hi-Fi w nowym, większym pokoju.
 8. Kiedyś porównywałem Tidala HIFI ze Spotify z jakością mp3 i nie było co porównywać. Tidal brzmiał o wiele lepiej. Jeśli chodzi o porównanie dzwięku z usb ,a bluetooth to moim zdaniem: dzwięk z usb jest bardziej wypełniony idący ze środka, bardziej analogowy, natomiast dźwięk z bluetooth jest bardziej ostry na skrajach pasma, nie czuć tej subtelności. Kiedyś z wygody słuchałem tidala tylko przez bluetooth ale po jakimś czasie kupiłem sobie długi kabel usb i przeszedłem na słuchanie po usb. Po prostu jakość dźwięku była lepsza. Niestety nie mam cd z wyjściem coaxial nie nie mogę nic napisać o dzwęku z coaxial. Podłączałem kiedyś Moduł brzmieniowy Roland Integra 7 po coaxialu do irdaca II i róźnice na słuchawkach sony MDR-100A były bardzo małe w porównaniu do usb. Na głośnikach i wzmaciaczu lepiej słychać równice. Jeśli chodzi o bas to trudo mi sprecyzować czy i od czego jest lepszy. Z doświadczenia wiem, że jakość dźwięku bardzo zależy od źródłą cyfrowego. Czym lepsze źródło tym lepszy dźwięk. Na pewno po podłączeniu cd przez coaxial do irdaca II jakość dzwięku będzie lepsza niż bezpośrednio z wyjść analogowych w CD.
 9. Jeśli będzie to Arcam irDAC II to ja mam podłączonego laptopa kablem USB A-B takim https://allegro.pl/kabel-przewod-thomson-drukarki-usb-2-0-a-b-5m-i7012860160.html i nie słyszę strat w jakości. Podłączenie USB da najlepszą jakość dźwięku ale Bluetooth też dobrze działa i jakość dźwięku też jest dobra. Jak masz jakieś pytania o Arcama irDAC II to pytaj. Mam go już ponad rok.
 10. Ja mam Triangle Color i jestem bardzo zadowolony. Słucham głównie muzyki klasycznej. Polecam Triangle.
 11. Arkady123

  WiFi a Bluetooth

  Nie wiem, a jak to sprawdzic? Cytuję: Livebox 3.0 korzysta z technologii podwójnego WiFi (2,4 i 5 GHz), która pozwala bezprzewodowo połączyć w jedną sieć wiele urządzeń rozlokowanych w całym domu, eliminując przy tym ryzyko zakłóceń.
 12. Arkady123

  WiFi a Bluetooth

  Ja korzystam z Wi-Fi i Bluetooth jednocześnie. Mam Router D-LINK DIR-842 ,Tablet Samsung Tab 2 7.0 i Arcam Irdac-II. Słucham Tidala, którego puszczam z tabletu podłączonego do Wi-Fi i jednocześnie mam włączone Bluetooth, które łączy się z Arcam Irdac-II. Wszystko śmiga aż miło. Pozdrawiam
 13. Dokładnie tak jak piszesz. Z komputera wyjściem optycznym wychodzisz kablem optycznym na wejście optyczne w mini discu, klikasz rec i muza powinna grać. Nie zapomnij tylko ustawić w mini discu które wejście cyfrowe używasz(zmienia się to przełącznikiem zazwyczaj do wyboru analog, optical in1 lub in2). Musisz tylko sprawdzić czy wyście optyczne w komputerze wysyła dane, bo może trzeba coś ustawić, to zależy od karty muzycznej. Ten pioneer bardzo fajny. Sony też są spoko i wiem że trudno go zajechać. Mój kolega ma sony je330 już wiele lat i do tej pory puszcza muzę na weselach. A propo taniego daca, ja bym brał mini disc. Po pierwsze fajnie wygląda, po drugie można nagrywać na dyskietki i po trzecie jakość dzwięku starego mini discu jest po prostu lepsza, wynika to z budowy, porządny transformator, lepsze zasilanie i myśl technologiczna. Dac nie może lepiej grać. Nie jestem tego 100% pewny ale tak mi się wydaje.
 14. Tu masz ofertę niezłą bo z pilotem i wizualnie w dobrym stanie: http://allegro.pl/mini-disc-yamaha-mdx-596-minidisc-pilot-i7005446610.html Ten mini disc powinien działać jeszcze przez wiele lat. Firmy które polecam to Sony, Onkyo, Pioneer, Denon, Technics i Yamaha. Kiedyś mój kolega miał ONKYO MD-2321 i naprawdę i fajnie wyglądał, bo ma aluminiowy panel i fajnie grał. Tu jest aukcja ale bez pilota: http://allegro.pl/onkyo-md-2321-nagrywarka-minidisc-i7014304793.html Moim zdaniem najważniejsza jest oczywiście jakość dziwięku ale również i wygląd. Szukaj takich mini disców które nie mają rys czy zadrapań.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.