Jump to content

bl4ck

Użytkownicy
 • Content Count

  1098
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

129 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem czego nie pojmujesz ale napisałem ci wyraźnie wyciągając zworki tracisz funkcjonalność wzmacniacza jako całości, tego wzmacniacz nie da się w wygodny sposób wykorzystać jako końcówki mocy. Denon np mają guzik na fontowym panelu do przełączna, ty masz zwrotki.... czyli nie da się tego podłączyć w POPRAWNY sposób tak aby korzystać raz z końcówki a raz z pre+wzmacniacza no chyba że będzie latać wypinać i wpinać zworki....
 2. @paul klacska Wydaje mi się że w dużej mierze będzie do zależeć od danego TV procesora jak i portu usb jego szybkości. W sieci czytałem wiele osób które testowały własnoręcznie robione ripy mp4 DV UHD a tam bitrate dobija i do 90-100, oledy LG. Z janunio nie będę już polemizować bo ta kapusta w głowie :) ekspert rodem z MM :) Co do samego Dolby Vision w plikach mp4 to aby stworzyć taki plik wymagane jest oficjalne narzędzie od dolby [Hidden Content], program DVDfab do robienia kopii płyt BD również zawiera w sobie dlb_mp4demux a proces ten jest zautomatyzowany, ograniczeniem tej konwersji jest dźwięk nie można uzyskać prawdziwego truedhd/atmosa z wysokim bitrate tylko eac3 (dd plus) + atmos(taki atmos nadaje netflix) nie wiem jak wygląda sprawa z dts:x. Ogólnie temat jest ciekawy ale też nie wnikam w niego dokładnie bo aktualnie nie podoba mi się to że aby wykonać kopię takiej płyty wymagana jest konwersja która swoje trwa nawet na bardzo mocnym sprzęcie no i do tego dźwiękowe ograniczenia. Dlatego na koniec wspomnę to jeszcze raz tylko oppo, cxuhd lub klon oppo są w stanie odtworzyć pełną kopie płyty uhd z dolby vison \ hdr+, atmosem\truehd bez żadnych konwersji i kompresji. Pozostaje jeszcze jedna opcja olać dolby vision i cieszyć remuxem mkv z HDR'em :)
 3. Kodi > android = brak bd-j czyli praktycznie co trzecia płyta z menu się nie odpali a foldery jak i iso muszą być zdeszyfrowane. Co do TS stwórz mi własnej produkcji plik fragment filmu z DV i atmosem i napisz jakiego użyłeś oprogramowania, czekam kozaku.
 4. No przecież usuwając zworkę rozłączasz przedwzmacniacz z końcówką mocy więc sterowanie końcówką mocy przejmie amplituner. Kalibracja jak kalibracja co tu pisać to oczywiste że należy ją wykonać.
 5. Wyciągnąć zworki i w AMP IN, niestety to jeden z wzmacniaczy gdzie tracisz WYGODNĄ możliwość przełączani się między końcówką a wzmacniaczem.
 6. Przecież je wyłącza się w opcjach...
 7. Ja w atv też zmieniałem kabel na solidniejszy 🙂
 8. [Hidden Content] ale taka pełna obsługa wymaga jailbreak'a.
 9. Ale z ciebie spamer ja pikole... masz w ogóle głośniki atmos i taką konfigurację w amplitunerze? jeśli nie sygnał będzie wyświetlany jako truehd. Żebyś się znowu nie pytał to odpowiem że w apple tv masz atmosa wyświetlone bo tam jest wysyłany inny sygnał do avr nazwijmy to wymuszony. W panasonic'u bez konfiguracji i głośników atmos będzie truhd.
 10. Nie lepiej najpierw dać mu pograć poznać jak gra a dopiero później kombinować? kabel, wymiana modułu zasilania...
 11. Zmienił to jakiś debil żeby później następny d*** siał nowiny jako to by kontener .ts zawierał HDR\DV z atmosem 😄 Nic nie popoprawiam świadomie dałem najważniejsze fragmenty bo masz problemy z myśleniem. Masz głąbie poprawiony plik na mp4 widzisz raport błędu rozszerzenia? to dobrze że nie bo przynajmniej jeszcze oczy masz dobre.
 12. To nie są TS po prostu ktoś im nadał takie rozszerzenie nie jest ono poprawne Dwa to nie jest "prawdziwy" Atmos\TrueHD to jest Dolby Digital Plus with Dolby Atmos Masz dziury to nie ten watek nic nie usunięto. To że twój TV potrafi je obsłużyć spoko w innym wątku pisałem że tv LG też to potrafi, napisałem tam też informację że oppo jest jedynym softem który potrafi odtworzyć prawdziwy niemodyfikowany obraz\folder płyty UHD z DV \ HDR+ i to miałem pierwotnie na myśli pisząc że jako jedyny to potrafi na dzień dzisiejszy. No i to tyle jeśli chodzi o sample. W tym [Hidden Content] wątku można obserwować informację na temat metod na "przerabianie" plików aby uzyskać DV.
 13. Konwersja także na wyłącz jeśli obraz ma być nie tknięty przez amplituner.
 14. Chłopie czy ty myślisz że jak włączysz plik który nazywa się *DV w kodi a on to odtworzy to wszystko jest już ok? ... matko gdybyś miał przynajmniej minimum pojęcia to wiedział byś że kodi nie obsługuje nawet jednowarstwowych plików DV. Urządzenia jakie znam które obsługują POPRAWNIE takie plik to apple tv 4k i telewizory LG. Jak ktoś siedzi głębiej w tym temacie to proszę dopowiedzieć więcej.
 15. Nawet nie wiesz co linkujesz, albo inaczej poprawny wypowiedz żeby nie było niedomówień żadne urządzenie nie potrafi odtworzyć oryginalnej kopii obrazu płyty UHD DV \ HDR+ oprócz softu oppo. Ty linkujesz sample plików jedno warstwowych, kontener mkv nie obsługuje DV. Na razie ten temat kuleje strasznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.