Jump to content

djedryk

Użytkownicy
 • Content Count

  333
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Neutralny
 1. Witam Czy znacie jakieś programy do obliczenia rozkładu, wielkości i głębokości otworów Absorbera jak na zdjęciu ? Oczywiście wśród danych powinny być wymiary absorbera np. 60 cm X 60 cm Miałem taki program, niestety awaria dysku i brak kopii 😞 Szukałem na stronach www ale niestety nie znalazłem takiego programu. Bedę strasznie wdzięczny za wszelką pomoc.
 2. djedryk

  kolumny życia

  W wielkich koncernach, małych i dużych firmach inżynierowie to totalne lamusy którzy nie potrafią zaprojektować prostej aplikacji zwanej częścią analogową CD lub przetwornika oj Panowie, oj Panowie żyjcie w przekonaniu że tylko div owiec potrafi zaprojektować jakąś aplikację do audio a inżynierowie którzy mają wiele większą wiedzę z zakresu elektroniki i przede wszystkim fundusze a o czasie nie wspominając to totalne nieuki. Czy wyobrażacie sobie żeby majster klepka konkurował z fabrycznym teamem Mercedesa lub w Ferrari w F-1 Tam wszystko widać i wszystko jest mierzalne a nie tak jak w High Endzie - jeżeli nie słyszysz różnicy to masz uszy brudne lub nie wytrenowane bo aparatura Fluck-a za setki tysięcy dolarów nie potrafi zmierzyć tego co wytrenowane ucho audiofila :-) Ta sama aparatura mierzy parametry w medycynie,wojsku skąd po 10-20 latach technologia dopiero trafia do elektroniki powszechnego użytku.
 3. Orientujecie się czy głośniki wstęgowe firmy QUADRAl są produkowane przez firmę osobiście ? lub są zamawiane u jakiegoś producenta głośników ? Produkowane są 4 rodzaje głośników wstęgowych Czy są to jakościowo dobre głośniki wstęgowe ?
 4. Co to za zakładka ? ze specjalnym zaproszeniem w dziale stereo ? To jakaś grupa . " towarzystwo wzajemnej adoracji "
 5. Nagrywało się wtedy kiedy nie było innej możliwości i nie było nic lepszego. Można nagrać na dużo gorszym sprzęcie, lepszą jakość dźwięku ale pod warunkiem że ktoś nie potrafi tego dobrze zrobić na lepszym jakościowo sprzęcie. Nie myl jakości z wieloma wersjami. Technologi nie przeskoczysz. Niestety pomimo lepszej technologi i większej dostępności do sprzętu wysokiej jakości ludzie nie chcą, nie potrafią i nie mogą tego wykorzystać z różnych względów. Wszech obecna komercja jest niestety wyznacznikiem i punktem odniesienia. Jakość nie jest na pierwszym planie w dzisiejszych czasach.
 6. Czerwone ferrari F-430 z rajdowcem Maciejem Oleksowiczem za kierownicą wyjechało na warszawskie ulice. Przez cztery miesiące klienci korporacji taksówkowej Sawa Taxi będą mieli okazję do przejechania się tą superluksusową taksówką. AKG C12 VR * AKG The Tube Vintage * Beesneez Tribute 1 Tube ( U47 replica ) * Neumann U47 feti (1970 – EMI Collection) * Neumann U67 Tube ( 60 Era ) * Telefunken ELAM 251e Tube x2 * Telefunken U47 * UA Teletronix LA2A ITD ITP W STUDIU NIE UŻYWA SIĘ W OGÓLE LAMPOWYCH URZĄDZEŃ Porównaj samochód najlepszy dla pasjonatów nawet niech to będzie BUGATTI z wyczynowymi sportowymi samochodami F1 - na pierwszym zakręcie samochód zobaczy szarą pupę to jest samochód drogi dla bogatych ludzi ale do wyczynowego ścigania się nie nadaję i nie ma szans s fabrycznymi firmami. Zamów meble identyczne jak w ikei u stolarza to zapłacisz 2 razy więcej, a co się stanie jak ikea zamów w kalwarii meble w ilości 100 000 sztuk do wszystkich sklepów na świecie cena będzie 2 razy niższa niższa niż w kalwarii itd. Mylisz pojęcia i piszesz nieprawdę i nie uogólniaj bo na tych przykładach co podałem udowodniłem że bzdury piszesz. Wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje.
 7. A co myśleliście że człowiek będzie robił za darmo. Jest duże zainteresowanie więc gość podniósł ceny tak żeby się nie zaj....... na produkcji. Zrobiliście gościowi reklamę więc i cena musi być wyższa. Prawo rynku jest podaż ceny w górę, przy małym zainteresowaniu trzeba zachęcić klienta niską ceną
 8. Elektrownia - zakład przemysłowy wytwarzający energię elektryczną Smok - fikcyjne stworzenie, najczęściej rodzaj olbrzymiego, latającego gada.Występuje w licznych mitach i legendach oraz w literaturze, filmach i grach. Partner – uczestnik gry, strona związku partnerskiego,wspólnik działalności gospodarczej itd. Pociągnąć można przyczepę lub za sznurek itp. Napisz po polsku !!!
 9. Tak na pewno lepsze od pierwowzoru :-)
 10. A Polska miała być drugą JAPONIĄ :-) ludzie dalej wierzą że zmiana formacji politycznej rządzącej naszym krajem coś zmieni. Jakie to modne, nie ma się już nic do powiedzenia rzuca się hasełko " żartowałem " Trąbkę to ty masz i nie koniecznie w kieszeni :-) i uważaj żeby Ci powietrze z tej Twojej trąbki nie zeszło. Takich trąbiących w naszym kraju jest mnóstwo tylko zamiast rzeczywiście na czymś się znać to tylko trąbią, to tu to tam. I z tego ich trąbienia NIC kompletnie nie wynika. Ale to nie chodzi o to aby sensownie mówić. O nich ma mówić i słyszeć cały świat ! A to że większość z nich to zwykłe oszołomy, którzy na niczym kompletnie się nie znają , to nie ma znaczenia.
 11. W filozofię TY wchodzisz, o czym Ty piszesz dalej nie pojmujesz co to koncert Sony a paru inżynierów z firmy X którzy składają klocki High End. Zastanów się co w rozwój elektroniki wniósł koncert SONY i np. paru inżynierów lubianego prze zemnie Macintosha. Gratulację za porównanie producenta spodni z firmą elektroniczną. Medycyna,przemysł kosmiczny, wojskowy bez elektroniki byłby niczym a co Twój producent spodni Levi Strauss,Wrangler wniósł w rozwój ??
 12. Sony profesjonalne to studia filmowe, przemysł filmowy i tam rzeczywiście technika i jakość odgrywa role i nikt tam nie może im podskoczyć - zresztą z czym ? Tektronix czyli aparatura pomiarowa to również sony (Fluke - to Philips) Yamaha profesjonal to inny dział. Mark Levinson, Acuphase, Burmaster itd. może buty czyścić SONY z ich elektroniką. Zresztą co te filmy audiofilskie wniosły w audio lub wymyśliły w elektronice w porównaniu do Sony czy Philipsa ?? Te firmy pobierają opłaty licencyjne czy patentowe od tylu rzeczy które wymyślili a stosują lub stosowały te elementy prawie wszystkie firmy sprzętu audio, video. Yamaha profesjonal to głównie sprzęt muzyczny - DSP które stosują w Amplitunerach wcześniej stosuje się i było stosowane w profesjonalnym rynku muzycznym.DSP w amatorskim sprzecie w latach 90-tych SONY było lepsze i bardziej rozbudowane niż u Yamahy. Yamaha Profesjonalna to inny dział niż SONY Profesjonal Zarówno jedna jak i druga firma zajmuję się czym innym. Po drugie SONY praktycznie zaprzestało pchać się w rynek amatorskich urządzeń audio ( chodzi o jakość ) na początku XX wieku Po modelach TA E1+TA N1 SCD-1 praktycznie zaprzestali produkować ciekawe klocki i przestali piąc się w górę a w zasadzie popieprzyli całą klasę ES Wypuścili tylko okrojenie wersję SACD oparte o SCD-1 i na tym się zakończyła era klocków ES ANTHEM robi fajne procesory video ale są firmy audio które robią lepsze wzmacniacze audio - np MIntosh Wole 60kg wagi zbalansowanej ( Quad Balanced ) w klasie AB - MIntosha niż jakieś Cudo Klasy D Anthema Oglądnij od środka Mintosha i Athema
 13. Sony od dawna świadomie produkuje ten amatorski szaj , ludzie tego chcą to dostają. Nie wiem czy wiecie ale w sprzęcie profesjonalnym wszystkie firmy są o lata świetlne za Sony Dlatego nie ma co się napinac gdyż jaby chcieli produkował by najwyższe modele ES tylko po co jak ludzie chcą Tanich plastikowych tandetnych urządzeń.
 14. Ty obraziłeś wcześniej słowem śmieciowy więc miej pretensje do Siebie !! najpierw zobacz znaczenie słów śmieciowy a później obrażaj Tych co stworzyli system oparty na Linuxie. Większość informatyków to pseudo informatycy. Nazwał bym ich popychadłami systemów operacyjnych i składaczami lub naprawiaczami komputerów. Informatyków z prawdziwego zdarzenia którzy jeżdżą na szkolenia potrafią skonfigurować routery Cisco a nie D-Linka na fabrycznych ustawieniach jest znacznie mniej. (.........................)
 15. Pierwszy z rzędu informatyk nie potrafi zainstalować poprawnie systemu operacyjnego Windows ( a biorą za to 200 zł ) Później po takich pseudo informatykach trzeba poprawiać ! i to ma być autorytet ?? chyba kpisz. Ten informatyk nie ma pojęcia na temat działania i funkcjonowania systemu operacyjnego. A teraz z innej beczki, niestety system operacyjny android powstał dzięki osobom które chcą wszystko za darmo. Tak działa marketing na każdy produkt.Czy wyobrażasz sobie funkcjonowanie jakiejś firmy w dzisiejszych czasach która nie zaoferuję czegoś za darmo ( pół darmo ) I nie ośmieszaj się bo tym pierwszym z rzędu informatykiem jesteś zapewne TY !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.