Jump to content

djedryk

Użytkownicy
 • Content Count

  345
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak w XX wieku SCOPE SONIC CORE Do dnia dzisiejszego chodzi w studiu i jest tak dobry że nie ma potrzeby wymiany na nowszy. Oprogramowanie do dnia dzisiejszego jest wspierane. Nowsze urządzenia różnią się tylko tym że są wydajniejsze i nic poza-tym. Szybsze procesory nie grają lepiej, a konwertery AD DA były 20 lat temu tak samo dobre jak i teraz. I rób to dalej. Jednym przyciskiem w ciągu kilku sekund włączam ulubioną muzykę i nie mam potrzeby wymiany sprzętu na nowszy lub lepszy bo taki dla mnie nie istnieje. A wymiana i szukanie to tylko strata czasu i pieniędzy. Serwery plików hulają u znajomych, wieczne poszukiwania tytułów, wymiana dysków, macierz-e RAID-y, zwiechy systemów, wymiana DAC-ów na nowsze lepsze wydajniejsze obsługujące coraz nowsze systemy plików. I tak w kółko bez końca. Po co to komu ? Po co komplikować sobie życie jak przy pomocy jednego przycisku od kilkunastu lat uruchamiam ulubioną płytę. System nigdy nie nawalił, nigdy się nie zawiesił i gra na tyle wystarczająco dobrze że nie ma potrzeby wymiany.
 2. PC AUDIO byłem zainteresowany w XX wieku teraz zrobił się z tego toru tzw, tandeciarski sprzęt dla nowoczesnych audiofilów ( Oczywiście nie wszystko ale w większości ( Ja tam jestem niestety staroświecki, wręcz starodawny wolę słuchać na staromodnym sprzęcie z XX wieku 🙂
 3. plik ISO odczytuje serwer w rożnej postaci a gra czyli wypuszcza sygnał przetwornik i musi to być DAC 5.1 Ile taki zestaw kosztuje ? np. OPPO BDP-105D to koszt 8000 zł za możliwość grania z plików. Denon 3910 700 zł za 8000 zł można nagrać 10 - 15 tysięcy płyt
 4. czy jest na ta chwile urządzenie które gra z obrazu iso wielokanałowo ?
 5. Na tą chwilę nie interesuje mnie granie z plików. A biorąc pod uwagę że interesuje mnie tylko Multi-chanel,więc nie ma sensu wymieniać i rezygnować z CD . DVD-R Z małymi wyjątkami format SACD stereo mnie nie interesuje. Praktycznie wszystkie serwery plików niestety wypuszczają tylko format stereo. Po raz kolejny wymieniać kilka tysięcy płyt na nowy format który ani nie jest wyraźnie lepszy ani gorszy nie ma sensu i szkoda przede wszystkim czasu.
 6. Pytanie czy z dedykowanych odtwarzaczy można zrzucać obrazy ISO Multi-chanel Czy można zrobić sobie kopie płyt hybrydowych jak na PS3 na jednej płycie DVD ( 2 chanel i Multi-chanel ) Czy są na ta chwile w miarę sensowne urządzenia odtwarzające pliki Multi-chanel z obrazów ISO zastępujące odtwarzacze płytowe ( DENON 3910 ) CDR niestety zużywają się i trzeba co jakiś czas nagrywać płyty na nowo.
 7. Czy któraś z powyższych mat ma lepsze właściwości tłumiące lub lepiej obrabia się ja przy naklejaniu. Czy maty z rożnych źródeł zakupu maja rożne właściwości tłumiące np. boll jantzen akkus z rolki. Ile warstw jest rozsądne nałożyć minimalnie i maksymalnie na ścianki obudów głośnikowych ( jedna dwie cz dużo więcej ) Czy warto pomalować mdf przed klejeniem mat .
 8. Generalnie twoja odpowiedz jest mało informująca o czymkolwiek Zadałem konkretne pytanie i oczekuję takiej samej odpowiedzi a nie generalizowanie. Jeżeli chodzi o symetrie tzn. wszystkie panele znajdujące się po prawej stronie ściany mają być lustrzanym odbiciem paneli po lewej stronie z wszystkich stron. To w takim wypadku kto produkuje takie panele ? gdyż się nie spotkałem ? W gąszczu odbić od panela, zapewne w praktyce nie ma to najmniejszego znaczenia budowa niesymetryczna paneli. W teorii pewnie jest ale kto to usłyszy ? zapewne komputer odbić fali akustycznych
 9. Czy montując dyfuzory akustyczne powinno zachować się ich symetrie. Chodzi o ich symetryczną budowę przy rozmieszczeniu po lewej i prawej stronie pomieszczenia. Czyli symetryczne rozmieszczenie elementów składowych dyfuzora. Czy górne ścięcia elementów składowych dyfuzora nie pod katem prostym maja jakikolwiek wpływ na ich rozpraszanie.
 10. Witam Czy znacie jakieś programy do obliczenia rozkładu, wielkości i głębokości otworów Absorbera jak na zdjęciu ? Oczywiście wśród danych powinny być wymiary absorbera np. 60 cm X 60 cm Miałem taki program, niestety awaria dysku i brak kopii 😞 Szukałem na stronach www ale niestety nie znalazłem takiego programu. Bedę strasznie wdzięczny za wszelką pomoc.
 11. djedryk

  kolumny życia

  W wielkich koncernach, małych i dużych firmach inżynierowie to totalne lamusy którzy nie potrafią zaprojektować prostej aplikacji zwanej częścią analogową CD lub przetwornika oj Panowie, oj Panowie żyjcie w przekonaniu że tylko div owiec potrafi zaprojektować jakąś aplikację do audio a inżynierowie którzy mają wiele większą wiedzę z zakresu elektroniki i przede wszystkim fundusze a o czasie nie wspominając to totalne nieuki. Czy wyobrażacie sobie żeby majster klepka konkurował z fabrycznym teamem Mercedesa lub w Ferrari w F-1 Tam wszystko widać i wszystko jest mierzalne a nie tak jak w High Endzie - jeżeli nie słyszysz różnicy to masz uszy brudne lub nie wytrenowane bo aparatura Fluck-a za setki tysięcy dolarów nie potrafi zmierzyć tego co wytrenowane ucho audiofila :-) Ta sama aparatura mierzy parametry w medycynie,wojsku skąd po 10-20 latach technologia dopiero trafia do elektroniki powszechnego użytku.
 12. Orientujecie się czy głośniki wstęgowe firmy QUADRAl są produkowane przez firmę osobiście ? lub są zamawiane u jakiegoś producenta głośników ? Produkowane są 4 rodzaje głośników wstęgowych Czy są to jakościowo dobre głośniki wstęgowe ?
 13. Nagrywało się wtedy kiedy nie było innej możliwości i nie było nic lepszego. Można nagrać na dużo gorszym sprzęcie, lepszą jakość dźwięku ale pod warunkiem że ktoś nie potrafi tego dobrze zrobić na lepszym jakościowo sprzęcie. Nie myl jakości z wieloma wersjami. Technologi nie przeskoczysz. Niestety pomimo lepszej technologi i większej dostępności do sprzętu wysokiej jakości ludzie nie chcą, nie potrafią i nie mogą tego wykorzystać z różnych względów. Wszech obecna komercja jest niestety wyznacznikiem i punktem odniesienia. Jakość nie jest na pierwszym planie w dzisiejszych czasach.
 14. Czerwone ferrari F-430 z rajdowcem Maciejem Oleksowiczem za kierownicą wyjechało na warszawskie ulice. Przez cztery miesiące klienci korporacji taksówkowej Sawa Taxi będą mieli okazję do przejechania się tą superluksusową taksówką. AKG C12 VR * AKG The Tube Vintage * Beesneez Tribute 1 Tube ( U47 replica ) * Neumann U47 feti (1970 – EMI Collection) * Neumann U67 Tube ( 60 Era ) * Telefunken ELAM 251e Tube x2 * Telefunken U47 * UA Teletronix LA2A ITD ITP W STUDIU NIE UŻYWA SIĘ W OGÓLE LAMPOWYCH URZĄDZEŃ Porównaj samochód najlepszy dla pasjonatów nawet niech to będzie BUGATTI z wyczynowymi sportowymi samochodami F1 - na pierwszym zakręcie samochód zobaczy szarą pupę to jest samochód drogi dla bogatych ludzi ale do wyczynowego ścigania się nie nadaję i nie ma szans s fabrycznymi firmami. Zamów meble identyczne jak w ikei u stolarza to zapłacisz 2 razy więcej, a co się stanie jak ikea zamów w kalwarii meble w ilości 100 000 sztuk do wszystkich sklepów na świecie cena będzie 2 razy niższa niższa niż w kalwarii itd. Mylisz pojęcia i piszesz nieprawdę i nie uogólniaj bo na tych przykładach co podałem udowodniłem że bzdury piszesz. Wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje.
 15. A co myśleliście że człowiek będzie robił za darmo. Jest duże zainteresowanie więc gość podniósł ceny tak żeby się nie zaj....... na produkcji. Zrobiliście gościowi reklamę więc i cena musi być wyższa. Prawo rynku jest podaż ceny w górę, przy małym zainteresowaniu trzeba zachęcić klienta niską ceną
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.