Jump to content

djedryk

Użytkownicy
 • Content Count

  351
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Powiadasz świeżutkie od rzeźnika ? karmione na szprycowaną paszą :-) Kolego forumowy dobra pasza kosztuje na tyle dużo że jak sobie sam nie u hodujesz mięsa to wszystko jest bardziej lub mniej szprycowane. Jesteś nieświadomy może niedoinformowany lub naiwny dokładnie tak samo jak Ci od Netflixa tylko w branży mięsnej :-) którzy myślą że mając TV 4K i kupując abonament za 50 zł otrzymają sygnał najwyższej jakości. Naiwność nieświadomość niedoinformowanie jest niestety wszędzie. :-)
 2. I jakie ma to znaczenie jak prawie wszyscy znajomi i koledzy oglądają Netflixa na nowo nabytych wielkogabarytowych odbiornikach TV 4k ? Jedynymi którzy używają nośnika BD i ostatniej generacji przestarzałych plazm Panasonica Full HD jestem ja i kolega. Abonament za kilkaset programów na miesiąc jest wyznacznikiem ( 50 zł ) a nie jeden nośnik BD ze sklepu za tą samą kwotę. Za niedługo wyznacznikiem jakości będzie cyfrowa stacja która w abonamencie za 50 zł będzie dawała darmowy pakiet do szaletu publicznego dla całej rodziny 🙂 Ledwo 4K weszło na rynek, sklepy już sprzedają 8K a w tym roku Sony zaprezentowało 16K . "Ciemny lód" kup wszystko. Marketingowcy, sklepy zacierają ręce. Producenci liczą zyski ze sprzedaży nowej nikomu niepotrzebnej technologi, która niewiele wnosi ale jest super nowoczesna.
 3. Wiram Który model Optomy powyżej modelu HD25 posiada poprawę płynności ruchu, wygładzanie ruchu, upłynniacz ruchu. Czasami ta funkcja się przydaje i warto ja mieć i załączać. Z optomy jestem zadowolony (szczególnie obraz 3D) i nie chce zmieniać na firmę która posiada obraz w 2D lepszy ale mający obraz 3D gorszy. W UHD optomy chyba w niektórych modelach jest ta funkcja ale czy w Full HD wstawiali tą funkcje po modelu HD25 ? to dosyć stary model z przed 8-9 lat
 4. Subwoofer bez kompromisu do studia lub HI FI GENELEC
 5. Subwoofer bez kompromisu do kina Tannoy definition
 6. Nie rozumiem dlaczego odgrzewany kotlet 2 kanałowy jest lansowany na siłę jak niewiele on wnosi w jakości dźwięku w porównaniu z dobrze nagraną płytą CD w PCM Wiele lat temu High Endowcy byli przeciwni temu formatowi, wieczne wojny i tezy o komercyjnym nowym formacie wprowadzonym na siłę przez SONY/PHILIPS który niewiele wnosi w jakości dźwięku Aż tu nagle prawie wszyscy znajomi których znam przeszli na DSD i ten format jest głównym HIGH END-owym formatem w zbiorach. Czyli nagły i nieoczekiwany zwrot o 180 stopni. Moim zdaniem DSD niewiele wnosi w jakość dźwięku i nie warto wymieniać kolekcji dobrze nagranych płyt w PCM W między czasie Japończycy zwęszyli interes i wydają płyty (SACD) SHM które są bardzo drogie i sprzedają się jak świeże bułeczki 🙂 W moim przypadku kupuję płyty SACD przez prawie 20 lat ale w większości tylko i wyłącznie dla systemu dookolnego który nie jest odgrzewanym kotletem. Podobno sytuacja jest w obrazie przestrzennym który upadł a w jego miejsce na siłę lansują 4k 8k a tak naprawdę obraz 3D wyświetlany żna dobrym sprzęcie Video ma o wiele więcej do zaoferowania niż płaski obraz 2D Dokąd SACD nie było złamane to niestety było BEEE aż tu nagle jeżeli można zgrać płyty z formatem DSD do plików i odtwarzać na serwerach nagle stał się High END-owym system do odtwarzania muzyki.
 7. Tak w XX wieku SCOPE SONIC CORE Do dnia dzisiejszego chodzi w studiu i jest tak dobry że nie ma potrzeby wymiany na nowszy. Oprogramowanie do dnia dzisiejszego jest wspierane. Nowsze urządzenia różnią się tylko tym że są wydajniejsze i nic poza-tym. Szybsze procesory nie grają lepiej, a konwertery AD DA były 20 lat temu tak samo dobre jak i teraz. I rób to dalej. Jednym przyciskiem w ciągu kilku sekund włączam ulubioną muzykę i nie mam potrzeby wymiany sprzętu na nowszy lub lepszy bo taki dla mnie nie istnieje. A wymiana i szukanie to tylko strata czasu i pieniędzy. Serwery plików hulają u znajomych, wieczne poszukiwania tytułów, wymiana dysków, macierz-e RAID-y, zwiechy systemów, wymiana DAC-ów na nowsze lepsze wydajniejsze obsługujące coraz nowsze systemy plików. I tak w kółko bez końca. Po co to komu ? Po co komplikować sobie życie jak przy pomocy jednego przycisku od kilkunastu lat uruchamiam ulubioną płytę. System nigdy nie nawalił, nigdy się nie zawiesił i gra na tyle wystarczająco dobrze że nie ma potrzeby wymiany.
 8. PC AUDIO byłem zainteresowany w XX wieku teraz zrobił się z tego toru tzw, tandeciarski sprzęt dla nowoczesnych audiofilów ( Oczywiście nie wszystko ale w większości ( Ja tam jestem niestety staroświecki, wręcz starodawny wolę słuchać na staromodnym sprzęcie z XX wieku 🙂
 9. plik ISO odczytuje serwer w rożnej postaci a gra czyli wypuszcza sygnał przetwornik i musi to być DAC 5.1 Ile taki zestaw kosztuje ? np. OPPO BDP-105D to koszt 8000 zł za możliwość grania z plików. Denon 3910 700 zł za 8000 zł można nagrać 10 - 15 tysięcy płyt
 10. czy jest na ta chwile urządzenie które gra z obrazu iso wielokanałowo ?
 11. Na tą chwilę nie interesuje mnie granie z plików. A biorąc pod uwagę że interesuje mnie tylko Multi-chanel,więc nie ma sensu wymieniać i rezygnować z CD . DVD-R Z małymi wyjątkami format SACD stereo mnie nie interesuje. Praktycznie wszystkie serwery plików niestety wypuszczają tylko format stereo. Po raz kolejny wymieniać kilka tysięcy płyt na nowy format który ani nie jest wyraźnie lepszy ani gorszy nie ma sensu i szkoda przede wszystkim czasu.
 12. Pytanie czy z dedykowanych odtwarzaczy można zrzucać obrazy ISO Multi-chanel Czy można zrobić sobie kopie płyt hybrydowych jak na PS3 na jednej płycie DVD ( 2 chanel i Multi-chanel ) Czy są na ta chwile w miarę sensowne urządzenia odtwarzające pliki Multi-chanel z obrazów ISO zastępujące odtwarzacze płytowe ( DENON 3910 ) CDR niestety zużywają się i trzeba co jakiś czas nagrywać płyty na nowo.
 13. Czy któraś z powyższych mat ma lepsze właściwości tłumiące lub lepiej obrabia się ja przy naklejaniu. Czy maty z rożnych źródeł zakupu maja rożne właściwości tłumiące np. boll jantzen akkus z rolki. Ile warstw jest rozsądne nałożyć minimalnie i maksymalnie na ścianki obudów głośnikowych ( jedna dwie cz dużo więcej ) Czy warto pomalować mdf przed klejeniem mat .
 14. djedryk

  Kubica w F1 !

  Gdzie Ty widzisz równorzędną rywalizację sportową 🙂
 15. djedryk

  Kubica w F1 !

  Może łaskawie byś napisał na temat kariery i osiągnięć Twojej osoby, to z miłą chęcią skomentujemy co jako człowiek prezentujesz i co takiego w przeszłości osiągnąłeś. Ocenimy jaką masz godność. Pośmiejemy się z Twoich osiągnięć na tle Kubicy, Radwańskiej,Kowalczyk, Małysza,Lewandowskiego itd. Można kogoś nie lubić z wyżej wymienionych osób ale to co osiągnęli zawdzięczają tylko i wyłącznie sobie i taki anonim jak TY nie ma prawa wypowiadać się i rozkazywać co powinni robić ze swoim życiem. Ben Jonson, Lance Armstrong, Marion Jones, Maradona, Therese Johaug - sprawność psychiczna i fizyczna człowieka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.