Jump to content

Meloman

Użytkownicy
 • Content Count

  2398
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

910 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chodzi o to, żeby nie pogorszyć.
 2. To w trybie Sport? Bo u mnie w trybie Drive przy 70 km/h mam już D7 ;-)
 3. A Ty myślisz, że ile kierowców sięgnęło lub sięgnie po przepisy z ustawy? 99% bierze wiedzę z netu. Pal licho, gdyby jeszcze ta wiedza odpowiadała tym co jest w ustawie, ale tak nie jest. Po pierwsze - wcale nie masz obowiązku jechać do końca pasa. Jeżeli chcesz się włączyć wcześniej - możesz to zrobić, ale nie masz pierwszeństwa. Jeżeli na końcu pasa zanikającego - to masz pierwszeństwo, ale tylko jeżeli w "warunkach znacznego zmniejszenia prędkości". A dla takiego gościa w BMW i Audi znaczne zmniejszenie prędkości to już będzie pewnie tylko 20 km/h niż mógłby normalnie. Ten zapis jest w mojej ocenie bardzo nietrafiony.
 4. Mnie zaczyna irytować, że to na zwykłych obywateli zaczyna przerzucać się całą odpowiedzialność za kondycję planety. Musisz to, musisz tamto. Za to zapłać, bo nie jest eko itp. Z drugiej strony - wczoraj na TVN 24 Bis było znowu o segregacji śmieci i nie rozumiem, jak mała plamka po oleju ma zdecydować, że to nie jest papier, a nie szkodzi traktować jako makulatury papiery z wydrukami?
 5. W instrukcji jest napisane, że maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest w przedziale 2000-6000 obr,./min, ale przecież to nie jest tak, że przy 2000 obr. uzyskam takie samo przyśpieszenie co przy 6000 obr. Poza tym zauważyłem, ze przy DSG bardzo szybko się zbiera kiedy obroty wcale nie są jakieś duże - ok. 3000-3500 obr. (choć z drugiej strony nigdy nie nacisnąłem pedału gazu na maksa). Z kolei przyśpieszanie przy prędkościach powyżej 100 km/h - tutaj wyraźnie obroty są większe - ok. 4500.
 6. Chciałem wszystkim podziękować za odpowiedzi. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że najważniejszy jest sposób życia, ale Drodzy moi - ja się o niego nie pytam, ale o fotel 😉 (lub inne rozwiązania). A co byś polecił?
 7. Meloman

  Polityka

  Przecież o tym cały czas piszę. Podobno Zachód jest gotowy na tzw. "reset" z Rosją i oczekuje jakiegoś gestu od niej, ale widać interesy wewnętrzne Putina są póki co ważniejsze. Poza tym dobrze przez konferencją w Izraelu poszczekać. Niby zmiany w konstytucji mają wskazywać na "pozytywne zmiany", a w propozycjach są np. nowe wymagania odnośnie osoby prezydenta. I nagle okazuje się, że większość opozycjonistów - potencjalnych kandydatów nie mogłoby przy tych nowych przepisach startować.
 8. Zmiana w PKW wybranej po raz pierwszych niemal w całości przez polityków. Można obawiać się sfałszowania choćby najbliższych majowych wyborów? Uważacie, że PiS może posunąć się, aż tak daleko? W mojej ocenie - niestety tak...
 9. Niestety święte słowa, ale uzupełniłbym, że nie dotyczy tylko dziedziny audio. Z drugiej strony najgorsze co może się przydarzyć w zestawieniu drogiego systemu audio, że on nie zagra. Kilka takich słyszałem. Problemem nie były poszczególne komponenty, bo w innych zestawach grały fajnie, ale brak synergii. Uwzględniając tylko aspekt sprzętowy dla mnie podstawą jest dopasowanie wzmacniacz + głośnik.
 10. Ale to mi wygląda na dość niestabilne podłoże. Czy to bardziej nie zaszkodzi?
 11. Po części się zgodzę, ale w mojej ocenie dotyczy to wyższych serii - np. Vela. To seria do których grzechem jest podłączyć słaby, czyli tani wzmacniacz. Im lepszy tym więcej te kolumny pokazują.
 12. A czytałeś kiedyś opinię Wojtka, która byłaby negatywna wbrew opinii zacnych recenzentów? Poza tym przywoływanie tutaj Raczka jako krytyka filmowego??? Zawsze piszę to co myślę, więc zawsze będzie to moja osobista wypowiedź, której nie muszę podkreślać "moim zdaniem". U Ciebie tak nie jest?
 13. Są takie właśnie filmy. I ostatni Rambo do nich się zalicza. Mnie tan jego rozwałka się podobała...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.