Jump to content

Meloman

Użytkownicy
 • Content Count

  1827
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

127 Dobry

About Meloman

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kupiłeś jednego z najlepszych tranzystorów na rynku. Wg mnie żaden MF mu nie dorównuje.
 2. Naprawdę uważasz, że jakakolwiek telewizja w naszym kraju oferuje prawdziwą jakość Full HD??? Porównywałeś kiedyś cokolwiek z polskiej telewizji ze zwykłym enkodem w kontenerze mkv i to w rozdziałce 720p? Nie mówiąc o materiale z płyty blu-ray... Przecież to jest przepaść jakościowa.
 3. Chyba se jaja robisz... Dla mnie HBO ma poziom jakości co najwyżej DVD...
 4. Nie. Kontrast ANSI i nieskończona czerń to była zawsze domena CRT. Po drugie - jakby nie było ta technologia w użytkowaniu była przed plazmą.
 5. Mam od ponad roku LG OLED 55 cali z matrycą 4K i powiem szczerze, że w ślepych testach nie wiem czy zawsze rozróżnił bym czy materiał jest FullHD czy też w 3840x2160. I rzecz jasna nie chodzi o specjalnie dedykowane dema, ale materiał, który ogląda się na co dzień - np. filmy. Poza ty, tak naprawdę jakość OLED, to powrót do tego co już przeszło 20 lat temu oferowała technologia CRT.
 6. Dokładnie. Słuchałem wiele naprawdę wybitnych systemów, w których wszystko niszczył jak dla mnie zbyt dobitny bas. Tu nawet nie chodzi o dudnienie, ale zwyczajne jego dominowanie nad resztą tonów. Dla mnie taki dźwięk mnie nie kręci. Z kolei ja uwielbiam szybki, kontrolowany bas. Nie musi schodzić w najniższe zakamarki piekieł. Ale kiedy ma rzeczywiście "zadudnić" to zadudni...
 7. Akustyka w tym pomieszczeniu musi być zajebista.
 8. Jak wielokrotnie pisałem sama preferencja brzmienia to sprawa indywidualna, subiektywna. Można jednak spróbować sparametryzować dobry sprzęt audio. Ja widziałbym to tak w kolejności malejącej: 1. cecha obiektywna - energetyka przekazu czyli materializowanie się dźwięku. To zasadniczo cecha już sprzętu high-end. To nie ma nic wspólnego z dynamiką czy głośnością. 2. cecha subiektywna - neutralność brzmienia (co jak pisałem dla każdego może oznaczać coś innego). Neutralność to w jakiś sposób równowaga tonalna. 3. cecha obiektywna - przestrzeń, wielkość sceny. 4. cecha obiektywna - makro i mikrodynamika. Jeżeli nasz sprzęt spełnia powyższe kryteria, jest dobrze.
 9. Uważam, że po pierwsze - masz ciekawą integrę w naprawdę przyzwoitej cenie. To jeden z najlepszych wzmacniaczy tranzystorowych na rynku. Ale żeby nie było - hybrydy jednak ciut lepsze.
 10. Niby patologia, ale wystarczy, że ludek sprzeda jedną parę i zasadniczo jest ustawiony na 2-3 lata. Dość ciekawy sposób na zarabianie pieniędzy. Nic więcej.
 11. Wątek jest ciekawy, ale dla mnie sprawa pasji, jaką jest słuchanie muzyki jest tak indywidualna, wręcz intymna, że głos czy zdanie najbliższych mi osób - sorry, ale nic nie znaczy. Huberto1984 - wybacz, może się mylę ale mam wrażenie śledząc ten wątek, że jakbyś nie był pewien swojej oceny i szukasz potwierdzenia wśród innych, w tym wypadku Twojej dziewczyny.
 12. Nie rozumiem. A jakby miała inne zdanie to co? Już Luxman i Diablo nie byłyby dla Ciebie na 10???
 13. Więc sobie sam odpowiedziałeś na pytanie czy warto u nas TERAZ kupować 8K.
 14. Ale przecież w TV nie ma do dzisiaj prawdziwego 2K. p.s. Roland Garros A.D. 2019 za nami i póki co obejrzałem go w pseudo HD.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.