Jump to content

Meloman

Użytkownicy
 • Content Count

  2000
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

324 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @neron9 Masz fajny pokój, ale u mnie jest on troszkę bardziej zagracony. Ty masz jak widzę malowane ściany, ja mam grubą tapetę, która ma mocną fakturą - wzór podobny do szpachlowanego betonu. Niepokoi mnie też ta ściana z cegły - oczywiście nie estetycznie, ale pod kątem audio. Oczywiście fotki mogą przekłamywać, ale na pierwszy rzut oka mam wrażenie, że Twój pokój jest za pusty. Ja bym eksperymentalnie spróbował zasłonić te cegły i sprawdził czy da to jakiś efekt. I na pewno zapełnił bym te gołe ściany. Jakieś półki z książkami, może obrazy? ps. jak klaśniesz rękami to czy słyszysz pogłos?
 2. Ale kogo tak naprawdę obchodzi opinia jakiegoś ludka? Ja po kwietniowej aktualizacji sprzętu, na płyty CD wydałem ponad 7k zł... I nie żałuję ani złotówki.
 3. Panowie - akustykę mam naprawdę w porządku. To nie jest żadne tłumaczenie, To fakt, bo słyszę jak mi to gra. Nie ma kafelek na ścianie, gołych okien. Na ścianie za sobą ma powieszone drobne elementy. Kasetony na suficie nie są gładkie. Tego wszystkie nie widać na foci. ad.1. Bo to nie jest pokój dedykowany tylko do audio. Głos ma jeszcze żona. ad.2. Tak - to Pathos Inpol 2 (nie mylić z Logosem jego młodszym bratem), ale odtwarzacz to AVM MP 5.2. ad.3. Zdaję sobie sprawę, że u mnie to w jakiś sposób kompromis. Ale na szczęście w miarę udany. Po prostu mam warunki jak większość z nas na tym forum. I jak słusznie stwierdziłeś - ja przede wszystkim słucham muzyki. Co nie oznacza, że nie stawiam na jakość. Jak moją focię zobaczyłem wklejoną w tym wątku zorientowałem się, że ona w żaden sposób nie oddaje charakteru pomieszczenia w którym słucham muzyki. Chciałem nawet dać uwagę, aby jej nie komentować. Ale to znowu byłoby sprzeczne z moimi spostrzeżeniami o akustyce.
 4. Spoko! Zdjęcie nie oddaje rzeczywistości czyli całego pomieszczenia. Po za tym nie ważne jak to wygląda, ale jak to gra.
 5. I powinniśmy gardzić także Włochami za ich sjestę, bo to przecież leniuchy są i to nie oni stworzyli marki Ferrari, Lamgorghini, Buggati, Sim2 itd. O włoskich producentach audio nawet nie wspominam.
 6. Skleroza u mnie. Teraz sobie przypomniałem. I chyba na początku wątku też coś wspominałeś o problemami z wysokimi. Ja mam model Vela i system rzeczywiście gra jasno, ale nigdy nie powiedziałbym, że wysokie są męczące. Moje pomieszczenie to ok. 17 m2. Mam kasetony na suficie, ściany z grubą tapetą, z fakturą. Mam tradycyjnie na oknach firany i zasłony. Pokój mam normalnie umeblowany. Niestety mam panele, więc na czas odsłuchów rzucam duży koc, który zastępuje mi dywan. Dodatkowo na audio stoliku stoi telewizor dość duży bo 55 calowy i na czas słuchania przykrywam go zwykłym … prześcieradłem. Może estetycznie do końca nie jest, ale jest skuteczne. Kolumny mam na standach od Rogoza. Może tu też warto pomyśleć? Kolumny mam od tylnych ścian ustawione ok. 60 cm.
 7. Jakoś przeoczyłem co ostatecznie kupiłeś... Proszę pochwal się. Co do wysokich tonów to czy masz gołą podłogę? Próbowałeś z rozstawieniem kolumn? Spróbuj eksperymentalnie skierować je na zewnątrz. O akustyce pomieszczeń: https://rms.pl/baza-wiedzy/716-akustyka-pomieszczen https://www.tophifi.pl/aktualnosci/akustyka-pomieszczen-a-dzwiek https://www.stereolife.pl/archiwum/artykuly-lista/poradniki-lista/3816-wszystko-o-akustyce-pomieszczenia-odsluchowego
 8. Meloman

  Audio mity

  Ale teraz kable masz ułożone w pętelkę. Wyprostuj je proszę, a poczujesz różnicę. 😜
 9. Mimo w miarę dobrego sprzętu audio nigdy nie zdarzyło mi się i mam nadzieję, że nigdy też nie nastąpi, abym wrzucił do odtwarzacza płytę dla jakości, a nie emocji.
 10. Meloman

  Audio mity

  Pytam całkiem serio - czyli ucho ludzkie jest bardzie czułe od najlepszego mikrofonu?
 11. Meloman

  Audio mity

  Nie jestem z zawodu akustykiem ani dźwiękowcem, ale dlaczego miałoby to być niewykonalne?
 12. Meloman

  Audio mity

  Dlatego założyłem wątek, że test wpływu akcesoriów na brzmienie systemu można zweryfikować nagraniami i sprawdzeniem potem widma nagrania. Jeżeli wpływ jest - to przecież widma powinny być różne, nieprawdaż? Inna sprawa, że dziwi mnie, dlaczego tego jeszcze nikt nie wykonał w prasie fachowej?
 13. Meloman

  Audio mity

  Jawna? Niekoniecznie... Z drugiej strony: nie pamiętam w jakim polskim czasopiśmie, zawsze jak testowali sieciówki, to na początku przedstawiali jakieś "wiarygodne" wyniki z testów sieciówek podpiętych do … niszczarki. Te testy nawet jeżeli były wiarygodne i wskazywały w tym konkretnym przypadku na wyższość audiofilskich sieciówek, to jak wyniki testu z niszczarką mają przełożenie na świat audio?
 14. Meloman

  Audio mity

  Jeżeli chłopek-(roztropek) słyszy różnicę od ułożenia kabli, to powiedzmy sobie szczerze - każdy odsłuch powinien dla niego brzmieć inaczej. Bo jak pisałem - większy wpływ na dźwięk ma temperatura czy wilgotność powietrza. A nie wierzę, że ma zawsze te parametry takie same. I żeby nie było - jakąś tam różnicę w kablach słyszę (tylko mnie nie linczujcie proszę!), ale z tym ułożeniem kabli to już naprawdę trzeba mieć posrane w głowie.
 15. Meloman

  Audio mity

  http://wpszoniak.pl/portfolio/wibracje-i-drgania-2/ Ale moment, moment... Jeżeli ludek słyszy różnicę w brzmieniu w związku z ułożeniem kabla, to dlaczego "ni ma" na stronie nic o wpływie temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu odsłuchowym. Z drugiej strony jeżeli chłopek rzeczywiście słyszy różnicę, to ja mu raczej współczuję. Bo to jest klątwa, a nie zdolność...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.