Jump to content

Meloman

Użytkownicy
 • Content Count

  1791
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

115 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. G... prawda. Mam 45 W na kanał przy 8 ohm i Elaczki grają aż miło. Świetnie dogaduje się Elac z Pathosami...
 2. To prawie jak u mnie czyli niestandardowo od "wzorców". Co prawda nie kieruję kolumn na zewnątrz, ale najlepszą scenę i brzmienie uzyskuję praktycznie, gdy te skierowane są na wprost.
 3. Chicago uprzedził mnie odpowiedzią, więc tylko krótko uzupełnię: Zauważ tylko, że to Ty skomentowałeś ten warunek, nie ja.
 4. Oczywiście. Ale takim stanowiskiem jak Twoje to można wszystko zanegować, bez względy jakie dowody się przedstawi. Poza tym w odbiorze muzyki nie jesteśmy nigdy obiektywni, ale subiektywni.
 5. Jeszcze jeden warunek znaleziony w sieci: - głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu słuchacza. Podobno producenci uwzględniają standardowe wysokości siedzisk, głównie kanap. Okej - ale co ze wzrostem samego słuchacza?
 6. Akurat to nie jest złym pomysłem. Focia - raz że potwierdzi słowo pisane z rzeczywistością, to dodatkowo pozwoli jakoś tam ocenić warunki odsłuchu.
 7. Nie wiem co Wy wszyscy macie problem z tym odcinkiem. Dobrej jakości odbiornik w miarę tam ustawiony i wszystko widać.
 8. Gdzieś czytałem, że optymalny rozstaw głośników to od 2,0 do 2,4 m. Z kolei Audio Physic zaleca, aby kąt pomiędzy słuchaczem, a głośnikami wynosił od 60 do nawet 90 stopni. I głośniki mają być skierowane bezwzględnie na słuchacza. Należy też się trzymać zasady trójkąta równobocznego. Dopuszcza się ustawienie w systemie trójkąta równoramiennego, jeżeli odległość słuchacza do głośników nie jest większa niż 1,5x rozstawu głośników.
 9. Bo pojawiła się mobilność i duża większość ludzi zadowala się słuchaniem muzyki z telefonów. Moda na normalne wieże już dawno przeminęła, tak gdzieś z końcem lat 90-tych. Broni się jeszcze dobre hi-fi z łączonymi elementami, ale i ten rynek pomału staje się niszowy. A rynek high-end zaczyna być nakierowany na naprawdę bogatych ludzi, którzy niekoniecznie szukają jakości. Jak dla mnie ten segment staje się pomału irracjonalny.
 10. Mam generalnie pytanko jak ustawiliście kolumny w swoich systemach. To, że z zasadą trójkąta równobocznego to rozumiem, ale czy głośniki macie skierowane do słuchacza, czy na wprost? W necie piszą, że nakierowanie głośników poprawia np. stereofonię, a u mnie jest akurat na odwrót. Jakie plusy i minusy słyszycie obu zestawień? A może korzystacie z jeszcze jakiegoś innego rozwiązania?
 11. Nie ukrywam, że spodziewałem się duuuużo trudniejszego materiału testowego. Ta płyta nie stanowi wyzwania dla sprzętu, i chyba nie słyszałeś prawdziwego "jazgotu"...
 12. A tego nikt tutaj nie pisał.
 13. Po pierwsze nikt się tu nie podnieca. Przeca pisałem, że mnie to w ogóle nie nobilituje. A po drugie - uważasz, że takie działania producentów nie ma żadnego wpływu na Twój portfel?
 14. Oczywiste. Przy okazji - wmawia się nam w testach czy recenzjach, że sprzęt naprawdę bardzo drogi może mieć niedostatki i ułomności. Jednym słowem może być nieperfekcyjny, czyli w domyśle - chce jeszcze lepiej, musisz kupić jeszcze drożej. Po drugie - dla wielu, również na tym forum pewnie jest bardziej nobilitujące rozmawianie o odtwarzaczu za 150k zł, a nie jakiś tam marnych 50k zł, zważywszy, że przeciętny Kowalki w domu ma taki z 2k zł. Mnie to specjalnie nie rajcuje. I jeszcze na koniec - ceny sprzętu high-end zwyczajnie przypominają ceny dzieł sztuki. Całkowicie subiektywnych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.