Jump to content

sadus

Użytkownicy
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Witam Mam od niedawna Dynaudio dm2/7 i gra to z wzmakiem Yamaha AX 496. Kolumny zmieniłem z Paradigmów 3 v.1. Teraz ten zestaw gra z większą ilością detali ale właśnie brakuje mi silniejszego akcentu na dźwięki typu perkusja czy talerze. Nie ma tego miąska. Widzę tu problem w tej Yamasze, która chyba nie daje rady choć na papierze to wydajny klocek. Dlatego z delikatna skłaniam się ku wymianie powyższej na Rotela RA971, który jest przeciwieństwem tej Yamahy, chyba cierpiącej moim zdaniem na brak ikry w dynamice. Nigdy Rotela nie słuchałem, ale powinno być dużo lepiej. Muza to jazz, rock i tzw. nowe brzmienia elektroniczne. Wiem , że można strzelać do wyższych modeli, ale chcę operację przejść bez finansowej czkawki więc skupmy się na tym Rotelu. Co sądzicie, warto?
 2. Mam CAL i nie zmieniałem kabla. Przy normalnym użytkowaniu czyli w domu nie mogę powiedzieć , że są mniej odporne od innych. Grają za to rewelacyjnie. Swoboda, stereofonia, każdy rodzaj muzyki grają bardzo dobrze. Ja to nazywam Świeżością brzmienia. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań ale mając wcześniej kilka podobnej klasy słuchawek (mowa o poziomie cenowym) te są zaskakująco swobodne. Często słucham na nich z empetrójki Sansa Clip i też jest pełna satysfakcja, czyli z kompa ten efekt będzie pewnie jeszcze lepszy. Bas na nich jest podany inteligentnie, a nie jak np. w Kossach, gdzie jest mulasto i duużo. Wsio.
 3. Dzięki za obronę mojego tematu. Zawsze na tym forum i nie tylko było mówione, że jeśli wszelkie wymiany kabli, podstawek, kolców itd itd daje poprawę, to tylko oznacza że jest nieźle. Tak też było u mnie. Chciałem tylko podkreślić temat związany ze wzmacniaczem, bo o wytłumianiu cdka i stawianiu go na platformach wszyscy powszechnie wiedzą. Gdy zastosowałem te gumowe podkładki i usłyszałem poprawę, przypiliło mnie by to podkreślić. Fakt, zrobiłem to w sposób wesołkowaty bo i sam gumowy element nastrój takowy we mnie wywołał - tak był prozaiczny. Wycofałem się z nazywania mojego zestawu systemem, bo dla ludzi posiadających wyszukany droższy sprzęt mój wzmacniacz Yamaha Ax-496 to twór niegodny takiego tytułu. Nie wspomnę o kolumnach Paradigm Monitor 3 v.1, które szajsem są totalnym. Mimo to nawet w takim sprzęcie stosowanie prostych rozwiązań przynosi poprawę. Nawet doświadczeni szpenie w tym temacie mówią, żeby przed wymianą sprzętu na lepszy zrobić ten mały wysiłek i pokombinować z kolcami, podkładkami, stendami, kablami, platformami, wytłumieniem, ustawieniem, no. Bo potem wielu pisze, że kupili kolumny, które wszyscy chwalą a oni uważają że to szajs, i nie kupujcie bo przereklamowane a Altusy nic nie potrzebują i wymiatają :)
 4. No i jestem znowu. Cieszę się, że ten temat ma oddźwięk. Oczywiście napisałem wszystko trochę dla jaj ale chodziło mi o to , sami przyznacie, w tanich systemach wzmacniacza nikt nie stawia na platformach antywibracyjnych. Wszyscy, którzy się z mojego wpisu nabijali mieli rację bo z ich wpisów sam brechtałem się do łez ale ci , którzy podeszli do tematu poważnie przecież też mają rację. Co do mojego systemu, to jest faktycznie słaby i nawet bym go systemem nie nazwał. U mnie jednak te gumowe amortyzatory (jak zwał tak zwał - mniejsza o to) dały poprawę. Widocznie drgania jakie daje to urządzenie przeszkadzały i po ich wyeliminowaniu usłyszałem różnicę. Nie mózgiem ale uszami. P.s. Liczę na jakąś nagrodę za najśmieszniejszy wpis na forum - może komplet vibrapodów pod mój tani wzmacniacz :) To też żart (dla tych bardziej oburzonych moim tekstem). Pozdrawiam
 5. Witam Postanowiłem napisać coś na temat podkładek antywibracyjnych pod wzmacniacz. Zawsze i wszędzie wszyscy wiedzą,że odtwarzacz cd musi stać na platformie antywibracyjnej lub na podkładkach antywibracyjnych. To nie ulega i już. Wzmacniacz to już nie koniecznie. tak ja też do tego podszedłem. Przypadek sprawił, że w łapska me wpadły korki od butelek. Nie wiem co to za butelki, ale korki były z miękkiej gumy. Z łatwością zgniatałem je w palcach. I podłożyłem je pod mój wzmacniacz, który jest typowym budżetem czyli zwykła zwykłość. Ta zwyczajność wzmacniacza to tylko jeszcze dobitniejszy przykład. Bo nagle dźwięk poprawił się diametralnie. Odmulił się i separacja się poprawiła. Dźwięk dostał oddechu. Powtórzę jak w teletubisiach: poprawa diametralna. Gdy to samo wcześniej zastosowałem w CD efekt nie był tak spektakularny. Powiem więcej , w Cd większa kultura w dźwięku nastąpiła gdy wytłumiłem go od środka matą bitumiczną. To wszystko co chciałem powiedzieć. Nie zaniedbujcie swoich nawet budżetowych wzmacniaczy, bo pewnie skoro kosztują 1000 zł to już im nic nie polepszy. A tu zwyczajne korki z miękkiej gumy i taki szok. Polecam. Wibrapody pewnie lepsze ale korek tez działa.
 6. Witam Niestety mam podobny problem tylko z odwróceniem ról. Chcę kupić twoje kolumny i mam wzmacniacz. BX2 mają grać w pokoju ok 20 m kw i proszę Cię o poradę. Czy poradzą sobie z wypełnieniem takiej przestrzeni, . Zamierzam słuchać muzyki nie zbyt głośno a zależy mi na ładnej scenie, przestrzeni i powietrzu z nie za drogich kolumn. Co możesz mi o nich powiedzieć. Czy znalazłeś już wzmacniacz, którego szukałeś? Teraz mam Paradigmy Monitor 3v1 i dźwięk mam za "duży", zbyt basowy. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.