Jump to content

AeternusJester

Użytkownicy
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ERP - bardzo dobra płytka z początku roku:
 2. Ok, czyli tak: - złej muzyki słucham - za głośno słucham - za małe pomieszczenie To moja wina? To chyba głośnika wina prawda? Więc może potrzebuję głośników, którym cewka nie będzie łupać o magnes? I znów - proszę sobie darować rekomendacje w stylu Cerwin Vega. Czyli podsumowując w kolumnach za 6000 zł na tych utworach też będzie cewka łupać o magnes? Czy to będzie np. T+A Cryterion czy coś innego polecanego tutaj?
 3. Ok, to niech będzie 30 hz, albo nawet i 40 hz. Tylko pytanie dlaczego głośniki nie są w stanie zagrać tych utworów na wyższej głośności? Dźwięk nie jest tam przesterowany, nagrane to jest z przyzwoitą dynamiką. Dodatkowo włączam to z winyla - więc ta dynamika jest jeszcze lepsza niż w przypadku plików.
 4. Nie nie kupiłem. Szukam takich, które nie wyłożę się kawałkach, które podlinkwałem. Szurnięcia stołków mnie nie interesują.
 5. Panowie, zaczyna nam się robić tutaj filozoficzny dyskurs, czy muzyka na żywo ma scenę czy nie i tym podobne wywody. Żeby ukrócić tego typy zapędy napiszę tak: 1. Mam w swojej kolekcji płyty, które budują scenę i ich słucham 2. Mam w swojej kolekcji płyty które mają sporo basu i na tym basie w obecnej konfiguracji mam zniekształcenia. Przykład tutaj: Proszę sobie włączyć głośno ten kawałek: ten utwór i jeszcze ten, szczególnie końcówka tego utworu i jeszcze tutaj jeśli chodzi o uderzenie: sześć stopni W obydwu przypadkach mam zniekształcenia i winą na 99% są głośniki. Jeśli uważasz, że twój sprzęt jest ok - sprawdź te trzy kawałki - daj znać jak to brzmi u Ciebie. Szczególnie polecam te trzy kawałki do odtworzenia na monitorach - jeśli ktoś takie polecał. To na czym mi zależy, to żeby głośniki nie wykładały się na tych kawałkach przy głośniejszym słuchaniu. Proszę sobie darować komentarze, o Altusach i łupaniu ścian. Czasem mam ochotę na taką muzykę i trochę słabo, że sprzęt za kilka czy naście tysięcy się na tym wykłada. Mam trochę inne podejście do testowania. Wiele audiofilskich samplerów zabrzmi bardzo dobrze na większości sprzętu. I naprawdę jest to niuans czy mi trzepnięcie w talerz będzie mniej czy bardziej wyraziste. Ale jeśli sprzęt za kilkanaście tysięcy robi zniekształcenie na basie, albo gubi się z dynamiką czy nie jest w stanie zbudować sceny - to coś jest grubo nie tak. Więc jeśli się już uda polecić głośniki, które basowo się nie wyłożą na tych kawałkach, to chciałbym żeby również dobrze budowały scenę (bo słucham też jakiś małych składów np. z muzyki dawnej L'arpeggiata chociażby) oraz żeby fajnie brzmiała średnica - zależy mi szczególnie na soczystym brzmieniu syntezatorów. Czy to są zbyt duże wymagania w tym budżecie i w tej przestrzeni? Padło już naprawdę kilka fajnych propozycji - spodobało mi się rozwiązanie z linią transmisyjna - jest ono logicznie i faktycznie uważam, że może się sprawdzić. Coś innego? A może elektrostaty? Dzięki wielkie za zaangażowanie.
 6. Chłopaki, najbardziej sceptyczny jestem co do ATC - ale wypróbuję je jak tylko nadarzy się okazja. Wiem że to bardzo polecane monitory. Bumpalump - tak - wiem, jakby się dało ustawić głośniki na krótkiej ścianie to bym tak zrobił - ale się nie da. Połowę tej przestrzeni zajmuje okno balkonowe i ustawienie sprzętu w ten sposób wiązałoby się naprawdę z grubym remontem. Musi zostać chyba tak jak jest czyli niestety - słuchacz 2 metry od kolumn. I pytanie czy wtedy ta linia transmisyjna się sprawdzi? Inaczej czy przykładowo te T+A choćby z najmniejszymi membranami nie wgniotą słuchacza w ścianę? STC, Rochu - tak wiem, że nie służy do łupania ścian i że ciężko będzie o niski bas w takim pomieszczeniu. Ale co zrobić - poddać się? Na co Waszym zdaniem powinienem postawić starając się zrobić sobie fajne miejsce do odsłuchów w tej trudnej przestrzeni?
 7. No oglądam właśnie te T+A. I do mojego pokoju nie będą za duże? Criterion S 2100 CTL czy Criterion S 2000 CTL ? To aż 4 głośnikowa kolumna.
 8. Chłopaki - ten wzmacniacz ma mega potężny bas i świetnie kontrolowany. Na niskim poziomach głośności jest całkiem ok - na używanych w tej chwili głośnikach. Problem jest, gdy są wyższe poziomy - wtedy czasem może pojawić się zniekształcenie. Kilku z Was wskazało kolumny z linią transmisyjną. Co daje taka linia? I które konkretnie modele z taką linią powinienem rozważyć?
 9. Hej! Obydwie propozycje to małe monitory. Dlaczego? Do tej pory zawsze grałem na podłogówkach - może nie największych - ale jedna i to się sprawdzało. Czy monitory to nie będzie krok do tyłu - szczególnie jeśli chodzi o bas właśnie? Bo powiem szczerze, że wydaje mi się to mało logiczne gdy szukam niższych rejestrów tych 20 Hz i kupuję monitory?
 10. Rochu dwa pytania: 1. Dlaczego Majik? Ze względu na możliwość korekcji akustyki czy z innych względów? 2. Czy korekcja to jedyna możliwość u mnie? Nie znajdę jakiś fajnych kolumn pod ten wzmacniacz?
 11. Dokładnie o to mi chodzi - co byś wybrał dla siebie i dlaczego - biorąc pod uwagę warunki akustyczne i sprzętowe jakie opisałem. Dasz radę coś podpowiedzieć?
 12. Ok, to co w takim razie doradzasz i co zagra w takich warunkach dobrą średnicą i niskim basem?
 13. Hmm no wiem, że akustycznie jest słabo, bo cała lewa część jest otwarta. Głośniki mogę odstawić od ściany, no ale wtedy stoją jeszcze bliżej słuchacza. Wzmacniacz to Lyngdorf SDAI 2175 - więc nie chińska wydmuszka :) Zniekształcenia to na sto procent głośniki (membrana basowa?) Bo słyszalne są niezależnie od miejsca słuchacza i po prostu powstają przy wyższych poziomach głośności. Tak testowałem na kilku wzmacniaczach - wiec myślę, że to po prostu głośniki nie dają rady odtwarzać takiej muzyki na takim poziomie głośności. Jeśli jakiś kompromis - to proszę napisz w takim razie jakie głośniki odtworzą tę średnicę (i niski bas) a jakie zbudują scenę wgłąb (i niski bas).
 14. Witam! Poszukuję głośników w budżecie do 6000 zł (lepiej używane) do pomieszczenia o układzie z obrazku. Rozstaw głośników to 1,7m, z kolei odległość od frontu głośników do słuchacza to 2m. Obecnie w tym ustawieniu grają głośniki polskiej manufaktury QBA 300 AL. Jeśli chodzi o ilość basu z tych głośników jestem zadowolony. Niestety nie jestem zadowolony jeśli chodzi o jego częstotliwość. Chciałbym by ten bas schodził niżej. Dodatkowo na obecnych głośnikach na wyższych głośnościach pojawiają się zniekształcenia na basie i z pewnością nie jest to wina wzmacniacza, gdyż ten ma ogromny zapas mocy - 200 W przy 8 ohmach. Głośniki QBA to właśnie 8 Ohmowe kolumny z efektywnością 87 dB. Chciałbym zmienić głośniki po prostu na skrzynki o klasę lub dwie wyżej. Zależy mi na: scenie pociągniętej wgłąb i w żadnym wypadku nie podawanie niczego bliżej niż linia kolumn - z racji niewielkiej odległości słuchacza od kolumn. Na przykładzie muzyki elektronicznej Trentemoller - tutaj i akustycznej Tingvall Trio tutaj niskim basie bez zniekształceń na wyższych poziomach głośności również. Głównie w muzyce elektronicznej. Np. tutaj i tutaj ale też w muzyce z orkiestrą np. Hans Zimmer dobrej średnicy - tak by pięknie wybrzmiewały dźwięki analogowych syntezatorów. Np. tutaj Wzmacniacz - klasa D podaje 200 Wat przy 8 Ohmach i ponad 350 przy 4 Ohmach - więc powinien napędzić niemal każde kolumny. Słucham głównie z winyla i plików. Obecna sygnatura dźwięku mi odpowiada - jest analogowy, bez gry skrajami pasma i bez nieprzyjemnych ostrości na tonach wysokich. Moim zdaniem głośniki w takiej sytuacji powinny być w miarę neutralne lub delikatnie ocieplone. W żadnym wypadku jasne. Proszę o propozycje. Raczej skłaniałbym się do podłogówek z dużymi membranami basowymi. Może elektrostaty z drugiej ręki. Tylko głośniki aby sprostać moim wymaganiom i okażą się zbyt duże do takiego pomieszczenia i nie zaczną przykładowo podawać za dużo basu? Układ:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.