Jump to content

AeternusJester

Użytkownicy
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witaj Adroc! To nie jest tak, ze spisałem na straty. Po prostu ten element toru zupełnie nie wpisuje się planowane zmiany. Po pierwsze CA640P nie będzie nadawało się pod MC z racji kompletnego braku ustawień. Po prostu wolałbym uniknąć zakupu step-upa. Zresztą - to byłby mezalians - 640 + stepup + np. z wkładka Dynavector. Sądzisz, że nawet po zmianie opampów pokaże to zalety np. takiego Dynavectora ;) ? Nie sądzę. Po drugie: jest znacząca różnica pomiędzy: "Kupię urządzenie", od "złożę urządzenie", czy "wymienię podzespoły". Ja chcę kupić gotowe urządzenie, które podłączę i będę miał pewność co sobą reprezentuje. Stąd też w ogóle w grę nie wchodzi składanie NUDY czy wymiana czegokolwiek w posiadanym czy przyszłym phono stage'u. Nie znam się na tym, nie mam czasu się bawić w szukanie fachowca, który to złoży itd. Po trzecie: Ostatnio wpadłem na takie : musical fidelity mx-vynl. T Trochę przekracza budżet, ale wygląda ciekawie. Dodatkowo korci mnie możliwość podłączenia po XLR - a tor zbalansowany mam całkiem niezły we wzmacniaczu. Czy ktoś testował to urządzenie? Pokusi się o jakieś porówanie np. z LARem czy Vincentem?
 2. Panowie, a jest jakieś inne pre powiedzmy w budżecie 2k za którym warto się rozglądać? Mówię o sprzęcie używanym - to powinno nam rozszerzyć spektrum.
 3. Kupiłem już fajne monitory: Yamaha NS-1000m
 4. No i sprawa się rozwiązała. Nabyłem monitory studyjne Yamaha NS-1000m. O jakże to był dobry wybór. Jak wspaniale się zgrywają z Lyngdorfem i pracują w bardzo ciężkich (akustycznie) warunkach. Czyli teraz w kolejce jest prawdopodobnie LAR 🙂
 5. Zgadzam się, za kolumnami się rozglądam. Z kolei zastawiam się co Twoim zdaniem jest nie tak z tym wzmacniaczem który posiadam?
 6. Wiem, że te kolumny to wąskie gardło. Na co polecasz je zmienić? Jak sobie radziłeś z gainem w Lehman BC pod MC? Osobny step up to dodatkowy, nie mały budżet...
 7. a czemu akurat tak? Przecież jeśli wybór padł by na Nudę lub LAR nie będę potrzebował SUT, czy dobrze myślę?
 8. Ok, napiszę do Ahaji. Na czym polega regulacja zwiewności i ciężkości w Nudzie? @Bartek Bartoszewski - pomyłka - miało być Denon 301 Mk2 - a ten już raczej będzie potrzebował step upa, mam rację ?
 9. Mało tych ustawień, dla MC praktycznie brak - bez step-upa się nie obejdzie. I wtedy budżet się nam już podwaja i to jest beznadziejne rozwiązanie.
 10. Witaj! Poszukuję przedwzmacniacza gramofonowego, który zastąpi obecny Cambridge Audio 640p i pozwoli przesiąść się na MC. Reszta obecnego systemu to: Nagaoka mp150 > CA 640p > Lyngdorf SDAI 2175 > QBA Elements 300AL W pierwszej kolejności chcę zmienić PRE, w dalszej wkładkę i kolumny. Pre będzie grało na początku z posiadaną Nagaoką, ale szybko przesiądę się na MC - podejrzewam że Denon 110, ewentualnie Dynavector lub Benz Micro. Mocno zastanawiałem się nad: 1. LAR LPS-1 - ale z opinii wyczytałem, że gra mocno dociażonym i gęstym dźwiękiem. Obecnie taką sygnaturą gra mój wzmacniacz Lyngdorf SDAI 2175. Bas jest potężny i dociążony - nie potrzebuję tego potęgować za pomocą PRE. Boję się, że nie zgra się to dobrze. 2. NUDA - naczytałem się o tej legendzie. Niestety sam tego nie złożę i też jest to pre jest trudno dostępne. Da się to w ogóle kupić gdzieś w jakieś regularnej sprzedaży? Czy ktoś ewentualnie mógłby pomóc w nabyciu czy testach tego cuda? 3. Lehmannaudio Black Cube - czytałem sporo dobrego. Podobno gra mniej dociążony dźwiękiem niż LAR, co chyba by mi odpowiadało. Niestety tam jest chyba brak regulacji pod MC. Pytanie więc czy rozważając przesiadkę na MC to dobry pomysł? To na czym mi zależy: sporo detali na górze, ale żeby nie dało to efektu ostrości, zapiaszczenia. Bas - bez zmian - obecnie mi odpowiada. średnica - zawsze będzie miło, jeśli zostanie lepiej dopieszczona. Przestrzeń - najlepiej wgłąb. Nie chcę, by cokolwiek było wyrzucane przed kolumny. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 11. ERP - bardzo dobra płytka z początku roku:
 12. Ok, czyli tak: - złej muzyki słucham - za głośno słucham - za małe pomieszczenie To moja wina? To chyba głośnika wina prawda? Więc może potrzebuję głośników, którym cewka nie będzie łupać o magnes? I znów - proszę sobie darować rekomendacje w stylu Cerwin Vega. Czyli podsumowując w kolumnach za 6000 zł na tych utworach też będzie cewka łupać o magnes? Czy to będzie np. T+A Cryterion czy coś innego polecanego tutaj?
 13. Ok, to niech będzie 30 hz, albo nawet i 40 hz. Tylko pytanie dlaczego głośniki nie są w stanie zagrać tych utworów na wyższej głośności? Dźwięk nie jest tam przesterowany, nagrane to jest z przyzwoitą dynamiką. Dodatkowo włączam to z winyla - więc ta dynamika jest jeszcze lepsza niż w przypadku plików.
 14. Nie nie kupiłem. Szukam takich, które nie wyłożę się kawałkach, które podlinkwałem. Szurnięcia stołków mnie nie interesują.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.