Jump to content

JuG

Użytkownicy
 • Content Count

  778
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1495 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1365 profile views
 1. Środek nasenny wraz z przeczyszczającym. 🙂
 2. Huawei oprócz własnego HarmonyOS testuje też rosyjski system operacyjny Avrora (bazujący na fińskim SailfishOS).
 3. Polega na zabijaniu inaczej myślących Ukraińców. Jarosz i jego Prawy sektor (obecnie Ukraińska Armia Ochotnicza) zrobił bardzo dużo dla wychowania całego pokolenia ultranacjonalistów, którzy odegrali dużą rolę w zamachu stanu w 2014. Nie wiadomo co obecna władza z zabójcami zrobi dalej - np. zabójcy ukraińskiego pisarza Ołesia Buzyny (zastrzelony za niesłuszne poglądy przez nacjonalistów w centrum Kijowa w 2015 r) nadal są na wolności a sąd nad nimi to jakaś kpina (m.in. z jego nieszczęsnej matki). A np. nowy prokurator generalny spotyka się z nacjonalistą (tzw. aktywista, na froncie nie był), który zasztyletował człowieka na ulice filmując to na żywo i który ma status nie oskarżonego a poszkodowanego. Takich przykładów krycia zwykłych bandytów tylko z powodu, że są "patriotami" są setki. "Banderowcy" po dojściu do władzy po zamachu stanu pierwsze co zrobili to przyjęli ustawę o amnestii samych siebie (wszystkich zamachowców uczestników tzw. "Rewolucji godności") oraz o zakazie prowadzenia jakichkolwiek spraw przeciwko nim. Śledczy nawet mają obowiązek niszczenia dowodów ich winy na które np. przypadkowo trafią. Dlatego do tej pory nie wiadomo kto zabił ludzi na Majdanie (tak protestujących jak i policjantów). I nie będzie wiadomo nigdy - po pierwsze dowody są zniszczone, po drugie prawda zniszczyła by ostatnie resztki mitologii rewolucyjno-godnościowej. PS. Tylko ostatni degenerat kwituje uśmieszkiem post o zabójstwie dziecka.
 4. Tylko na Ukrainie tego nie opowiadaj - za obrazę "bohatera" narodowego możesz trafić do więzienia. Ale w Kijowie nie tylko Banderę w płynie sprzedają. 1-go grudnia w samym centrum ostrzelano samochód biznesmena i zabito jego trzyletniego syna (prawdopodobnie chcieli zabić biznesmena ale chybili). Na dziwo policja się popisała i już na drugi dzień zatrzymała podejrzanych: dwóch młodych mężczyzn w wieku ok. 20 lat. Okazało się, są są to byli ochotnicy z nacjonalistycznego Prawego sektora, którzy wałczyli na Donbasie. Jeden z nich był snajperem i nawet otrzymał jakiś medal od Poroszenko. Teraz "banderowcy" krzyczą o posttraumatycznym syndromie wojennym tych biednych "bohaterów".
 5. W Kijowie już można kupić tą wodę kolońską.
 6. Wśród krajów pijących najwięcej na czele stawki jest Mołdawia ze średnim rocznym spożyciem na poziomie 15 litrów czystego alkoholu. A jak wygląda to w Polsce? Podczas gdy większość Europy dąży do ograniczenia konsumpcji, Polacy piją na potęgę. W połowie lat 90. średnio wypijano 8,1 litra czystego alkoholu na głowę i od tamtej pory poziom spożycia stale rośnie, osiągając w 2017 roku aż 11 litrów na osobę. Mniej piją Niemcy, Włosi, Francuzi, a także Rosjanie. [Hidden Content]
 7. Za obywateli Białorusi - na pewno. W jakim języku rozmawiała elita litewska (która z dzisiejszej perspektywy była raczej białoruska) przed i długo po Unii polsko-litewskiej? W języku ruskim. A język jest jednym z najważniejszych wyznaczników przynależności do określonej "narodowości". Plus wspólna historia, plus religia, ... Zwłaszcza w Berlinie. Nie - z nadejścia zbawicieli od panów polskich prawosławnych braci ruskich (pojęcie ruski obejmuje Rosjan, Ukraińców, Białorusinów i Rusinów). Tak samo jak na Ukrainie Zachodniej. Jakaś ulica w Brześciu. Witamy zbawicieli od ucisku panów. 🙂 ... Pozostałości cerkwi prawosławnej na tych terenach najpierw nie ruszano a potem, z rozpoczęciem wojny ojczyźnianej, stosunek do cerkwi w ZSRR ogólnie się zmienił (na pozytywny).
 8. Według wielkości populacja jak najbardziej. Skąd to wiesz? Skrót odpowiedzi Putina na pytanie o tym czy prawdą jest, że Rosja i Białoruś zjednoczą się do 2024 r. (bo niby wiele się o tym mówi): chociaż uważam, że Rosjanie, Białorusiny i Ukraińcy to jeden naród (też tak uważam), to historycznie się złożyło tak, że żyją w różnych państwach; dzisiaj nie ma żadnych podstaw do zjednoczenia państwowego; nie mamy żadnych celów czy planów jednoczyć się; będziemy rozwijać współpracę z Białorusią w ramach istniejącego państwa związkowego.
 9. Unikatowy rosyjski samolot Il-76 MDK "Kosmos" - modyfikacja Il-76 dla treningów kosmonautów w stanie nieważkości. Zbudowano trzy sztuki.
 10. Szwajcaria jakoś daje przy swoich 8,5. Wspólne państwo związkowe Rosji i Białorusi istnieje formalnie od 2010 r. Całkowitego wchłonięcia Białorusi przez Rosję nie chcą a nie Białorusini a nie Rosjanie. Łukaszenko też. Elity rosyjski finansować Białorusi też za bardzo nie chcą. Jak na razie nie wiadomo jak to się rozwinie. Co sądzą Białorusiny o stosunkach z Rosją: Niezależne ale przyjacielskie państwa - otwarte granice, brak wiz i służby celnej - 72,7% Wspólne państwo związkowe - 12,5% Białoruś jako subiekt federacji - 4,6% Jak z innymi państwami: granice, wizy, cła - 7,1% W jakim związku byłoby lepiej - z UE czy z Rosją? Z Rosją - 64,5% Z UE - 14,1% Niby dlaczego? Białorusiny (tak z 90%) uważają siebie Ruskimi (prawie Rosjanami) i są rosyjskojęzyczne. Polskiej rusofobii nie mają. Na Zachodniej Białorusi pamiętają czasy międzywojenne, kiedy tolerancyjne Polacy zamykali szkoły z językiem rosyjskim, gazety i cerkwie - dlatego Białorusiny z kwiatami witali ACz w 1939. Białoruś (z powodu tzw. Bramy Smoleńskiej) jest nie mniej ważnym miejscem geopolitycznym niż Krym. Może Amerykanów wchłaniać? 🙂
 11. [Hidden Content] Wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie, czyli na poziomie minimum egzystencji. W 2018 r. było to 5,4 proc. mieszkańców Polski - rok wcześniej 4,3 proc. Tak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystyczny.
 12. Słownik mi zmienił dysydentów w decydentów. Nie zauważyłem na telefonie.
 13. JuG

  Polityka

  Co ze wspieraniem zaatakowanych przez amerykańskiego agresora Irakiem i Afganistanem, leżących tysiące km. od USA? A ze wspieraniem bombardowanej przez Francję i Włochy Libii? A gdzie wspieranie Syrii, w której USA zbroi antypaństwowych bandytów i trzyma bezprawnie własnych wojskowych? Gdzie było wspieranie bombardowanej przez NATO Jugosławii? Gdzie wspieranie Sudanu napadniętego przez przyjaciela USA Arabie Saudyjską? ????????? Polityka potrójnych standardów? Gdzie sankcje wobec USA i innych? Czy strach bierze od samej myśli o sankcjach wobec Wielkiego Brata, wzorca sprawiedliwości i demokracji? Gdzie sankcje zachodnie wobec Zachodu? 🙂 Nie. Ale nawet jeżeli to co, rosyjskojęzyczny Ukrainiec jest gorszy od Ukraińca ukrainojęzycznego? W polskiej propagandzie nie przeczytasz, że większość obywateli Ukrainy była i jest rosyjskojęzyczna (w rodzinie używa rosyjski, myśli po rosyjsku, język ukraiński oczywiście zna). A zdecydowana większość tej większości to etniczne Ukraińcy. Poroszenko (niby etniczny Ukrainiec) i jego dzieci są rosyjskojęzycznymi (jego syn po ukraińsku pięciu słów nie potrafi powiedzieć, w Londynie studiuje w grupie dzieciaków rosyjskich oligarchów). Zielenski (etniczny Żyd) też jest rosyjskojęzyczny. Obywateli USA w większości znają i używają angielski co nie oznacza, że nie mają swoich etnicznych korzeni i wszyscy są angielskojęzycznymi. Akurat kwestia językowa (przymusowa ukrainizacja) i była jednym z głównych zapalników wojny domowej na Ukrainie. Jest wiele państw z kilkoma językami państwowymi i jakoś nie mają z tym żadnych problemów.
 14. Możliwe. Ale hakerzy publikowali dokumenty o tym, że z powodu ciężkich chorób siostry Williams muszą brać kupę leków uważanych za doping. I mieli na to zezwolenie. Podobnie jak narciarki norweskie - wszystkie chore na astmę. WADA do rosyjskich sportowców się obecnie nie czepia a się czepia do kopii bazy danych próbek dopingowych z RUSADA (rosyjskie laboratorium dopingowe). Próbowałem zbadać temat i poległem (na razie). Np. mają oprogramowanie napisane przez kogoś, kto razem z Rodczenkowym (byłym pracownikiem RUSADA) uciekł do USA. Dlaczego do tej pory używają to niecertyfikowane oprogramowanie bez supportu - nie wiadomo. Są niby dowody na to, że Rodczenkow już po ucieczce do USA właził stamtąd do bazy. Kto i po co oprócz niego mógł w niej grzebać nie wiadomo. Raczej widzę burdel a nie doping. Burdel przy braku odpowiedzialnych bo niby RUSADA nie odpowiada za bazę, a kto odpowiada - nie wiadomo. WADA czepia się danych z lat 2014-15. A sportsmeni są sprawdzane na bieżąco wszędzie, nie tylko w państwie macierzystym.
 15. JuG

  Polityka

  Żyzna ukraińska ziemia. Widzę permanentne i kompletnie nierozumienie tego, że ZSRR składał się z republik, władzę w których pełnili miejscowi. Oczywiście, że była selekcja ale partyjna/ideologiczna a nie narodowościowa (nie musieli być Rosjanami). Podobnie było w PRL. Komuniści rządzili w ZSRR internacjonalnie - np. Stalin Rosjaninem nie był, Beria też. Nie wspominając już Dzierżyńskiego. 🙂 Komunizm też nie Rosjanin wymyślił. Np. Poroszenko (nie Rosjanin) jest synkiem byłego partyjniaka ukraińskiego (nie Rosjanina), który "sprywatyzował" dla siebie i dla synalka ukraińskie zakłady cukiernicze. W czasach już niezależnej/niezwiązkowej Ukrainy. Synek później już sam "prywatyzował" kolejne (np. zbrojeniowe). Obecnie na swojego synka wszystko pilnie przepisuje bo jest szansa (niewielka), że go w końcu wsadzą. W odróżnieniu od Ukrainy w Rosji oligarchów przy Putinie wzięto za mordę (posługując się twoim słownictwem) - obecnie płacą podatki i nie lezą do władzy. Nagradzane za lojalność są intratnymi zamówieniami państwowymi. Część (niestety tylko część) zagrabionych w czasach dzikiej grabieżczej prywatyzacji majątków reprywatyzowano. Mające powiązania z wadzą mają niezłą kasę (pensje) na stanowiskach w spółkach, które należą do skarbu państwa a nie do nich więc żadnymi oligarchami nie są. W Rosji też nie ma żadnego kanału TV, który by należał do oligarcha. Na Ukrainie nie ma innych kanałów niż oligarchicznych (jest jakiś państwowy ale go prawie nikt nie ogląda). Amerykanie do chowu na ukraińskich czarnoziemach swoich też przywożą, np. synalka Bidena czy naszego Kwaśniewskiego. Ale jest to (w odróżnieniu od rosyjskiej czy ukraińskiej) korupcja demokratyczna i cywilizowana. 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.