Jump to content

JuG

Użytkownicy
 • Content Count

  780
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by JuG

 1. Syryjscy Turkmeni zabili tylko jednego pilota - drugiego (nawigatora) uratowano. Ale w trakcie operacji po ratowaniu nawigatora zginął żołnierz rosyjskiego Specnazu.
 2. Ponoć strzelali Turcy, nie allahuakbary. Tureckim ROKETSAN FIM-92 (licencyjny Stinger FIM-92). Na filmiku widać też inne ślady - prawdopodobnie jeszcze dwóch rakiet.
 3. Młody, skończyłeś już 18? 😀 Rosyjsko lotnictwo niższy technikę, przekazaną przez Turków terrorystom. W rejonie wioski An-Najrab w pobliżu miasta Idlib.
 4. Ciekawe wyniki badania opinii Ukraińców na temat Majdanu. [Hidden Content] Jak opisałbyś wydarzenia, które miały miejsce na Ukrainie pod koniec 2013 r. - na początku 2014 r.? Rewolucja godności - 45,5% Wymuszona zmiana władzy nie całkiem zgodna z prawem - 17,7% Zamach stanu - 23% Trudno odpowiedzieć - 13,7% Czy chciałbyś powrócić na Ukrainę przed 2014 rokiem? Tak - 15,1% Raczej tak - 12,5% Raczej nie - 19,9% Nie - 38,9% Trudno odpowiedzieć - 13,6% Minęło już około sześciu lat od wydarzeń zwanych Majdanem. Gdyby teraz miały miejsce te wydarzenia z lat 2013–2014, czy poparłbyś Majdan czy Antimaidan? Poparłbym Majdan - 37,8% Poparłbym Antymajdan - 10,2% Nie poparłbym nikogo - 39,1% Trudno odpowiedzieć - 12,9%
 5. JuG

  Koronawirus z Chin

  Statystyka wygląda już lepiej. Prosto liczona śmiertelność (zgony/zachorowania) jest na poziomie 2,6%. Coraz więcej jest wyleczonych.
 6. Język wroga trzeba znać. 🙂 Refren brzmi jakoś tak: Nic na Ziemi nie przechodzi bez śladu, Młodość, która przeminęła jednak wciąż żyje. Jacy byliśmy młodzi, jacy byliśmy młodzi, Jak szczerze kochaliśmy, jak wierzyliśmy w siebie. Nie ustrój, w którym żyłeś/żyjesz się liczy a jakim byłeś/jesteś człowiekiem. Od zdania innych sędziów też - jakim cudem wciąż żyje? 😀
 7. JuG

  Koronawirus z Chin

  Konkurs malowania twarzy na aktualne tematy w Indiach.
 8. Hasłem przewodnim tegorocznej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa jest Westlessness (Mniejzachodność?). Warto przeczytać Munich Security Report 2020 - Westlessness. Czy świat staje się coraz mniej zachodni? Czy sam Zachód również staje się mniej zachodni? Co to oznacza dla świata, kiedy Zachód ustępuje scenę innym? Jak mogłaby wyglądać wspólna zachodnia strategia w czasach wielkiej konkurencji o władzę?
 9. JuG

  Koronawirus z Chin

  Z tego co piszą wynika, że skokowy wzrost liczby chorych związany jest z wprowadzeniem nowego testu PCR (łańcuchowa reakcja polimerazy), który po zatwierdzeniu 26.01 był rozsyłany do lokalnych laboratoriów. Do chorych doliczają wszystkich z pozytywną reakcją, nawet nie mających symptomów zachorowania (ale znajdujących w kwarantannie). [Hidden Content]
 10. JuG

  Koronawirus z Chin

  Ty nie dyskutujesz a się wymądrzasz. Artykuł (napisany przez Chińczyków) dotyczy początków epidemii. Nie ma w nim nic na temat niedorozwoju chińskiego czy braku testów. Ale jest informacja, że testy wykonują też w CCDC w Pekinie.
 11. JuG

  Koronawirus z Chin

  Kawał mi się przypomina: powiedz Mojsze, dlaczego Żydzi zawsze odpowiadają pytaniem na pytanie? A dlaczego pytasz?
 12. Rzeki w Polsce trzeba pilnie zakopać. 🙂 OMFV: The Army’s Polish Bridge Problem Podczas gdy Stany Zjednoczone spędzały jak dotąd większość stulecia walcząc na pustyniach, każda wojna z Rosją toczyłaby się w Europie Wschodniej, rozległej równinie rozdartej rzekami. Wiele z tych rzek, takich jak Wisła, biegnie z północy na południe, co zmusza siły NATO do wprowadzenia posiłków lub wycofania się przez mosty. I niewiele z nich może wytrzymać więcej niż 55 ton. Są tego historyczne powody. Podczas gdy infrastruktura Europy Zachodniej była często wzmacniana w czasie zimnej wojny, aby poradzić sobie z masą ponad 60 ton czołgów NATO, Europa Wschodnia nie mogła sobie pozwolić na budowę tak solidną, a w każdym razie musiała wytrzymać tylko znacznie lżejsze radzieckie czołgi, takie jak 45-tonowy T-72. (Wiele pojazdów radzieckich i tak było amfibiami, właśnie po to, by przepłynąć rzeki regionu).
 13. JuG

  Koronawirus z Chin

  Skąd o tym wiesz? Jak wyjawiono te setki-tysięcy chorych w innych prowincjach? Na niepełnych ale jednak danych. Masz inne, pełne? Uważasz że Chińczycy to debile nie rozumiejące zagrożenia?
 14. JuG

  Koronawirus z Chin

  Wiedzą, ale w innych prowincjach skala epidemii jest znacznie mniejsza.
 15. JuG

  Koronawirus z Chin

  ZUS już musi importować tego wirusa - mniej emerytur będzie do wypłaty. 🙂 [Hidden Content] The median age of the patients was 59 years (range, 15 to 89), and 240 of the 425 patients (56%) were male. There were no cases in children below 15 years of age.
 16. JuG

  Koronawirus z Chin

  [Hidden Content] The jump in new cases—more than 14,800 in the province at the epicenter of the outbreak—is due to a change in the criteria for counting diagnoses of the virus. Observers say this could be a step in the right direction and lead to a better picture of the situation in the province at the epicenter of the outbreak. However, concerns remain about the transparency of the data from Chinese authorities. Previously, only patients that had received positive results from a laboratory test were included in the publicly reported case count. Confirmed cases will now be based on clinical diagnosis, including the use of CT scans. These were previously only counted as “probable” infections. That means that doctors will have more discretion to give patients an immediate diagnosis, instead of waiting for the results of a laboratory test. [Hidden Content] “From today on, we will include the number of clinically diagnosed cases into the number of confirmed cases so that patients could receive timely treatment,” the health authority said. Previously, patients could only be diagnosed by test kits, which has seen a shortage of supply across the country. Tong Zhaohui, an expert in the central guidance group and vice-president of Beijing Chaoyang Hospital, said the move was in line with the National Health Commission's latest diagnostic guidelines to include clinical diagnosis, using CAT scans and other tests. “When doctors diagnose pneumonia, they can only get the etiology of the disease 20 to 30 per cent of the time. We have to rely on clinical diagnosis 70 to 80 per cent of the time. Increasing the diagnosis of clinical cases will help us make an additional judgment on the disease,” he told state broadcaster CCTV in an exclusive interview.
 17. JuG

  Koronawirus z Chin

  W prowincji Hubei jest już prawie 50.000 zakażonych (z 60.000 na świecie). Większość pewnie w samym mieście Wuhan gdzie zbudowano te dwa szpitala (na 1000 i 1300 miejsc). Nie są to "wojenne kontenerowce".
 18. W najlepszym przypadku półprawda. Ale zwykle jest prawda 3-go rodzaju według Tischnera. 🙂 Co wielokrotnie udowodniałem.
 19. Żaden to wróg. Po prostu jeden z rzeszy antyrosyjskich propagandystów. Kasę w różnych Ośrodkach Analiz Strategicznych można zarobić tylko na antyrosyjskiej propagandzie, nie na obiektywnych analizach. To, że Rosja ma problemy z prawami człowieka (a ma) nie oznacza, że nie może opisywać naruszeń tych praw w innych państwach. Tak samo jak USA, czy Polska. To zmasowana zachodnia antyrosyjska propaganda robi od lat z Rosjan współczesnych Żydów winnych wszelkiego zła na świecie (bo Żydów obecnie ruszać nie wolno). Obiektywizm polega na pokazywaniu całej informacji o zjawisku/wydarzeniu, tak pozytywnej jak negatywnej. Tylko negatywna czy tylko pozytywna informacja jest propagandą.
 20. Sondaż: Co trzeci Polak negatywnie ocenia zakup F-35 A jak zakup myśliwców oceniają uczestnicy sondażu SW Research dla rp.pl? 14,7 proc. uczestników sondażu uważa zakup 32 myśliwców F-35 za 4,6 mld dolarów za korzystny dla Polski. 31,6 proc. uważa, że jest to zakup korzystny, chociaż cena, jaką Polska płaci za myśliwce jest zbyt wysoka. Zdaniem 33,9 proc. respondentów zakup nie jest korzystny dla Polski. 19,8 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii. - Tę decyzję źle ocenia co czwarta osoba z wykształceniem zasadniczym zawodowym. Zakup jest niekorzystny według 40% respondentów zarabiających od 3001 do 5000 zł i ponad 40% osób z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców - komentuje wyniki badania Piotr Zimolzak z SW Research.
 21. Algieria jako pierwsza podpisała kontrakt na 14 Su-57 (oraz 14 Su-34 i 14 Su-35). Z terminem realizacji do 2025 r. Możliwe, że Iran będzie drugi (w 2020 r. kończy się zakaz ONZ sprzedawania broni Iranowi).
 22. Chętnie bym pośmiał nad zakupem "niewidzialnych" F-35 przez Polskę za kilkanaście miliardów złotych ale niestety nie mogę - na to mało użyteczne guano pójdą też moje podatki. Na nich nawet latać za szybko niewolno - "niewidzialna" farba obłazi. PS. Ale muszę przyznać, że polskie jabłka BIO z Lidla są wyjątkowo smaczne. 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.