Jump to content

Yodzisław

Użytkownicy
 • Content Count

  780
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Yodzisław last won the day on February 16 2016

Yodzisław had the most liked content!

Community Reputation

1012 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Było odwrotnie - w XP trza było jechać na asio a wasapi pojawiło się w win7. Co do kernel to napisałem wyżej, zachowuje się identyko jak wasapi i asio.
 2. Problem do pewnego stopnia rozwiązałem. Irdac'a miałem przełączonego (z tyłu obudowy) na usb 1.0, przestawiłem wajchę na 2.0 i o dziwo winda (7) nie daje już rady puścić dwóch strumieni na raz. Pozostała jeszcze druga kwestia - regulacja głośności w odtwarzaczach jest cały czas sprzężona z regulacją systemową - w rdac'u była niezależna. Może tak ma być? Stery arcamowe oczywiście zainstalowałem.
 3. Kupiłem irdac'a - upgrgade z rdac'a. Sterowniki zainstalowałem i mimo to nie działa wasapi - mogę słuchać w tym trybie jrivera czy foobara i jednocześnie np. youtuba - znak że sygnał nie omija miksera systemowego. W trybie asio i kernel to samo. Przy rdacu tak nie było - albo grało jedno albo drugie. Macie jakiś pomysły?
 4. Wiedza w Polskim internecie jest zerowa w kwestii izolacji akustycznej pomieszczeń. Rozwiązania podawane przez profesjonalne strony budowlane czy na forach to amatorka. Tutaj z sensem pisze jedynie Magog. Podstawą jest zrobienie "pływających" ścian i sufitów, podobnie jak robi się pływające podłogi (tylko nie na piance poliuretanowej bo to żart). W tym wątku mowa o suficie więc montujemy sufit podwieszany na takich klipsach http://kineticsnoise.com/arch/isomax.html (do wyboru jeszcze Genieclips i Resilient Clips RSIC-1). Do tego zamiast GK przykręcamy 2,5 raza cięższą od GK płytę włóknowo-gipsową. W przestrzeń nad płytą jakąś wełnę (jak się zmieści) albo poroso (zmieści się) i po krzyku. Całość zabiera nam tylko 5cm sufitu. Jak będzie mało (ale raczej nie będzie chyba że sąsiad ma tokarkę na piętrze) to doklejamy na greenglue drugą warstwę płyty włóknowo-gipsowej koniecznie innej grubości żeby nie powielała częstotliwości rezonansowej pierwszej płyty. Jak się trochę będzie nosić po ścianach to możemy na nie nakleić na greenglue płytę włóknowo-gipsową. Można wcześniej skuć tynk żeby nie zmniejszać pokoju jak komuś to będzie przeszkadzać. Sens rozwiązania hałasów w bloku polega na tym że nie są to hałasy powietrzne tylko konstrukcyjne, ściany naszych pokoi są jak membrany głośnika, trzeba więc te membrany czymś "przykryć" co nie będzie przewodzić drgań. Dodatkowo same dźwięki konstrukcyjne nie są głośne, natomiast powierzchnie ścian są duże i je multiplikują. Dlatego mniej istotna jest szczelność rozwiązania a bardziej kompleksowość. W przypadku nieszczelnego okna poziom hałasów z ulicy się zwielokrotnia. Tutaj odwrotnie, liczy się przerwanie "łańcucha" przewodzenia drgań. Aha, jeszcze jedna kwestia, krawędzie płyty WG nie mogą dotykać do ścian, a przestrzeń trzeba wypełnić czymś elastycznym. Niby są jakieś uszczelniacze ale chyba silicon wystarczy.
 5. On jest polityczny, obyczajowy?
 6. Jak ktoś będzie przysypiał przy płycie Metallici polecam nowe wydawnictwo Vadera. Świetna płytka, 33min.
 7. Strasznie monotonna ta płyta, ona wymaga drastycznej edycji - 45min max z tych 80-ciu. Są tutaj dobre pomysły, sporo też zgranych motywów. Może to jest problem zespołu już od Loud - nie ma tam jakiegoś zewnętrznego doradcy który zabroniłby członkom robić pewne rzeczy. Nawet Bob Rock i Rubin nie dali rady. Hammet narzekał że nie miał wpływu na płyt ę bo go koledzy olali. Na St Anger były za długie utwory, na "Trumnnie" teżbyły, i tu są jeszcze dłuższe - czy oni nie uczą się na błędach?
 8. Rzeczywiście taki dobry ten belfer? Na trailerach nie powala.
 9. Poza Larą Flynn Boyl (operacje plastyczne) wszyscy wyglądają zadziwiająco dobrze.
 10. Yodzisław

  Sci-Fiction

  Główny powód to sukces Marsjanina i Interstelara. Ja od lat nie mogę zrozumieć dlaczego hollywood ma taki problem z wyprodukowaniem wciągającego filmu sf. Wiadomo że jeśli będzie dobry to i sukces będzie.
 11. Yodzisław

  Sci-Fiction

  Jeśli scenariusz będzie dobry to i film będzie dobry:
 12. To może być fajne, 5 gwiazdek w WhatHifi:
 13. Masz wątek długi na 70 stron, przeczytaj go zamiast marnować czas forumowiczów na rady.
 14. Z tym miał ktoś do czynienia? Fostex PM0.1 http://global.rakuten.com/en/store/kurosawastore/item/fos-pm01-gray/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.