Jump to content

Yodzisław

Użytkownicy
 • Posts

  2765
 • oraz w archiwum

  889
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Yodzisław last won the day on February 16 2016

Yodzisław had the most liked content!

Reputation Całkowita

1264 Audioholik

Audiostereo

175

Bocznica

1089

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Yodzisław's Achievements

 1. Yodzisław

  Kawa

  Ale tutaj to trzeba być dobrym w te klocki żeby kawa nie wyszła kwaśna. Dlatego w większości dobrych kawiarni ładują mocno palone przeciętne kawy typu tania Brazylia albo mieszanka pod espresso.
 2. Yodzisław

  Kawa

  Chlapnąłem te 10 min z rękawa. Ekspres ma zapewne czas ustawiony "jak trzeba". Być może stabilność i ciągłość przelewania wody robi tu grę. Kawa "ciśniowa" jest inna od "przelewowej" ale nie lepsza, do tego uzyskanie dobrego naparu tą drugą metodą jest o niebo łatwiejsze i tańsze niż tą pierwszą. W Trójmieście np. znam tylko jednego gościa który robi ciśnieniowo bez ograniczeń (np z jasno palonych ziaren).
 3. Yodzisław

  Kawa

  No ja się nie zastanawiam - będzie kasa to biorę. Uważam że sprzęt jest mega tani jak na możliwości. Kawę piłem jakąś od chłopaków - je nie jestem wielbicielem jakichś konkretnych upraw - im ogólnie lepsza (bogata, złożona) kawa tym bardziej mi smakuje :) Mam może słabość do kaw o rodzynkowo-karmelowym (lub podobnym) profilu. Natomiast wyrazistość naparu niebywała z tego urządzenia. Wydaje mi się że to się bierze z opcji wolnego przesączania wody przez dripa w ekspresie - normalnie przelewając efekt praktycznie nie do uzyskania no bo nie będę przecież stał 10min z czajnikiem nad kawą i lał wodę kropla po kropli...
 4. Yodzisław

  Kawa

  Pytałem się w wątku swojego czasu czy ktoś używa tego bajeranckiego ekspresu: [Hidden Content] ... Otóż miałem ostatnio okazję wypić kawę przez niego parzoną i jest to R E W E L A C J A ! Ma kilka trybów prędkości przelewania i regulację temperatury w zakresie 80-98st. Efekt piorunujący, chłopaki z Nieczapli którzy kupili do swojej palarni twierdzą że nie da się więcej wycisnąć z przelewu niż to robi bezwysiłkowo ten ekspres. Mi się nie udaje tak dobrze przelać kawy. Jak ktoś z Polskiej Sycylii to może się pofatygować spróbować: [Hidden Content],18.6130633,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xde3235da51639bcc!8m2!3d54.3818508!4d18.6130633
 5. Nie ma co tu dużo pisać, najważniejszy jest poziom upgrade'u w stosunku do audioquestów :) Poza tym wszystko jest super. Ogólny klimat po ciepłej stronie mocy. Mi się wydają bardzo neutralne, nie słyszę żeby jakoś specjalnie zabarwiały przekaz w jakimś kierunku - nie jest ani jasno, ani ciemno. Natomiast muzykalność i spójność przekazu jest fantastyczna i to wszystko przy bardzo wysokim ogólnym skoku rozdzielczości! Nie ma tu mowy o żadnych nieprzyjemnych efektach. Bas wierzga kiedy trzeba nie przytłaczając jednocześnie reszty podzakresów, drugi plan przeniósł się w nowy wymiar czytelności, itd itp... Wysokie tony są może najmniej spektakularne w stosunku do reszty, po prostu ładnie wykańczają średnicę. Pomijając miażdżący stosunek jakość/cena to te kable są wg mnie bardzo bezpiecznym wyborem. Klocki - patrz "o mnie". Po cudach jakie zdziałały te IC neotecha zastanawiam się czy nie uciąć oryginalnych 50-o letnich"drutów" od moich KEF-ów i nie podłączyć ich do nowych kabli głośnikowych. Są jakieś okazje cenowe w tej materii na skalę Neotechów? Na forum ludzie trochę piszą o polskiej firmie percon [Hidden Content].
 6. Jestem zmuszony potwierdzić. Słucham już jedną dobę - kabelki miodzio. Te audioquesty co je mam pożyczone to brzmią przy neotechach jak zabaweczki a kosztują prawie 2xtyle :)
 7. Domyślam się że to te "maźnięcia" czarnym flamastrem na końcówce obudowy wtyku? Ludzie to mają wymagania...
 8. No właśnie, też tak myślę. Napiszę do nich. Nie chce mi się wierzyć że taką wioskę odwalają.
 9. No to jest ten gotowiec z linku: [Hidden Content] Wtyki to te które linkował McGyver [Hidden Content] Jak widać na obrazku kabel jest już opleciony i nie widać napisów, na wtykach też nie zauważyłem żadnych oznaczeń...
 10. Zamówiłem tego neotecha i w końcu dojechał [Hidden Content] . Zapowiada się świetnie. Da się jakąś kierunkowość określić tych kabli bo ja nie widzę żadnych oznaczeń? W wersji ze szpuli takowe oznaczenia widnieją na kablu:
 11. Swietne SF - [Hidden Content] Właśnie skończyłem pierwszy tom. Ma swoje wady ale przede wszystkim zalety - jest pomysł, jest oryginalnie (nie ma do czego porównać, wyznacznik dobrego SF), jest epicko. Dobry język. Jest audiobook. Nie jest to kompilacja ogranych pomysłów znanych ze starych dzieł SF co jest zmorą tej literatury.
 12. Dedukuję że zastosowane tu wtyki znacząco nie wpływają na ogólny efekt?
 13. No przecież Jezus szczepił się co sezon... ------------------------------------ Było już? W Japonii do kosza poszło 1,6mln szpryc Moderny, gdyż zawierały one metal reagujący na magnez 😄 Folarze i płaskoziemcy znowu mieli rację: [Hidden Content]
 14. To było o Albedo o którym pisał sir.jax
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.