Jump to content

tedi02

Użytkownicy
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No wydać ponad tysiąc zł na kabel DIY ,który zagrał gorzej niż firmowy w sklepie za 900 zł ( q21) to trzeba być MISZCZEM.!!! I żal tyłeek ściska
 2. Tatum , po prostu trochę woli spróbuj się doinformować ,wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła , a niewiedza.... cóż śmieszne komentarze.A drogie interkonekty ,głośnikowe itd to robią kosmici , na super tajnej technologii.Może napisz do producentów drogich ,najdroższych kabli że ta podawana przez nick kierunkowośc ,to ściema,np.HARMONIXA ,zasilający MAESTRO MILION X DAC za jedyne 37000zł ,ic HIJIRI MILION KIWAME ,czy np. z rodzinnego podwórka kable SULEK z cenami powyżej 20000zł .Ja nie mam zamiaru NIKOGO przekonywać ,bo i po co ?Zaraz fala agresji ,hejtu, typowo polskie podejście.
 3. Tatum!!!!!przeczytaj to co naopisałeś.WiEkszych stek bzdur nie czytałem, monokryształ neotecha nie jest kierunkowy.KAZDY DRUT JEST KIERUNKOWY BO WYCIAGANY W JEDNA STRONE. Specyfikacja- bo chodzi o średnicę drutów użytych ,.Dawaj przepis, cha cha cha ,ktoś dochodzi latami ,atu dawaj przepis ,napisz di jakiegoś producenta kabli to ci może da.Pozdrawiam.
 4. Coraz bardziej mnie kolega zaczyna bawić, czyli głównym wyznacznikiem są wartości mierzalne a nie słuch ?CHA CHA , i tak kolega kupuje sprzęt ? Ja nie mam zamiaru i nie mam czasu ,ale najdroższe kable na tym świecie SA SOLID CORE iKIERUNKOWE ,a wystarczy spojrzeć przez mikroskop na lity drut w dużympowiększeniu i przypomina on choinkę ,czyli widać kierunek wyciągania.W rezultacie w tą stronę prąd ma lepsze(?) warunki przepływu ,Proszę przeczytać książkę ,, kierunkowość tekst nie dla wszystkich ,książki do metalurgii z 70 ,80 lat !! Tematy o rekrystalizacji i krystalizacji ,zjawiska oporowe, i wpływ na przepływ prądu a póżniej wątpić.Kierunkowość litego druta tak sLychać ,jak odwrócenie polaryzacji wtyczki sieciowej ,widocznie nie wszyscy o słyszą a chwalą się jaki sprzęt mają i za ile kupiony .A że nie ma on wiele wspólnego z muzyką odtwarzaną na żywo to inna para kaloszy ,nie musimy dążyć do wiernośći ,ważne żeby słuchającemu się podobało.
 5. No i co z tego,w efekcie i tak słychać muzykę a nie prąd zmienny
 6. To się zgadza, ale to słychac ,wystarczy jeden odcinek druta ,wpiąc na plusa od wzmaka do kolumny a póżniej odwrócić o 180* i zawsze bedzie różnica
 7. W skrócie, każdy drut jest wyciągany w jedną stronę,czyli w jednym kierunku, zgodnie z nim podpinamy w tym przypadku początek kabla do fazy w gniazdku .Aby okreslić właściwy kierunek to z reguły trzeba drut odsłuchać o ile producent nie zaznaczył. Aby b yło jasne,ja nie zajmuję się produkcją kabli.
 8. No tatum ,z ciebie rzeczywiscie dobry kabareciarz.!😊Nie czytasz uważnie tego co ludzie piszą ,gdubyś wiedział co to kierunkowość kabli to przypuszczam ze neotech byłby twoim kablem nr.1Nie słuchałem tych przewodów ,czytałem specyfikacje ,i uwierz że za te 600 zł jak wcześniej pisałem , a zwtykami z dwóch stron -750zł ,można zrobić kable HIGH END.! Oczywiście ,druty solid core,kierunkowe, przypuszczam ze te p. MATEUSZA są dobre ale to nie ten poziom, jak ktoś mieszka w okolicach swiętokrsyskiego ,mogę pożyczyć dla porównania .U mnie IC,głośnikowe,zasilające- solid core.Pozdrawiam
 9. tedi02

  Klub marki Denon

  A ja kiedys wkleję foty mojego DENONA a11 ,podużym tuningu
 10. kabel kierunkowy i w dodatku druty solid core .Kultura ,spójność, -tak można napisać generalnie o wszystkich kablach dostępnych na rynku zrobionych według tego schematu.Koszt takiej sieciowki DIY zrobionej na wtykach IEGO( polecam) to gdzies 600 zeta,a najlepiej bez wtyku IEC,czyli od strony urządzenia,jak ktoś spróbuje ,usłyszy jak wtyczki psują dzwięk.
 11. Galactica- a myslałem że takiej muzyki już nikt nie gra...brawo.
 12. A ktoś możee odsłuchiwał stare kondy olejowe SIEMENS MP?
 13. Kolego Dyzmanie ,gLośnikowe 5,0 u mnie leżą, odcinki po 105 cm do okablowania kolumn ,leżą,sieciowy pożyczony dłuższy czas miałem ,a ty dalej swoje . Zmienił się przekrój ?nie ,pewnie jeszcze grubsze,nie czytasz ze zrozumieniem ,a te phasery chetnie bym sprawdził.Pozdrawiam.
 14. zawyżyłem srednicę moich kabelków - to 0,9mm ,bez tego kwadrat.
 15. Szanowny Dyzmanie,to że kable WILE ci się wstrzeliły w dziesiątkę to fantastycznie.O to chodzi w tej audiofilskiej nirwanie by osiągnąć brzmienie które nas satysfakcjonuje za nieduże pieniądze.Ja przygodę z WILE zakończyłem na serii5 i z całą pewnośćią nie będę próbował serii TON ,bo na 99% wiem że będzie jeden muł ,ciemno, wynika to z grubości przewodników.Ja używam drutów solid core, kierunkowych ( chodzi o kierunek wyciągania drutu ,nie podpięcia ekranu) jak np. SULEK .Mój BAT zasilany jest drutem o przekroju 0,9mm2 na gałaż ,taką samą średnicę mają też głośnikowe, czyli 0,9mm2 na plusa i minusa,zwiększając srednice przewodnika ,to instrumenty nabierają wielkie rozmiary-harmonijka ustna ,wielkości akordeonu a saksofon wielki jak smok.Robi się ciemno ,buła na basie ,zamyka się góra ,brakszczegółu ,obrysu, itd.I gdybym przetestował TONA ,recenzja byłaby miażdżąca na jego niekorzyść. a stosunek cena -jakość ,mierny.Choć na tle konkurencji wycenione uczciwie, a porównywanie do MITA czy TRANSPARENTA sprzed iluś lat ....wybacz.Dziś są w użciu druty monokrystaliczne ,które naprawdę oferują wysoki poziom transmisji sygnału ,słychac na nich nie tylko np.klapki saksofonu ale i mechanizmy klapek.Zamiana wtyków w sieciówce WILE na droższe ,czytaj lepsze,ABSOLUTNIE nie gwarantuje że sieciówka ci zagra lepiej ! Może być gorzej !Gdyby to wszystko było takie proste ,to co drugi z nas miałby high end w domu.Ja bym w ścianę dał lite druty,czyli solid core ,o najmniejszej srednicy, a zwiększył ich ilość .Eksperymentować trzeba,😯pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.