Jump to content

tedi02

Użytkownicy
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolego Dyzmanie ,gLośnikowe 5,0 u mnie leżą, odcinki po 105 cm do okablowania kolumn ,leżą,sieciowy pożyczony dłuższy czas miałem ,a ty dalej swoje . Zmienił się przekrój ?nie ,pewnie jeszcze grubsze,nie czytasz ze zrozumieniem ,a te phasery chetnie bym sprawdził.Pozdrawiam.
 2. zawyżyłem srednicę moich kabelków - to 0,9mm ,bez tego kwadrat.
 3. Szanowny Dyzmanie,to że kable WILE ci się wstrzeliły w dziesiątkę to fantastycznie.O to chodzi w tej audiofilskiej nirwanie by osiągnąć brzmienie które nas satysfakcjonuje za nieduże pieniądze.Ja przygodę z WILE zakończyłem na serii5 i z całą pewnośćią nie będę próbował serii TON ,bo na 99% wiem że będzie jeden muł ,ciemno, wynika to z grubości przewodników.Ja używam drutów solid core, kierunkowych ( chodzi o kierunek wyciągania drutu ,nie podpięcia ekranu) jak np. SULEK .Mój BAT zasilany jest drutem o przekroju 0,9mm2 na gałaż ,taką samą średnicę mają też głośnikowe, czyli 0,9mm2 na plusa i minusa,zwiększając srednice przewodnika ,to instrumenty nabierają wielkie rozmiary-harmonijka ustna ,wielkości akordeonu a saksofon wielki jak smok.Robi się ciemno ,buła na basie ,zamyka się góra ,brakszczegółu ,obrysu, itd.I gdybym przetestował TONA ,recenzja byłaby miażdżąca na jego niekorzyść. a stosunek cena -jakość ,mierny.Choć na tle konkurencji wycenione uczciwie, a porównywanie do MITA czy TRANSPARENTA sprzed iluś lat ....wybacz.Dziś są w użciu druty monokrystaliczne ,które naprawdę oferują wysoki poziom transmisji sygnału ,słychac na nich nie tylko np.klapki saksofonu ale i mechanizmy klapek.Zamiana wtyków w sieciówce WILE na droższe ,czytaj lepsze,ABSOLUTNIE nie gwarantuje że sieciówka ci zagra lepiej ! Może być gorzej !Gdyby to wszystko było takie proste ,to co drugi z nas miałby high end w domu.Ja bym w ścianę dał lite druty,czyli solid core ,o najmniejszej srednicy, a zwiększył ich ilość .Eksperymentować trzeba,😯pozdrawiam
 4. Tak ,sorry ,ale jest rdzeń,i on jest istotny.
 5. Nawet soekris niezle grał,dopóki nie usłyszałem DDDAC PCM1794,.
 6. Toroid ,toroidowi nie równy ,taksamo z EI .Zapewniam was że ten od Głowińskiego jest najlepszy ,tu chodzi o jakość tego karkasu ,na którym nawijany jest drut.
 7. To żę grubości ludzkiego włosa nie robi wrażenia ale to druty solid core indywidalnie każdy izolowany.
 8. Denon A11 ,moc 100VA na zasilaniu analogu ,ale jak jestes zadowolony z tego co masz niech bedzie .
 9. Niesprecyzowałem, w uproszczeniu i może przesadnie to ujmę ale w porównaniu do trafa od Głowińskiego ,-to z toroidów grało jak monofoniczny dżwięk.
 10. u mnie toroidy w wersji audio,gralo między kolumnami ,zmulony dżwięk, Polecam trafa od pana Głowińskiego zŁodzi.Znanego też jako producenta wzmacniaczy IDHOS.Są niewiele droższe ale warto ,w swoich klockach wstawia z rdzeniem amorficznym. Z tego co pamiętam ,najmniejsza wartość trafa to 100va
 11. Kolego Cezar ,jak się patrzy w niebo ,można się potknąć o kamień itd.To nie upadkowicze tylko ci którzy dostali lekcję pokory ,wśród nich jestem ja.Kolega który porównywał rocka jest na wyspach ,kiedyś coś napisze na ten temat. ale są też inni którzy spróbowali kabli np. furutecha ,i w tym samym przedziale cenowym ,ba ,kable second hand za dużo niższe kwoty niż wile ,lepiej im zagrały.To kwestia wpasowania ,gustu muzycznego,jeden lubi naturalność muzyki ,drugi fajerwerki w niej czyli nadmuchaną przestrzeń ,ambient pomieszczeń itd.Skoro się to podoba właścicielowi tych klocków,wszystko jest OK ,bo jemu ma się podobać.Dziś jest dostęp do drutów miedzianych ,srebrnych,z domieszkami,okrągłych ,prostokątnych ,ja zrobiłem sobie kable które mi bardziej odpowiadają .Natomiast mierzenie w wysoką półkę kablową w przypadku WILE? Czemu nie? KBL ,VERICTUM czy SULEK już to uczynili .Słuchałem ostatnio kabli BERTRAM ,popatrzcie w sieci na konstrukcję ,przewodnik ,grubośći ludzkiego włosa !I to gra! Więc wyzwania można rzucać ale gdzie zaplecze?POZDRAWIAM.
 12. szkoda że kiepskie trafo.Toroidy w werssji audio,tak mi sie wydaje że to taka ,gorzej gra niż ich w zwyklej wersji.Temat przerabiany przeze mnie i kilku innych,
 13. tedi02

  Sprzedam/kupię

  a ja nie polecam toroidy w wersji audio ,bo gorzej graja niż ich zwykłe.
 14. Sprzedam nowe wtyki rca ETI Link ,miedż złocona ,obcynowane koncówki do lutowania( cyna wbt) ,odsłuchane kierunkowo ,zaznzczone wejściowe ,niestety zmiana planu i 380zł dc.components - moje 280zł.
 15. tedi02

  Sprzedam/kupię

  Sprzedam nowe wtyki rca ETI link ,mają ocynowane piny do lutowania,i zaznaczony kierunek wejscia sygnalu .Nowe 380zl - u mnie 280zl
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.