Jump to content

apek46

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny
 1. Kupiłem TD 160 z zamontowaną LM 10 i uszkodzoną igłą. Stan gramofonu jest kolekcjonerski. W domu miałem wkładkę z igłą OM 5 którą przełożyłem do LM 10. Skalibrowałem ramię i gram. Niestety jakość na igle OM 5 nie jest porywająca ( porównuję do CD Copland 288 ). Nie chcę rzucać się na głęboką wodę w stylu wkładka 2000 tyś, pre 2000 tyś itd. Dlatego też myślę o zakupie samej igły. Z tego co czytam przy OM 20 powinien pojawić się przeskok jakościowy, a to tylko 600 zł.
 2. LAR w odniesieniu do posiadanego rega fono mini mm i nad PP2i ? Myślisz, że z w/w wkładkami moje pre mogą dać radę ? Tak jak pisałem posiadam wkładkę LM 10 oraz OM 5. Czy wymiana samej igły na model 30, 40 da efekt ? czy raczej zdecydowanie kompletna wkładka 40 którą polecałeś ?
 3. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Opinia o pre lar się potwierdza. Pozostanie wybór wkładki. W tej chwili mam ortofon LM 10 z igla om 5. Szału nie ma. Czy warto się kusić na zakup igły om 20, 30 lub 40 do podstawy LM 10 zamiast wymieniać cała wkładkę na inną?
 4. Bardzo dziękuję za informację. Czy producent przewidział dla tego ramienia możliwość wymiany handshell z odcinkiem ramienia do miejsca skręcenia? Mogę prosić o podpowiedź w zakresie pre. Obecnie mam Rega fono mini oraz nad 2pi. Mam wrażenie że oba nie nadają się do wkładek za 1500-2000 tys
 5. Witam, Kupiłem Thorensa TD 160 MKII z ramieniem TP16. Czy w tym ramieniu headshell jest wymienny? Przy headshell nie mam połączenia gwintowanego ( rura ramienia jest wciśnięta / wklejona w gniazdo headshell . Występuje ono w połowie ramienia. Czy jestem skazany na wkładki typu Rega przykręcane od spodu, czy też jest możliwość wymiany headshell i montaż wkładek mocowanych od góry ? Czy mogę prosić o pomoc w doborze wkładki do 1500,00. Przedwzmacniacz Rega Fono MM ( zakładam wymianę do 1500,00 ). Linn LK 280, przedwzmacniacz pasywny ( Linia Dzwięku ), Epos ES 30.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.