Jump to content

thon022

Użytkownicy
 • Content Count

  850
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4942 profile views
 1. Ciekawy apmli za grosze to RankArena 950. 13,5 kg ładnego vintage można wyrwać za 80 euro, a leży tego na jebaju z 2 tony. Co do dźwięku - grało to u mnie z małymi Cantonami (w garażu 🙃 )- póki nie zaczeło trzeszczeć, przerywać. Po recapie ożyło. Podpiąłem dla funu do dużych kolumn i jestem w małym szoku. Mocne toto jak diabeł , steruje naprawdę bardzo prądożerne kolumny. Ale to samuraj - silny i ostry. 0 analogowego ciepełka.
 2. wysłałem Ci priv, a jeśli ktoś byłby zainteresowany - proszę o kontakt celem dogadania. Ja również bardzo chętnie posłucham innych sprzętów, szczególnie kolumn.
 3. Misiu, swój pokój odsłuchowy zaprojektowałem przed budową domu, wyliczając jego parametry akustyczne w fazie projektu. Jest odizolowany od reszty pomieszczeń, więc mogę sobie teraz odtwarzać koncerty rockowe albo symfonie z realistycznym poziomem głośności. A ty w swoich klockach "słuchasz" nieskazitelnej satynowej obudowy "grającej" z antyramą fotki mostu brooklyńskiego, no i przede wszystkim salonowej ceny ...
 4. no i wyszła cała ałdiofilja. Najważniejsze, żeby z kolorem ścian grało, a jak goście przyjdą to można powiedzieć, że nowe grajki kosztowały tyle co auto. A słuchamy pewnie w tle, klepiąc w laptopie?
 5. a ja sobie teraz, mając rodzinę, w ogóle nie wyobrażam, żebym słuchał muzyki przy kręcących się domownikach, gościach, na sprzęcie upchniętym między TV a kwiatkiem. Muzyki słucham zazwyczaj głośno lub bardzo głośno, przeważnie po ciemku. Ponieważ mam swoją "jaskinię" nie przejmuje się nazbyt estetyką sprzętu - i właśnie, mogę stawiać sobie jakieś stare klamoty (czasem trącone zębem czasu) i nikomu to nie wadzi.
 6. u mnie w cd maranzt 67SE buczało (brzeczało), to zalałem żywicą epoksydową i się uspokoiło (o sposobie tym wyczytałem na jakimś forum angl). Ogólnie ten cd jest do bani NIe wiem czy we wzmaku można, bo chyba trochę się grzeje trafo tam
 7. a, no nic. Będę słuchał go więc dalej tak jak gra, póki preampa nie zrobię.
 8. A da się to wykorzystać do podłączenia końcówki mocy? 🤔 Czyli sygnał CD do TB1, a Out z TB2 na końcówkę ? Chcę wykorzystać chwilowo tego grzmota jako preamp
 9. Dzięki wielkie 😊
 10. witam, reanimowałem amplituner Rank Arena 950, wszystko działa oprócz żarówek. Nie wiem tylko do czego służą 2 wejścia/wyjścia? Din na tylnej ściance oznaczone TB 1 / TB2. Na selektorze są tylko 2 przełączenia na źródła - Phono i Reserve. Pozostałe to radio - UKW/MW. Te 2 Diny TB są dla mnie zagadką. Widać je dość dobrze tu na archiwalnej aukcji [Hidden Content] Może to wyjścia jakieś?
 11. mi się wydaje zakładka Vintage dużo sensowniejsza niż te durnowate Kluby. Ci co by tam wchodzili od razu by wiedzieli o co kaman
 12. No zweryfikowałem, zareklamowałem i oddałem. Sprzedający był bardzo miły, oddał pieniądze i przeprosił. Chyba autentycznie nie wiedział o naprawianej końcówce mocy. Kupił gdzieś czy dostał sprzęt okazyjnie i go nie używał. A jest to chyba jednak wadą konstrukcji , bo jak pytałem o takiego Kenwooda handlarza z Allegro to szczerze przyznał, że 9/10 ma robione końcówki.
 13. W Kenwoodach (9100 chyba też) są problemy z tranzystorami mocy, które upalają się nagminnie. miałem KA801 i radość z zakupu trwała do momentu jak się okazało, że kanały grają różnie - były wymienione tranzystory w 1 końcówce. Oryginały niedostępne, więc efekt "naprawy" jest słyszalny. Jak robione oba, to ...
 14. Dla mnie radość z kupowania starych gratów to obcowanie z solidnie zbudowanymi urządzeniami z historią, Często powyciągane z garaży, piwnic i innych cmentarzy wymagają serwisu, czyszczenia, napraw - ale jaka frajda jak to zagra, zaświeci, zabłyszczy. Ale trzeba mieć zacięcie dłubacza, gratoluba. To sprzęty z duszą, są kapryśne, często sponiewierane zębem czasu. W ogóle dziwię się, że nie ma na forum zakładki "Vintage". To by wiele uporządkowało.
 15. cześć, czy Linn ma jeszcze serwis w Polsce? Na stronie nie potrafię się skontaktować, telefon nie odpowiada.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.